آکادمیا کافه
رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT (/Thread-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-Listening-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pink Floyd - 30-06-2012

درود
یه مطلبی رو بگم که انتظار نداشته باشید تو 9 ماه اتفاق مهمی تو لیسنینگ بیافته. اما تو 9 ماه می تونید دایره لغات تون رو افزایش بدید که بطرز خیلی خوبی همه ی اسکیل هاتون رو تقویت میکنه. من یه مدتی پیشرفت تو لیسنینگ نداشتم ولی از وقتی دایره لغات م رو گسترده کردم تقریبا تو تمام اسکیل ها قوی شدم غیر از اسپیکینگ که بنظرم دیره لغات خیلی معمولی هم واسش جواب میده.
بازم میگم از لغت خوندن غافل نشید.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Hamidreza_ut - 30-06-2012

(30-06-2012, 03:01 PM)Pink Floyd نوشته: درود

یه مطلبی رو بگم که انتظار نداشته باشید تو 9 ماه اتفاق مهمی تو لیسنینگ بیافته. اما تو 9 ماه می تونید دایره لغات تون رو افزایش بدید که بطرز خیلی خوبی همه ی اسکیل هاتون رو تقویت میکنه. من یه مدتی پیشرفت تو لیسنینگ نداشتم ولی از وقتی دایره لغات م رو گسترده کردم تقریبا تو تمام اسکیل ها قوی شدم غیر از اسپیکینگ که بنظرم دیره لغات خیلی معمولی هم واسش جواب میده.

بازم میگم از لغت خوندن غافل نشید.

درود و ممنون... شما لغت رو به چه شکلی میخونید ؟
من قبلا که برای ایلتس میخوندم, توی هر متن و هر فایل صوتی ای, لغاتی رو که نمیدونستم معنی اش رو میکشیدم بیرون و با معنی فارسی و تلفظ روی یه کاغذ مینوشتم و 8رو میخوندم و تیک میزدم. نمیدونم چرا ولی بعد از یه مدت خیلی خسته کننده شد.. روش شما چیه ؟
با تشکر

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pink Floyd - 01-07-2012

درود
روش منم همین بوده. هر چی بلد نبودم آوردم رو کارت های فلش تو این چند سال شاید 5-6 هزار تا شده باشه و همه رو خوندم. مسلما خسته کننده است ولی چاره ای نیست.
the more words you know, the better feeling you have got when coming across English stuff Big Grin

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Karim - 01-07-2012

در مورد کسل کننده بودن
در دراز مدت بنظرم بهتره که از روش های ترکیبی حفظ لغت استفاده کنید مثلا یه مدت همین روش خودتون- یه مدت با دفترچه یادداشت یه مدت با نرم افزارهای حفظ لغت آخر و الخ..
(30-06-2012, 05:28 PM)Hamidreza_ut نوشته: درود و ممنون... شما لغت رو به چه شکلی میخونید ؟
من قبلا که برای ایلتس میخوندم, توی هر متن و هر فایل صوتی ای, لغاتی رو که نمیدونستم معنی اش رو میکشیدم بیرون و با معنی فارسی و تلفظ روی یه کاغذ مینوشتم و 8رو میخوندم و تیک میزدم. نمیدونم چرا ولی بعد از یه مدت خیلی خسته کننده شد.. روش شما چیه ؟
با تشکر

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - MaMi - 01-07-2012

من تجربه شخصی خودم این است:
به نظر من هر چقدر میتونید به مکالمات گوش بدهید، حداقل این خواهد بود که گوش شما به شنیدن انگلیسی بیشتر عادت خواهد کرد و پس از مدتی گوش دادن طولانی مدت به مکالمات خسته کننده نبوده، بلکه حتی گاهی برای شما جالب میشه. به عنوان مثال من خودم به رادیو گوش NPR گوش میدم (البته اگر S-at-el-lite هم داشته باشید میتونید اونجا هم گوش بدهید) به نظر من دو خصوصیت خوب داره، اول اینکه لهجه اش دقیقا مثل لهجه امتحان است (منظور اینکه با همون لهجه ای که شما در فایل های صوتی کتاب ها می شنوید، است) دوم اینکه باز هم مباحثی رو که مطرح میکنند خسته کننده نیست (از اخبار هنرمندان تا خبرهای بورس و حوادث) البته تقریبا هر 20-15 دقیقه هم یک آهنگی پخش میکنند که برای روحیه تون هم مناسبه Wink
در مورد لغات هم فکر نمیکنم بتونیم در این مدت زمان کم باقی مانده تا امتحان، تحول بنیادی در دامنه لغاتمون به وجود بیاوریم!
به امید موفقیت همه دوستان Smile

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - maryam4312 - 26-07-2012

درود
من تا الان دوسری از تستای لیستنینگ بارونز رو زدم و توی هردو، تعداد جوابای غلط و درستم با هم برابره
Sad
خیلی بده وضعم؟ چیکار کنم برای تقویتش؟

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - blur - 26-07-2012

(26-07-2012, 11:21 AM)maryam4312 نوشته: درود
من تا الان دوسری از تستای لیستنینگ بارونز رو زدم و توی هردو، تعداد جوابای غلط و درستم با هم برابره
Sad
خیلی بده وضعم؟ چیکار کنم برای تقویتش؟
مریم جان منم اولش که لسینینگ بارونز رو کار میکردم خراب می کردم. به تدریج خیلی بهتر شد. چون اولشه این طوریه. مطمئن باشین. اصلا لسینینگ بارونز خیلی توصیه میشه واسه اینکه واقعا به پیشرفت لسینینگ تافل و جواب دادن به سوالات کمک میکنه. ضمنا لسینینگ های تامسون هم سطحشون بالاست (از امتحان بالاتره عموما). وقت کردین به لسینینگ اونم سری بزنید.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pejman - 26-07-2012

مریم جان بارونز لیسنینگش کلاً سطح بالاست و همونطور که blur گفت معمولاً اوایلش آدم ممکنه خیلی خوب نتیجه نگیره. ناامید نباش. من حتی می تونم بگم از نظر سرعت حرف زدن لیسنینگ بارونز از آزمون واقعی سخت تر هست. اما سختی آزمون اصلی در نزدیک بودن گزینه ها به هم هست و یه وقتایی واقعاً آدم با اینکه کامل هم فهمیده لیسنینگ رو، شک می کنه کدوم جواب درسته.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Karim - 05-09-2012

درود،

دوستان:

در مورد لکچرهای تافل، مشکل من دقیقا این هست که من متوجه میشم که طرف داره چی میگه اما چون تخصصی هست انسجام مطالبو را درک نمی کنم، نمی دونم توستم منظوزمو برسونم یا نه؟

یک مثال می زنم، امروز یک لکچر در مورد supply-side economics و tax cuts گوش کردم خب این لکچر در مورد اقتصاد هست،و طرف راجع به این دو مورد 5-6 دقیقه حرف زد. من قادرنبودم انسجام و پیوستگی مطالب رو در ذهن خودم حفظ کنم، حتی یادداشت برداری هم فایده نداشت، و حتی اواخر متن مثلا دقیقه چهار به بعد تمرکزم روی لکچر رو از دست میدم!

راه حلی که خودم بنظرم مفید اومدند اینها هستند، 1- شروع کنم قسمت به قسمت گوش کنم و بعد به زبان خودم بیانش کنم اما بنظرم این روش چندان مفید نمیاد چون اونقدر موضوعات متنوع هستند روز جلسه حتما لکچری میاد که من هیچ آشنایی علمی با اون ندارم.

2- روش دیگه موضوعات علمی متنوع رو از روی اینترنت بخونم مثلا ، اقتصاد، مردمشناسی و.. خب اینکار خیلی وقت گیره

ممنون
از توضیحاتتون

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pejman - 06-09-2012

(05-09-2012, 04:59 PM)Karim نوشته: درود،

دوستان:

در مورد لکچرهای تافل، مشکل من دقیقا این هست که من متوجه میشم که طرف داره چی میگه اما چون تخصصی هست انسجام مطالبو را درک نمی کنم، نمی دونم توستم منظوزمو برسونم یا نه؟

یک مثال می زنم، امروز یک لکچر در مورد supply-side economics و tax cuts گوش کردم خب این لکچر در مورد اقتصاد هست،و طرف راجع به این دو مورد 5-6 دقیقه حرف زد. من قادرنبودم انسجام و پیوستگی مطالب رو در ذهن خودم حفظ کنم، حتی یادداشت برداری هم فایده نداشت، و حتی اواخر متن مثلا دقیقه چهار به بعد تمرکزم روی لکچر رو از دست میدم!

راه حلی که خودم بنظرم مفید اومدند اینها هستند، 1- شروع کنم قسمت به قسمت گوش کنم و بعد به زبان خودم بیانش کنم اما بنظرم این روش چندان مفید نمیاد چون اونقدر موضوعات متنوع هستند روز جلسه حتما لکچری میاد که من هیچ آشنایی علمی با اون ندارم.

2- روش دیگه موضوعات علمی متنوع رو از روی اینترنت بخونم مثلا ، اقتصاد، مردمشناسی و.. خب اینکار خیلی وقت گیره

ممنون
از توضیحاتتون
کریم جان اگر شما مطالب پخش شده رو کامل متوجه بشی، قاعدتاً نباید مشکلی از بابت حفظ و درک مطالب داشته باشی. مثلاً آیا اگر کسی برای شما 5-6 دقیقه در مورد موضوعی به فارسی صحبت کنه، شما آخرای حرفش رو فراموش می کنی؟ یا انسجام مطالب رو فراموش می کنی؟ احتمالاً اینطور نخواهد بود.

به هر حال بهترین کار به نظر من همون نت برداری هست. ممکنه شما در نت برداری خوب عمل نمی کنی. چون با نت برداری صحیح می تونی مطالب مهم رو خلاصه کنی و با یه نگاه به نت ها همه چیز یادت بیاد. سعی کن از کتاب های مختلف، تکنیک های مختلف نت برداری رو یاد بگیری و به کار بگیری. برای تمرین هم می تونی مثلاً با لانگمن شروع کنی، که لیسنینگ های راحت تری داری، و بعد که کم کم راه افتادی بری سراغ کتابهای دیگه.

پیشنهاد بعدی من هم اینه که بخش لیسنینگ کتاب Delta رو کامل بخونی و تمریناتش رو حل کنی. این کتاب گام به گام کلیه تکنیک ها و روش های جواب دادن به هر نوع سوالی رو در هر مهارت درس داده و بعدش تمریناتی آورده، که به نظرم برای مورد شما می تونه خیلی مثمر ثمر باشه.