آکادمیا کافه
رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT (/Thread-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-Listening-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pejman - 23-01-2011

برای رفع اشکال و گرفتن مشورت در ارتباط با Listening iBT از این تاپیک استفاده کنید.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - NimaNj - 22-08-2011

با سلام خدمت دوستان
مشکلی که تو Listening دارم این هست که اگه مدتش زیاد باشه زود فراموش می کنم و نمی تونم جزئیات رو به خاطر بسپرم. باید چکار کنم؟ کتاب لانگمن رو راحت تونستم بزنم اما الان که دارم کتاب دلتا رو کار می کنم با توجه به اینکه مدت زمانش طولانی تره و سریع تر حرف می زنن خیلی برام مشکل ساز شده . دوستان چه پیشنهادی دارن؟

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - m.arash - 22-08-2011

(22-08-2011, 05:39 PM)NimaNj نوشته: با سلام خدمت دوستان
مشکلی که تو Listening دارم این هست که اگه مدتش زیاد باشه زود فراموش می کنم و نمی تونم جزئیات رو به خاطر بسپرم. باید چکار کنم؟ کتاب لانگمن رو راحت تونستم بزنم اما الان که دارم کتاب دلتا رو کار می کنم با توجه به اینکه مدت زمانش طولانی تره و سریع تر حرف می زنن خیلی برام مشکل ساز شده . دوستان چه پیشنهادی دارن؟
درود بر شما

این مشکل شما در میون بچها خیلی شایع هست و در واقع یک مشکل ریشه ایه که برمیگرده به نحوه یادگیری زبان!
از اون جایی که ممکنه شما عجله داشته باشید و بخواید سریع تر مشکلتون رو رفع کنید من چند تا راهکار میدم که به امتحان برسید!!!

اول این تاپیک رو مطالعه بکن!

شما چون یادگرفتید که دقتتون رو به فهمیدن کلمات و عبارات معطوف کنید و گرامر رو بیشتر مطالعه کردید تا به کار ببندید این مشکل پیش میاد حالا چرا با Listening طولانی؟
بدیهیه که چون Listening ها طولانی میشه احتمال اینکه شما کلمات و عبارات بیشتری رو ندانید بالاتر میره! و مدام مغزتون برای فهمیدن چارچوب گرامری و لغتی مکث می کنه و موجب میشه تا از شنیدن عبارات و جملات بعدی دور بمونید!!!
شما نیاز ندارید که جزئیات رو به خاطر بسپارید!!! شما باید مفهوم رو بفهمید و بتونید با زبان خودتون مفهوم ها رو بیان کنید. مسلما یادداشت برداری در امر یادآوری مفاهیم کمک خواهد کرد.
شما سعی کنید تمرینات زیر رو انجام بدید:
ابتدا Listening هایی که کوتاه تر هستند رو انتخاب کنید و سعی کنید پس از یک بار گوش دادن بدون مکث مفاهیم رو دنبال کنید سپس خودتون شروع کنید راجع به هر آنچه که فهمیدید به زبان انگلیسی صحبت کنید. این تمرین خوبی هست که مغز رو عادت بدید روی مفاهیم تمرکز کنه
سپس شروع کنید Listening هایی رو انتخاب کنید که مدام طولانی تر می شند و به سبک امتحان نزدیک تر !

* Listening هایی که انتخاب می کنید لازم نیست از منابع کتاب های مرتبط با آزمون باشه. منابع Real باشه خیلی بهتر هست! حتی اخبار یا مکالمات ساده! قرار هست شما مغزتون رو آموزش بدید که بهتر عمل کنه!!!

شما بیش از حد وسواس دارید که همه چیز رو بفهمید! سعی کنید تمرکزتون رو روی روال انجام مکالمه یا سخنرانی قرار بدید.

سوالی بود در خدمتم!

موفق باشید.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - masoudnbox - 27-10-2011

(22-08-2011, 05:39 PM)NimaNj نوشته: با سلام خدمت دوستان
بهترین راه برای حل مشکل شما استفاده از نت نویسی در زمان پخش می باشد. البته قابل ذکر هست که نت برداری هم قوانین خاصی دارد. مثل اینکه نباید تمرکز شما را از بین ببرد همه چیز نباید نوشته شود. بسیار مختصر و مفید مطالب مهم نوشته شود و اینکه باید در این زمینه مهارت خاص داشته باشید که البته اغلب دوستان ایرانی این مهارت را دارند.

این راه حلی است که در کتابهای مرتبط به آن بسیار اشاره شده است.

موفق باشید.

رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Rfdesign - 07-12-2011

دوستان من یه سوالی داشتم
گشتم جای مناسب تری پیدا نکردم که مطرح کنم ،اینجا مطر حش کردم:
من می خوام Tofel IBT امتحان بدم
برای Listening باید لهجه ی آمریکایی رو بیشتر گوش داده باشم یا انگلیسی؟
کدوم این لهجه ها رو باید روش تمرکز کنم؟
ممنون میشم جواب بدید.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pink Floyd - 07-12-2011

Hey there,
Of course American accent.
As you know, Americans speak English much faster than other English Speakers, so you should spend huge amount of time reaching the appropriate level.
There are some useful tips in above posts which can help you lead there.
Best luck.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - pegah - 11-12-2011

به نظرتون بعد ازVOA شروع کنم به فیلم دیدن؟ و اینکه با چه روشی فیلمو ببینم؟ زیر نویسا رو یادداشت کنم و سعی کنم تکرار کنم؟ یا اینکه بدون زیر نویس ( اگه متوجه نشم) دوباره فیلمو ببینم تا بلا خره متوجه شم چی میگه؟

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pink Floyd - 11-12-2011

Hey girl,
You are going to take the test, so just focus on academic talks.
After taking test, you can do anything relevant to progress your listening, including watching movies and so on.
At the time, what is important for you is to hear formal talks, necessarily those you can find in TOEFL sources.
In my opinion, listening to radio is much more helpful than watching movies, because closing up your eyes while listening can help you more concentrate on what is going on.
Any other question? let me know!
Luck

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - pegah - 12-12-2011

thanks pink.

may u guide me which book has more apropriate listening section

cabbridge is good. but i cant underestand details. and i have to refere to scripts

accordingly i started to watch movies to improve my listening

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - Pink Floyd - 12-12-2011

Welcome,
I think Barron's is the best one, however, I myself do love Cambridge.
You have got to adapt yourself to long and different listenings, full of new words as well.
Watching movies is a good friend, but it should not be considered as the main road. Do it in spare time.
I recommend that you listen to "Listening Comprehension" and the listening part of the book entitled "Building and Developing and Mastering Skills for the TOEFL iBT". Both of them would give you a hand to major your listening