آکادمیا کافه
اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس (/Thread-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D9%88%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3

اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - Saeid - 12-03-2012

در این تاپیک مسایل مرتبط با اصلاح رزومه و دیگر مدارک مورد نیاز قبل از ارایه آنها به سفارت آمریکا جهت جلوگیری از طولانی شدن پروسه کلیرنس و ریجکت شدن ویزا مورد بحث قرار خواهد شد.

RE: اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس و ریجکت - amirhossein.gh - 12-03-2012

هر موضوعی که در رابطه با پروژه ای با سپاه ، وزارت دفاع وجاهای مرتبط هست توصیه میشه که حذف بشه
مقالاتی که در کنفرانس های شبه نظامی هستن نیز !
سابقه کار یا امریه خاصی که در مکان های حساس مثل انرژی اتمی یا موارد بالا
و ... توصیه می شود که حذف شود !

اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس و ریجکت - Pejman - 30-04-2012

امکان اینکه متوجه تغییرات در رزومه بشند نیست؟ آیا کلاً رزومه رو با رزومه ای که برای دانشگاه ها فرستادیم چک نمی کنند؟

اصلاح رزومه و مدارک قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس و ریجکت - Babak - 01-05-2012

احتمال این که سفارت رزومه‌ای که به دانشگاه فرستادید رو داشته باشه خیلی کمه ولی اگر بخوان ممکنه از دانشگاه بخوان که براشون بفرستند و ممکنه که چک کنند. به همین خاطر اگر موردی هست که فکر می‌کنید ممکنه پروسه کلیرنس رو طولانی کنه یا مشکلی ایجاد کنه، بهتره که از ابتدا که رزومه رو برای دانشگاه می‌فرستید در رزومه نذارید.

RE: اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - Saeid - 28-05-2012

من 4 جا سابقه آموزشی- تدریس دارم. دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و آموزش و پروزش و TA دانشگاه ارشدم. ممکنه اینا باعث تاخیر در کلیر شدن بشه؟؟؟؟
تو رزومه ای که به دانشگاها داده بودم اینارو آوره بودم. تا اونجا که شنیدم جاهای آموزشی مثل دانشگاه مشکل خاصی ایجاد نمیکنه. تایید میکنید؟

RE: اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - Mike - 28-05-2012

(28-05-2012, 05:46 PM)Saeid نوشته:
من 4 جا سابقه آموزشی- تدریس دارم. دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و آموزش و پروزش و TA دانشگاه ارشدم. ممکنه اینا باعث تاخیر در کلیر شدن بشه؟؟؟؟
تو رزومه ای که به دانشگاها داده بودم اینارو آوره بودم. تا اونجا که شنیدم جاهای آموزشی مثل دانشگاه مشکل خاصی ایجاد نمیکنه. تایید میکنید؟

البته دم ویزا گرفتن که می‌شه به دلیل وجود فشار و استرس این سوالات پیش میاد! Smile Smile تاخیر در این پروسه به ۲ تا چیز بستگی داره:۱- کدوم سفارت برید!۲- عوامل مجهولی که جز خدا کسی‌ ازش چیزی نمی‌دونه! اما در این موضوع خاص که شما مطرح کردید من هم از دانشگاه خودم و هم از ۱ دانشگاه دیگه جاب آفر برده بودم سفارت که تصادفا مال دانشگاه خودم و محل کار خودمو نشونش دادم و ۱ کی‌ از سوالهاشو که پرسید بعدش می‌خوای چی‌ کار کنی‌ رو با اون جواب دادم. به علاوه در CVی که سفارت ازم خواست هم سوابق TAهایی‌ که بودم رو نوشتم. ۲۰ روز من کلیر شدم!

RE: اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - Babak - 28-05-2012

(28-05-2012, 05:46 PM)Saeid نوشته: من 4 جا سابقه آموزشی- تدریس دارم. دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و آموزش و پروزش و TA دانشگاه ارشدم. ممکنه اینا باعث تاخیر در کلیر شدن بشه؟؟؟؟
سعید جان
همون طور که مایک هم گفت، عواملی که کلیرنس رو طولانی می‌کنه چندان شناخته شده نیست. اگر از من بپرسید، می‌گم مهم‌ترین عامل شانسه! صرف‌نظر از این مساله، ارگان‌های آموزشی اگر وابسته به نیروهای نظامی نباشند، نباید مشکل خاصی ایجاد کنند.

RE: اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - Nasim67 - 21-04-2013

سلام
من در رزومه و SOP ای که برای دانشگاه فرستاده بودم، به چندین فعالیت مرتبط با شرکت مپنا (شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران) اشاره کرده بودم (مثل حمایت مالی پایان نامه ارشدم و مورد مطالعه من که 8 شرکت تابعه گروه مپنا بود و برگزاری چندین ورک شاپ در این شرکت). حالا می خوام بدونم در رزومه ای که برای سفارت می برم باید اسم مپنا ( و به دنبال اون، چندین آیتم مرتبط) رو حذف کنم یا نه اصلا دستش نزنم تا بیهوده حساسیت ایجاد نکنم؟ 

همچنین در رزومم دوره کاراموزی در شرکت ایرانخودرو رو هم داشتم. با این چکار کنم؟!

ممنون 

RE: اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - Simon2007 - 22-04-2013

(21-04-2013, 10:53 PM)'Nasim67' نوشته: سلام
من در رزومه و SOP ای که برای دانشگاه فرستاده بودم، به چندین فعالیت مرتبط با شرکت مپنا (شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران) اشاره کرده بودم (مثل حمایت مالی پایان نامه ارشدم و مورد مطالعه من که 8 شرکت تابعه گروه مپنا بود و برگزاری چندین ورک شاپ در این شرکت). حالا می خوام بدونم در رزومه ای که برای سفارت می برم باید اسم مپنا ( و به دنبال اون، چندین آیتم مرتبط) رو حذف کنم یا نه اصلا دستش نزنم تا بیهوده حساسیت ایجاد نکنم؟ 
ممنون 

به نظرم حساسيت نشون نده. شما كه كار نكردي پرزنت كردن بوده و پروژه.اگر موضوع پروژه حساس نيست دست نزن به رزومه. مگر اينكه حساس باشه كه اونوقت اسم مپنا رو بردار در صورت امكان. ايران خودرو هم كه شركت خوبيه تازه داره ماشيناشم به نفع ما ارزون ميكنه بزار باشه [img]images/smilies/tongue.gif[/img]شادزي 

RE: اصلاح رزومه قبل از ارائه به سفارت برای جلوگیری از طولانی شدن کلیرنس - Babak - 22-04-2013

(21-04-2013, 10:53 PM)'Nasim67' نوشته: سلام
ممنون 

به نظر من هم با توجه به این که خودتون در شرکت‌های دولتی کار نکردید نباید مشکلی داشته باشه و چون در رزومه‌ای که برای دانشگاه‌ها ارسال کردید این موارد بوده، شاید حذف‌شون بدتر حساسیت ایجاد کنه.