آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-F-1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Torkan - 18-05-2016

(18-05-2016, 12:15 PM)light20 نوشته: سلام دوستان
ترجمه ریزنمرات ارشد و کارشناسی من برای یک سال و نیم پیش هست. میتونم ان ها رو برای سفارت استفاده کنم؟ از کسی شنیدم که ترجمه ریزنمرات باید مربوط به شش ماه گذشته (در زمان مصاحبه سفارت) باشه. میخواستم ببینم این موضوع صحت داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

درود.خیر نگرانی نداره. اون واسه اداراتی هست که خواهان مهر وزارت خارجه هستن که خوب اینجا اصلا لازم نیست.

بااحترام،
ترکان

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - light20 - 18-05-2016

(18-05-2016, 01:43 PM)Torkan نوشته: درود.خیر نگرانی نداره. اون واسه اداراتی هست که خواهان مهر وزارت خارجه هستن که خوب اینجا اصلا لازم نیست.

بااحترام،
ترکان
ممنون از پاسختون. یه سوال دیگه ای که دارم مربوط به ریزنمرات کارشناسیم هست. متاسفانه امروز متوجه شدم که ترجمه اش رو برای دانشگاه پست کردم ولی اسکن ازش دارم. به نظرتون من که برای دکترا میخوام برم، لازم هست برای سفارت دوباره بدم دارترجمه یا همون پرینت رنگی از اسکنش کفایت میکنه؟
پیشاپیش ممنون

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Torkan - 18-05-2016

(18-05-2016, 06:43 PM)light20 نوشته: ممنون از پاسختون. یه سوال دیگه ای که دارم مربوط به ریزنمرات کارشناسیم هست. متاسفانه امروز متوجه شدم که ترجمه اش رو برای دانشگاه پست کردم ولی اسکن ازش دارم. به نظرتون من که برای دکترا میخوام برم، لازم هست برای سفارت دوباره بدم دارترجمه یا همون پرینت رنگی از اسکنش کفایت میکنه؟
پیشاپیش ممنون

درود

اگر وقت دارید بدید یه بار ترجمه کنن بعدا هم لازمتون میشه برای محکم کاری هم اینکه استرس بی خودی نداشته باشید. ولی اگر ندارید خیر اونهم نگرانی نداره.

بااحترام،
ترکان

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - light20 - 22-05-2016

سلام
من تو نامه فاندی که دانشگاه داده مشخص نکرده TA یا RA. فکر کنم بعد از رفتنم مشخص میکنند. این برای ویزا مشکل ایجاد نمیکنه؟ تا حالا کیسی شبیه این مورد دیدید؟

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - nasim1234 - 23-05-2016

(22-05-2016, 08:36 PM)light20 نوشته: سلام
من تو نامه فاندی که دانشگاه داده مشخص نکرده TA یا RA. فکر کنم بعد از رفتنم مشخص میکنند. این برای ویزا مشکل ایجاد نمیکنه؟ تا حالا کیسی شبیه این مورد دیدید؟

تو نامه پذیرش نوشته؟ منظورتون از نامه فاند i20 هستش یا نامه پذیرش؟
از من آفیسر خودش پرسید فاندت از کجا تامین میشه؟ گفتم سال اول تی ای بعد RA
البته تو ریسرچ پلن هم استاد اینو نوشته بود. اگر استرس دارین یه نامه از استادتون بگیرید که قراره فاندتون چطوری باشه که همون جا بدین به آفیسر

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - acronia - 26-05-2016

سلام ،

دوستان من از دانشگاه سیدنی برای مستر مکانیک پذیرش دارم و الان تو پروسه ویزای استرالیا هستم. اما مسئله اینه که من از آمریکا هم پذیرش دارم ولی رنک دانشگاش اصلا به سیدنی نمیرسه.
و اینکه من دارم مسترم تو ایتالیا رو ول میکنم. یک بار از سفارت رم ریجکت شدم. دلیلش این بود که مدرک سربازی رو همراه نداشتم ولی این رو هم بگم که آفیسر بعدش گفت که چرا اومدی اینجا. حالا میخوام از شما دوستان بپرسم با فرض اینکه قراره هزینه یکسانی رو پرداخت کنم. شما جای من بودید کدوم رو انتخاب میکردید؟ استرالیا یا آمریکا؟
ضمنا ممنون میشم اگه بگید من به این آفیسر چی بگم ؟ اینو میتونم بگم که اینجا به طور رسمی دانشجو نیستم چون مدارکمو به دانشگاه هنوز بعد از 8 ماه تحویل ندادم. یا اینکه آیا بگم میخوام محیط دانشگاهم انگلیسی باشه؟ چی بگم کلا؟
با تشکر

سلام
دوستان من یه ریزنمرات غیر رسمی دارم و دانشنامه رو هم نمیبرم. مشکل خاصی پیش میاد به نظر شما. البته سفارت امریکا در رم رو اقدام میکنم.
اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

سوال درباره امکان پذیرش offer دو دانشگاه در آمریکا - Light106 - 12-04-2017

با سلام

من یک ماه پیش برای PhD از یک دانشگاه آمریکایی اقدام کردم و قبول شدم. offer نهایی را هم قبول کردم  و الان I-20 ام از این دانشگاه در حال صدور است.

اخیرا در دانشگاه آمریکایی دیگری هم برای PhD قبول شده ام. رتبه این دانشگاه بهتر و فاند پیشنهادی هم بیشتر از دانشگاه اول است. (خبر پذیرش را دیر به من رساندند. اول برای مستر پذیرش بدون فاند داده بودند.)

با توجه به این شرایط و اینکه آفر دانشگاه اول را قبول کرده ام و I-20 ام از آنجا تقریبا آماده است، آیا می توانم آفر دانشگاه دوم را هم قبول کنم؟ و در نهایت با I-20 یکی از این دانشگاه ها برای ویزا اقدام کنم؟

سپاس

RE: سوال درباره امکان پذیرش offer دو دانشگاه در آمریکا - Torkan - 13-04-2017

(12-04-2017, 11:49 PM)Light106 نوشته: با سلام

من یک ماه پیش برای PhD از یک دانشگاه آمریکایی اقدام کردم و قبول شدم. offer نهایی را هم قبول کردم  و الان I-20 ام از این دانشگاه در حال صدور است.

اخیرا در دانشگاه آمریکایی دیگری هم برای PhD قبول شده ام. رتبه این دانشگاه بهتر و فاند پیشنهادی هم بیشتر از دانشگاه اول است. (خبر پذیرش را دیر به من رساندند. اول برای مستر پذیرش بدون فاند داده بودند.)

با توجه به این شرایط و اینکه آفر دانشگاه اول را قبول کرده ام و I-20 ام از آنجا تقریبا آماده است، آیا می توانم آفر دانشگاه دوم را هم قبول کنم؟ و در نهایت با I-20 یکی از این دانشگاه ها برای ویزا اقدام کنم؟

سپاس

شاید از نظر اخلاقی درست نباسه مگر فورا به اون دانشگاه اطلاع بدید نمیرید تا جا شاید برای دیگران باز بشه.
در حالت کلی ولی مشکلی نیست فقط در نهایت با یک i-20 اقدام خواهید کرد.

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Light106 - 09-05-2017

(26-05-2016, 02:08 AM)acronia نوشته: سلام
دوستان من یه ریزنمرات غیر رسمی دارم و دانشنامه رو هم نمیبرم. مشکل خاصی پیش میاد به نظر شما. البته سفارت امریکا در رم رو اقدام میکنم.
اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

این سوال من هم است. ممکن است کسی جواب بدهد؟(برای سفارت آمریکا)
البته من دانشنامه ام موقت است به زبان فارسی که ترجمه شده با مهر مترجم + ریزنمرات به انگلیسی چون خود دانشگاه لیسانسم ریزنمرات را به انگلیسی می دهد

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Torkan - 09-05-2017

(09-05-2017, 07:13 PM)Light106 نوشته: این سوال من هم است. ممکن است کسی جواب بدهد؟(برای سفارت آمریکا)
البته من دانشنامه ام موقت است به زبان فارسی که ترجمه شده با مهر مترجم + ریزنمرات به انگلیسی چون خود دانشگاه لیسانسم ریزنمرات را به انگلیسی می دهد

آمریکا گیر این مسایل نیست.
خدایی راحت ترین کشور برای اپلای همین آمریکاست البته فقط اپلای در ویزا عوضش رو در میاره!
در جوابتون خیر مشکلی نیست به خصوص ترجمه با م هر مترجم.

مترجم رو گفتم چون شاید افسری که در رم هم زبان کشوری رو که مدرک رو درش هستین ندونه و حداقل بهتره ترجمه با مهر مترجم پیشتون باشه.