آکادمیا کافه
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-F-1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - acronia - 15-03-2016

سلام. از تمام دوستان بابت راهنمایی های خوبشون تشکر میکنم.
فقط اینکه روز مصاحبه میخوام جاب آفری رو به آفیسر نشون بدم که واسه دفعه قبل بردم و توش نوشته منتظریم این آقا از دانشگاه فلان فارغ التحصیل بشه ولی این دانشگاهی که الان دارم واسش اقدام میکنم فرق میکنه. به نظرتون اصلا نشون بدم این جاب آفر رو؟

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Sara MN - 29-03-2016

دوستان عزیز
سلام

من چند تا سوال داشتم که خوشحال میشم نظرتونو در موردشون بدونم.

1-من ترجمه ریزنمرات و دانشناممم، توسط دانشگاههای دوره لیسانس و ارشدم مهرو موم شده، آیا لازمه برای روز مصاحبه اونها رو از پاکتهاشون بیرون بیارم (از مهر و موم خارجشون کنم)، یا اینکه اونها رو همون جوری تحویل بدم؟؟؟؟

2- همسرم با من نمیاد و من میخوام از همین موضوع برای social tie استفاده کنم، اما یک سند خونه هم از خودم دارم در ایران، لازمه اون رو هم ترجمه کنم و با خودم بببرم یا دیگه لازم نیست؟؟

3- میدونم که داشتن کارت واکسیناسیون برای ثبت نام در دانشگاست، ولی آیا داشتن اون هم میتونه به نحوی برای روز مصاحبه مفید واقع بشه (بعییییییییییییید میدونم!!)

سپاس از همراهیتون

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Torkan - 29-03-2016

(29-03-2016, 06:20 PM)Sara MN نوشته: دوستان عزیز
سلام

1-من ترجمه ریزنمرات و دانشناممم، توسط دانشگاههای دوره لیسانس و ارشدم مهرو موم شده، آیا لازمه برای روز مصاحبه اونها رو از پاکتهاشون بیرون بیارم (از مهر و موم خارجشون کنم)، یا اینکه اونها رو همون جوری تحویل بدم؟؟؟؟

2- همسرم با من نمیاد و من میخوام از همین موضوع برای social tie استفاده کنم، اما یک سند خونه هم از خودم دارم در ایران، لازمه اون رو هم ترجمه کنم و با خودم بببرم یا دیگه لازم نیست؟؟

3- میدونم که داشتن کارت واکسیناسیون برای ثبت نام در دانشگاست، ولی آیا داشتن اون هم میتونه به نحوی برای روز مصاحبه مفید واقع بشه (بعییییییییییییید میدونم!!)

سپاس از همراهیتون
درود

1-فرقی نمیکنه مهم اینه که بازش میکنن☺
2-اونم زیاد مهم نیست. همون که خانم ایرانه کفایت اندر کفایت میکنه. شما دکتری میرید یا پست داک؟
3 - دانشجویی برید لازم نیست. پیستون باشهوضرر که نداره!

بااحترام،
ترکان

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Sara MN - 29-03-2016

(29-03-2016, 06:48 PM)Torkan نوشته: درود

1-فرقی نمیکنه مهم اینه که بازش میکنن☺
2-اونم زیاد مهم نیست. همون که خانم ایرانه کفایت اندر کفایت میکنه. شما دکتری میرید یا پست داک؟
3 - دانشجویی برید لازم نیست. پیستون باشهوضرر که نداره!

بااحترام،
ترکان

ترکان جان سلامممم

و مرسی بابتتتتت راهنمایییهایییه بسیار خوبت

ببخشید

من خانومممم، همسرم میمونننننن ایران Big Grin

و برای دکتری میرم

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Torkan - 29-03-2016

(29-03-2016, 07:17 PM)Sara MN نوشته: ترکان جان سلامممم

و مرسی بابتتتتت راهنمایییهایییه بسیار خوبت

ببخشید

من خانومممم، همسرم میمونننننن ایران Big Grin

و برای دکتری میرم

درود 

خوشا به سعادت همسرتون. Wink پس اصلا مشکلی نیست.امیدوارم در جا بگیرید. 

بااحترام،
ترکان

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Babak - 30-03-2016

(29-03-2016, 06:20 PM)Sara MN نوشته: دوستان عزیز
سلام

سپاس از همراهیتون

در مورد همسرتون و این که ایران می‌مونند، این رو مد نظر داشته باشید که ممکنه ازتون بپرسند چرا ایشون همراه شما نمیاد در حالی که شما ۴-۵ سال دور از ایشون خواهید بود. این مساله همراه نیومدن همسر به خصوص برای خانم‌ها به خاطر قوانین خاص طلاق در ایران گاهی اثر برعکس می‌ذاره! یعنی این که گاهی آفیسر ممکنه شک کنه که کار شما ایرادی داره که همسر شما همراه‌تون نیست.
به نظر من همراه نبودن همسر برای ویزاهای توریستی کمک می‌کنه، ولی برای ویزای دانشجویی و کاری و غیره که طرف چند سال در امریکا می‌مونه لزوما کمک نمی‌کنه و بهتره که خودتون رو برای سوال‌های این چنینی آماده کنید و پاسخ‌های مناسبی داشته باشید.

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - mcm92 - 31-03-2016

سلام.

فیش حقوقی که برای پدر به عنوان اسپانسر میگیرم چقدر باید رسمی باشه؟ دار الترجمه در صورتی که فیش حقوقی مربوط به ادارات دولتی نباشه مهر دادگستری و وزارت خارجه نمیزنه. آیا صرفا مهر خود دار الترجمه و شرکتی که کار میکنه مورد قبول هست؟

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Babak - 01-04-2016

(31-03-2016, 02:12 PM)mcm92 نوشته: سلام.

فیش حقوقی که برای پدر به عنوان اسپانسر میگیرم چقدر باید رسمی باشه؟ دار الترجمه در صورتی که فیش حقوقی مربوط به ادارات دولتی نباشه مهر دادگستری و وزارت خارجه نمیزنه. آیا صرفا مهر خود دار الترجمه و شرکتی که کار میکنه مورد قبول هست؟

به نظر من مهر شرکت و دارالترجمه کافیه. حالا اگر دوستان دیگه دیده‌اند که حتما سفارت مهر دادگستری و وزارت خارجه رو لازم داره، بگن لطفا.

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - Torkan - 01-04-2016

(01-04-2016, 10:07 AM)Babak نوشته: به نظر من مهر شرکت و دارالترجمه کافیه. حالا اگر دوستان دیگه دیده‌اند که حتما سفارت مهر دادگستری و وزارت خارجه رو لازم داره، بگن لطفا.

درود

اصلا مهر وزارت خارجه رو به رسمیت نمیشناسه آمریکا. علت اینکه مهر دادگستری هم تو بعضی مدارک میزنن مصلا ریزنمرات اینه که دانشگاه اونها رو در داخل پاکت بذاره وگرنه اونم لازم نیست واسه سفارت ایالات متحده.

بااحترام،
ترکان

RE: مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای F-1 - M1KE - 01-04-2016

برای بحث هزینه ها که همون نامه گواهی تمکن مالی که از بانک می گیرید و نسخه لاتین هم دارند به نظرم کفایت می کنه و به اون صورت نیازی به فیش و اینطور مدارک نیست. از اونجاییکه در سفارت معمولا کارمندان فارسی زبان هم دارند (دست کم در مورد اونهایی که اطراف ایران هستند) اگر نیاز باشه اصل مدارک رو خودشون نگاه می کنند و تا جایی که من هم برای ویزاهای مختلف در سالین گذشته دیدم مهر دارالترجمه برای سفارت آمریکا کفایت می کرده.

(31-03-2016, 02:12 PM)mcm92 نوشته: سلام.