آکادمیا کافه
پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در فنلاند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - spt - 22-01-2011

در این تاپیک مسائل مربوط به پذیرش در کشور فنلاند برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مطرح می شود. این تاپیک یک تاپیک کلی می باشد و درباره مسائل جزئی تاپیک هایی جداگانه وجود دارد.لطفا تنها در صورتی که برای سوال شما تاپیکی مجزا تعریف نشده از این تاپیک استفاده بفرمایید.
با تشکر

RE: پذیرش از دانشگاه های فنلاند - spt - 22-01-2011

گرفتن پذیرش از دانشگاه های فنلاند
تقریبا تمام دانشگاه های کشور فنلاند برای مقاطع کارشناسی و ارشد یکبار در سال و در ترم پاییز دانشجو میگیرند. که مهلت ثبت نام برای پذیرش در آن زمان ها از حدود اواخر دسامبر (اوایل دی) شروع شده و معمولا تا اواخر فبریه (اواخر بهمن) ادامه دارد.
برای دکترا معمولا به صورت اوپن پوزیشنی عمل شده و معمولا زمان خاصی برای اپلای ندارد.
اکثر دانشگاه های اصلی فنلاند در مقطع ارشد به زبان انگلیسی دانشجو میگیرند و هیچ گونه سهمیه خاصی برای فنلاندی ها در این شرایط در نظر گرفته نمیشود. دانشگاه های علمی کاربردی فنلاند نیز در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی دانشجو میگیرند.
ددلاین های دانشگاه های فنلاند و مدارک مورد نیاز آنها کاملا با یکدیگر متفاوت بوده و به وسیله ی خود دانشگاه تنظبم میشود. پس از ارسال مدارک نیز در زمان های مختلف نتایج پذیرش اعلام میشود.
دانشگاه های کشور فنلاند برای اپلای کردن به دو دسته تقسیم میشوند:
1. این دانشگاه¬ها از طریق سایت تحصیلات آکادمیک کشور فنلاند: www.universityadmissions.fi دانشجو میگیرند.
سیستم کار به این ترتیب است که متقاضی در ابتدا دانشگاه مورد نظر خود که با این سایت دانشجو میگیرد را انتخاب کرده و در سایت آن دانشگاه با توجه به شرایط خودش رشته¬ی مورد نظر خود را انتخاب مینماید. سپس طریق فرم ثبت نام آنلاین این سایت را برای دانشگاه و رشته ی مورد نظر خود پر کرده و اپلای میکند.
پس از این کار مدارک لازم را به آدرس همین سایت میفرستد. توضیحات بیشتر در فروم مربوطه داده شده است.

2. این دانشگاه ها مانند اکثر کشور های دنیا به صورت مستقیم دانشجو میگیرند.
روال کار این دانشگاه ها به این ترتیب است که در ابتدا رشته های ارائه داده شده ی خود را در سایت خود اعلام میکنند. داوطلب باید در ابتدا بر اساس وبسایت آن دانشگاه رشته ی مورد نظر خود را پیدا کند و سپس مدارک مورد نیاز آن رشته را فراهم کرده و پس از پر کردن فرم ثبت نام (آنلاین یا کاغذی) آن را با بقیه مدارک به دانشگاه پست کند.

تمام کارهای گفته شده باید قبل از پایان ددلاین یا مهلت ممکن انجام شود.
در هر دو حالت دانشگاه پس از بررسی تمام متقاضیان نتایج خود را پس از چند هفته اعلام میکند.

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Amir - 29-09-2011

کسانی که قصد اقدام برای فوق لیسانس را دارند بهتره برای 2012 اقدام کنه چون دانشگاه های فنلاند برای ورودی های 2012 تعداد بیشتری از رشته هاشون را پولی کردند
مثلا دانشگاه LUT برای سال پذیرش 2011 از 9 رشته فوق لیسانس 3 رشته را شهریه می گرفت، و برای سال 2012 چهار رشته قصد شهریه گرفتن دارد
(تو سایتش زده برای کدوم رشته ها و مقدارش را، از الان به روز کردند)
از دوستان دیگه هم شنیدم که یگ دانشگاه دیگه هم یک رشته دیگه را پولی کرد
مثل اینکه فنلاند نمی خواد مثل سوئد طرح شهریه گرفتن را در یک پرده اجرا کنه و قصد داره به تدریج جلو بره

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - maryam. - 24-03-2012

سلام.ببخشید یک سوال دارم .من دوتنامه ی آزمون گرفتم از
Central Ostrobothnia University of Applied Sciences. برای ترکیه رفتن باید از سفارت فنلاند اقدام کنم؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - sony - 14-04-2013

با سلام
من میخوام واسه ارشد برم یه کشدر اروپایی
و فکر کردم که فنلاند گزینه ی خوبی هست
البته من فعلا ترم 4 Horticulture هستم 
در دانشگاه سراسری ارومیه
و مغدل کلم 16/3 هست 
و میخوام همین رشته رو بخونم
شرایط برای پذیرش در فنلاند چیه؟با چه شرایطی میشه بورس گرفت؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 14-04-2013

(14-04-2013, 06:21 PM)'sony' نوشته: با سلام
من میخوام واسه ارشد برم یه کشدر اروپایی
و فکر کردم که فنلاند گزینه ی خوبی هست
البته من فعلا ترم 4 Horticulture هستم 
در دانشگاه سراسری ارومیه
و مغدل کلم 16/3 هست 
و میخوام همین رشته رو بخونم
شرایط برای پذیرش در فنلاند چیه؟با چه شرایطی میشه بورس گرفت؟

دروود وضمن خوش امدگویی به شما در فروم اکادمیا کافه.
ملاحظه نمایید، شما تا همین جا اوضاعتون خیلی خوبه. تنها با یه نمره زبان بالای 6.5 می تنونید در یکی از بهترین دانشگاههای فنلاند تحصیل کنید. نمیدونم اطلاع دارید یا خیر، بدلیل رایگان بودن در بیشتر دانشگاههای فنلاند امکان بورس برای دوره فوق وجود نداره. 
ازاد اندیش باشید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - sony - 18-04-2013

ببخشید یه سوال دیگه هم دارم
اگه من زودتر برم فنلاند میشه؟مثلا ترم 7و8 رو اونجا بخونم؟آیا تطبیق واحد میدن؟
آخه من نمیخوام بیشتر از یه سال ایران بمونم Sad
بعدش هم اگه برم امکان کار وجود داره که هزینه ی زندگیه ساده رو در بیارم؟
به نظر شما اگه فنلاند نشد با این اوصاف کجا میشه تحصیل کرد؟

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - P.E - 18-04-2013

(18-04-2013, 03:20 PM)'sony' نوشته: ببخشید یه سوال دیگه هم دارم
اگه من زودتر برم فنلاند میشه؟مثلا ترم 7و8 رو اونجا بخونم؟آیا تطبیق واحد میدن؟
آخه من نمیخوام بیشتر از یه سال ایران بمونم Sad
بعدش هم اگه برم امکان کار وجود داره که هزینه ی زندگیه ساده رو در بیارم؟
به نظر شما اگه فنلاند نشد با این اوصاف کجا میشه تحصیل کرد؟

سلام،
البته اطلاعات من خیلی بروز نیست! 
حتی اگر تطبیق هم بدند شما مجبورید برای لیسانس اقدام کنید که باید امتحان ورودی بدین (یک سال وقت میبره) و بعد درستون بخونید و بعد برای فوق اقدام کنید که یک سال زمان میبره. چون احتمال پیدا کردن کار پایین هست هم از نظر هزینه و هم از نظر زمانی (تقریبا سه سال) خیلی بصرفه بنظر نمیرسه + ممکنه واحداتون را قبول نکنند!
پیشنهاد من تموم کردن لیسانس توی ایرانه و بعد اقدام برای فوق. 

موفق باشید

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - sony - 18-04-2013

مرسی از راهنماییتون 
یعنی این دو سال رو تو ایران محکومم دیگه؟ Sad Sad

RE: پذیرش از فنلاند در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 10-07-2013

(18-04-2013, 03:38 PM)'sony' نوشته: مرسی از راهنماییتون 
یعنی این دو سال رو تو ایران محکومم دیگه؟ Sad Sad

بنده هم با نظر دوستمون P.E موافقم، به نظرم خیلی دقیق وقت بگذارید و این مدت رو در ایران مطالعه کنید سپس با رزومه مناسب برای مقاطع تکمیلی اقدام کنید، این جمله محکومیت رو معنا نمیده، در واقع ارزش زمانی است که ممکنه در اونجا در سن کم از دست بدهید می باشد.