آکادمیا کافه
آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ (/Thread-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7-I-20-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3

آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - Saeid - 10-03-2012

مرتبط ترین تاپیکی که پیدا کردم سوال خودم رو بپرسم اینجاست!!!
دوستان به نظر شما داشتن چند تا I-20 که همش هم فاند دارن دردسر ایجاد میکنه تو ویزا گرفتن؟؟ ممکنه سفارت سوالی در این ضمینه بپرسه و اصولا اطلاعی در این مورد میتونن داشته باشن؟؟؟ با تشکر

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - Behnoush - 10-03-2012

(10-03-2012, 11:26 PM)Saeid نوشته: مرتبط ترین تاپیکی که پیدا کردم سوال خودم رو بپرسم اینجاست!!!
دوستان به نظر شما داشتن چند تا I-20 که همش هم فاند دارن دردسر ایجاد میکنه تو ویزا گرفتن؟؟ ممکنه سفارت سوالی در این ضمینه بپرسه و اصولا اطلاعی در این مورد میتونن داشته باشن؟؟؟ با تشکر
به نظر من نمیشه به این سوال جواب قطعی داد. بعضی ها بودن که چندتا I-20 داشتن و مشکلی هم براشون پیش نیومده ولی خیلی ها هم میگن اطلاعات شما در صورت قبول پذیرش توی یه دیتابیسی که خیلی از دانشگاه های امریکا عضوش هستن جمع آوری میشه و قبول چندتا پذیرش میتونه براتون مشکل درست کنه.
جدا از این موضوع، به جز معدود دانشگاه هایی که حتی قبل از اینکه شما پذیرش رو قبول کنید I-20 رو صادر می کنن، در اکثر موارد زمانی I-20 صادر میشه که شما پذیرش رو قبول کردین و چرا باید چندتا پذیرش رو قبول کنین ؟ اینطوری هم برای خودتون مشکل و سردرگمی درست می کنید هم باعث میشه بقیه یه فرصت تحصیلی رو از دست بدن هم اینکه در نهایت مجبورید یکی رو انتخاب کنید و بقیه رو ریجکت کنید اونم در حالیکه قبلش قبول کردید و باعث میشه دید اون ها رو به ایرانی ها هم عوض بشه . این دیگه مثل خیلی جاهای دیگه نیست که بخواید موازی پیش برید . اگه حتی فرض کنید برای 1% افراد با این شرایط هم ممکنه مشکل پیش بیاد ، چه تضمینی دارید که شما جز اون 1% نباشید ؟ و الکی این فرصت خوب تحصیلی خودتون رو خراب نکنید. یک گزینه رو انتخاب کنید و همه فکر و انرژی تون رو برای همون بذارید .

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - amirhossein.gh - 11-03-2012

سلام
راستش منم با بهنوش موافقم
ممکنه حالا مشکل زا نشه ولی خیلی نازیباست که مثلا به 4جا قول 100درصذ اومدن بدیم و اونا هم به هزار امید ای 20 صادر کنن و ما هم بزنیم زیرش
الان چهره ایرانی ها به خاطر همین کارا خرابه و خیلی از استادا هستن به خاطر همین دردسرا اصلا داغنشجوی ایرانی نمیگیرن !
Smile

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - Pejman - 16-04-2012

من هنوز نتیجه جوابهای فاند و پذیرشم از دو سه جا نیومده، می ترسم دیر بشه برای وقت سفارت. واسه همین می خوام یکی از پذیرش های بدون فاندم رو براش I-20 بگیرم. به نظرتون راه دیگه ای دارم؟ مشکل ساز نمی شه اگر از جاهای دیگه هم (با یا بدون فاند) I-20 بگیرم؟

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - amirhossein.gh - 16-04-2012

فک کنم مشکلی نشه ! چون بدون فانده
ولی خودت میدونی اگه کسی مثلا دو تا I20 با فاند بگیره و بفهمن، حسابش با کرام الکاتبینه
Tongue

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - Babak - 17-04-2012

تا اونجا که من می‌دونم داشتن چند تا I-20 به خودی خود مشکلی نداره، ولی طبق قوانین CGS شما نباید بیشتر از یک پیشنهاد پشتیانی مالی (offer of financial support) رو قبول کنید. فایل pdf مربوطه از سایت CGS و از اینجا قابل دریافت هست. من پیوستش هم کردم. دانشگاه‌هایی که عضو CGS هستند در این فایل اومده.
قبول کردن پذیرش با فاند از دو تا یا بیشتر از این دانشگاه‌ها می‌تونه دردسرساز بشه. همون طور که در فایل توضیح داده شده، چنانچه شما پذیرش با فاند دانشگاهی رو قبول کنید و نظرتون عوض بشه حداکثر تا ۱۵ آوریل وقت دارید که به دانشگاه مذکور اطلاع بدید و بعد از این تاریخ نباید پذیرش با فاند بیشتر از یک دانشگاه رو قبول کرده باشید.

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - Shahrouz - 12-10-2012

برای پذیرش بهار چطور؟ می دونید این 15 آوریل به چه زمانی شیفت پیدا می کنه؟

RE: سوال‌ها در مورد مقدار فاند درج شده در I-20 - Shahrouz - 12-10-2012

(10-03-2012, 11:52 PM)Behnoush نوشته: به نظر من نمیشه به این سوال جواب قطعی داد. بعضی ها بودن که چندتا I-20 داشتن و مشکلی هم براشون پیش نیومده ولی خیلی ها هم میگن اطلاعات شما در صورت قبول پذیرش توی یه دیتابیسی که خیلی از دانشگاه های امریکا عضوش هستن جمع آوری میشه و قبول چندتا پذیرش میتونه براتون مشکل درست کنه.
جدا از این موضوع، به جز معدود دانشگاه هایی که حتی قبل از اینکه شما پذیرش رو قبول کنید I-20 رو صادر می کنن، در اکثر موارد زمانی I-20 صادر میشه که شما پذیرش رو قبول کردین و چرا باید چندتا پذیرش رو قبول کنین ؟ اینطوری هم برای خودتون مشکل و سردرگمی درست می کنید هم باعث میشه بقیه یه فرصت تحصیلی رو از دست بدن هم اینکه در نهایت مجبورید یکی رو انتخاب کنید و بقیه رو ریجکت کنید اونم در حالیکه قبلش قبول کردید و باعث میشه دید اون ها رو به ایرانی ها هم عوض بشه . این دیگه مثل خیلی جاهای دیگه نیست که بخواید موازی پیش برید . اگه حتی فرض کنید برای 1% افراد با این شرایط هم ممکنه مشکل پیش بیاد ، چه تضمینی دارید که شما جز اون 1% نباشید ؟ و الکی این فرصت خوب تحصیلی خودتون رو خراب نکنید. یک گزینه رو انتخاب کنید و همه فکر و انرژی تون رو برای همون بذارید .
چراش به این خاطره که پاسخ بعضی دانشگاهها بعد از ددلاین مشخص شده توسط برخی دیگه از دانشگاهها میاد. مثلا من یک دانشگاه واسم آفر اومده باشه ددلاین اکسپت آفر 10 اکتبر باشه ولی دانشگاه دوم حدود 15 اکتبر جواب بهم بده. خب به نظرتون اگر دانشگاه دوم بهتر باشه من اولی رو رد کنم که دومی رد بشه عملا به یک بیچاره تبدیل می شم Big Grin

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - maryam4312 - 05-04-2013

(17-04-2012, 10:15 AM)'Babak' نوشته: چنانچه شما پذیرش با فاند دانشگاهی رو قبول کنید و نظرتون عوض بشه حداکثر تا ۱۵ آوریل وقت دارید که به دانشگاه مذکور اطلاع بدید و بعد از این تاریخ نباید پذیرش با فاند بیشتر از یک دانشگاه رو قبول کرده باشید.

اگر بعد15اوریل دوپذیرش رو قبول کرده باشیم یکی با فاند دیگری فعلا بدون فاند(گفتن آوریل مشخص میشه فکرمیکنم بعد 15 باشه.فعلا یه اسکالرشیپ دادن که شهریه روin-state حساب میکنه و یه مقدار خیلی کمی سالانه میده) مشکلی پیش میاد؟
ممنون

RE: آیا داشتن چند تا I-20 مشکل ساز است؟ - Babak - 06-04-2013

مساله قبول کردن بیش از یک پذیرش در مورد قبول کردن فاند هست و چون یکی از پذیرش‌های شما بدون فانده، حدس می‌زنم که مشکلی نداشته باشه، اما از اونجا که ممکنه بعدا این پذیرش شما هم با فاند بشه، بعد احتمالش هست که مشکل‌ساز بشه. متاسفانه قانون در این زمینه خیلی واضح نیست و نمی‌شه نظر قطعی داد. پیشنهاد من اینه که با دانشگاهی که پذیرش بدون فاند داده مکاتبه کنید و بگید که چون پذیرش‌های دیگه هم گرفتید، باید تا ۱۵ اپریل تصمیم نهایی رو بگیرید و ازشون بخواهید که زودتر بهتون جواب بدند.