آکادمیا کافه
هزینه زندگی در هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: هزینه زندگی در هلند (/Thread-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4

هزینه زندگی در هلند - Faraz - 22-01-2011

هزینه زندگی در هلند مانند تمامی کشور رابطه مستقیم با طرز زندگی کردن شما دارد.مسائل دیگری مانند شهری که در ان زندگی می نمایید هم بسیار تعین کننده است.به طور متوسط یک دانشجو در هلند بین 700 تا 1000 یورو ماهیانه برای زندگی می پردازد.
حدودا یک سوم این هزینه ها به هزینه مسکن اختصاص دارد.هزینه مسکن دانشجویی به طور متوسط بین 250 تا 600 یورو می باشد.این تفاوت قیمت ها به دلیل شهر محل تحصیل - امکاناتی که بر روی کرایه به شما داده می شود و چند ایتم دیگر می باشد.برای مثال هزینه مسکن در امستردام بسیار بیشتر از سایر شهر های کوچک می باشد.همچنین گاها خدماتی مانند اینترنت تلوزیون هزینه برق هزینه گرمایش خانه و ... بر روی کرایه محاسبه می شود.
بعد از خانه مهم ترین بخش هزینه زندگی هزینه خورد و خوراک است.معمولا دانشگاه ها با قیمتی مناسب غذای گرم برای تمام وعده های غذایی در اختیار دانشجو ها می گذارند ولی اقتصادی ترین روش این است که خود دانشجو برای خودش غذا بپزد.
برای مثال هزینه یک فنجان چای یا قهوه 2 یورو-یک ساندویچ پنیر 3 یورو و یا یک وعده ناهار در یک رستوران دانشجویی معمولی 10 یورو می باشد
بقیه هزینه ها شامل هزینه کتاب تفریحات رفت امد و ... می باشد.برای مثال هزینه بلیط اتوبوس در داخل شهر برابر با 1.6 یورو می باشد.
خوشبختانه اکثر مراکز تخفیفات ویژه ای را برای دانشجویان در نظر گرفته اند که با ارائه کارت دانشجویی می توانید از این تخفیفات بهره مند شوید.

RE: هزینه زندگی در هلند - m.arash - 21-08-2011

هزینه های آموزش عالی (دانشگاهی)

بر اساس آمار رسمی دولت هلند ، حداقل مبلغ لازم برای دانشجویان ساکن در هلند، در حدود 800 یورو در ماه است. داشتن این مقدار (برای یک سال و یا بیش از یک سال ) در حساب بانکی متقاضیان ورود به هلند جهت ادامه تحصیل، یک شرط لازم برای اخذ ویزا آموزشی دانشجویی است. بسته به نوع برنامه ها ، سطح آنها, مدت و خدمات ارائه شده، هزینه های آماده سازی برای شرکت در برنامه ها از 900 یورو تا 7.500 در سال متغیر است.
شهریه دوره کارشناسی و برنامه های کارشناسی ارشد، دانشجویان غیر اروپایی معمولا بالاتر از دانشجویان اروپایی عضو اتحادیه اروپایی هستند. تقریبا هزینه یک سال تحصیلی همراه با متوسط خرج های دیگر چیزی بین 14000 تا 22000 یورو می باشد.
دانشجویان غیر اروپایی برای کمک های مالی دولتی از طرف مقامات هلندی واجد شرایط نیستند. با این حال، وزارت آموزش و پرورش هلند بورس های تحصیلی از طیف گسترده ای از کشورها تحت شرایط موافقت نامه های مختلف فرهنگی و موافقت نامه های دیگر جهت همکاری ارائه می دهد.

برای دریافت اطلاعات جزئی و دقیق تر بهتر است به وبسایت هر دانشگاهی مراجعه کنید. تفاوت هزینه های دانشگاه و زندگی در کشور هلند از شهری به شهر دیگر متفاوت است و بهترین منبع برای دریافت اطلاعات وبسایت دانشگاه ها است. به طور مثال برای دانشگاه آمستردام می توانید بر روی لینک های زیر کلیک کنید تا به قسمت مربوطه لینک شوید:

لینک 1

لینک 2

RE: هزینه زندگی در هلند - HAMMAN - 05-12-2011

سلام. ممکنه بفرمایین هزینه زندگی یه زوج حدودا چقدر میشه؟زندگی معمولی و بدون ولخرجی در نظر بگیرین.

RE: هزینه زندگی در هلند - Hamidreza_ut - 06-12-2011

(05-12-2011, 11:57 PM)HAMMAN نوشته:
سلام. ممکنه بفرمایین هزینه زندگی یه زوج حدودا چقدر میشه؟زندگی معمولی و بدون ولخرجی در نظر بگیرین.
با سلام دوست عزیز...
هزینه زندگی علاوه بر شهر به سبک زندگی شما برمیگرده. برخی با 1500 یورو هم دونفره زندگی میکنند ولی برخی با 2500 هم ممکنه کم بیارن.

ولی به طور معمول برای دونفر این هزینه ها هست:

700-1200 خانه
300 برق-آب-تلویزیون-اینترنت
500 خواربار
100-200 لباس
50 متفرقه
هزینه حمل و نقل و تفریحات هم اضافه کنید. (یورو هست همه هزینه ها)

موفق باشید.

RE: هزینه زندگی در هلند - fhm - 21-03-2013

یعنی باید حدود هشت هزار یورو تو حسابمون باشه؟ازکجا میشه دقیقشو فهمید؟

RE: هزینه زندگی در هلند - Shihan - 21-03-2013

(21-03-2013, 01:13 AM)'fhm' نوشته: یعنی باید حدود هشت هزار یورو تو حسابمون باشه؟ازکجا میشه دقیقشو فهمید؟

دروود.
دوست عزیز، این مورد که فرمودید برای هلند چند سالی هست که اتفاق افتاده و بیشتر دانشگاهها هزینه 1 سال تحصیل تقریباً معادل 9000 یورو رو قبل از اومدن به کشور هلند رو در حساب بانکی باید داشته باشید و نسخه ترجمه شده رو برای دانشگاه ارسال کنید والا بجز این مورد حساب بانکی خاصی نمی خواهد. اون 8000 یورو که فرمودید برای کشور المان می باشد.

RE: هزینه زندگی در هلند - sinacotech - 13-02-2015

سلام و خسته نباشید، قبل از هر چیزی از وقتی که برای ما و سوالاتمون میزارید ممنون
من دانشجوی ترم دوم ارشد مکانیک تبدیل انرژی دانشگاه آزاد آمل هستم. معدل کارشناسیم 13، اما معدل ارشدم بالای 17، متاهلم بدون فرزند، 28 سال سن دارم. داعی خانومم مقیم هلند است. برای گرفتن اقامت هلند هر کاری میکنم. یکی از دوستانم پیشنهاد داد به جای دکتری که شانس پذیرش کم هست برای ارشد پذیرش بگیر. با اجازه کار هفتگی و کمی پول از قبل فکر کنم بشه هزینه تحصیل رو داد. نظر شما چیه؟ به نظرتون بهترین راه برای گرفتن اقامت هلند اینه که دنبال دکتری باشم یا ارشد؟

RE: هزینه زندگی در هلند - Mehran28 - 13-02-2015

(13-02-2015, 07:24 PM)'sinacotech' نوشته: سلام و خسته نباشید، قبل از هر چیزی از وقتی که برای ما و سوالاتمون میزارید ممنون
من دانشجوی ترم دوم ارشد مکانیک تبدیل انرژی دانشگاه آزاد آمل هستم. معدل کارشناسیم 13، اما معدل ارشدم بالای 17، متاهلم بدون فرزند، 28 سال سن دارم. داعی خانومم مقیم هلند است. برای گرفتن اقامت هلند هر کاری میکنم. یکی از دوستانم پیشنهاد داد به جای دکتری که شانس پذیرش کم هست برای ارشد پذیرش بگیر. با اجازه کار هفتگی و کمی پول از قبل فکر کنم بشه هزینه تحصیل رو داد. نظر شما چیه؟ به نظرتون بهترین راه برای گرفتن اقامت هلند اینه که دنبال دکتری باشم یا ارشد؟

سلام
هزینه زندگی در هلند بسته به شهری که توش هستین برای یک آدم مجرد و دانشجو چیزی بین (900 - 1200 یورو هست درماه برای متاهل بسته به شهر و نوع خرج کردن بین 1200 تا 2000 یورو درماه) دانشجو(فردی که با ویزای دانشجویی به هلند میاد) در هفته بشتر از 10 ساعت اجازه کار نداره! متوسط درآمد هم برای کسی که دانشجو هست و کار میکنه ساعتی 10یورو هست شما حساب کن هفته ای 100یور با تخفیف بگیم ماهیانه 500 یورو درآمد، گرفتن فاند در دانشگاه هلند در مقطع مستر شدنی هست ولی خیلی احتمالش پایینه خیلی باید دانشجوی ممتاز و خوش شانسی باشید، هلند دانشگاهاش پولی هستند و هزینه شهریه چیزی حدود 13000 یورو در سال هست با این حساب سالیانه چیزی حدود حداقل 23000 یورو هزینه زندگی و تحصیل میشه!
حالا نظر من اینه کی گفته پذیرش در مقطع دکتری سختره؟ اتفاقا اگر دانشجویی قوی باشید و رزومه خوبی داشته باشید بهترین گزینه مقطع دکتری هست در هلند تحصیل در مقطع دکتری کار به حساب میاد وماهیانه حقوقی بین 1500-2500 یورو داره.
سعی کنید ارشد رو در ایران بامعدل خوب بگیرید و مقاله هم بدید و برای دکتری اقدام کنید به فکر تافل یا ایلتس هم باشید
موفق باشید.

RE: هزینه زندگی در هلند - corona - 14-02-2015

سلام
با توجه به کامنتی که در بالا قرار دادید و گفتید که دکترا شغل محسوب میشه یعنی توی دکترا دیگه هزینه ی شهریه ی دانشگاه نداریم؟ فاندی که میگیریم فقط باید هزینه خورد و خوراک و مسکن بدیم؟
به نظر شما اگه پذیرش با فاند 1800 یورو از آلمان داشته باشیم در پایان بیشتر برامون ذخیره میمونه یا در هلند با فاند 2200 یورو؟ با توجه به اینکه هزینه زندگی در هلند بیشتر از آلمان هست!

RE: هزینه زندگی در هلند - Mehran28 - 14-02-2015

(14-02-2015, 11:18 AM)'corona' نوشته: سلام
با توجه به کامنتی که در بالا قرار دادید و گفتید که دکترا شغل محسوب میشه یعنی توی دکترا دیگه هزینه ی شهریه ی دانشگاه نداریم؟ فاندی که میگیریم فقط باید هزینه خورد و خوراک و مسکن بدیم؟
به نظر شما اگه پذیرش با فاند 1800 یورو از آلمان داشته باشیم در پایان بیشتر برامون ذخیره میمونه یا در هلند با فاند 2200 یورو؟ با توجه به اینکه هزینه زندگی در هلند بیشتر از آلمان هست!

سلام
بله درمقطع دکتری تحصیل در هلند هزینه شهریه نداره،می دونید در واقع درمقطع دکتری در هلند شما 4سال روی پروژه ای کارمیکنید که مربوط به شرکتهایی هست که با دانشگاه در ارتباط هستند(در واقع 4سال کار میکنید برای اون شرکت!). و کم پیش میاد درس یا واحدی روپاس کنید مگر اینکه استاد ازتون بخواد که درسی رو پاس کنید.
 فاکتور های زیادی دخیل هستند،اینکه تو هر دانشگاه قرار با چه استادی روی چه موضوعی کار کنم، موضوعات رو چه شرکتهایی ساپورت مالی می کنند(احتمال اینکه بعد فارغ التحصیل شدن تو همون شرکت بتونید کار پیدا کنید به نسبت شرکتهای دیگه بالاتره) و اینکه دانشگاه و دانشکده رنکینگش به چه صورت هست، و شهری که دانشگاها توشن به چه صورته و حتی مردم و آب و هوای اون کشور تو انتخاب می تونند دخیل باشند.اگر همه چیز تقریبا برابر باشند آلمان رو ترجیح میدم.