آکادمیا کافه
اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%AC%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%BA%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - alirezazz - 08-01-2015

سلام دوباره
دوستان اين پست رو مي زارم در ادامه پست قبلي كه دوستان خواندند.
اول از همه بايد بگم در اين پروسه من از اون خوشبخت هاي ١ در ١٠٠٠ هستم. روزي كه من رفتم دانشگاه از فارغ التحصيلي من ٦.٥ ماه مي گذشت. مسول امور فارغ التحصيلان رفته بود ماموريت و من به نظام وظيفه تو دانشگاه گفتم كه از راه دور مي يام اونم دلش سوخت و كارم منو انجام داد و منم پاسم رو الان گرفتم. ٢ روز پيش هم از نظام وظيفه استان و هم دانشگاه بهم زنگ زدند كه سريع خودتو برسون منم رفتم و مسول امور فارغ التحصيلان اومده بود و فهميده بود كه نبايد نامه خروج و پاس به من مي دادنو سريع منو ممنوع الخروج كردند. الان من وثيقه رو پس گرفتم و پاس هم در دستمه. واقعا شانسي بود.
قانون اينه كه در ٣ ماه اول بعد فارغالتحصيلي بايد اقدام كني يا بعداز اون خودتو مشمول كني و ب برگه سبز بري واسه پاس

بدرود

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - MaMi - 08-01-2015

(06-01-2015, 04:38 PM)'irandv' نوشته: با عرض سلام
آیا یک سرباز که قبلا گذرنامه داشته و الان سربازه میتونه از کشور خارج بشه؟

بله دوست من، عزیزان سرباز هم میتونند از کشور خارج بشن ولی مراحل خروج رو باید از طریق یگانی که در حال خدمت هستند، پیگیری کنند. منبع

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - amirhossein714 - 12-01-2015

(02-01-2015, 05:46 PM)'ForeverBlue' نوشته:
خیر نمیشود.
زمانی که شما مجوز خروج زیارتی مثلا برای عراق میگیرید در سیستم گذرنامه ثبت میشود که شما فقط اجازه دارید کشور را به مقصد عراق ترک کنید. حتی اجازه پروازهای دو سفره هم نمیدهند. (مثلا پروازی که ابتدا از تهران به استانبول و سپس از استانبول به عراق برود)

ببینید من دارم الان به کشور ترکیه سفر میکنم برای آزمون.
با وثیقه 15میلیون تومانی.
اما بعد از آزمون از همان ترکیه باید به کانادا برم و 2روز کار دارم و سپس به ایران برمیگردم. پاسپورت من بین المللی است و در اون چیزی قید نشده که مجوز برای سفر به نقطه X دارم. به من گفتن در سیستم سفر شما به مقصدی که گفته اید بلامانع است.
حالا اولین سوال من،
1- آیا میتونم بعد از اینکه به ترکیه سفر کردم، بعد از اونجا به کانادا سفر کنم و سپس به ایران برگردم؟ (آیا سیستم گذرنامه در ترکیه به سیستم مجوز خروج برای مقصد از پیش اعلام شده دسترسی دارد)
2- اگر سوال اولی امکانش وجود داشت، این کار قانونی است؟ یا اگر متوجه رفتنم به کانادا بشن برام مشکل ایجاد میکنن؟
3- این سوال برای یکی از دوستانم هست. ایشون میخواد 2تومن وثیقه در نظر بگیره برای رفتن به عراق، آیا از عراق میتونه پرواز بگیره برای ترکیه؟ و بعد از ترکیه اونجا رو به مقصد آلمان ترک کنه؟ پاسپورت بین المللی داره. یعنی جدیداً گرفته

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - ForeverBlue - 12-01-2015

(12-01-2015, 01:50 PM)amirhossein714 نوشته:
ببینید من دارم الان به کشور ترکیه سفر میکنم برای آزمون.
با وثیقه 15میلیون تومانی.
اما بعد از آزمون از همان ترکیه باید به کانادا برم و 2روز کار دارم و سپس به ایران برمیگردم. پاسپورت من بین المللی است و در اون چیزی قید نشده که مجوز برای سفر به نقطه X دارم. به من گفتن در سیستم سفر شما به مقصدی که گفته اید بلامانع است.
حالا اولین سوال من،
1- آیا میتونم بعد از اینکه به ترکیه سفر کردم، بعد از اونجا به کانادا سفر کنم و سپس به ایران برگردم؟ (آیا سیستم گذرنامه در ترکیه به سیستم مجوز خروج برای مقصد از پیش اعلام شده دسترسی دارد)
2- اگر سوال اولی امکانش وجود داشت، این کار قانونی است؟ یا اگر متوجه رفتنم به کانادا بشن برام مشکل ایجاد میکنن؟
3- این سوال برای یکی از دوستانم هست. ایشون میخواد 2تومن وثیقه در نظر بگیره برای رفتن به عراق، آیا از عراق میتونه پرواز بگیره برای ترکیه؟ و بعد از ترکیه اونجا رو به مقصد آلمان ترک کنه؟ پاسپورت بین المللی داره. یعنی جدیداً گرفته
دوست گرامی
شما مجوز از نوع سفر سیاحتی دارید و هیچ محدودیتی در سفر ندارید. این با مجوز زیارتی فرق میکند که فقط برای عراق و عربستان است.
سوالهایی شما
1 و2. هیچ مشکلی ندارید. شما چون مجوز سیاحتی دارید به مقصد هرجا که بخواهید میتوانید خارج شوید و هیچ مشکل قانونی ندارد و مهم هم نیست که بعد از آن به کجا رفته اید
3. بله به این ترتیبی که گفتید میتونند

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - amirhossein714 - 12-01-2015

(12-01-2015, 03:46 PM)'ForeverBlue' نوشته: دوست گرامی
شما مجوز از نوع سفر سیاحتی دارید و هیچ محدودیتی در سفر ندارید. این با مجوز زیارتی فرق میکند که فقط برای عراق و عربستان است.
سوالهایی شما
1 و2. هیچ مشکلی ندارید. شما چون مجوز سیاحتی دارید به مقصد هرجا که بخواهید میتوانید خارج شوید و هیچ مشکل قانونی ندارد و مهم هم نیست که بعد از آن به کجا رفته اید
3. بله به این ترتیبی که گفتید میتونند

در مورد سوال سوم پلیس گذرنامه کشور عراق آیا میتونه مخالفتی بکنه با خروج شخص برای رفتن به ترکیه؟ آیا دسترسی به محدودیتی که برای شخص در ایران در سیستم ایجاد شده، دارند؟ یا شخص خیلی راحت میتونه از عراق خارج بشه؟

(06-01-2015, 04:38 PM)'irandv' نوشته: با عرض سلام
آیا یک سرباز که قبلا گذرنامه داشته و الان سربازه میتونه از کشور خارج بشه؟

نه متاسفانه،
مگر با موافقت ارگان مربوطه نظامی باشه
البته من دانشجو هستم برای دوستان پیش اومد اونها طی تحقیقات به این نتیجه رسیدن

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - ForeverBlue - 12-01-2015

(12-01-2015, 04:15 PM)amirhossein714 نوشته:
در مورد سوال سوم پلیس گذرنامه کشور عراق آیا میتونه مخالفتی بکنه با خروج شخص برای رفتن به ترکیه؟ آیا دسترسی به محدودیتی که برای شخص در ایران در سیستم ایجاد شده، دارند؟ یا شخص خیلی راحت میتونه از عراق خارج بشه؟
خیر هیچ مشکلی وجود ندارد. این موضوعات کاملا مستقل هستند.
پلیس عراق فقط به دو نکته کار دارد: 1. آیا دوست شما ویزای عراق دارد؟ 2. آیا پاسپورت معتبر است و ویزا یا اجازه ورود به ترکیه را دارد؟
در صورت مثبت بودن این سوالها هیچ مشکلی وجود ندارد و همه چیز کاملا قانونی است

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - amirhossein714 - 14-01-2015

(12-01-2015, 08:19 PM)'ForeverBlue' نوشته: خیر هیچ مشکلی وجود ندارد. این موضوعات کاملا مستقل هستند.
پلیس عراق فقط به دو نکته کار دارد: 1. آیا دوست شما ویزای عراق دارد؟ 2. آیا پاسپورت معتبر است و ویزا یا اجازه ورود به ترکیه را دارد؟
در صورت مثبت بودن این سوالها هیچ مشکلی وجود ندارد و همه چیز کاملا قانونی است

1- خیر ویزای عراق ندارد، اما به عنوان زیارت وارد عراق خواهد شد. البته تحت این عنوان
2- پاسپورت را تازه 2ماه از گذرنامه گرفته است، اعتبار دارد. ترکیه که الان خود بنده هم دارم از ایران میرم بدون ویزا دارم میرم. مشکلی نداره. مگه از عراق با پاسپورت ایرانی به ترکیه بخواهیم بریم از ما ویزا میخوان؟
این دوست بنده قصد رفتن به آلمان به واسطه عراق داره که وثیقه 2میلیونی رو از دست میده. تا جایی که میدونم ترکیه ویزا نمیخواد از ایرانی ها.

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - ForeverBlue - 14-01-2015

ببینید، مگر دوست شما نمیخواهند از ایران به عراق بروند؟؟ حتی به قصد زیارت هم که بخواهند بروند نیاز به ویزای عراق دارند تا بتوانند به آن کشور وارد شوند. بعد از آن از عراق به ترکیه نیاز به ویزا ندارند (چون اجازه ورود بر اساس لغو روادید را دارند.)

[برش] مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General - Ali.ch.since - 24-01-2015

سلام.ببخشید من الان دانشجو هستم و معافیت تحصیلی دارم تا 1/5 سال دیگه و بعد اون هم یک سال برای ارشد دارم.اگر احیانا gre بالایی رو بتونم بگیرم و یک دانشگاه امریکایی پذیرش بگیرم واسه خروج از کشور مشکلی ندارم.؟ به بهانه تحصیل میزارن برم؟