آکادمیا کافه
اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: گذرنامه و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- موضوع: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل (/Thread-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D8%AC%D9%87-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%BA%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - amin_mb - 09-03-2012

با سلام خدمت دوستان عزیز بخصوص مشمولان دوست داشتنی Smile!

خیلی از دوستانی که مشمول هستند از جمله خودم، از این قانون اطلاعی ندارند!
بنابراین گفتم این تاپیک ایجاد بشه بلکه بچه ها در صورت نیاز بتونند به کنفرانس ها، دوره های کوتاه مدت علمی و حتی سفرهای تفریحی بتونند بروند!

این سفرهای کوتاه مدت اعم از علمی و تفریحی پروسه تشکیل پرونده مشابهی دارند! در ادامه روند آنها توضیح داده خواهد شد!

موفق و موید باشید!

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - amin_mb - 10-03-2012

مراحل و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت مشمولان در فرجه فراغت از تحصیل برای سفر تفریحی:

1) نامه فراغت از تحصیل

2) مراجعه به حوزه نظام وظیفه هر استان و گرفتن پوشه مربوط به سفرهای تفریحی
تو این پوشه سه تا فرم هست:
- معرفی نامه نظام وظیفه به بانک برای ضمانت نامه + فرمت قابل قبول برای نظام وظیفه
- نامه تعهد برگشت
- فرم اجازه خروج از کشور

3) مراجعه به شعبه مورد نظر و اخذ ضمانت نامه: ضمانت نامه 15 میلیون تومانی

4) مراجعه به حوزه نظام وظیفه با مدارک زیر
یک کپی از کارت ملی
کپی نامه فراغت از تحصیل (دانشگاه به نظام وظیفه)
یک کپی از آخرین قبض تلفن
فرم تکمیل شده تعهد خروج از کشور
فرم تکمیل شده اجازه خروج از کشور
ضمانت نامه بانکی

5) یک روز بعد، مراجعه به پلیس +10 و درخواست گذرنامه

من همین امروز مجوز خروج را گرفتم با هزار مکافات (Smile)! فردا هم باید برم پلیس +10! انشاء.. شما هم بتونید پاسپورتتون را راحت بگیرید!

نکات مهم:
هر کسی اعم از دانشجو و فارغ التحصیل می تونه به سفر سیاحتی بره! اکثر دوستان فکر می کنند، فقط میشه به سفر زیارتی رفت!
فارغ التحصیلان هم که تو فرجه فراغت از تحصیل می تونند هم به سفر زیارتی بروند هم سیاحتی! البته تا 20 روز قبل از تاریخ اعزام!

بر فرض، بنده طبق قانون جدید یک سال فرجه فراغت از تحصیل تا تاریخ 1/6/91 دارم که 6 ماه آن گذشته! می تونم برای 20 روز مجوز خروج از کشور تا تاریخ 10/5/91 بگیرم!
اعتبار مجوز خروج از کشور برای چه فارغ التحصیلان و چه دانشجویان، 20 روز بیشتر نیست!
افراد باید تا 20 روز قبل از اعزام به میهن عزیزمان بازگشته باشند!
مراحل اخذ مجوز در حوزه های نظام وظیفه استان ها صورت می گیرد و نیازی به تهران نیست!
شما یک پاسپورت با اعتبار 5 ساله دریافت خواهید کرد، اما مهر خروج 20 روز محدود در اون درج خواهد شد!

تبصره:
فارغ التحصیلانی که قصد سفر برای دوره های علمی یا کنفرانس را دارند، در صورتی که دانشگاه محل تحصیلشان، دوره عملی یا کنفرانس مورد نظر را تایید نماید، وثیقه بانکی به 5 میلیون تومان کاهش خواهد یافت!

موفق باشید!

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - miladbb - 22-04-2012

با عرض سلام و خسته نباشید

با خوندن این تاپیک روزنه های امید چشمک زدند.. اما من برای اطلاعات بیشتر رفتم حوزه نظام وظیفه (اهواز) برای اجازه خروج مشمولین پرسیدم و این جواب و دادن که فقط در 3 ماه اول بعد از فارغ التحصیلی امکان خروخ است و بعدش نه!!!! من در تاریخ 5 بهمن 90 درمقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم .چطور می تونم یه جواب درست و قطعی بگیرم؟؟؟؟؟

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - amin_mb - 22-04-2012

(22-04-2012, 12:44 PM)miladbb نوشته: با خوندن این تاپیک روزنه های امید چشمک زدند.. اما من برای اطلاعات بیشتر رفتم حوزه نظام وظیفه (اهواز) برای اجازه خروج مشمولین پرسیدم و این جواب و دادن که فقط در 3 ماه اول بعد از فارغ التحصیلی امکان خروخ است و بعدش نه!!!! من در تاریخ 5 بهمن 90 درمقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم .چطور می تونم یه جواب درست و قطعی بگیرم؟؟؟؟؟
سلام خدمت شما دوست خوبم و عرض خوش آمدید به فروم!

ببینید بنده خودم، شهریور 1390 فارغ التحصیل شدم و از 1 اردیبهشت تا 21 اردیبهشت اجازه خروج از کشور به مقصد ترکیه را دارم!
طبق قانون جدید که فارغ التحصیلان دانشگاهی یکسال فرجه فراغت از تحصیل دارند، بنابراین منطقی به نظر نمی آید که سه ماه اول را فقط مجاز باشند!
البته پیشنهاد می کنم، به صورت جدی تری با نظام وظیفه صحبت کنید، و همچنین در سامانه پرسش در پرتال نظام وظیفه سوال خودتون را مطرح کنید!
اطلاعات من مربوط به اسفند 1390 هست و ممکنه بعد از ابلاغ قانون جدید، مدت مجاز خروج از کشور تغییر کرده باشه!

ممنون میشم اگه در صورتی که اطلاعاتی در این زمینه کسب کردید، در این تاپیک به اشتراک بگذارید تا برای سایر دوستان هم مفید باشه!

موفق و موید باشید!

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - miladbb - 15-06-2012

با عرض سلام..
پس از پیگیری های فراوان از این قانون جدید یکسال فرجه فراغت از تحصیل و سفر سیاحتی سر در اوردیم و پاسپورت و گرفتیم با اجازه خروج 20 روزه و ضمانت نامه بانکی 15 میلیونی برای امارات البته فقط به هدف گرفتن پاسپورت بود. این قانون به این صورته که فقط در 6ماه اول پس از فارغ التحصیلی اجازه خروج است اونم فقط یکبار و 20 روزه .حالا من شنیدم که پس از گذشت این 6 ماه میشه با داشتن کارت سبز تا یه مدتی قبل از تاریخ اعزام دوباره اجازه خروج گرفت ؟!! حالا می خواستم ببینم کسی از دوستان از این قانون اطلاعی داره و چطوریه؟؟؟؟

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - MaMi - 24-06-2012

(15-06-2012, 11:25 AM)miladbb نوشته: ... حالا من شنیدم که پس از گذشت این 6 ماه میشه با داشتن کارت سبز تا یه مدتی قبل از تاریخ اعزام دوباره اجازه خروج گرفت ؟!! حالا می خواستم ببینم کسی از دوستان از این قانون اطلاعی داره و چطوریه؟؟؟؟

8- شرايط كلي مشمولان براي خروج از كشور كدام است؟
الف : مشمول فاقد غيبت باشد.
ب : وضعيت تحصيلي مشخصي داشته باشد(دانش آموز- دانشجو – طلبه فارغ التحصيل)
پ : دانشجويان در سنوات ارفاقي مازاد بر سنوات مجاز تحصيل قرارنداشته باشند.
ت : وثيقه مورد نياز را به سازمان وظيفه عمومي پرداخته باشند.
ث : گواهي اشتغال به تحصيل يادرخواست مجوز خروج از كشور را ارايه نمايند.
ج :مهلت معرفي مشمولان فارغ التحصيل به پايان نرسيده باشد يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.

فکر کنم منظور شما از کارت سبز همون برگه سبز اعزام باشه Smile همچنین این بند رو هم در نظر داشته باش دوست من که...

10- صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان وظيفه چگونه است؟
صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد و امور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري وانجام است. منبع

[جداشده] مسائل مرتبط با ثبت نام iBT و پروفایل در سایت ETS - rasool.mazruee - 29-09-2012

(26-09-2012, 10:18 PM)MaMi نوشته:
الان سرباز هستید؛ یعنی مشمول هستید یا دارید خدمت میکنید در نظام؟ شما اگر مشمول باشید هم میتوانید با ارائه برگه شرکت در امتحان، از کشور خارج شوید و اگر سرباز هم باشید باز با ارائه همین برگه میتوانید از کشور خارج شوید (البته مراحلش پیچیده تر میشود). میتوانید این بحث رو در این تاپیک پیگیری کنید.
جواب سوال شما بستگی به جواب دپارتمانی دارد که میخواهید اپلای کنید ولی دانشگاه ها امتحان مجدد رو قبول خواهند کرد، منظور این است که شما امتحان داده باشید و نمره لازم را کسب نکرده باشید ولی بقیه شرایط شما از لحاظ اون دانشگاه خوب باشد، آن زمان قبول خواهند کرد که شما دوباره امتحان بدی ولی با این شرایط، بعید میدونم قبول کنند. Undecided
متاسفانه تاریخ دقیق مشخص نیست، به همین دلیل باید شما تقریبا هر روز به سایت ETS مراجعه کنید.
با سلام، والا من الان سرباز هستم و 7 ماه دیگه از خدمتم مونده، آیا با این شرایط قانون اخذ گذرنامه شامل حال من هم میشه؟

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - rasool.mazruee - 29-09-2012

با سلام به دوستان، امیدوارم که همیشه موفق باشید
راستش من به یه مشکلی برخورد کردم میخواستم بدونم کسی میتونه منو راهنمایی کنه
مشکل اینه که تاریخ های آزمون تافل اینترنتی در ایران تا آخر ماه دسامبر کاملا پر شده و با توجه به تاریخ ددلاین موجود من باید تا آخر ماه آذر امتحان تافل رو بدم، مشکل دیگه من اینه که الان سرباز هستم و 7 ماه دیگه از خدمتم مونده، آیا قانونی هست که شامل حال من بشه و بتونم برای امتحان تافل از کشور خارج شم و دوباره برگردم
ممنون میشم اگه جواب سوال منو میدونه

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - MaMi - 29-09-2012

(29-09-2012, 02:21 PM)rasool.mazruee نوشته:
مشکل اینه که تاریخ های آزمون تافل اینترنتی در ایران تا آخر ماه دسامبر کاملا پر شده و با توجه به تاریخ ددلاین موجود من باید تا آخر ماه آذر امتحان تافل رو بدم، مشکل دیگه من اینه که الان سرباز هستم و 7 ماه دیگه از خدمتم مونده، آیا قانونی هست که شامل حال من بشه و بتونم برای امتحان تافل از کشور خارج شم و دوباره برگردم
ممنون میشم اگه جواب سوال منو میدونه
بله دوست من، صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد و امور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري و انجام است. شما باید از یگان خدمتی تون پیگیری کنید و پیشنهاد میکنم که زودتر این کار رو انجام بدهید، چون میدونم که کار تقریبا زمانبری است و یکم هم دوندگی داره Wink منبع

RE: اخذ گذرنامه مشمولان برای سفر خارجی در فرجه فراغت از تحصیل - 8312401086 - 27-11-2012

سلام دوستان تو بد بلاتکلیفی گیر کردم لطفا سریعتر بنده را راهنمایی فرمایید
بنده بهمن 90 فارغ التحصیل شدم و الان برگه معرفی به نظام وظیفه ام دستمه ولی میخاستم قبل از سربازی پاسپورت بگیرم تا در حین خدمت کارای ویزامو انجام بدم.الان نمیدونم از کجا شروع کنم؟دفترچه بفرستم یا بدون ارسال دفترچه هم میشه پاسپورت رو گرفت.ممنون میشم اگه کمکم کنید اینم آیدیم:
Qadir.Qezelje@gmail.com