آکادمیا کافه
راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: نرم‌افزارها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: راهنمای نرم‌افزارهای تخصصی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- موضوع: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-SPSS)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - mgorji - 10-04-2015

دوستان برای انجام رگرسیون پروبیت باید از مسیر
1) analyze- regression- ordinal  وارد شد و link رو پروبیت تعرف کرد یا
2) analyze- regression- probit در این صورت total observed چه متغییری هست؟؟
من خیلی سرچ کردم ولی کاملا دچار ابهام هستم
ممکنه راهنمایی بفرمایید 
ممنون از شما

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - مهمان - 09-05-2015

سلام دوستان میشه لطفا نحوه کارکردن نر افزار spss را برای آزمون فرض پارامتری یا غیر پارامتریک توضیح دهید ممنونم .

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - مهمان - 18-05-2015

سلام خسته نباشید
میانگین سوالای ابعاد پرسشنامه رو چه جوری میتونم پیدا کنم
لطفا راهنماییم کنین ممنون

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - مهمان - 18-05-2015

سلام برای پیدا کردن میانگین سوالای پرسشنامه اول میانگین سوالارو پیدا می کنم  برا هر سوال یک میانگین میده برای ابعاد چیکار کنم

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - f.m - 28-05-2015

سلام
میخواستم بدونم اگه داده هامون دچار هم خطی شدن چجوری باید این هم خطی رو از بین ببریم .
ممنون

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - مهمان - 27-08-2015

با سلام 
رگرسیون لجستیک چند متغیره چیست و نحوه محاسبه آن چگونه است؟
با تشکر

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - amin48 - 02-09-2015

سلام. حال شما. سوالی از نرم افزار spss  داشتم. اینکه با تغییر داده ها محاسبات انجام شده نیز به تبع آن تغییر می کند یا خیر. مثلا با داده های موجود میانگین و انحراف معیار بدست آمده است، حال چند داده تغییر می کند- آیا جواب ها خودکار نیز تغییر می یابد و یا اینکه مجدد بایستی عملیات را انجام بدهیم. لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

RE: راهنما و آموزش نرم افزار SPSS - پوربافرانی - 02-09-2015

سلام وقتتون به خیر
من برای تایید برازش و تحلیل عاملی مدل پایان نامه دوره ارشد خود می خواهم از نرم افزار آموس استفاده نمایم. مدل من از 12 عامل اصلی تشکیل شده است. طبق جزوه آموزشی این نرم افزار، باید داده های کوواریانس را به عنوان ورودی به آموس معرفی کنم می خواستم بپرسم:
با توجه به اینکه داده های اولیه از پرسشنامه حاصل شده است و در پرسشنامه برای هر عامل اصلی تعدای سوال مرتبط در نظر گرفته شده است (به عنوان مثال برای هر عامل 5 سوال در پرسشنامه وجود دارد و طیف پرسشنامه لیکرت 1-5 است)، نحوه انجام محاسبات مربوط به کوواریانس در اس پی اس اس چگونه است؟

متشکرم

[برش] این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - abedmah - 08-09-2015

سلام خسته نباشید من درحال نوشتن پایان نامه م. باید از رگرسیون استفاده کنم . داده هام نرمالن وهیچ مشکلی ندارن. اما وقتی داده ها رو وارد می کنم و رگرسیون رو میزنم در صفحه ی نتایج  ارور میده که هیچ متغییری وارد نشده است. همه گزینه ها رو هم بررسی کردم نمی دونم مشکل کجاست چکار کنم؟ خیلی عجله دارم. کمکم کنید

Warnings
No variables were entered into the equation.

این اخطار میاد

در رگرسیون گزینه stepwise رو انتخاب می کنم.بعد هم توی قسمت آپشن که گزینه include constant in equation برای تعیین مدارثابت فعاله .اوکی میزنم با این اخطار روبرو میشه
Warnings
No variables were entered into the equation.

اگه include هم غیر فعال کنم داده ها به صورت origin وارد صفحه نتایج میشن که این حالت هم به درد نمی خوره .مشکل از کجاست؟

RE: این سوال را در کدام قسمت فروم بپرسم؟ - M1KE - 08-09-2015

اشاره نکردین که با چه نرم افزاری کار می کنید. در اینصورت میشه این مباحث به تاپیک مناسب در انجمن نرم افزارها انتقال پیدا کنه. در اکسل اگر دو ستون داده داشته باشید با راست کلیک کردن روی یکی از داده ها بر روی نمودار اونها و مراجعه به بخش add trend line و زدن تیک مربوط به show equation می تونید معادله مربوط به رگرسیون رو برای حالت انتخابی (خطی، توانی، چند جمله ای و غیره) نمایش داد.