آکادمیا کافه
انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: انصراف از تحصیل در ایران و پذیرش در خارج از کشور - automotive - 18-04-2018

(17-04-2018, 03:35 PM)mania99 نوشته: با سلام به دوستان
من سال ۹۱ دانشجوی دکترای روزانه بودم. سال ۹۴ پوزیشن دکترا توی اروپا گرفتم و الان نزدیک اتمام درسم هست. مدارکم هم همون موقع آزاد کردم و هم دانشنامه های لیسانس و ارشد و هم ریزنمراتم دستمِ و مشکلی ندارم. در حال حاضر هم هیچ مدرکی دست دانشگاه ایرانم ندارم. تنها اشتباهم یک بدهی کوچیک به صندوق رفاه دوره دکترامه. سوالم اینه چون دانشگاه رها کردم، احتمالا الان در پروسه اخراجم و اونجا اساتید و دانشگاه میدونن من خارج پوزیشن دارم. سوال اینکه ایا بعد از اخراج باید پولی بپردازم؟ چون هیچ مدرکی دستشون ندارم که لازمش داشته باشم. قبل از ترک ایرانم خیلی تلاش کردم بدهی صندوق برگشت بدم که گفتن بدون فارغ اتحصیلی نمیتونم بپردازم.و ایا میتونن ممنوع الخروجم کنند به دلیل عدم پرداخت بدهی صندوق. چون دو سال ایران نیومدم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام
خیر این کار را انجام نمی‌دهند. فقط بدهی به دولت و شاکی خصوصی ممنوع الخروجی دارد که دانشگاه به این صورتی که شما گفتید از شما شکایت نخواهد کرد.

RE: انصراف از تحصیل در ایران و پذیرش در خارج از کشور - pegyyy - 18-04-2018

(18-04-2018, 03:12 PM)automotive نوشته: سلام
خیر این کار را انجام نمی‌دهند. فقط بدهی به دولت و شاکی خصوصی ممنوع الخروجی دارد که دانشگاه به این صورتی که شما گفتید از شما شکایت نخواهد کرد.
ببخشید با توجه به اینکه من هم شرایط کاملا مشابه دارم، نهایتا تکلیف اخراج و تسویه با صندوق رفاه چی میشه؟ در کل چقدر طول می کشه؟ بدهی به صندوق رفاه، بدهی به دولت محسوب نمیشه؟

RE: انصراف از تحصیل در ایران و پذیرش در خارج از کشور - automotive - 18-04-2018

(18-04-2018, 08:51 PM)pegyyy نوشته: ببخشید با توجه به اینکه من هم شرایط کاملا مشابه دارم، نهایتا تکلیف اخراج و تسویه با صندوق رفاه چی میشه؟ در کل چقدر طول می کشه؟ بدهی به صندوق رفاه، بدهی به دولت محسوب نمیشه؟

شما اگر مدرکی در دست دانشگاه دارید، تا تسویه حساب نکنید آن مدرک را به شما تحویل نخواهد داد، اگر مدرکی در دست دانشگاه ندارید که مشکلی نیست مگر اینکه تعهد کتبی امضا کرده باشید و خود مفاد آن تعهد نامه نیز مهم است.
اگر مدرکی ندارید و تعهدی نیز ندارید نگران نباشید.
بدهکاری به دولت شامل موارد دارایی، فرار مالیاتی و موارد مشابه می‌شود که به سرعت باعث ممنوع الخروجی شدن و مسدود شدن تمامی حساب های بانکی خواهد شد.
من از صندوق رفاه استفاده نکرده‌ام اما در ایران هر نوع بدهکاری را می‌توانید نقدا تسویه کنید (البته مراحل کاغذ بازی را فاکتور گرفتم).

شانس پذیرش - Mghasdi - 13-06-2018

سلام خسته نباشید .با توجه به اینکه خوندم دوستان گفتند شانس پذیرش در صورت داشتن ترم مشروطی و نمره ی افتاده پایین میاد ,ميخواستم بدونم که اگر در ترم های اول نمرات افتاده در کنار حذف های پزشکی و غیبت های موجه باشه و بشه توجیه نامه نوشت که اون نمرلت بخاطر بیماری بوده و بعد از بهبود بیماری نمرات افزایش پیدا کرده آیا امیدی به گرفتن پذیرش هست?! با توجه به داشتن آيلتس بالا.مقاله.جي آر ای و سابقه ی پژوهشي خوب ?!

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - hana1369 - 10-06-2020

(04-07-2017, 03:37 PM) نوشته: سلام دوستان
سوالی داشتم:
اگه دانشجویی از تسهیلات فرصت مطالعاتی استفاده کنه و بره فرصت خارج از کشور بعدش برگرده گزارش بده به سازمان و اونوقت یا از دکتری انصراف بده یا اخراج بشه تکلیفش چی میشه؟ جریمه میشه یا نه؟ مشمول بند 4 سند نعهد میشه یا نه؟
ممنون میشم دوستانی که اطلاع دقیق دارن یا با مورد مشابهی برخورد داشتن جواب بدن
ببخشید جوابتونو گرفتید؟ منم دقیقا همین سوالو دارم. ممنون میشم اگه کسی میدونه پاسخ بده

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 11-06-2020

hana1369 نوشته:
نقل قول:سلام دوستان
سوالی داشتم:
اگه دانشجویی از تسهیلات فرصت مطالعاتی استفاده کنه و بره فرصت خارج از کشور بعدش برگرده گزارش بده به سازمان و اونوقت یا از دکتری انصراف بده یا اخراج بشه تکلیفش چی میشه؟ جریمه میشه یا نه؟ مشمول بند 4 سند نعهد میشه یا نه؟
ممنون میشم دوستانی که اطلاع دقیق دارن یا با مورد مشابهی برخورد داشتن جواب بدن
ببخشید جوابتونو گرفتید؟ منم دقیقا همین سوالو دارم. ممنون میشم اگه کسی میدونه پاسخ بده

2 سال پیش یکی از دوستان سوال مشابهی داشتند و با تعهد مالی برای پسا دکتری به یکی از کشورهای اروپایی رفتند و در اواسط این دوره پذیرش دکتری فول فاند دریافت کردند و الآن 2 سال هستش که در آمریکا هستند.
من از جزئیات پرونده ی ایشون اطلاع ندارم فقط تعهد مالی ایشون رو دو سال پیش دیدم و زمان رفتن هم از ایشون اطلاع داشتم و الآن خبری از ایشون ندارم که به شما معرفیشون کنم.
فقط میخواستم بگم که چنین موردی رو حداقل من یکبار دیدم.