آکادمیا کافه
انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 22-02-2018

@roxana-d
@butterfly
در زمان ثبت نام، دانشنامه یا حداقل مدرک موقت مقطع قبلی را از شما تحویل میگیرند، یعنی مدرک موقت کارشناسی ارشد شما باید دست دانشگاه دکتری شما باشد، اگر اینگونه نبود، هیچ مشکلی نیست و مدرک خود را آزاد کنید.

تا آنجا که من اطلاع دارم هر دو مدرک مورد نیاز است، هرچند اطلاع دقیق ندارم که میتوان ارشد را بدون آزاد کردن کارشناسی دریافت کرد یا خیر.

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - Roxana-D - 22-02-2018

(22-02-2018, 08:38 PM)automotive نوشته: @roxana-d
@butterfly
در زمان ثبت نام، دانشنامه یا حداقل مدرک موقت مقطع قبلی را از شما تحویل میگیرند، یعنی مدرک موقت کارشناسی ارشد شما باید دست دانشگاه دکتری شما باشد، اگر اینگونه نبود، هیچ مشکلی نیست و مدرک خود را آزاد کنید.

تا آنجا که من اطلاع دارم هر دو مدرک مورد نیاز است، هرچند اطلاع دقیق ندارم که میتوان ارشد را بدون آزاد کردن کارشناسی دریافت کرد یا خیر.

بله در زمان ثبت نام مدرک موقت رو دانشگاه دکتری تحویل گرفت. البته من تمامی دوره های تحصیلم رو توی یک دانشگاه گذروندم.
حالا با این وضعیت، شما می گید نمیتونم مدارکم رو آزاد کنم؟ هیچ راه حلی نیست؟!

ممنون از صبوری و همراهی تون

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 23-02-2018

(22-02-2018, 11:17 PM)Roxana-D نوشته: بله در زمان ثبت نام مدرک موقت رو دانشگاه دکتری تحویل گرفت. البته من تمامی دوره های تحصیلم رو توی یک دانشگاه گذروندم.
حالا با این وضعیت، شما می گید نمیتونم مدارکم رو آزاد کنم؟ هیچ راه حلی نیست؟!

ممنون از صبوری و همراهی تون

مدرک یا از طریق عدم کاریابی آزاد میشود این ارسال یا از طریق پرداخت وجه، در هر دو صورت باید مدرک موقت در اختیار شما باشد، بدون مدرک موقت نمیتوانید مدرک خود را آزاد کنید، اگر چنین بود که دیگر کسی مدرک کارشناسی را آزاد نمیکرد و فقط با آزادسازی مدرک ارشد برای دکتری اپلای میکردند، همچنین برای دانشجویان انصرافی دکتری نیز چنین موضوعی وجود دارد.
اگر دانشجوی دکتری روزانه هستید، باید بابت واحد هایی که پاس کرده اید مبلغی را پرداخت کنید، اگر دانشگاه آزاد یا پیام نور هستید که انصراف شما ضرر مالی برای شما نخواهد داشت.
حال یا باید انصراف دهید و به دنبال اپلای باشید، یا برای دانشگاه هایی اپلای کنید که با مدارک غیر رسمی مراحل اپلای را میگذرانند و برای ثبت نام به مدرک اصلی نیاز دارند، در این صورت میتوانید تا آخرین روزها انصراف دانشگاه خود را به تعویق بیاندازید و سپس انصراف دهید و مدارک را آزاد کنید.
انجمن زیر اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.
کارنامه و مدارک تحصیلی

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - مهمان - 24-02-2018

این مدارک غیررسمی که می فرمایید شامل چه مواردی هست و از چه طریق میشه بدست شون آورد؟

خیلی ممنون

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - Roxana-D - 24-02-2018

(23-02-2018, 10:30 PM)automotive نوشته: مدرک یا از طریق عدم کاریابی آزاد میشود این ارسال یا از طریق پرداخت وجه، در هر دو صورت باید مدرک موقت در اختیار شما باشد، بدون مدرک موقت نمیتوانید مدرک خود را آزاد کنید، اگر چنین بود که دیگر کسی مدرک کارشناسی را آزاد نمیکرد و فقط با آزادسازی مدرک ارشد برای دکتری اپلای میکردند، همچنین برای دانشجویان انصرافی دکتری نیز چنین موضوعی وجود دارد.
اگر دانشجوی دکتری روزانه هستید، باید بابت واحد هایی که پاس کرده اید مبلغی را پرداخت کنید، اگر دانشگاه آزاد یا پیام نور هستید که انصراف شما ضرر مالی برای شما نخواهد داشت.
حال یا باید انصراف دهید و به دنبال اپلای باشید، یا برای دانشگاه هایی اپلای کنید که با مدارک غیر رسمی مراحل اپلای را میگذرانند و برای ثبت نام به مدرک اصلی نیاز دارند، در این صورت میتوانید تا آخرین روزها انصراف دانشگاه خود را به تعویق بیاندازید و سپس انصراف دهید و مدارک را آزاد کنید.
انجمن زیر اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهد.
کارنامه و مدارک تحصیلی

این مدارک غیررسمی که می فرمایید شامل چه مواردی هست و چطور می تونم بدست شون بیارم؟ مباحث انجمنی که لینک دادید رو مطالعه کردم اما جواب این سؤال رو نتونستم از بین مطالب پیدا کنم.

خیلی ممنون

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 24-02-2018

(24-02-2018, 02:13 AM)Roxana-D نوشته: این مدارک غیررسمی که می فرمایید شامل چه مواردی هست و چطور می تونم بدست شون بیارم؟ مباحث انجمنی که لینک دادید رو مطالعه کردم اما جواب این سؤال رو نتونستم از بین مطالب پیدا کنم.

خیلی ممنون

یعنی شما یک روز مدرک موقت خود را از دانشگاه امانت میگیرید، آن را ترجمه میکنید و برای دانشگاه مقصد ارسال میکنید، ریزنمرات نیز در اختیار شما است و میتوانید آنها را ترجمه کنید.
البته معمولا عبارت Official transcript را مشاهده میکنید که به معنای (ترجمه) مدرک اصلی است، اگر همین ریز نمراتی که در اختیار شما است را به صورت رسمی از دانشگاه درخواست دهید، آن لیست نمرات ممهور به مهر دانشگاه و امضا خواهد بود که بعد از ترجمه در دارالترجمه میتوانید از آن استفاده کنید، اما اگر نمرات خود را از طریق سیستم یا مدارک موجود ترجمه کنید غیر رسمی خواهد بود (به دلیل عدم وجود مهر و امضا دانشگاه).
به هر حال اگر واقعا قصد اپلای دارید و نگران نیستید، انصراف دهید و کارهای اپلای را انجام دهید، اما اگر نگران هستید که اپلای موفق نداشته باشید و دکتری خود در ایران را از دست بدهید، از راهی که گفتم اقدام کنید.

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - clueless - 25-02-2018

(24-02-2018, 10:15 AM)automotive نوشته: یعنی شما یک روز مدرک موقت خود را از دانشگاه امانت میگیرید، آن را ترجمه میکنید و برای دانشگاه مقصد ارسال میکنید، ریزنمرات نیز در اختیار شما است و میتوانید آنها را ترجمه کنید.
البته معمولا عبارت Official transcript را مشاهده میکنید که به معنای (ترجمه) مدرک اصلی است، اگر همین ریز نمراتی که در اختیار شما است را به صورت رسمی از دانشگاه درخواست دهید، آن لیست نمرات ممهور به مهر دانشگاه و امضا خواهد بود که بعد از ترجمه در دارالترجمه میتوانید از آن استفاده کنید، اما اگر نمرات خود را از طریق سیستم یا مدارک موجود ترجمه کنید غیر رسمی خواهد بود (به دلیل عدم وجود مهر و امضا دانشگاه).
به هر حال اگر واقعا قصد اپلای دارید و نگران نیستید، انصراف دهید و کارهای اپلای را انجام دهید، اما اگر نگران هستید که اپلای موفق نداشته باشید و دکتری خود در ایران را از دست بدهید، از راهی که گفتم اقدام کنید.

دانشگاه های دولتی هم ممکنه این ریزنمرات رسمی رو به فارغ التحصیلانی که هنوز مدرکشون رو آزاد نکردند، تحویل بده؟(نمی تونم از طریق عدم کاریابی مدرکم رو آزاد کنم چون سابقه ی بیمه ی چند ماهه دارم و فعلا هم قصد خرید مدرک ندارم)

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 25-02-2018

(25-02-2018, 10:13 AM)clueless نوشته: دانشگاه های دولتی هم ممکنه این ریزنمرات رسمی رو به فارغ التحصیلانی که هنوز مدرکشون رو آزاد نکردند، تحویل بده؟(نمی تونم از طریق عدم کاریابی مدرکم رو آزاد کنم چون سابقه ی بیمه ی چند ماهه دارم و فعلا هم قصد خرید مدرک ندارم)

از این موضوع بی اطلاع هستم، از دانشگاه خود سوال کنید.

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - Roxana-D - 26-02-2018

(24-02-2018, 10:15 AM)automotive نوشته: یعنی شما یک روز مدرک موقت خود را از دانشگاه امانت میگیرید، آن را ترجمه میکنید و برای دانشگاه مقصد ارسال میکنید، ریزنمرات نیز در اختیار شما است و میتوانید آنها را ترجمه کنید.

ممنون از پاسخ تون.
دانشگاه قبلی من نسخه انگلیسی ریزنمراتم رو بهم میده آیا صرفاً با استفاده از این میتونم فعلاً فرایند اپلای رو انجام بدم یا باز مباحث مربوط به مدرک موقت و ترجمه که اشاره کردید هم مطرح و ضروری هست؟

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 27-02-2018

(26-02-2018, 10:36 PM)Roxana-D نوشته: ممنون از پاسخ تون.
دانشگاه قبلی من نسخه انگلیسی ریزنمراتم رو بهم میده آیا صرفاً با استفاده از این میتونم فعلاً فرایند اپلای رو انجام بدم یا باز مباحث مربوط به مدرک موقت و ترجمه که اشاره کردید هم مطرح و ضروری هست؟

تا آنجا که من اطلاع دارم، تقریبا مدارک زیر در بیشتر نقاط دنیا برای اپلای مورد نیاز است.
1. ریز نمرات
2. دانشنامه
3. توصیه نامه (معمولا 2 عدد اما 1 و 3 عدد نیز دیده شده است)
4. نمره زبان (آیلتس یا تافل) برای ارشد و دکتری و SAT برای لیسانس
5. بسته به رشته در برخی کشورهای خاص GRE یا Gmat
6. Application Fee که برخی دانشگاه ها دارند برخی ندارند.

تمامی مدارک بالا تا قبل از ددلاین باید به دانشگاه تحویل داده شود.
حال بعضا مدارک 1،2 و 4 را به صورت غیر رسمی نیز می‌پذیرند و پس از اینکه اپلای شما موفق آمیز بود و پذیرش دریافت کردید به شما مهلت می‌دهند که اصل مدارک را تحویل بدهید.
توجه داشته باشید که در برخی موارد در وب‌سایت نوشته شده مدارک اصلی اما با ارسال ایمیل می‌توان از آن ها درخواست کرد که مدارک غیر رسمی را بپذیرند، مثلا خیلی‌ها برای نمره زبان ایمیل ارسال می‌کنند که نمره غیر رسمی را بپذیرند تا هزینه اپلای را کاهش دهند و برخی‌ها نیز همانند شما برای مدارکی همانند دانشنامه و ریز نمرات ایمیل ارسال می‌کنند.
بدیهی است که هیچ تضمینی برای این موضوع وجود ندارد اما به هر حال دانشگاه‌هایی پیدا خواهند شد که با درخواست شما موافقت کنند.