آکادمیا کافه
انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 20-08-2016

سلام
ارشد سه سال یا 6 ترم معافیت تحصیلی دارد، پس می‌توانید این ترم را مرخصی بگیرید و اپلای کنید، هرچند یک مدرک زبان نیاز دارید به علاوه‌ی مدرک کارشناسی شما که هم اکنون در اختیار دانشگاه ارشد شما است، در ضمن اگر دانشجوی دانشگاه سراسری هستید باید تسویه حساب کنید.
اگر برای پاییز 2017 پذیرش بگیرید بحث ویزا و زمانبندی را هم لحاظ کنید که قبل از دریافت ویزا و شروع ترم مشمول خدمت سربازی نشوید.
بستگی به رشته تحصیلی، دانشگاه مقصد و نمره ی Quantitative ، Verbal و  Analytical Writing شما دارد.

با احترام

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - reza_nemesis - 25-08-2016

(20-08-2016, 10:01 PM)automotive نوشته: سلام
ارشد سه سال یا 6 ترم معافیت تحصیلی دارد، پس می‌توانید این ترم را مرخصی بگیرید و اپلای کنید، هرچند یک مدرک زبان نیاز دارید به علاوه‌ی مدرک کارشناسی شما که هم اکنون در اختیار دانشگاه ارشد شما است، در ضمن اگر دانشجوی دانشگاه سراسری هستید باید تسویه حساب کنید.
اگر برای پاییز 2017 پذیرش بگیرید بحث ویزا و زمانبندی را هم لحاظ کنید که قبل از دریافت ویزا و شروع ترم مشمول خدمت سربازی نشوید.
بستگی به رشته تحصیلی، دانشگاه مقصد و نمره ی Quantitative ، Verbal و  Analytical Writing شما دارد.

با احترام

خيلي ممنون بابت پاسختون. اگر همين هفته برم انصراف بدم چى؟ از نظر سربازى چه اتفاقى ميفته؟ تا جايى كه فهميدم يك سال فرجه بهم ميدن تا دوباره يه دانشگاه ديگه برم. اونوقت تا كى بايد دفترچه پر كنم و آيا ممكنه تو اين يه سال بايد برم سربازى؟

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - Rezaslm - 28-09-2016

سلام دوستان. من ورودی ارشد امسال دانشگاه شهید بهشتی و ترم یک هستم. کارهای ثبت نام و واحدها و معافیت تحصیلی و اینها کامل انجام شده. ولی الان پشیمونم و می خوام مستر رو در اروپا(کشورهای بدون شهریه) بگذرونم و کلآ ارشد اینجام رو بی خیال بشم. کمک بزرگی می کنید اگر مختصرآ من رو راهنمایی کنید تا چه کارهایی انجام بدم. در ضمن من کارشناسیم رو توی پیام نور گذروندم.

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - مهمان - 28-12-2016

سلام دوستان،
من دانشجوی ترم 5 دکترا روزانه و در یکی از دانشگاههای سراسری تهران هستم. تقریبا میتونم بگم ادامه تحصیل اینجا برام غیر ممکن شده. پذیرش از یک دانشگاه آلمانی هم دارم. الان سوال من اینه که من اگر انصراف بدم بهتره یا اینکه یک یا دو ترم ثبت نام نکنم و اخراج محسوب بشم؟
و اینکه الان اصل مدارکم دست خودمه و شناسنامم دست دانشگاست، میدونم که اگه مدارکمو بذارم هر وقت که برگردم و مدرکمو بخوام بگیرم حدودا 13 میلیون باید خسارت بدم تا مدارکمو بهم بدن. از طرفی برای فرآیند ویزا و .. گاهی به شناسنامه نیاز میشه و گاهی به کارت ملی. فکر میکنم در این صورت میتونم درخواست المثنی بدم ولی مطمئن نیستم به مشکل بر میخورم یا نه.
دوستان پیشنهادی برای این دو تا سوال من دارید؟
مسایل مربوط به سربازی رو هم ندارم چون خانم هستم Smile
خیلی خیلی ممنونم از وقتی که میگذارید

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - Simon2007 - 02-01-2017

(28-09-2016, 12:11 PM)Rezaslm نوشته: سلام دوستان. من ورودی ارشد امسال دانشگاه شهید بهشتی و ترم یک هستم. کارهای ثبت نام و واحدها و معافیت تحصیلی و اینها کامل انجام شده. ولی الان پشیمونم و می خوام مستر رو در اروپا(کشورهای بدون شهریه) بگذرونم و کلآ ارشد اینجام رو بی خیال بشم. کمک بزرگی می کنید اگر مختصرآ من رو راهنمایی کنید تا چه کارهایی انجام بدم. در ضمن من کارشناسیم رو توی پیام نور گذروندم.

سلام 

پشیمونیتون از چه نظر هست و بعد از ارشد در اروپا هدف بعدیتون چیه؟ رشته اتون چیه؟

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - Ellen64 - 25-01-2017

(28-12-2016, 02:24 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان،
من دانشجوی ترم 5 دکترا روزانه و در یکی از دانشگاههای سراسری تهران هستم. تقریبا میتونم بگم ادامه تحصیل اینجا برام غیر ممکن شده. پذیرش از یک دانشگاه آلمانی هم دارم. الان سوال من اینه که من اگر انصراف بدم بهتره یا اینکه یک یا دو ترم ثبت نام نکنم و اخراج محسوب بشم؟
و اینکه الان اصل مدارکم دست خودمه و شناسنامم دست دانشگاست، میدونم که اگه مدارکمو بذارم هر وقت که برگردم و مدرکمو بخوام بگیرم حدودا 13 میلیون باید خسارت بدم تا مدارکمو بهم بدن. از طرفی برای فرآیند ویزا و .. گاهی به شناسنامه نیاز میشه و گاهی به کارت ملی. فکر میکنم در این صورت میتونم درخواست المثنی بدم ولی مطمئن نیستم به مشکل بر میخورم یا نه.

سلام منم مشکل شما رو دارم و دقیقا در شرایط شما هم هستم اگه اطلاعاتی داشتید میشه لطفا به منم بگید؟

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - storagemeter - 29-01-2017

(28-12-2016, 02:24 PM)مهمان نوشته: سلام دوستان،

(25-01-2017, 01:36 AM)Ellen64 نوشته: سلام منم مشکل شما رو دارم و دقیقا در شرایط شما هم هستم اگه اطلاعاتی داشتید میشه لطفا به منم بگید؟

سلام دوست عزیز، من جواب سوالات شما رو کامل نمیدونم ولی بعید میدونم اگر گم شدن شناسنامتو به ثبت احوال اعلام کنی المثنی ندن. صفحه ی اول هر شناسنامه هم توضیح داده که کسی حق نداره به عنوان ودیعه شناسنامه طلب کنه! حالا وارد این جزییات نشیم دیگه. بررسی کن ببین دانشگاه و سفارت بدون دانشنامه کارتو راه میندازن یا نه؟ یعنی اول برو ریز نمرتو رسمی بگیر. تو ریز نمره رسمی مدرکی که دریافت کردی هم قید میشه. بعدش باید ببینی اگر به سفارت یا دانشگاه بگی با ریز نمره رسمی که مدرکی که گرفتی در اون قید شده کارت را میوفته بری شناسنامتو آزاد کنی و بری. به هر صورت هر کاری انجام دادید اینجا بگین که دوستان در آینده استفاده کنن.

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - مهمان - 28-04-2017

سلام دوستان عزیز من دانشجوی ترم هشت دکتری روزانه کشور هستم و بدلیل مشکلاتی که همه میدونم تصمیم قطعی انصراف گرفتم. در حال حاضر فرصت مطالعاتی دانمارک هستم. مقاله هامو با اساتید دانشگاه دی تی یو دانمارک دارم میدم افیلیشن خودمم همینجا میزنم. بمحض ورود به ایران انصراف میدم و میرم سربازی و بعدش برای همین دانشگاه یا جاهای دیگه پی اچ دی پوزیشن اپلای میکنم. مشکل شدیدم اینه که بچه ها تو این سایت میگن برای انصراف باید پول بدیم اونم ترمی هشت ملیون(یعنی آخرین ضربه زندگی بمن:-S). البته من چنتا از بچه های دانشگاهمونو که انصراف دادن میشناسم که چیزی ازشون دانشگاه نگرفت. درضمن من ترجمه رسمی مدارک ارشد و لیسانسم دستمه. حالا سوالم اینه من قادر به پرداخت این هزینه نیستم. کجای کار به مشکل میخورم؟ این پولو کی دقیقا میگیره و به ازاش چی میده؟ خواهشن راهنمایی بفرمایید. ممنونم. (غلطی کردیم هفت سالگی درس خوندیم:-()

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - automotive - 28-04-2017

(28-04-2017, 05:25 AM)مهمان نوشته: سلام دوستان عزیز من دانشجوی ترم هشت دکتری روزانه کشور هستم و بدلیل مشکلاتی که همه میدونم تصمیم قطعی انصراف گرفتم. در حال حاضر فرصت مطالعاتی دانمارک هستم. مقاله هامو با اساتید دانشگاه دی تی یو دانمارک دارم میدم افیلیشن خودمم همینجا میزنم. بمحض ورود به ایران انصراف میدم و میرم سربازی و بعدش برای همین دانشگاه یا جاهای دیگه پی اچ دی پوزیشن اپلای میکنم. مشکل شدیدم اینه که بچه ها تو این سایت میگن برای انصراف باید پول بدیم اونم ترمی هشت ملیون(یعنی آخرین ضربه زندگی بمن:-S). البته من چنتا از بچه های دانشگاهمونو که انصراف دادن میشناسم که چیزی ازشون دانشگاه نگرفت. درضمن من ترجمه رسمی مدارک ارشد و لیسانسم دستمه. حالا سوالم اینه من قادر به پرداخت این هزینه نیستم. کجای کار به مشکل میخورم؟ این پولو کی دقیقا میگیره و به ازاش چی میده؟  خواهشن راهنمایی بفرمایید. ممنونم. (غلطی کردیم هفت سالگی درس خوندیم:-()

سلام
اگر دانشجوی روزانه هستید باید به ازای واحد های گذرانده شده پول پرداخت کنید، شما از تسهیلات رایگان دولتی استفاده کرده‌اید و اگر قصد ترک تحصیل یا خروج از کشور دارید، باید هزینه‌ی مدرک یا واحدهای گذرانده شده را بپردازید.
اگر ریزنمرات رسمی و دانشنامه‌ی ارشد و لیسانس شما در اختیارتان است، با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.
این پول را دانشگاه دریافت می‌کند و در ازای آن مدرک قبلی شما (دانشنامه) را آزاد می‌کند (که شما این مدرک را در اختیار دارید).

RE: انصراف از تحصیل در ایران و تلاش برای گرفتن پذیرش در خارج از کشور - مهمان - 29-04-2017

دوست عزیزم ممنونم ازتون. خوده مدارک دست دانشگاه های لیسانس و فوق لیسانسم بود. که برای اومدن به فرصت مطالعاتی بهم دادنش. منم ترجمه رسمی دادگستری کردمشون. در حال حاضر هم اصل مدارک به فارسی هم ترجمه هر دومقطع رو شامل ریزنمره و خوده گواهی رو دستم دارم. ولی بمحض ورود باید مدرک ارشدمو برگردنوم بهشون چون سند خونمون در رهنشونه مبلغ 29 ملیون. من در دست دانشگاهی که دکترا میخونم هیچی ندارم. گواهی موقته که قابل ترجمه نیست. بنظرتون امکان داره هنگام انصراف بگن چون رفتی فرصت مطالعاتی باید 29 ملیون بدی؟ یا بیشتر حتی؟ آخه بقول شما اگر این مبلغ برای آزاد کردن مدارک قبلی باشه که من ترجمشون هم دارم و اصلا نیازی ندارم به فارسیش.