آکادمیا کافه
مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GRE-General)
+----- موضوع: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Verbal)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - blur - 15-08-2012

(07-08-2012, 02:05 AM)blur نوشته: سلام...دوستان من یه کم بیشتر از یه کم گیج شدم. من نصف 1100 رو خوندم. بعد این کتاب نهایتا فرصت دارم یه کتاب دیگه واسه لغت شروع کنم و نمیخوام هم بعد 1100 دیگه تو لغت غرق شم ولی خب میخوام انتخابم درست باشه...نظرات خیلی متفاوته در این مورد. 800، وربال ادونتج، Vocabulary Builder، Wordsmart جزو کتابهایی هستن که توصیه میشن. 3500 هم هست که من وقتشو ندارم و ضمنا ظاهرا برا GRE نوع جدید خیلی توصیه نمیشه. واقعا موندم که کدوم بهتر می تونه باشه! شایدم بهتر باشه که اصلا بعدش کتاب لغت شروع نکنم و به جای اون لغاتی که تو متن ها و مطالعاتم باهاشون برخورد میکنم رو بخونم... واقعا کسی تجربه عملی داره که کدوم بهتر جواب میده؟
پس کسی تجربه ای در این مورد نداره که راهنمایی کنه؟
ممنون

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - m.ost - 15-08-2012

سلام
البته همه کسایی که امتحان دادن یک تجربه هایی دارن Smile ولی خوب همونطور که نام بردین منبع خیلی زیاده که بخوای بخونین و هرکسی یک تعدادیش رو میخونه.
چرا گیج دوست عزیز؟ 1100 یک جور حالت پایه داره و خوندنش لازمه. اما در مورد کتاب های دیگه من خودم 800 رو خوندم منتهی چون وقت کم داشتم دیگه کل 3500 رو نتونستم بخونم و نصفه موند. تعریف وربال ادونتج رو هم شنیدم. مسئله این هست که خیلی از لغات تو این منابع تکرار شده و با هم هم پوشانی دارن. به نظر من شما حتما باید یکی از این منابع رو بخونین و به همون 1100 اکتفا نکنین. چون درسته که لغت های اون مهم و کاربردی هست ولی به تنهایی کافی نیست. خوندن متن هم خوبه منتهی در کنار لغت خوندن و یک جورایی موازی باید پیش برین.
میدونم خیلی زمان میگیره ولی الان تا امتحان وقت هست و اگر برنامه ریزی کنین و سعی کنین سرعت لغت خوندن رو افزایش بدین احتمالا میتونین تا زمان امتحان حداقل نصفه یکی از این منابع رو بخونین.
سعی کنین هرچه زودتر 1100 رو تموم کنین برین سراغ یک منبع دیگه. حالا شاید دوستانی که منابع بیشتری خوندن تجربه بیشتری داشته باشن از من.
موفق باشین

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Karim - 15-08-2012

(15-08-2012, 04:54 AM)m.ost نوشته: سلام
البته همه کسایی که امتحان دادن یک تجربه هایی دارن Smile ولی خوب همونطور که نام بردین منبع خیلی زیاده که بخوای بخونین و هرکسی یک تعدادیش رو میخونه.
چرا گیج دوست عزیز؟ 1100 یک جور حالت پایه داره و خوندنش لازمه. اما در مورد کتاب های دیگه من خودم 800 رو خوندم منتهی چون وقت کم داشتم دیگه کل 3500 رو نتونستم بخونم و نصفه موند. تعریف وربال ادونتج رو هم شنیدم. مسئله این هست که خیلی از لغات تو این منابع تکرار شده و با هم هم پوشانی دارن. به نظر من شما حتما باید یکی از این منابع رو بخونین و به همون 1100 اکتفا نکنین. چون درسته که لغت های اون مهم و کاربردی هست ولی به تنهایی کافی نیست. خوندن متن هم خوبه منتهی در کنار لغت خوندن و یک جورایی موازی باید پیش برین.
میدونم خیلی زمان میگیره ولی الان تا امتحان وقت هست و اگر برنامه ریزی کنین و سعی کنین سرعت لغت خوندن رو افزایش بدین احتمالا میتونین تا زمان امتحان حداقل نصفه یکی از این منابع رو بخونین.
سعی کنین هرچه زودتر 1100 رو تموم کنین برین سراغ یک منبع دیگه. حالا شاید دوستانی که منابع بیشتری خوندن تجربه بیشتری داشته باشن از من.
موفق باشین
درود بر شما
منم موافق شما هستم که این کتاب های لغاتشون اکثرا همپوشانی داره و زیاد فرق ندارن ولی 3500 واژه بنظرم چون ماله بارونزه و سابقش بیشتره بهتره .

موفق باشید

مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - blur - 05-09-2012

من کتاب منهتن جلد هفتم (ردینگ) رو دارم میخونم. به نظرم خوندن این کتاب (و البته خود کتاب ETS) به خوندن مقالات پراکنده اولویت داره. مساله ای که در رابطه با ردینگ هست وقت خیلی کم اون تو امتحانه (طبق زمان بندی این کتاب برا ردینگ های کوتاه 1.5 دقیقه و برا ردینگ های بلند 3 دقیقه حدودا میرسه) بنابراین تمرین خوندن ردینگ های مشابه در اون زمان و جواب دادن به سوالاتشون خیلی مهمه. تو این کتاب یه سری راهکارها برا بهینه کردن خوندن ارائه شده. ولی از همه مهمتر واقعا سوالات ردینگ ها کلا با مثلا نوع سوالات ردینگ های تافل متفاوته. مثلا یه جمله تو گزینه ها وجود داره که کاملا درست به نظر میاد ولی با یه قید درست بودنش تضعیف میشه و یا سوالاتی که میگه یه جمله تو متن رو انتخاب کنین واقعا غریب هستن! و....و از این قبیل اذیت هایی که ETS عزیز انجام میده Undecided. اکثر اوقات آدم با مفهوم ردینگ و فهمش مشکل نداره ولی واقعا تو سوالا گیر میکنه و این سوالات چیزی هستن که تو مقالات اکونومیست و...وجود ندارن. بنابراین به نظر من بهتره اولویت رو این کتاب ها باشه و بعد مقالات....راستش به نظرم اومد این مساله واقعا مهم باشه.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Cortex - 05-09-2012

blur عزیز

در مورد مسئله ای که در مورد یه جمله از متن فرمودید به نظرم جا داره بپرسم شما اول از همه حتی لغات، استراتژی های وربال رو خوندید؟ همچنین برای کمبود وقت...

من هنوز امتحان ندادم و منابعی که نام برده شد رو کامل نخوندم... اما افسوسم اینه که چرا حفظ کردن لغات رو اینقدر مهم تر از منابع اصلی مثه ETS یا کاپلان دونستم... در صورتی که بلاشک اولویت با اونا هست... دید باز و دونستن Skill بسیار مهم تر از بلد بودن 3500 تا لغت هست. (البته دلیلشم طرز فکریه که امتحان قدیمی تو ذهن ما ایجاد کرده)
اینکه بدونید جمله Detour هست یا Straight head... یا Ton نویسنده چه تُنی هست. متن خبریه یا بحثی انتقادی... کجای متن Topic هست و کجا Scop
به نظر من GRE جدید پرخوانی لغات رو گذاشته کنار... و فقط به درک مطلب و مهارت ها چسبیده.

موفق باشید

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - blur - 05-09-2012

(05-09-2012, 11:18 AM)Omid نوشته: blur عزیز

در مورد مسئله ای که در مورد یه جمله از متن فرمودید به نظرم جا داره بپرسم شما اول از همه حتی لغات، استراتژی های وربال رو خوندید؟ همچنین برای کمبود وقت...

من هنوز امتحان ندادم و منابعی که نام برده شد رو کامل نخوندم... اما افسوسم اینه که چرا حفظ کردن لغات رو اینقدر مهم تر از منابع اصلی مثه ETS یا کاپلان دونستم... در صورتی که بلاشک اولویت با اونا هست... دید باز و دونستن Skill بسیار مهم تر از بلد بودن 3500 تا لغت هست. (البته دلیلشم طرز فکریه که امتحان قدیمی تو ذهن ما ایجاد کرده)
اینکه بدونید جمله Detour هست یا Straight head... یا Ton نویسنده چه تُنی هست. متن خبریه یا بحثی انتقادی... کجای متن Topic هست و کجا Scop
به نظر من GRE جدید پرخوانی لغات رو گذاشته کنار... و فقط به درک مطلب و مهارت ها چسبیده.

موفق باشید
دوست عزیز درستش اینه که همه رو باهم جلو ببریم (البته خیلی زیاد موفق نیستم Big Grin ولی درستش اینه واقعا). گفته میشه که این امتحان جدید ضرورت خوندن لغت رو برا نیتیوها تا حد زیادی کم کرده ولی برا ما متاسفانه صدق نمیکنه، چون ما دایره لغاتمون خیلی کوچیکتر از اوناست. ولی واقعا مقایساتی که انجام شدن نشون میدن که استفاده از لغات مهجور خیلی کم شده تو امتحان جدید و بیشتر استنباطی شده.
جدا بعضی از سوالات ردینگ فوق العاده دقت بالا میخواد! درست خوندن هم خیلی مهمه بخصوص تو اون وقت کم.....ولی خب سوالات text completion و وربال همچنان دایره وسیعی از لغت میخوان. کلا باهاتون موافقم که باید مهارت هارو کار کرد. صرف لغت حفظ کردن کمک کننده نیست...
البته این سایت مگوش هم با این قضیه موافقه Wink

مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Shihan - 23-09-2012

دوستان مجرب و گلم.
من برای کتاب 1100 واژه (verbal) دیدم که خودش یه سری برنامه ریزی هفتگی داره مثلاً هفته اول این کلمات و هفته دوم یه سری دیگه و .......
حالا با اون شرایط وقت نمیشه همه لغات رو خوند به نظر شما بهتره چطور برنامه ریزی کرد؟؟ اصلاً ارزش داره نمیه کاره خوند و رفت سراغ 800 یا 3500؟
با سپاس

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - MaMi - 24-09-2012

(23-09-2012, 06:37 PM)Mr-Voltage نوشته:
دوستان مجرب و گلم.
من برای کتاب 1100 واژه (verbal) دیدم که خودش یه سری برنامه ریزی هفتگی داره مثلاً هفته اول این کلمات و هفته دوم یه سری دیگه و .......
حالا با اون شرایط وقت نمیشه همه لغات رو خوند به نظر شما بهتره چطور برنامه ریزی کرد؟؟ اصلاً ارزش داره نمیه کاره خوند و رفت سراغ 800 یا 3500؟
با سپاس
من خودم هر روز از Day 1 تا Day 4 رو میخوندم. البته چون هنوز امتحان ندادم، نمیتونم در مورد نتیجه اینکارم قضاوت کنم یا نظر بدم. یا میتونید هر روز (اگر وقتش رو دارید) دو هفته کامل رو بخونید. البته بعضی از دوستان پیشنهاد دادند که به جای 1100 یک دفعه سراغ 3500 رفتا، چون یک تعداد از کلمات، همپوشانی دارند.

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - ahmadpashaei - 24-09-2012

(23-09-2012, 06:37 PM)Mr-Voltage نوشته: دوستان مجرب و گلم.
با سپاس
اگر میخوایت GRE بدین واقعا حجم لغات بیش از 5000،6000 تا چیزی نیست که بشه در چند ماه روشون مسلط شد به روش عادیی! چاره ای جز استفاده از جعبه لایتنر نیست واقعا.باید خودتون رو تو خونه نگهدارید چون وقت گیره ولی آثارش از روز هشتم کاملا لمس میشه چه اثر استثنایی داره واقعا.

RE: سوالات اولیه و کلی برای آشنایی با آزمون GRE - Shihan - 24-09-2012

(24-09-2012, 07:09 PM)ahmadpashaei نوشته: اگر میخوایت GRE بدین واقعا حجم لغات بیش از 5000،6000 تا چیزی نیست که بشه در چند ماه روشون مسلط شد به روش عادیی! چاره ای جز استفاده از جعبه لایتنر نیست واقعا.باید خودتون رو تو خونه نگهدارید چون وقت گیره ولی آثارش از روز هشتم کاملا لمس میشه چه اثر استثنایی داره واقعا.
متشکر. احمد عزیز.
اما با اینکه من ترم اول فوق در خارج از کشورم و برنامه درسی رو که نگاه کردم خیلی سخت نیست. واسه همین خواستم یه برنامه مدون بریزم تا تو این 6-7 ماه بشه اماده شد. اما نمیدونم این جعبه لایتنر چقدر کمک میکنه. میشه توضیح بیشتر بدهید؟؟ چطور میشه ازش استفاده کرد.