آکادمیا کافه
مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GRE-General)
+----- موضوع: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Verbal)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Pejman - 12-05-2011

(11-05-2011, 06:28 PM)ice نوشته: درود
من موقع حفظ کردن واژه های 1100 متوجه شدم که با اینکه معنی آن ها را یاد می گیرم خودم نمی تونم در جمله از خیلی از آنها استفاده کنم. این مسئله می تونه مشکل زا باشه یا نه؟
سپاس

در تکمیل صحبت های امید باید بگم که خب در حالت کلی بهتره که اونطوری یاد بگیرید، اما به نظر من برای آزمون GRE چندان مشکلی نداره. چون به هر حال شما باید معنی تعداد بسیار زیادی لغت رو بدونید و حفظ کنید. خیلی سخت هست که به شکل کاربردی به قضیه نگاه کنید و سعی کنید در جمله از اونها استفاده کنید. نوع سوالات هم طوری هست که معمولاً دونستن معنی کلمات کفایت می کنه. در کل فکر می کنم اکثر دوستان به همین شکل عمل می کنند.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - milad2012 - 04-07-2011

سلام دوستان
من دارم 3500 رو می خونم، اما مرتب معانی لغات رو فراموش می کنم. کسی راهکار یا روشی داره که بشه راحتتر حفظشون کرد؟ فقط 4 ماه مونده....
منشکرم

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Faraz - 04-07-2011

حقیقت این است که شباهت ظاهری لغات توانایی حفظ لغات را به گونه قابل توجهی کاهش می دهد.شاید بهترین کار برای حل این مشکل حفظ لغات در جملات باشد.وقتی شما چیزی را به حافظه می سپارید نکاتی به شما کمک می کند تا مسئله را به یاد بیاورید.مثلا وقتی یک فرمول فیزیک را حفظ می کنید تصویری که در پایین آن وجود دارد کمک مناسبی برای یاداوری فرمول است.درباره لغت هم به همین شکل است.اصولا یکی از دلایل استفاده از دیکشنری های مصور هم همین یاداوری با کمک تصاویر است.وقتی شما لغات را به صورت یک لیست پشت سر هم حفظ می کنید هیچ وسیله ای برای یاداوری ندارید و احتمال فراموش کردن آن شدیدا افزایش می یابد.به همین دلیل توصیه کنم که در جمله لغات را بخوانید تا بهتر بتوانید انها را یاداوری کنید.
راه های دیگر مثل جعبه لایتنر یا نرم افزار های کامپیوتری برای حفظ لغت هم که معرف حضور هستند.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Bahram - 05-07-2011

(04-07-2011, 08:27 PM)milad2012 نوشته: سلام دوستان
من دارم 3500 رو می خونم، اما مرتب معانی لغات رو فراموش می کنم. کسی راهکار یا روشی داره که بشه راحتتر حفظشون کرد؟ فقط 4 ماه مونده....
منشکرم
من شخصاً از روش لایتنر استفاده کردم و نتیجه گرفتم. قبل از اون هروقت یکی بهم این روش رو توصیه میکرد میگفتم جدی نمیگرفتم ولی از وقتی خودم از این روش و کمی هم با استفاده از روش ابتکاری خودم روی قلم و کاغذ استفاده کردم، دایره لغاتم بصورت نمایی افزایش پیدا کرد و هنوز تمام اون لغات یادم مونده.

اگر به روش ابتکاری من علاقه مند بودید بگید که سرفرصت براتون توضیح بدم.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - Karim - 05-07-2011

(05-07-2011, 10:35 AM)Bahram نوشته: من شخصاً از روش لایتنر استفاده کردم و نتیجه گرفتم. قبل از اون هروقت یکی بهم این روش رو توصیه میکرد میگفتم جدی نمیگرفتم ولی از وقتی خودم از این روش و کمی هم با استفاده از روش ابتکاری خودم روی قلم و کاغذ استفاده کردم، دایره لغاتم بصورت نمایی افزایش پیدا کرد و هنوز تمام اون لغات یادم مونده.

روش لايتنر بعد از يه مدت آدم خسته ميشه چون خيلي كسل كننده است.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - mohamad0014 - 21-08-2011

(05-07-2011, 10:35 AM)Bahram نوشته: من شخصاً از روش لایتنر استفاده کردم و نتیجه گرفتم. قبل از اون هروقت یکی بهم این روش رو توصیه میکرد میگفتم جدی نمیگرفتم ولی از وقتی خودم از این روش و کمی هم با استفاده از روش ابتکاری خودم روی قلم و کاغذ استفاده کردم، دایره لغاتم بصورت نمایی افزایش پیدا کرد و هنوز تمام اون لغات یادم مونده.

سلام می دونم که حفظ 3500 خیلی سخته. می تونید روشتونو با شرح بیشتری توضیح دهید لطفا؟

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - m.ost - 24-10-2011

سلام
برای امتحان نوع جدید فقط خوندن لغت کافی نیست. من هم قبلی رو امتحان دادم هم این جدید رو. باید تا میتونین متن انگلیسی بخونید با موضوعات متنوع. به این صورت میتونین با کاربرد صحیح کلمات آشنا بشین. از موضوعات علمی گرفته تا ادبیات. (البته نه این که لغت نخونین دیگه)

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - soilman - 24-10-2011

درود
حق با شماست ولی اکثر متقاضیان آزمون فرصت کمی دارند و خوب نمیشه رو خوندن متن زیاد تکیه کرد...البته فکر کنم شما منظورتون فقط خواندن محض کلمات بود وگرنه فکر کنم حداقل کاری که با توجه به محدودیت زمان(کمتر از 2 ماه)میشه کرد خواندن کلمات همراه با معادل ها و استفاده ی کلمه در چند جمله باشه....حالا با کمک نرم افزارهای موجود...
روش بهرام رو هم منتظریم بشنویم...
(24-10-2011, 12:25 AM)m.ost نوشته: سلام
برای امتحان نوع جدید فقط خوندن لغت کافی نیست. من هم قبلی رو امتحان دادم هم این جدید رو. باید تا میتونین متن انگلیسی بخونید با موضوعات متنوع. به این صورت میتونین با کاربرد صحیح کلمات آشنا بشین. از موضوعات علمی گرفته تا ادبیات. (البته نه این که لغت نخونین دیگه)

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - m0h3n - 24-10-2011

در خصوص موارد ذکر شده، من پیشنهادم برای دوستانی که در حدود 2-3 ماه بیشتر برای آمادگی آزمون وقت ندارند این هست که تنها به خوندن 1100 بسنده کنند و بعد از اون سعی کنند مهارت های Reading رو تقویت کنند.

چون واقعا با خوندن کتابی مثل 3800 در مدت زمان کوتاه، ترفی نخواهید بست.

موفق باشید

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal - maryam4312 - 24-10-2011

سلام
با این چیزی که گفتین یعنی خوندن 1100 و بعد تقویت ریدینگ میشه تقریبا انتظار چه نمره ای رو داشت؟