آکادمیا کافه
زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق (/Thread-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - ahmadpashaei - 06-01-2014

در ایران هم ظاهرا مقاله از MEMS خوب در میاد ولی کار پیاده سازی صفر هست. ولی در خارج چون این علم خلق شده خوب راه خودشم میره مثل سایر علوم جدید.

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - mahyarelc - 07-01-2014

(06-01-2014, 09:46 PM)'pama' نوشته:
و اما خوشحال میشم نظر شما و سایر دوستان رو در مورد فناوری MEMS و وضعیت اون در دانشگاههای آمریکا بدونم، 

درود
فقط در این مورد بگم که در مورد MEMS با توجه به اینکه بین رشته ای (مکانیک، الکترونیک) حساب میشه، اوضاع نسبتا برای فاند خوبه و من دوستانی رو میشناسم که در این مورد دارن تحقیق میکنن

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - amirhossein.gh - 09-01-2014

(06-01-2014, 09:46 PM)'pama' نوشته:
سلام.
بسیار ممنون سایمون بزرگوار از پاسختون.
بله قبلا هم جسته و گریخته چیزهایی در مورد این گرایش خاص و بعضی فیلدهای مربوط به اون شنیدم، اما خب به قول فرمایش شما باید بیشتر مشورت کرد، و موارد این چنینی رو بررسی کرد[img]images/smilies/smile.gif[/img]
و اما خوشحال میشم نظر شما و سایر دوستان رو در مورد فناوری MEMS و وضعیت اون در دانشگاههای آمریکا بدونم، همچنین در مورد وضعیت ریسرچ اون در ایران و اینکه چه مدت زمان منطقی ای رو میطلبه برای اینکه بشه تو این فیلد کار کرد و نهایتا کارهای انجام شده رو به مقاله تبدیل کرد؟ 
همینطور راجع به اون دسته بندی، آیا دوستان بزگوار بر این نوع طبقه بندی صحه میذارند؟

سلام

والا در زمینه الکترونیک فک کنم مشکلی وجود نداشته باشه... بیشتر در زمینه انرژی (نفت و گاز و اینا- نه اسمارت گرید) و فناوری هسته ای مشکلات هست

موفق باشید

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - pama - 09-01-2014

بسیار ممنون از نظرات همه دوستان بزرگوار[img]images/smilies/smile.gif[/img]
دوستان طبقه بندی زیر رو تا چه حد تائید میکنید؟ 
" در حال حاضر در مورد بحث فاند اول کنترل (بحث اسمارت گرید بخش کنترلی) بعد قدرت (پاور ای سی و اسمارت گرید) بعد مخابرات (بحث LIDAR و Meta Materials) بعد مهندسی پزشکی ( قسمت MEMS) و بعد الکترونیک ( Geraphene , 2D transparent circuit printing) "

خوشحال میشم نظرتون رو راجع به سایر زمینه های به روز هم بدونم.

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - سهیل توفیقی - 18-01-2014

سلام .من ترم 3برق گرایش قدرت هستم.میخواستم از این ترم زمینه های تحقیقیاتی برای نوشتن مقاله علمی شروع کنم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم.لطفا منو راهنمایی کنید.ممنون.

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - Ehsan.T - 18-07-2014

لطفا اگر کسی اطلاع داره در مورد مخابرات سیار موضوعات رو بگه

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - majid.uut88 - 29-07-2014

سلام دوستان .من رشته برق- الکترونیکه . میخوام مقاله کار کردن رو شروع کنم ( یعنی صفر کیلومترم ) . چه موضوعی به نظرتون برای شروع مناسبه ؟

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - hamid_k8744 - 22-08-2014

سلام کسی روی گیرنده اکوستیکی زیر آب کارکرده مقاله یا پایان نامه داشنه باشه

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - khadan - 22-09-2014

سلام.خسته نباشین.من الان عضو شدم.یه کمک می‌خواستم.من ترم ۷ِ برق قدرتم.می‌خوام رو پروژهٔ کارشناسی کار کنم.موضوع جالب و به روزی سراغ ندارم.می‌شه کمکم کنین ؟Sad

RE: زمینه های تحقیقاتی به روز در گرایشهای متفاوت مهندسی برق - ahmadpashaei - 23-09-2014

(22-09-2014, 09:29 PM)'khadan' نوشته: سلام.خسته نباشین.من الان عضو شدم.یه کمک می‌خواستم.من ترم ۷ِ برق قدرتم.می‌خوام رو پروژهٔ کارشناسی کار کنم.موضوع جالب و به روزی سراغ ندارم.می‌شه کمکم کنین ؟Sad

سلام،به آکادمیاکافه خوش اومدین
به عنوان دانشجوی کارشناسی خیلی دستتون باز نیست ولی با اینحال خیلی از دوستان مقاله ISI هم میدن. کدوم دانشگاه درس می خونید؟ اگر دانشگاه  دولتی هستین اول برید با استادا و بعد با دانشجوهای دکترا و ارشدهای سال دوم حرف بزنید که اطلاعات بسیار خوب و به روزی بهتون میدن. دانشجوی کارشناسی معمولا اگر راهنما نداشته باشه نمیتونه کار خاصی انجام بده ولی حداقل میتونید کار خوب و موضوع به روزی انجام بدین که این به پشتکار خودتون بر می گرده. پس اولین گام رو از داخل دانشگاه شروع کنید چون بهتره استادی با اون زمینه کاری شما رو هدایت کنه، اگر چند موضوع پیشنهاد دادن اینجا مطرح کنید تا دوستان اینجا بررسی کنن.