آکادمیا کافه
اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله (/Thread-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - akbar_saeedi - 02-02-2012

سلام دوستان..
دوستان با تجربه با ذکر اطلاعات و تجربیات در مورد تفاوت ارزش داشتن ی مقاله برای مولف اول تا مولف اخر توضیح بدن..

مثلا من به پیشنهاد دانشجوی دکتری باهاش همکاری کردم و اسمم در دو مقاله isi با ایمپکت بالا(3) به عنوان مولف 4 ام از شش نفر، نوشته شد..مقالات کاملا مرتبط با پایان ناممه..

چقدر این مقالات میتونه برام ارزش داشته باشه؟ Huh

ممنون

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - Saeid - 02-02-2012

آمریکایی ها خیلی به این مسله حساس نیستن....تو گرفتن پذیرش 100% کمک میکنه

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - soilman - 02-02-2012

نمیشه تعریف خاصی برای تفاوت ها کرد چون اساتید و دانشگاه ها ادم ها و سیستم های متفاوتی هستند

به نظرم نکته ی اول اینه که داشتن مقاله بسیار نکته مثبتی هست به خصوص در رشته هایی که مقاله دادن سخت هست....خوب اینو میشه از دور و بر و از اینکه هم کلاسی هایتان و سال بالایی هایتان مقدار تولیدی مقالاتشون چگونه بوده و چه کیفتی داشته...

ظاهرا اینطوره که برای اساتید و هئیت علمی ها زیاد فرقی نداره که نفر چندم باشن و برای دانشجویان هم میگن که نفرات اخری نمره ی کمتری دارن ولی این نکته رو داشته باشید در پروسه ی پذیرش مقاله داشتن یکی از فاکتورهای مثبت هست و کلا تصمیم گیری صرفا با توجه به رده بندی افراد انجام نمیشه....

پیروز باشید
(02-02-2012, 03:50 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوستان..
دوستان با تجربه با ذکر اطلاعات و تجربیات در مورد تفاوت ارزش داشتن ی مقاله برای مولف اول تا مولف اخر توضیح بدن..

مثلا من به پیشنهاد دانشجوی دکتری باهاش همکاری کردم و اسمم در دو مقاله isi با ایمپکت بالا(3) به عنوان مولف 4 ام از شش نفر، نوشته شد..مقالات کاملا مرتبط با پایان ناممه..

چقدر این مقالات میتونه برام ارزش داشته باشه؟ Huh

ممنون

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - spt - 03-02-2012

کاملا درسته که مقاله دادن خیلی خوبه و آدم اگه اسمش آخر هم باشه میتونه بگه توی رزومش اما به نظر من اگه یکی بره بررسی کنه و ببینه که مثلا شما 2 تا مقاله لیست کردی که تو هر دو اسمت سوم یا بیشتره!! به نظر من حتی اثر برعکس هم داره...
مخصوصا وقتی به موضوع اصلی شما غیر مرتبط باشه!! مثلا اگه من در مورد سازه های فولادی 4 تا مقاله نام ببرم که تو هیچ کدوم اسم اول نباشم و تزم در مورد سد باشه استاده حتی بی اعتماد هم میشه به من....

اگه آدم یه مقاله حد اقل داشته باشه که مال خودش باشه مفیده داشتن مقاله های بیشتر بدون نام اول..
اما اگه هیچ مقاله ای نداشته باشه به نظر من خیلی مفید نیست....
یعنی در نگاه اول خوبه و در نگاه عمقی حتی بد!!!

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - Babak - 03-02-2012

دوستان بیشتر نکات رو گفته‌اند. کلا قانون مدونی در مورد ترتیب اسامی رو مقاله‌ها وجود نداره، اما معمولا مرسوم این هست که اسامی به ترتیب اهمیت و میزان مشارکت افراد در مقاله نوشته می‌شه و در خیلی از موارد اسم آخر، اسم استاد راهنماست.
در نتیجه اگر اسم شما اسم اول یا دوم باشه، اهمیت کار شما و میزان مشارکت‌تون در مقاله بیشتر نشون داده می‌شه و هر چه به سمت اسم‌های آخر می‌ره، اهمیتش کمتر می‌شه.

البته در بعضی از گروه‌های تحقیقاتی هم من دیدم که اسامی رو به ترتیب حروف الفبا می‌نویسند و در اون صورت دیگه نمی‌شه برداشت خاصی از میزان مشارکت نویسندگان کرد، اما اگر بر اساس حروف الفبا نباشه معمول اینه که به ترتیب میزان مشارکت باشه.

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - spt - 05-02-2012

به نظر من بهترین کار اینه که آخرش توی اکنولجمنت بنویسن کی چیکار کرده...
من مقاله هایی که اکنولجمنت دارن رو خیلی بیشتر ترجیح میدم و به نظرم خیلی اینطوری بهتره....
حداقلش اینه که آدم میفهمه این تحقیق چطوری انجام شده...
مخصوصا وقتی به ترتیب حروف الفبا میزارن اسم ها رو...

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - Babak - 06-02-2012

در رشته کامپیوتر من ندیدم کسی میزان مشارکت افراد رو در قسمت Acknowledgement بنویسه. شاید در رشته‌های دیگه طور دیگه‌ای باشه، ولی اگر مرسوم نیست بهتره که این کار رو نکنید.

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - ice - 06-02-2012

در برخی مقالات (رشته زیست) اسم دو یا سه نفر را ستاره می زنند و در پایین اسامی می نویسند این افراد نقش مساوی در مقاله داشته اند. در این حالت هم ترتیب اسامی مهم نیست.

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - AVA - 06-02-2012

در رشته ما معمولا در بخش Acknowledgement اسامی افرادی ( به همراه شرح مختصر از وظایفی که در پروژه داشتن) نوشته میشه که در انجام پروژه نقش داشتن ولی جزو همکاران اصلی طرح محسوب نمیشن و اسمشون در اول مقاله آورده نمیشه.

RE: اهمیت ترتیب اسامی مولفان مقاله - bzz - 08-02-2012

سلام
با توجه به تحقیقاتی که کردم و استاد راهنما من که استاد برتر امنیت درامیرکبیر است ایشان نظرشون اینه که اگه مقالاتی که کار میکنی مربوط به تز ات باشه مهمه که نفر چندم باشی اما اکه مرتبط نباشه اهمیت چندان نداره