آکادمیا کافه
پایگاه داده نمره GRE General - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: تجربیات آزمون‌‌های GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-GRE-General)
+----- موضوع: پایگاه داده نمره GRE General (/Thread-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-GRE-General)

صفحات 1 2 3 4

RE: پایگاه داده نمره GRE General - Michael - 27-01-2014

یکی از کارهایی که کردم و بهم خیلی کمک کرد که هم لغات بیشتری یاد بگیرم و هم مدت زمان ماندگاری لغت در ذهنم بیشتر بشه استفاده از دیکشنری Oxford American Writer's Thesaurus بود. با استفاده از گلاسوری بابیلون و این دیکشنری میومدم لغات رو به طور گروهی مرور میکردم. اینجوری دسته ای از لغات که یک معنی دارند رو بهتر توی ذهنم حفظ میکردم. مثلا وقتی کلمه acerbic رو با این دیکشنری مرور میکردم، متوجه میشدم که چه کلمات مخصوص GRE دیگری باهاش هم معنی هستند که در تست زدنتون میبینید و اینطوری ماندگاری لغت توی ذهنم بیشتر میشد، مثلا اینهایی که پر رنگ کردم رو در انواع تستها به وفور و پرتکرار میبینیم:

Syn: sharp, sarcastic, sardonic, mordant, trenchant, cutting, razor-edged, biting, piercing, stinging, searing, scathing, caustic, bitter, acrimonious, astringent, abrasive, harsh, wounding, hurtful, unkind, cruel, virulent, vitriolic, venomous, malicious, vicious

اگه آدم وقت داشته باشه و اینها رو اینطوری واسه خودش وارد نرم افزار Anki کنه و با انکی اینطوری مرور کنه خیلی عالی میشه.

یه چیز خیلی کمک کننده دیگه برام این بوده که کتاب افیشال گاید و پرکتیس بوکها رو زیاد خوندم. یعنی واسه من چند دور خوندن یکی دو منبع خیلی بهتر جواب میداد تا ناقص خوندن 10 تا منبع. این وسط هم لغاتی که توی سوالات این منابع میدیدم رو دوباره با دیکشنری اکسفورد مرور میکردم و میدیدم که لغاتی که ما اصلا آدم حسابشون نمیکنیم چقدر بعضی موقع ها معادل های جالبی دارند. مثلا وقتی کلمه disinterested رو (که در تست معنی بیطرف میداد، نه معنی بی میل وعلاقه) که همه بلدیم با دیکشنری اکسفورد مرور میکردم میفهمیدم که کلمات زیر یه معنی رو دارند، و بولد شده ها رو به وفور در تستها میتونیم ببینیم:

Syn: unbiased, unprejudiced, impartial, neutral, nonpartisan, detached, uninvolved, objective, dispassionate, impersonal, clinical; open-minded, fair, just, equitable, balanced, evenhanded, with no ax to grind.

حالا دونستن لغات به این شکل چه کمکی میکنه؟؟؟

به نظرم در سوالات TC یک جاخالی و دو جاخالی این موضوع خیلی کمک کنندست و در SE که خیلی خیلی خیلی کمک کنندست. فقط چیزی که هست اینه که باید سوال رو درک کنیم، و حرف طراح سوال رو بفهمیم. یعنی با زدن تستهای زیاد میفهمیم که طراح سوال چی میخواد بگه.

طراح سوال در سوالات جاخالی دو تا کار بیشتر انجام نمیده: یا جمله ای که شروع کرده رو در ادامه میکوبه یا ساپورت میکنه. یعنی یا بحث رو عوض میکنه یا حمایت میکنه. برای عوض کردن بحث عموما هم از کلماتی مثل, surprisingly, ironically  yet, though و امثالهم  استفاده میکنه که لیست این لغات رو میتونین در اوایل کتاب بارونز مشاهده کنید.

خب تا اینجای داستان اگه متوجه عوض شدن یا نشدن بحث شدیم در ادامه در اغلب سوالات به دو شکل بهمون clue داده میشه که جواب رو از بین گزینه ها پیدا کنیم. 1- از یک کلمه به عنوان سرنخ استفاده میکنه، 2- از چند تا کلمه یا بهتر بگیم یه نصفه جمله به عنوان سر نخ استفاده میکنه.

در مورد اول که از یک کلمه برای سرنخ استفاده میکنه، میاد از یک کلمه مخصوص GRE استفاده میکنه نه هر کلمه ای. بنابراین نه تنها باید کلمات موجود در گزینه ها رو بلد باشیم، بلکه باید معنی این کلمه سرنخ رو هم بلد باشیم، و به همون اندازه بقیه کلمات موجود در گزینه ها و یه حتی بیشتر، دونستن معنی این کلمه مهم هست، به طوری که اگه معنیشو ندونیم دونستن معنی کلماتی که در گزینه ها به کار رفتند کمک چندانی یا اصلا کمکی نمیکنه. سعی میکنم با بیان بسیار بسیار ساده مثال بزنم که مطلبو برسونم. به عنوان مثال سوالاتی که یک کلمه رو به عنوان سر نخ بهمون میدند اینطوری هستند:

مصیب در مهمونی نشون داد که برخلاف اینکه دوستاش میگن اون آدم taciturn هست، آدم --------- هست.

اول که میفهمیم بحث باید برگرده و متعاقبا میفهمیم کلمه ای که توی جاخالی قرار میگیره باید متضاد taciturn باشه. خوب هر کدوم از کلمات بولد شده زیر توی گزینه ها باشه اون انتخاب میشه، ولی اگه معنی کلمه taciturn رو ندونیم یعنی الاخلاص فاتحه:

Syn: chatty, loquacious, garrulous, voluble, conversational, communicative; gossipy, babbling, blathering; long-winded, wordy, verbose, prolix;

برای چند کلمه هم مثلا اینطوری:

مصیب, نویسنده کتاب صلح و صفا در هوای آزاد که برنده بهترین کتاب سال 1998 شد، و همچنین انتقادات شدیدی به کارهای قلی، نویسنده کتاب صلح و صفا در هوای بسته و توی خونه، داشت در کارهای اخیرش به علت اهمیت دادن بیش ازاندازه به جزئیات و details نشون داده که نویسنده ------------- هست.

کل این قسمتهایی که خط میکشم عموما برای این هست که طراح سوال رو ملاج آدم راهپیمایی کنه و هیچ نقشی در تعیین گزینه صحیح نداره:
مصیب, نویسنده کتاب صلح و صفا در هوای آزاد که برنده بهترین کتاب سال 1998 شد، و همچنین انتقادات شدیدی به کارهای قلی، نویسنده کتاب صلح و صفا در هوای بسته و توی خونه، داشت در کارهای اخیرش به علت اهمیت دادن بیش ازاندازه به جزئیات و details نشون داده که نویسنده ------------- هست.

پس در بین گزینه ها باید دنبال آدم کار درستی باشیم که به جزئیات اهمیت زیادی میده مثلا:
meticulous, punctilious, assiduous, fastidious

بنابراین اگه سوال رو خوب متوجه بشیم، دونستن یه گروه از لغاتی که به جا خالی میخورند و مرور لغات با این دیکشنری و به طورگروهی میتونه خیلی کمک کننده باشه و لغات یادگرفته شده پایدارتر توی ذهن آدم میمونه، البته برای بنده اینطوری بوده و شاید برای یه نفر دیگه اصلا جواب نده. فقط چیزی که مهمه نباید همون اول کار بریم سراغ اینطور خوندن، به نظرم اگه اول 1100 و 800 رو بخونیم و بعدش از این روش فقط برای مرور استفاده کنیم و مخصوصا اگه به نرم افزار انکی و فلش کارتهامون اضافه کنیم میتونه در جای خودش کمک خیلی زیادی بکنه.

RE: پایگاه داده نمره GRE General - Michael - 27-01-2014

در مورد ریدینگ فقط و فقط بچسبین به بیگ بوک، حتی اگه وقت داشتم دو دور بیگ بوکو میخوندم ولی یه بارهم هیچ منبع دیگه ای که از ETS خارج نشده رو نمیخوندم (این فقط یه نظر شخصی هست).

در مورد کوانت چیزی نمیتونم بگم که حتی یه ذره هم بدرد بچه های ریاضی و یا حتی رشته های دیگه که ریاضیشون قویه بخوره، اما اگه مثه من رشتتون تجربی بوده و حدود سیزده سالی هست که بعد کنکور تا الان عدد ندیدین، و تنها چیزی که از ریاضیات یادتون مونده جدول ضرب هست، math review رو دریابین. من حدود سه ماه هر روز چهار ساعت واسه کوانت وقت گذاشتم. اولاش که فکر میکردم حتما باید کلاس خصوصی برم !!! (سر پیری و معرکه گیری). خلاصه شروع کردم به خوندن math review. فصل اول که حسابان هست رو تموم کردم و دو روز بیشتر نگذشته بود که رفته بودم سراغ فصل دوم، یعنی جبر، که کل حسابان هر چی خونده بودم همرو فراموش کردم. تا رفتم فصل سوم، یعنی هندسه، جبرم فراموش کردم. و متعاقبا دیگه دستم اومده بود که وقتی رفتم فصل چهارم که اتفاقا صفحاتشم زیاد بود باید هندسه رو فراموش کنم. خلاصه مجبور شدم که سه دور math review رو بخونم و در دور سوم اومدم همینطور که میخوندم برای خودم توی کاغذ A4 خلاصه برداری میکردم، که کل math review رو 40 صفحه خلاصه برداری کردم. من که تموم کردن دور اول math review برام بیشتر از یه ماه و نیم طول کشید، با داشتن این خلاصه ها دیگه 5-6 روزه کل ریاضیات مربوط به GRE رو دوره میکردم.

دیدن ویدئو های مگوش هم خیلی کمک کننده بود. برای من NOVA حکم طلا رو داشت، و عملا خیلی بهم کمک کرد. هر چند کتابی هست که مال GRE قدیمه، ولی نکاتش خیلی مغز تنبل منو پویا کرده بود.

در کل اینا تجربیات بنده بوده، و چیزی بیشتر از تجربیات یه نفر نیست و صد در صد درست ترین راه نیست، بلکه فقط راهیه که من طی کردم، همین. امید که حتی یک نکته مفید برای دوستان داشته باشه.

برای همه دوستان عزیز آرزوی موفقیت دارم، وفراموش نکنید که این امتحانات مرحله حقیری بیشترتوی زندگی نیستند، و فقط خودتونو عشقه Smile

RE: پایگاه داده نمره GRE General - mina_kh - 27-02-2015

verbal : 144
Quant : 166
AW : 3
3 هفته خوندم. 5 تا تست بیگ بوک و افیشال گاید زدم. فقط کوانت خوندم. 4 تا هم رایتینگ نوشتم.
در کل چون امتحانم دو روز بعد از امتحان تافل بود نرسیدم خوب بخونم.
در ضمن سر جلسه خوب تمرکز داشتم چون تنها شرکت کننده ازمون بودم Smile

RE: پایگاه داده نمره GRE General - فرید - 10-07-2015

Q:170
AW:3
در مورد وربال نظری ندارم چون نمره خوبی نگرفتم. فقط این نکته بگم که من کتاب های 1100 و لغات تافل خونده بودم و همچنین لغات هایی هم که بنظرم مهم می اومد در انکی وارد می کردم و سر امتحان خیلی مشکلی با دانستن لغات نداشتم. ولی امتحان لغت فقط نیست و با دانستن اونها نمیشه به سوال ها جواب داد. یک مطلبی که ای تی اس ادعا داره اینه که این آزمون آموزش پذیر نیست. یعنی اینکه اگر فردی به شما اموزش بدهد که چطور سوال ها بزنید تاثیری در نمرتون نداره و بیشتر امتحان ربط به توانایی فکری و دقت و سرعت عمل شما داره. ولی بنظر من این اغراق و با تمرین و استفاده از تجربیات دیگران میشه نمره افزایش داد. اگر از روش های صحیح و کتاب های مناسب استفاده کنید می توانید نمره خوبی بگیرید. هرچند که در مجموع نمره ای که شما می گیرید وابستگی زیادی به توانایی خودتون دارد. بخاطر همین ممکنه خیلی ها را هم ببینید که با اینکه زمان زیادی برای این امتحان صرف کردن نمره خوبی نگرفته اند. 
برای ریاضی از همه مهمتر اینه که فکر نکنید امتحان راحتی هست و با کم خوندن می توانید نمره خوبی بگیرید. سعی کنید سوال استاندارد بزنید و تمام اشتباهاتی را که دارید بررسی کنید و از تکرارش در امتحان جلوگیری کنید. چون اگه نمره خوب می خواهید برای رشته های فنی بیشتر از سه چهار غلط نباید داشته باشید. البته اینم اشاره کنم که من با یک غلط نمره کامل گرفتم و این بسته به سطح سختی سوال ها و ترتیب چیدمان بخش ها میباشه. پس خیلی استرس نداشته باشید که برای نمره کامل حتما هیچ اشتباهی نداشته باشید. احتمال زیاد حتی با یک پاسخ اشتباه هم می توانید نمره کامل بگیرید. اصطلاحات انگلیسی که در کتاب افیشیال مشخص شده کاملا مسلط باشید که سر امتحان وقتتون نره برای فکر کردن در این مورد یا که گیج نشید و مسئله اشتباه بفهمید.
برای رایتینگ هم درسته که نمره سه خوب نیست ولی سعی کنید حتما به سه نمرتون برسید و گرفتن این نمره هم کار راحتی هستش. اول اینکه سعی کنید تمام صورت سوال های رایتینگ بخونید هرچند که فقط تعداد مشخصی از انها در امتحان ها بکار می رود. نمونه هایی که در سایت ای تی اس هست هم بخونید و دلایلی که باعث شده نمره کم بشه را هم توجه کنید. اگر یک دلیل موافق و یک دلیل مخالف بیاورید برای موضوع اول و بعد بحث کنید در مورد ش خیلی راحت تر هست کارتون. در مورد رایتیگ دوم هم دلایل تکراری می توانید پیدا کنید که به تعداد از زیادی از سوال ها ربط داشته باشه.

RE: پایگاه داده نمره GRE General - saraabasi - 13-09-2015

سلام
من 10 روز پیش GRE دادم. نتیجش چندان دلچسب نبود ، اماا چون از تجربیات بقیه خیلی استفاده کردم ، احساس کردم وظیفمه تجربیات خودمو منتقل کنم!
من شدم Q:163 ، V: 150، W: 3  (پارسال همین موقع ها آیلتس دادم که 7 شدم)
من کلا برای امتحان 2 هفته وقت داشتم. البته کار نمیکردم و خب کل زمانم رو توی خونه بودم این مدت
بنظر من اونایی که زمانشون محدوده برای وربال بهتره حتما کلمه رو بخونند. من خودم چون زمانم خیلی کم بود اولش گفتم بیخیال کلمه فقط ریدینگ کار کنم. ولی بعد دیدم بدون کلمه اصلا فایده نداره. دیگه 1 هفته ی آخر بصورت mp3 کتاب 1100 (چون دیدم اکثرا این کتابو پیشنهاد میدن) خوندم که 10 هفتش رو رسیدم بخونم. در کل لغاتش خیلی به دردم میخورد. ریدینگ سخته! من فک میکردم تو ریدینگ خیلی خوبم، اما واقعا اشتباه میکردم. ریدینگ رو بهتره اول کتاب باروزنز رو که جواب تشریحی داره بخونید تا با نحوه ی تحلیل جوابا اشنا شید. بعدشم کتابی که توش 19 سری اکچوال تسته. ریدینگ هاشو بخونید و به جوابا کاملا فکر کنید. هر چند در کل اگه پایه لغت مناسبی نداشته باشید، ریدینگ هارو نمیفهمید و کارتون خیلی سخت تر میشه. توی سوالا هم روی سوالای 1 و 2 جای خالی حتما وقت بذارید. میشه ازش نمره آورد. در مرود سوالای مترادف، من یه شخصه چون لغتم ضعیف بود کمتر نتیجه میگرفتم. خب این توضیحات برا وربال بود چون چلنج اصل من با این بود
برای کوانت من ارشد مهندسی هستم و خب ریاضی خوبی دارم. کتاب بایبل رو هم خوندم کامل. و فک میکردم ریاضی رو حتما بالای 165 میزنم. اما سرجلسه ، سوالای کوانت 2 (که خب بر طبق جوابای کوانت 1 داده میشه) خیلی سخت بود. من 5 تا سوالو اصلا نرسید جواب بدم! و این فاجعه بود برا من که همیشه 20 مین سوالای ریاضی رو تموم میکردم. میخوام بگم روی زمان کار کنید و آمادگی مواجه شدن با سوالای سخت رو داشته باشید. من همش با این دید سوالا رو نگاه میکردم که حتما میتونم حلشون کنم. بعد کلی وقت میذاشتم روشون و میدیدم به جواب نمیرسم میرفتم سوال بعد، با کلی استرس از سوال حل نشده و زمان گذشته. برای همین بهتره قبل ازمون خودتونو برای همچین شرایطی آماده کنید (من اصلا فکرشم نمیکردم ممکنه یه سوال ریاضی رو نتونم حل کنم!)
برای رایتینگ هم من چون وقتم خیلیییی محدود بود اصلا تمرین نکردم. با وجودیکه رایتینگ نسبتا خوبی دارم (ایلتس رایتینگ 7 شدم) و همچنین خوب میتونستم سوالارو تحلیل کنم، اما خب چون تمرین نداشتم خیلی بد شد رایتینگم. یعنی در واقع فقط فرصت کردم کلیییی غلط غولوط  تایپ کنم بدون چک کردن! بهرحال برای رایتینگ ، اگه کسی نمرش مهم باشه واسش، باید وقت گذاشت و نوشت. که خب من نذاشتم...
امیدوارم موفق باشید همگی
تا میتونید بیشتر برای GRE وقا بذارید و مث من دست کمش نگیرید! بخش وربالش واقعا وحشتناکه و من اکیدا توصیه میکنم از هر زمانی که فکر اپلای به ذهنتون خطور کرد، شروع کنید حتی شده تفریحانه لغا بخونید!

RE: پایگاه داده نمره GRE General - raminz - 23-12-2015

(Quant : 170 (98%
(Verbal : 151 (50%
(Analytical Writing : 4 (56%
Overall : 321

16 نوامبر تو امیربهادر امتحان دادم و بعد از 8 روز جوابا اومد. سنتر خیلی خوبیه، ما که حدود 8:30 رسیدیم اونجا، امتحانمون زودتر شروع شد (9:30). فقط یکم بیش از حد میخوان نشون بدن که مقرراتی هستن که میره رو اعصاب آدم یخورده! یه خانومه هم هست اونجا که صدای کلفتی داره، حرف میزنه آدم خوف میکنه! وگرنه همه چیز این سنتر برای GRE خوبه.

من 11 اکتبر هم تافل دادم که بعدش 2-3 روز استراحت کردم. نتیجه تافل هم که اومد دوباره 2 روز درس نخوندم و به طور مفید برای این آزمون 4 هفته وقت گذاشتم.

وربال
برای وربال من تو این 4 هفته فقط تونستم 27 درس اول کتاب 1100 رو بخونم که به نظرم کتاب سنگینیه! بعد دیدم نمیرسم اینو تموم کنم، یکی دو روز شروع کردم به خوندن لغات آخر کاپلان. اونم نتونستم ادامه بدم، برگشتم ادامه 1100. تا اونجایی که تونستم 1100 رو خوندم و 3-4 روز آخر دیگه اصلاً لغت جدید نخوندم و برگشتم همین 27 تا درسُ دوره کردم. چون اگه 100 تا لغت رو خوب بلد باشیم، خیلی بهتر از اینه که 1000 تا لغت رو نصفه نیمه بدونیم. تو این مدت که میخوندم یکمی از کاپلان تست زدم و یکمی هم از آفیشیال و ریزنینگ. حقیقتش من تا 2 روز قبل از امتحان اصلاً تست وربال رو زمان دار نمیزدم. چون میترسیدم! ولی 2 روز آخر فقط PowerPrep رو تو زمان استاندارد زدم. برای وربال اونایی که مثل من خیلی مسلط نیستن باید یه استراتژی داشته باشن. مثل تاقل نیست که از اول شروع کنیم و تک تک سوالات رو جواب بدیم. مثلاً من اینکارو میکردم. سوالات لغت رو که اول میومد میزدم. بعد اگه به ریدینگ طولانی میخوردم، اونُ نمیزدم و مارک میکردم و میرفتم سراغ Sentence Equivalence. بعد از اونا هم چندتا ریدینگ کوتاه داره که آسونتر هستن. بعد از اونا هرچقدر وقت میموند رو رو اون ریدینگ طولانیه میزاشتم. درسته لغت حفظ کردن خوبه ولی لامصب این GRE اینقدر لغت داره که هرچقدر هم بخونیم باز یه عالمه لغت رو بلد نیستیم. پس شاید بهتر باشه برای وربال رو ریدینگ بیشتر سرمایه گذاری کنیم. من قسمت وربال امتحانهای PowerPrep رو هم به ترتیب 146 , 153 زدم. تو امتحان هم وربال من لانگ فرمت بود که سکشن اول به نظرم خیلی سخت بود و 2 تای بعدی سخت بودن.

کوانت
خب منم مثل بیشتر بچه ها رشته ام فنی بود و خیلی تو این بخش به مشکل نخوردم. اول از همه برای اینکه ببینم کلاً چه مباحثی لازمه Math Review رو از ETS خوندم و اون 100 تا مبحث آخر کتاب کاپلان رو نگاه کردم. چون فکر میکردم قسمت سخت امتحان آمار و احتمال باشه، ویدیو های این بخش از مگوش رو هم دیدم و بعدش دیگه فقط تست. اول از همه با تست کاپلان شروع کردم که بد نبود کلاً. بعدش رفتم تستهای خود آفیشیال و ریزنینگ رو زدم که اونا هم خوب بودن. بعد از اون منهتن رو شروع کردم به زدن که به نظرم خیلی خوب بود. البته چون وقت کم داشتم نرسیدم همشو بزنم و فقط بعضی از بخشهاشو که فکر میکردم سختتره زدم. بعد از اون هم سوالات سخت مگوش رو دیدم که بعضیاش خوب بودن. 2 روز آخر هم PowerPrep رو زدم که به ترتیب 170 و 167 شد. من فکر میکردم قسمت سخت کوانت امتحان آمار و احتمال باشه ولی تو امتحان ما فکر کنم فقط یکی دو تا سوال آبکی از احتمال اومد. سکشن اول امتحان که خیلی آسون بود به جز 2 تا سوال که یکمی دقت میخواستن. من تو قسمت اول 6-7 دقیقه وقت اضافه آوردم که برگشتم سوالا رو چک کردم و اتفاقاً یه سوالُ غلط زده بودم که درستش کردم. سوالِ خیلی آسون بود ولی من سوالُ بد خونده بودم.حتماً حتماً سوالُ با دقت بخونین که امتیاز الکی از دست ندین و ضمن اینکه اگه وقت اضافه آوردین برگردین سوالا رو دوباره چک کنین. سکشن دوم قشنگ معلوم بود که سخت شده. از 20 تا سوال،
5-6 تا سوال مثل 20 تای اول آسون، 8-9 تا متوسط و 5-6 تا سوال سخت و وقتگیر بود. برای این قسمت من حدود 2 دقیقه وقت اضافی آوردم.

رایتینگ
کمترین وقت رو برای رایتینگ گذاشتم. من تازه یک هفته مونده بود به امتحان شروع کردم به دیدن ویدیوهای مگوش. طبق تجربه ای که از تافل داشتم دیدن این جور ویدیوها (تو تافل من از نوتفول استفاده کردم) به مراتب بهتر از کتاب خوندن یا کلاس رفتنه. بعد از اون هم نمونه های رایتینگ خود کتاب ETS رو خوندم با کامنت مصحح ها. تقریباً یه چیزایی دستم اومد. دو روز قبل امتحان هم یک نمونه ISSUE تو تمان نوشتم و یک نمونه Argument. سر امتحان برای Issue من 4 پاراگرافِ نوشتم و برای Argument هم از تمپلت مگوش استفاده کردم که فکر کنم 5 پاراگراف شد. نمونه سولات هر دو تسک هم تو سایت ETS هست. حتماً قبل امتحان اینا رو ببینین تا با صورت سوالا آشنا بشین. مثلاً من صورت سوال تسک Issue امتحان خودم رو قبلش ندیده بودم. یه Claim بود و یه Reason. به نظرم اونقدری که میگن رایتینگ GRE سخت نیست (حداقل برای گرفتن نمره 4). بدون به کار بردن لغات و اصطلاحات و گرامر پیچیده و خاص هم میشه تا 4 گرفت.

RE: پایگاه داده نمره GRE General - Torkan - 23-12-2015

(23-12-2015, 01:50 PM)raminz نوشته: (Quant : 170 (98%

16 نوامبر تو امیربهادر امتحان دادم. امشب بعد از 8 روز جوابا اومد. سنتر خیلی خوبیه، ما که حدود 8:30 رسیدیم اونجا، امتحانمون زودتر شروع شد (9:30). فقط یکم بیش از حد میخوان نشون بدن که مقرراتی هستن که میره رو اعصاب آدم یخورده! یه خانومه هم هست اونجا که صدای کلفتی داره، حرف میزنه آدم خوف میکنه! وگرنه همه چیز این سنتر برای GRE خوبه.

من 11 اکتبر هم تافل دادم که بعدش 2-3 روز استراحت کردم. نتیجه تافل هم که اومد دوباره 2 روز درس نخوندم و به طور مفید برای این آزمون 4 هفته وقت گذاشتم.

وربال
برای وربال من تو این 4 هفته فقط تونستم 27 درس اول کتاب 1100 رو بخونم که به نظرم کتاب سنگینیه! بعد دیدم نمیرسم اینو تموم کنم، یکی دو روز شروع کردم به خوندن لغات آخر کاپلان. اونم نتونستم ادامه بدم، برگشتم ادامه 1100. تا اونجایی که تونستم 1100 رو خوندم و 3-4 روز آخر دیگه اصلاً لغت جدید نخوندم و برگشتم همین 27 تا درسُ دوره کردم. چون اگه 100 تا لغت رو خوب بلد باشیم، خیلی بهتر از اینه که 1000 تا لغت رو نصفه نیمه بدونیم. تو این مدت که میخوندم یکمی از کاپلان تست زدم و یکمی هم از آفیشیال و ریزنینگ. حقیقتش من تا 2 روز قبل از امتحان اصلاً تست وربال رو زمان دار نمیزدم. چون میترسیدم! ولی 2 روز آخر فقط PowerPrep رو تو زمان استاندارد زدم. برای وربال اونایی که مثل من خیلی مسلط نیستن باید یه استراتژی داشته باشن. مثل تاقل نیست که از اول شروع کنیم و تک تک سوالات رو جواب بدیم. مثلاً من اینکارو میکردم. سوالات لغت رو که اول میومد میزدم. بعد اگه به ریدینگ طولانی میخوردم، اونُ نمیزدم و مارک میکردم و میرفتم سراغ Sentence Equivalence. بعد از اونا هم چندتا ریدینگ کوتاه داره که آسونتر هستن. بعد از اونا هرچقدر وقت میموند رو رو اون ریدینگ طولانیه میزاشتم. درسته لغت حفظ کردن خوبه ولی لامصب این GRE اینقدر لغت داره که هرچقدر هم بخونیم باز یه عالمه لغت رو بلد نیستیم. پس شاید بهتر باشه برای وربال رو ریدینگ بیشتر سرمایه گذاری کنیم. من قسمت وربال امتحانهای PowerPrep رو هم به ترتیب 146 , 153 زدم. تو امتحان هم وربال من لانگ فرمت بود که سکشن اول به نظرم خیلی سخت بود و 2 تای بعدی سخت بودن.

کوانت
خب منم مثل بیشتر بچه ها رشته ام فنی بود و خیلی تو این بخش به مشکل نخوردم. اول از همه برای اینکه ببینم کلاً چه مباحثی لازمه Math Review رو از ETS خوندم و اون 100 تا مبحث آخر کتاب کاپلان رو نگاه کردم. چون فکر میکردم قسمت سخت امتحان آمار و احتمال باشه، ویدیو های این بخش از مگوش رو هم دیدم و بعدش دیگه فقط تست. اول از همه با تست کاپلان شروع کردم که بد نبود کلاً. بعدش رفتم تستهای خود آفیشیال و ریزنینگ رو زدم که اونا هم خوب بودن. بعد از اون منهتن رو شروع کردم به زدن که به نظرم خیلی خوب بود. البته چون وقت کم داشتم نرسیدم همشو بزنم و فقط بعضی از بخشهاشو که فکر میکردم سختتره زدم. بعد از اون هم سوالات سخت مگوش رو دیدم که بعضیاش خوب بودن. 2 روز آخر هم PowerPrep رو زدم که به ترتیب 170 و 167 شد. من فکر میکردم قسمت سخت کوانت امتحان آمار و احتمال باشه ولی تو امتحان ما فکر کنم فقط یکی دو تا سوال آبکی از احتمال اومد. سکشن اول امتحان که خیلی آسون بود به جز 2 تا سوال که یکمی دقت میخواستن. من تو قسمت اول 6-7 دقیقه وقت اضافه آوردم که برگشتم سوالا رو چک کردم و اتفاقاً یه سوالُ غلط زده بودم که درستش کردم. سوالِ خیلی آسون بود ولی من سوالُ بد خونده بودم.حتماً حتماً سوالُ با دقت بخونین که امتیاز الکی از دست ندین و ضمن اینکه اگه وقت اضافه آوردین برگردین سوالا رو دوباره چک کنین. سکشن دوم قشنگ معلوم بود که سخت شده. از 20 تا سوال،
5-6 تا سوال مثل 20 تای اول آسون، 8-9 تا متوسط و 5-6 تا سوال سخت و وقتگیر بود. برای این قسمت من حدود 2 دقیقه وقت اضافی آوردم.

رایتینگ
کمترین وقت رو برای رایتینگ گذاشتم. من تازه یک هفته مونده بود به امتحان شروع کردم به دیدن ویدیوهای مگوش. طبق تجربه ای که از تافل داشتم دیدن این جور ویدیوها (تو تافل من از نوتفول استفاده کردم) به مراتب بهتر از کتاب خوندن یا کلاس رفتنه. بعد از اون هم نمونه های رایتینگ خود کتاب ETS رو خوندم با کامنت مصحح ها. تقریباً یه چیزایی دستم اومد. دو روز قبل امتحان هم یک نمونه ISSUE تو تمان نوشتم و یک نمونه Argument. سر امتحان برای Issue من 4 پاراگرافِ نوشتم و برای Argument هم از تمپلت مگوش استفاده کردم که فکر کنم 5 پاراگراف شد. نمونه سولات هر دو تسک هم تو سایت ETS هست. حتماً قبل امتحان اینا رو ببینین تا با صورت سوالا آشنا بشین. مثلاً من صورت سوال تسک Issue امتحان خودم رو قبلش ندیده بودم. یه Claim بود و یه Reason. به نظرم اونقدری که میگن رایتینگ GRE سخت نیست (حداقل برای گرفتن نمره 4). بدون به کار بردن لغات و اصطلاحات و گرامر پیچیده و خاص هم میشه تا 4 گرفت.

درود

دوست عزیز تبریک میگم بهتون و بسی جای خوشحالی است که تجربتون رو گذاشتین.
ولی به نظر من با این وقتی که برای امتحان گذاشتین و با توجه به چیزی که در قسمت پایگاه نمره تافل گذاشتین سطح زبان شما خوب تا حدی بسیار خوب بوده است. مثلا شما میگویید تنها یک هفته وقت برای رایتینگ gre گذاشتین در حالی که دوستانی که در اینده این رو میخونن فکر میکنن با یک هفته واقعا میشه 4 گرفت ولی واقعیت اینه که شما در اصل رایتینگ رو از زمانهای قبل تمرین میکردید بدون اینکه هدفتون gre باشه و ناخوداکاه این خیلی کمک کرده به شما. همچنین قسمت وربال.
برای مثال دوست من وربال رو دو برابر شما وقت گذاشت و 142 شد.

بااحترام،
ترکان

RE: پایگاه داده نمره GRE General - sanazz - 19-01-2016

(23-12-2015, 01:50 PM)raminz نوشته: (Quant : 170 (98%

16 نوامبر تو امیربهادر امتحان دادم و بعد از 8 روز جوابا اومد. سنتر خیلی خوبیه، ما که حدود 8:30 رسیدیم اونجا، امتحانمون زودتر شروع شد (9:30). فقط یکم بیش از حد میخوان نشون بدن که مقرراتی هستن که میره رو اعصاب آدم یخورده! یه خانومه هم هست اونجا که صدای کلفتی داره، حرف میزنه آدم خوف میکنه! وگرنه همه چیز این سنتر برای GRE خوبه.

وربال

کوانت

رایتینگ
کمترین وقت رو برای رایتینگ گذاشتم. من تازه یک هفته مونده بود به امتحان شروع کردم به دیدن ویدیوهای مگوش. طبق تجربه ای که از تافل داشتم دیدن این جور ویدیوها (تو تافل من از نوتفول استفاده کردم) به مراتب بهتر از کتاب خوندن یا کلاس رفتنه. بعد از اون هم نمونه های رایتینگ خود کتاب ETS رو خوندم با کامنت مصحح ها. تقریباً یه چیزایی دستم اومد. دو روز قبل امتحان هم یک نمونه ISSUE تو تمان نوشتم و یک نمونه Argument. سر امتحان برای Issue من 4 پاراگرافِ نوشتم و برای Argument هم از تمپلت مگوش استفاده کردم که فکر کنم 5 پاراگراف شد. نمونه سولات هر دو تسک هم تو سایت ETS هست. حتماً قبل امتحان اینا رو ببینین تا با صورت سوالا آشنا بشین. مثلاً من صورت سوال تسک Issue امتحان خودم رو قبلش ندیده بودم. یه Claim بود و یه Reason. به نظرم اونقدری که میگن رایتینگ GRE سخت نیست (حداقل برای گرفتن نمره 4). بدون به کار بردن لغات و اصطلاحات و گرامر پیچیده و خاص هم میشه تا 4 گرets
ببخشید این نمونه رایتینگهای ets  که گفتید و از کجا میتونم دانلود کنم؟

RE: پایگاه داده نمره GRE General - raminz - 19-01-2016

(19-01-2016, 09:15 PM)sanazz نوشته: ببخشید این نمونه رایتینگهای ets  که گفتید و از کجا میتونم دانلود کنم؟

احتیاج به دانلود نیست.
تو همون کتاب The Official Guide to the GRE و Reasoning هست چندتا نمونه.

RE: پایگاه داده نمره GRE General - fatima204 - 15-08-2017

سلام دوستان من امروز  امیربهادر امتحان دادم و خیلی شرایطش برای جی ار ای عالی بود ،کارمندان با احترام و مهربانی برخورد می کردن و فردی که مراقب امتحان ما بود بسیار خوش اخلاق بود بین دو ست امتخان هم پذیرایی کردن نمرات من به ترتیب v 155 q 162 شد رایتم که نیومده هنوز کلا من برای جی ار ای خیلی بی نظم درس خوندم و اعتقاد دارم اگر یه برنامه منسجم باشه خیلی مفیده برای ریدینگ من شدیدا ارسی و بخصوص کتاب بیگ بوکو توصیه می کنم انقدر بیگ بوک سخته که قشنگ برای امتحان امادتون می کنه برای لغت هم از خیلی وقت پیش کم کم لغت می خوندم به ترتیب 1100 ورد اسمارت و 800 ، مدل خوندنم اینطوری بود مثلا 1100 میخوندم یه دفعه یه ماه هیچی دوباره از اول بخاطر همین دوره نکردنا و وقفه های زیاد یادم میرفت دوباره از اول یعنی منسجم نبود من چون این کتبو خونده بودم زیاد لغات ای تی اس برام جدید نبود برای وربال ویدیو های مگوش هم دیدم ولی ریدینگ قسمت argument منهتن بخاطر توضیحاش عالیه اون  تیپ سوالاتیکه میگه کدوم گزینه argument قوی یا ضعیف می کنه کتابای وربال ای تی اس و افیشیال گاید هم خوندم یه ذره از اکچوال تست هم خوندم که بخاطر توصیه یکی از دوستان که گفتن هیچ منبعی تاییدش نمیکنه و اینکه پر از غلط بود گذاشتم کنار. فایل original original عالیه (اون فایلیکه رنگی شدرو بخونید ) سعی کنید اهسته و پیوسته بخونید من تا اخر تیر خوندم و لی در این بیست روز اخیر خیلی درگیر کارهای جانبی شدم برا همین مطالعم به خصوص در دوهفته اخر کم شد از طرفی نه امتحانو زود بدین نه دیر که مثل من خسته بشین وربال هم سر جلسه من اول به ترتیب سوالای tc و دوجای خالی و سه جای خالی , se , ریدینگای کوتاه و در نهایت بلندو زدم ، دوستان این اشتباهو نکنید که کلا سوالای سه جای خالی رو بذارین کنار چون ممکنه سوالای خیلی اسون بیاد مثلا امروز سوال سه جالی خالی ما اسون بود در عوض دوتا از tc تک جای خالی سخت بود برای ازمایشی هم منهتن 6 کتاب بارونز پرینستون هست که من سه تا از پرینستون زدم که اسون تر بود ولی برای تنظیم وقت عادت کردن به شرایط امتحان خوب هست ولی سطحش پایینه کتاب 6 بارونز اصلا اصلا وربالش خوب نیست کوانتش خوب بود برای منهتنم که من نزدم ، پاورپرپ یک من دفعه اول شدم v 159 q 163  یه بار دیگه هم چند وقت بعد زدم که نمراتم بالاتر شد پاورپرپ 2 هم q 163 v 157ولی بنظر خودم دلیل افت نمره امروز این بود که من دوهفته اخر بخصوص این دو سه روزه هیچی نخوندم از استرسو فکروخیال .. و اینکه من پرینستون یا پاورپرپ هم پشت سرهم نمیزدم وسطاش هی بلند میشدم مثلا پاورپرپ صبح وربال میزدم عصر کوانت . برای کوانت هم دوستان انقدر نمرات خوبی دارن که من خجالت میکشم چیزی بگم ولی برای رشته من این نمره عالیه رایت هم نیومده هنوز ولی در کلا من دوتا توصیه دارم بیگ بوک خیلی خیلی مهمه انقدر سخته که قشنگ ذهن ورزیده میشه و هم چنین ار سی و  در نهایت حتما بعد چندوقت در زمان تست بزنید من اصلا زمان نگرفته بودم برا همین به مشکل خوردم از طرفی نمره وربال بسیار کم کم بالا میاد پس ناامید نشید یه جوری هم امتحان بدین که در اوج عملکردتون باشید و کم کم و با برنامه درس بخونید نه مثل من یه ماه بخونید دو هفته نخونید. در نهایت از همه دوستان بخصوص الهام عزیزمHeart ، اقای رامین و جناب ترکان و بقیه دوستان ممنونم