آکادمیا کافه
به تعویق انداختن (دیفر کردن) شروع تحصیلات - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی بعد از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: به تعویق انداختن (دیفر کردن) شروع تحصیلات (/Thread-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D9%81%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4

حضور یا ثبت نام با تاخیر در دانشگاه (Late arrival) - Pejman - 11-11-2011

چنانچه سوالی در خصوص Late arrival دارید در این تاپیک عنوان کنید. (معادلی فارسی برای عنوان تاپیک پیدا نکردم)

زمانی که به هر دلیل (معمولاً تاخیر در صدور ویزا) امکان حضور به موقع در ترم پذیرفته شده در دانشگاه نباشد، اصطلاحاً به آن Late arrival می گن.

RE: Late arrival - Pejman - 11-11-2011

به عنوان اولین سوالات:

1- معمولاً تاخیر تا چند روز نسبت به روزی که باید دانشگاه باشیم مجاز هست؟
2- آیا نیازی به گرفتن نامه از دانشگاه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی دیر رسیدن به کشور مورد نظر هست؟

به تعویق انداختن (دیفر کردن) شروع تحصیلات - amirhossein.gh - 30-01-2012

سلام بچه ها
گفتم یه تاپیکی داشته باشیم راجع به این موضوع:
میدونین به دلایل مختلفی از جمله: سربازی ، تمام نشدن درس، نگرفتن ویزا، نرسیدن فاند به استاد و .... آدم ممکنه نتونه درسشو مثلا سر اون موقع که میخاد شروع کنه
میخاستم ببینم این بحث دیفر کردن(تاخیر انداختن) کلا چیه و چه طور میشه این کارو کرد؟
به نظرتون مثلا کسی برای پاییز 2012 پذیرش میگیره ولی به هر دلیل نمیرسه به اون ترم و ترم بهارش. میتونه دیفر کنه پاییز 2013؟
بعد این بحث برای آمریکا و اروپا فرقی داره؟
.
.
.
ممنون Smile

RE: دیفر کردن شروع تحصیلات - Pejman - 30-01-2012

من در مورد آمریکا می دونم که یک بار دیفر کردن تقریباً در اکثر دانشگاه ها مجاز هست و مشکلی نداره. یه سری دانشگاه ها تا یک ترم، یه سری دیگه هم تا یک سال دیفر می کنند. معمولاً تو سایت شون شرایط رو می نویسند. جاهایی که من دیفر کردم معمولاً با یه ایمیل حل شده! تو یکی هم تو پروفایلم درخواست دادم. البته نمی دونم همه جا به این سادگی حل بشه یا نه. فکر کنم بعضی جاها نیاز به برگردوندن نامه پذیرش و I-20 دارند.

در حالتی که شما فاند داشته باشیم احتمالش هست که فاندتون از بین بره.

RE: به تعویق انداختن (دیفر کردن) شروع تحصیلات - amirhossein.gh - 01-02-2012

میخاستم ببینم مثلا اگه کسی RA هم داشته باشه و برای یه ترم یا دو ترم دیفر کنه ، فاندش میپره؟
در مورد scholarship چی؟
بابک جان شما تا حالا کسی رو دیدی دو ترم دیفر کنه؟

RE: به تعویق انداختن (دیفر کردن) شروع تحصیلات - Babak - 01-02-2012

RA خیلی به استاد بستگی داره و اگر با استاد هماهنگ کنید و استاد حاضر باشه و بتونه فاند رو نگه داره، فاند شما از بین نخواهد رفت. schollarship رو هم ممکنه دانشگاه قبول کنه که برای شما نگه داره، ولی در بعضی از مواقع ممکنه قبول نکنند.

اگر منظور از دو ترم دیفر کردن، یک سال به تعویق انداختن هست، باید بگم که اغلب دانشگاه‌های امریکا حاضر به چنین کاری نمی‌شن و تا اونجا که من می‌دونم کمتر پیش میاد که دانشگاهی قبول کنه شما مثلا به جای پاییز ۲۰۱۲ درس‌تون رو پاییز ۲۰۱۳ شروع کنید.

RE: Late arrival - Saeid - 19-02-2012

(11-11-2011, 07:50 PM)Pejman نوشته: به عنوان اولین سوالات:

2- آیا نیازی به گرفتن نامه از دانشگاه برای جلوگیری از مشکلات احتمالی دیر رسیدن به کشور مورد نظر هست؟
من این سوال رو از دوستم که در south Carolina Columbia هست پرسیدم....ایشون گفت که تا یک ماه اینجا دیر رسیدن برا اینترنشنال رو قبول میکنن.....البته گفت جواب این سوال بیشتر بستگی به دانشگاه و شروع کلاسا داره ولی عموما تا یک ماه کنار میان

RE: Late arrival - amirhossein.gh - 19-02-2012

(11-11-2011, 07:50 PM)Pejman نوشته: به عنوان اولین سوالات:

سلام
منم با سعید موافقم
تا یه ماه نرماله
بیشتر از اون میره تو قسمت آنرمال
من دیدم بعضی ها رو حتی 1.5 ماه گذشته و بدون دیفر کردن میرن
خوب خیلی بستگی به انعطاف دانشگاه داره
فک نکنم مشکلی باشه
به خصوص برای آمریکا که I-20 شما و ویزاتون کفیات میکنه
Smile

RE: به تعویق انداختن (دیفر کردن) شروع تحصیلات - amin_mb - 25-03-2012

سلام دوستان!
ممنون میشم در صورتی که تجربیات یا نظراتی در مورد دیفر کردن چه در مقطع کارشناسی ارشد چه در مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا و هلند را دارید به اشتراک بگذارید!

با تشکر

[برش] Late arrival - ahmadrzr - 08-09-2013

اول می خواستم بابت راهنمایی هاتون تشکر کنم و اینکه مجدد ازتون مشورت بگیرم. من و همسرم 9july مصاحبه داشتیم و وارد پروسه کلیر شدیم بعد از دو ماه انتظار مجبور به دیفر شدم و حالا باید برای spring2014 امریکا باشیم اولین سوالم این هست باید این مساله رو به سفارت اطلاع بدیم یعنی ممکنه چون از تاریخ i20 قبلی گذشته بطور خودکار از پروسه کلیر خارج بشیم دوم اینکه در سایت واشنگتن تاریخ آپدیت ما همون تاریخ روز مصاحبه هست این می تونه نکته بدی باشه؟  از کمکتون پیشاپیش ممنونم.