آکادمیا کافه
مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-GRE-General)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال GRE General (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-GRE-General)
+----- موضوع: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-Quantitative)

صفحات 1 2 3 4

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - ahmadpashaei - 01-05-2012

(06-03-2012, 11:42 AM)Pejman نوشته: سلام محمود جان،

ترسی نداره ریاضیات! خود ریاضیات آزمون GRE مباحثش نهایتاً در حد سال های اول دبیرستان هست. یعنی حتی حد و مشتق هم توش نداره. بیشترین گیر کار تو سرعت و دقت هست که با خوندن کتابهای مرتبط مثل بارونز یا کاپلان یا نووا و غیره و همینطور زدن تست به مقدار زیاد، بهبود پیدا می کنه. شما فرصت زیادی دارید تا امتحان و فکر کنم بتونید خوب وقت بذارید.

نظر من اینه که برای شروع کتاب ETS Official Guide رو بخونید و یه دوره تستش رو بزنید ببینید در چه وضعیتی هستید. بعد بر اساس نقاط ضعفتون یا مباحثی که فراموش کردید می تونید برید سراغ کتاب های دیگه ای که اسم بردم تا تکنیک ها و مباحث مرتبط رو به خوبی یاد بگیرید. با زدن تست به مقدار زیاد هم می تونید سرعت و دقتتون رو بالا ببرید.
موفق باشید.
پژمان جان
1- اگر من لغات لازم رو که در فیلی گذاشتین حفظ کنم و بعد برم یک سری تست ریاضی بزنم خوبه تا ببینم در چه سطحی هستم واقعا که بعد بشینم برنامه ریزی کنم برای خوندن؟! نظرتون چیه؟
2- تستهاش میخوام کامل باشه و حتی الامکان مال دوره های قبل باشه بهتره،از کجا تهیه کنم؟

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - Pejman - 01-05-2012

(01-05-2012, 11:24 AM)ahmadpashaei نوشته: پژمان جان
1- اگر من لغات لازم رو که در فیلی گذاشتین حفظ کنم و بعد برم یک سری تست ریاضی بزنم خوبه تا ببینم در چه سطحی هستم واقعا که بعد بشینم برنامه ریزی کنم برای خوندن؟! نظرتون چیه؟
2- تستهاش میخوام کامل باشه و حتی الامکان مال دوره های قبل باشه بهتره،از کجا تهیه کنم؟
احمد جان

1- نظر من اینه که شما علاوه بر خوندن اون لغات، بخش ریاضی این جزوه رو یه نگاهی بندازید تا با نوع سوالات آشنا بشید، بعد برید سراغ تست زدن.

2- تست های دوره های قبل می شه همون Big Book که تو همین فروم لینک دانلودش هست. اگر برای Revised تست های دوره های قبلی رو می خواهید، چنین کتابی رو من ندیدم ولی من فکر کنم تست های همون Official Guide بتونه براتون خوب باشه.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - ahmadpashaei - 01-05-2012

(01-05-2012, 12:02 PM)Pejman نوشته: احمد جان

1- نظر من اینه که شما علاوه بر خوندن اون لغات، بخش ریاضی این جزوه رو یه نگاهی بندازید تا با نوع سوالات آشنا بشید، بعد برید سراغ تست زدن.

2- تست های دوره های قبل می شه همون Big Book که تو همین فروم لینک دانلودش هست. اگر برای Revised تست های دوره های قبلی رو می خواهید، چنین کتابی رو من ندیدم ولی من فکر کنم تست های همون Official Guide بتونه براتون خوب باشه.
1- I had downloaded that book already
2- You mean only memorizing that vocabularies won't be enough.I shoud study the quattitative chapter of Official Guide Book(ETS) .Am I right?e

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - Pejman - 02-05-2012

بله، برای اینکه بتونید برآورد اولیه از وضعیتتون داشته باشید توصیه من اینه که یه کمی اول با نوع سوالات و شیوه آزمون آشنا بشید بعد برید سراغ تست زدن. بی مقدمه برید سراغ تست زدن تقریباً بدیهی است که احتمال اینکه عملکرد خوبی داشته باشید خیلی کمه.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - mehdi adeli - 28-06-2012

سلام خدمت تمامی دوستان

با تشکر از راهنمایهای پویای دوستان خوبم

بچه ها من می خواستم Quantitative را شروع کنم ، ولی کمی سردرگم شدم میخواستم کمکم کنید تا تو این 2 ماهه بتونم نمره بالایی بگیرم .

اگر ممکنه کتاب هایی را بهم معرفی کنید که بتونم از بازاز تهیه کنم ، چون پای کامپیوتر خوندن سخته .

دوستان کتاب هایی را لطفا معرفی کنید که برسم بخونم و نمره بالا هم بگیرم ، ببخشید که چندین بار تکرار کردم ولی الان دارم در کنار این ایلتسم میخونم ، به همین خاطر خیلی فرصت ندارم و نگرانم، ولی نمره بالا می خوام تو این بخش ، البته با توجه به این که هم رشتم مهندسی صنایع هست .

با سپاس

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - Behnoush - 28-06-2012

(28-06-2012, 04:59 PM)mehdi adeli نوشته: سلام خدمت تمامی دوستان

با تشکر از راهنمایهای پویای دوستان خوبم

بچه ها من می خواستم Quantitative را شروع کنم ، ولی کمی سردرگم شدم میخواستم کمکم کنید تا تو این 2 ماهه بتونم نمره بالایی بگیرم .

اگر ممکنه کتاب هایی را بهم معرفی کنید که بتونم از بازاز تهیه کنم ، چون پای کامپیوتر خوندن سخته .

دوستان کتاب هایی را لطفا معرفی کنید که برسم بخونم و نمره بالا هم بگیرم ، ببخشید که چندین بار تکرار کردم ولی الان دارم در کنار این ایلتسم میخونم ، به همین خاطر خیلی فرصت ندارم و نگرانم، ولی نمره بالا می خوام تو این بخش ، البته با توجه به این که هم رشتم مهندسی صنایع هست .

با سپاس
من قسمت quantitative کتاب بارونز رو بهتون پیشنهاد میکنم. کامل و مفیده. اگه بازم وقت اوردید کتاب NOVA math bible هم خیلی خیلی عالی و کامله البته حجمش زیدتره و خوندنش بیشتر از بارونز وقت میبره.
تست های کتاب بیگ بوک رو هم فراموش نکنید. البته اینو ممکنه کپیش گیرتون نیاد و همون pdf رو مجبور بشید استفاده کنید.

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - waterfall - 28-06-2012

سلام و وقت بخیر
من الان تازه می خوام GRE رو شروع کنم برای آزمون مهر ماه. قبل از این Subject GRE دادم و نمره اش اصلا برام رضایتبخش نبود. یعنی یک ماه خوندم و نمره ام شد 610. الان از طرفی دلم می خواد General رو یه نمره خوب بگیرم و از طرفی دوست دارم subject رو هم دوباره امتحان بدم ولی می ترسم جفتش خراب بشه! شما توصیه تون چیه برای من؟ فکر می کنید از الان برای مهر زیاده بخوام General بخونم؟ با توجه به اینکه من رشته ام روانشناسیه و مدت زیادیه که ریاضی نخوندم آیا بیشتر از دو ماه برای General وقت لازم دارم؟
راستی اینکه می گن verbal رو هرچقدر هم بخونی نمره نمیاری راسته؟ یکی می گفت خیلی تلاش کنی حداکثر 350 می گیری!!

متشکرم

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - Karim - 29-06-2012

جی آریی جنرال رو زودتر شروع کنید زود که نیست دیر هم هست!!
وربال هرچی بیشتر بخونی نمره بهتر می یاری
خیلی تلاش کنی بیشتر از 500 میاری!
بنظرم جنرال واجبه و سابجکت مستحب
نگران ریاضی نباشید سخت نیست
(28-06-2012, 11:58 PM)waterfall نوشته: سلام و وقت بخیر
من الان تازه می خوام GRE رو شروع کنم برای آزمون مهر ماه. قبل از این Subject GRE دادم و نمره اش اصلا برام رضایتبخش نبود. یعنی یک ماه خوندم و نمره ام شد 610. الان از طرفی دلم می خواد General رو یه نمره خوب بگیرم و از طرفی دوست دارم subject رو هم دوباره امتحان بدم ولی می ترسم جفتش خراب بشه! شما توصیه تون چیه برای من؟ فکر می کنید از الان برای مهر زیاده بخوام General بخونم؟ با توجه به اینکه من رشته ام روانشناسیه و مدت زیادیه که ریاضی نخوندم آیا بیشتر از دو ماه برای General وقت لازم دارم؟
راستی اینکه می گن verbal رو هرچقدر هم بخونی نمره نمیاری راسته؟ یکی می گفت خیلی تلاش کنی حداکثر 350 می گیری!!

متشکرم

RE: مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - AVA - 29-06-2012

(28-06-2012, 11:58 PM)waterfall نوشته: سلام و وقت بخیر

متشکرم
سلام دوست عزیز
در مورد سوال اول شما که قبلا با هم صحبت کردیم و اگه بخوام دوباره جواب بدم تکراری خواهد بود. ضمنا سوال اول و سوم شما با این تاپیک مرتبط نیست. لطفا این سوال رو در تاپیک مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Verbal و تاپیک مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان GRE General مطرح کنید تا دوستان مطلع شما رو راهنمایی کنن.
در مورد سوال دوم : تا اونجاییکه من می دونم در رشته علوم انسانی در دبیرستان فقط آمار تدریس میشه به همین دلیل اگه فارغ التحصیل رشته علوم انسانی هستید بهتره با کسی که ریاضی قوی داره صحبت کنید تا مباحث آزمون رو برای شما تدریس بکنه. ولی اگه فارغ التحصیل رشته علوم تجربی هستید که دیگه مشکلی نیست با مطالعه کتابهایی که بچه ها لطف کردن اینجا برای دانلود گذاشتن یا معرفی کردن مشکل حل میشه. فقط باید تمرین زیاد همراه با تمرکز حواس خوب داشته باشین.
ضمنا حتما به این نکته توجه داشته باشین که اینجا اکثر بچه ها فارغ التحصیل رشته های فنی و مهندسی و تعداد محدودی هم از گروههای پزشکی هستند و نظرات اونها بر اساس تجربیات شخصی اونها در اپلای در رشته خودشون هست. به همین دلیل بهتره از اساتید خودتون که فارع التحصیل دانشگاههای خارج از کشور هستند یا افرادی که موفق به گرفتن پذیرش در رشته شما شدن صحبت کنید تا اطلاعات کاملتری داشته باشین.
تا اونجاییکه من میدونم مدیر گروه دانشگاهی که شما فارغ التحصیل شدین دکتری در یکی از شاخه های نورو سایکولوژی از انگلیس دارن. با توجه به شناختی که از ایشون دارم ( من دانشجوی ایشون بودم ) مطمئنا هر چی بدونه به شما خواهد گفت و شما رو راهنمایی خواهد کرد.

مشاوره برای برنامه ریزی و آمادگی در بخش Quantitative - yuksi - 14-07-2012

سلام اقا پژمان. ممنون میشم منو راهنمایی کنید. من ریاضیم ضعیفه میخواستم بدونم برا این بخش از کجا شروع کنم و مرحله به مرحله جلو برم.راستش هرکسی یه کتابی میگه.شما که تجربه دارید نظرتون چیه؟ چهار ماهم وقت دارم