آکادمیا کافه
برنامه زندگیتون برای بعد از فارغ التحصیلی؟؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: گفتگوی خودمانی کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: گفتگوی خودمانی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C)
+--- موضوع: برنامه زندگیتون برای بعد از فارغ التحصیلی؟؟ (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%BA-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%9F%D8%9F)

صفحات 1 2 3

برنامه زندگیتون برای بعد از فارغ التحصیلی؟؟ - akbar_saeedi - 28-01-2012

سلام بر دوستان..

خواهشمندم در این تاپیک دوستان هدفهای خاصی را که در برنامه زندگیشون دارن،اونهایی را که جنبه عمومی داره و برا افراد دیگری که متقاضی مهاجرت تحصیلی و کاری هستند،میتواند مفید باشد،اینجا ذکر کنند...علیرغم اینکه این برنامه ها به دلایل موقعیت ها و شرایط مختلف افراد میتواند متفاوت باشد،میتواند قابل استفاده و تامل برای بچه های دیگر سایت هم باشد..

برا مثال: در بهترین حالت سن فارغ التحصیلی Ph.D حدودا 28-30 سالگیه...حالا کسی که میخواد در اون کشور بمونه برا تغییر ویزا و پیدا کردن کار و ..چند سال دیگه طول میکشه...(شاید 33-34 ساله میشه.. Confused )بنده سوالم اینه اگه این بنده خدا بخواد ازدواج کنه(مثلا با دخترخاله گرامی Tongue ) اونموقع دیر نیست؟ Confused

ببخشید ها ولی دوستانی که مایلند بگند کلا برنامشون برا امر حیاتی و شیرین ازدواج چه تاریخی هستش و چرا زودتر نه و چرا دیرتر نیست؟ Smile

سپاس

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - civil2015 - 28-01-2012

(28-01-2012, 04:29 AM)akbar_saeedi نوشته: سلام بر دوستان..

خواهشمندم در این تاپیک دوستان هدفهای خاصی را که در برنامه زندگیشون دارن،اونهایی را که جنبه عمومی داره و برا افراد دیگری که متقاضی مهاجرت تحصیلی و کاری هستند،میتواند مفید باشد،اینجا ذکر کنند...علیرغم اینکه این برنامه ها به دلایل موقعیت ها و شرایط مختلف افراد میتواند متفاوت باشد،میتواند قابل استفاده و تامل برای بچه های دیگر سایت هم باشد..

برا مثال: در بهترین حالت سن فارغ التحصیلی Ph.D حدودا 28-30 سالگیه...حالا کسی که میخواد در اون کشور بمونه برا تغییر ویزا و پیدا کردن کار و ..چند سال دیگه طول میکشه...(شاید 33-34 ساله میشه.. Confused )بنده سوالم اینه اگه این بنده خدا بخواد ازدواج کنه(مثلا با دخترخاله گرامی Tongue ) اونموقع دیر نیست؟ Confused

ببخشید ها ولی دوستانی که مایلند بگند کلا برنامشون برا امر حیاتی و شیرین ازدواج چه تاریخی هستش و چرا زودتر نه و چرا دیرتر نیست؟ Smile

سپاس
من هنوز بر نامها‌ی واسه ازدواج ندارم
فقط خواستم بگم نه عزیزم، ۳۳ سالگی پسر واسه ازدواج دیر نیست. حداقل تو فامیل ما که پسر زیر ۳۰-۳۱ ازدواج نمیکنه.دایی من ۵۰ سالگی ازدواج کرد!!! البته به نظر من همون ۳۰ تا ۳۵ سن مناسبیه که پسر به بلوغ فکری هم رسیده باشه.

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - shahrnoosh - 28-01-2012

خدای من 50 سالگی که خیلیه..............منم که می گم اصلا ازدواج نکنید.

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - Saeid - 28-01-2012

حتما که قرار نیست بعد از پایان تحصیلات ازدواج کنید.....من میشناسم کسانی که سال 2 دکترا ازدواج کردن و حتی زودتر از کسانی که ایران بودن ازدواج کردن.....این مسله بستگی به خودتون داره

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - amirhossein.gh - 28-01-2012

آخه عاشش شدن که دست ما نیست که !!
یه دفعه دیدی من همین امشب یکی رو دیدم و بله!!
به نظر من آدم بیشتر باید به اولویت خودش فکر کنه که همون درس خوندنه و بعدش خودش میاد (اگه درسو خوب بخونی)
هر کسی هدفی داره : یکی میخاد برگرده یکی نمیخاد یکی میخاد استاد بشه یکی میخاد کار کنه و....
مهم اینه که تو ذهنت بتونی خودتو ارضا کنی که کاری که تا الان کردی درست بوده
مهم اینه Tongue

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - shahrnoosh - 29-01-2012

چی بگم والا از نظر من که عاشقی وجود نداره همش عادت یا تلقینه

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - akbar_saeedi - 12-05-2012

سلام
این اواخر برا این موضوعی ک زمانی برام ی دغدغه بود این جوابو پیدا کردم...
ب نظر من
هر کسی طبق خواسته هاش اهدافی مدنظر میگیره و در ی مسیری شروع میکنه به حرکت،اما با توجه به طبیعت آرمان گرایی آدمها بعضی جاها کم میاره،گاهی فک میکنه هیچی نداره،به جایی نرسیده،شاید همون حس پوچی..برا همینه ک میگن بعد هر موفقیتی ی شکست در کمین است..اکثرا بعد مدتی دوباره رفرش میشن و شروع میکنن حرکت،گاهی افکار و اهداف و دیدگاه آدمها کلی در گذر زمان تغییر میکنه چون رفته رفته خودشناسی و نگاه آدمها به جامعه عمیقتر و کاملتر میشه و سرعت این پروسه غیر از جاری بودن در گذر زمان ب خانواده،محیط،سطح مطالعه و خیلی چیزای دیگه بستگی داره

حالا به نظر من لااقل برا خودم...ب این نتیجه رسیدم ک برای موفق بودن در تصمیمات بزرگ و مهم باید متناسب با اهمیت اون،آدم ب پختگی کافی رسیده باشه و این امر خیری ک دوستان هم راجبش نظر دادن نیاز به رسیدن به انواع بلوغ فکری،اجتماعی،اقتصادی و ..داره ک فک کنم برا من یکی با توجه به انتظارات زیادی ک از خودم و زندگی مشترک دارم،اگه یکی ازون موارد خدشه دار باشه کارم سخت میشه..ک البته خب نسبیه و برا هر فرد نسبت به انتظاراتی ک از زندگی داره ب ی سطحی از بلوغ نیاز هست...
ب نظر من کسی مث من ک هنوز عطش رسیدن ب اهداف بزرگ و دوردست رو داره و ب نوعی اگه به اونها نرسه احساس ناکامی میکنه،ازدواج فقط دست و پاگیره...باید موقعی ازدواج کرد ک ب ی سطح رضایت معقولی در زندگی خودت تونسته باشی برسی وبا ازدواج اونو تکمیل کنی،ظرف ازدواج کوچکتر ازونیه ک بتونه رضایت کامل برا کسی ک ب نوعی هنوز دغدغه ها و اهداف سختی داره ب ارمغان بیاره...

سپاس

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - ahmadpashaei - 12-05-2012

منم در وضعیت خوبی نیستم ولی حس می کنم حالا که دیر از صفر شروع کردم اگر نتونم دکترا بگیرم ناکام موندم و برای همیشه مثل خوره(همونطور که اون چند سال با من بود) تو جونم میمونه. برای من فقط و فقط روشن شدن وضعیت تحصیلی در رتبه اوله و تا تثبیت نشم نمیتونم فکرمو به ازدواج متمرکز کنم. البته برای افراد مختتلف متفاوته و این در مورد من هست که شدیدا عطش ادامه تحصیل دارم.
ایشالا همه موفق و خوشبخت بشن.

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - M0TRIX - 12-05-2012

سلام.

من همیشه دوست داشتم یه سایت همسر یابی مخصوص کسانی که میخوان از کشور برن بزنم ! ولی همیشه این ایده تو ذهنم موندو نزدم Big Grin

به نظرتون جواب میده ؟

RE: برنامه زندگیتون برا بعد فارغ التحصیلی؟؟ - mohamad0014 - 12-05-2012

من خیلی ها را دیدم که در خارج از کشور با هم آشنا می شوند و از هم خوششون می یاد ولی تقریبا موردی ندیم که به خیر تموم بشه و گذشته آن مواردی هم دادیم که زن و شوهر اومدن خارج و سر بهانه های الکی از هم جدا شدند. با دیدن این موارد ادم نگران می شه .دلیلش واقعا نمی دونم. دوستان نظر با موردی این شکلی دیدند؟