آکادمیا کافه
اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ (/Thread-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%85-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D9%85-%D9%88-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%B4%D9%88%D9%85-%DB%8C%D8%A7-%D8%B2%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%DB%8C%D8%AF-%D9%88%D8%AB%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%B4%D9%88%D9%85%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - akbar_saeedi - 26-01-2012

سلام دوستان...

به نظرتون

کدوم بهتره؟
1 چندماهه دفاع و برم برا سربازی(8 ماه زودتر نسبت ب نرفتن) و همزمان زبان و جی ار ای خوندن و برا 2014 اپلای کردن..فواید:کم شدن دردسرای سربازی و نداشتن سند در گرو و موندن تو اون کشور بی دغدغه،البته اگه شد و ...
2 به عقب انداختن دفاع تا حداکثر ممکن،زبان خوندن و کلا امتحان کردن شانس برا 2013
نکات:
کلا بیشتر هدفم موندنه اگه بتونم تو کشور مقصد
همچین وضعم خوب نیس ک بتونم 15 بدم و سند آزاد کنم و خواستم نیام..
حل کردن مشکل سربازی میتونه برام دردسرساز بشه..
اگه شفاف نبود وبرا تصمیم گیری دیتای خاص دیگه میخاد بگید..حالا بگید جای من بودید کدومو انتخاب میکردید..
لطف میکنید..ممنون

RE: پذیرش حین سربازی - spt - 26-01-2012

(26-01-2012, 12:57 AM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوستان...

به نظرتون

کدوم بهتره؟
1 چندماهه دفاع و برم برا سربازی(8 ماه زودتر نسبت ب نرفتن) و همزمان زبان و جی ار ای خوندن و برا 2014 اپلای کردن..فواید:کم شدن دردسرای سربازی و نداشتن سند در گرو و موندن تو اون کشور بی دغدغه،البته اگه شد و ...
نکات:
اگه شفاف نبود وبرا تصمیم گیری دیتای خاص دیگه میخاد بگید..حالا بگید جای من بودید کدومو انتخاب میکردید..
لطف میکنید..ممنون
ایکاش شرایط تحصیلی الانت رو هم میگفتی... اینکه چقدر رزومه علمیت قویه فاکتور مهمیه...
به هر حال به نظر من برو خدمت... من خودم دقیقا مشکل تو رو دارم با این تفاوت که سفته گذاشتم و رفتم اما الان خیلی از ذهنم درگیر همین سربازیه لعنتیه...
برو یک بار وخلاص شو... بهتر از اینه که برای خدمت برگردی و هرچی زحمت کشیدی و رابطه ایجاد کردی از بین بره...
نظر منه البته...
سوال خوبی بود!!

RE: پذیرش حین سربازی - Bahram - 26-01-2012

من هم وثیقه گذاشتم و کمی‌ پشیمونم که ای‌کاش سربازیمو میرفتم، بخصوص اینکه از ساله ۹۲ خدمتها قراره ۲ ساله بشه
ولی‌ می‌تونم مدت زیادی سربازمیمو عقب بنزدزم و خارج بمونم تا اقامتم درست بشه بعد اگه شرایط مناسب بود میرم سربازی، ولی‌ با اوضاع فعلی کشور، پیشنهاد می‌کنم هرچه زودتر به فکر‌ باشید

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - Saeid - 26-01-2012

(26-01-2012, 12:57 AM)akbar_saeedi نوشته: سلام دوستان...

به نظرتون

کدوم بهتره؟
نکات:
لطف میکنید..ممنون
اگر هدفتون موندنه و نمیخایید برگردید.....سربازی برید بهتره....البته اگر رزومشو فعلا ندارید.....دقت داشته باشین که اگه تشریف ببرین و بعد از معافیت تحصیلی برنگردید...سربازفراری محسوب میشین و به خاطر همین تا 40-50 سالگی نمیتونید به ایران برگردید اگر مشکل emergency براتون تو ایران پیش بیاد.....در ضمن وثیقه هم که 15 میلیون به باد میره!!! Big Grin......رزومتونو بگید.....بهتر میشه نظر داد

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - akbar_saeedi - 26-01-2012

سلام مجدد دوستان و ممنون از جواباتون..معدل ها به ترتیب 15.25 و 16.70.ترم 4 ارشدم..کار پایان نامه چند ماهه تموم شده..2 تا isi ایمپکت بالا ولی اسم 4 م..یکی هم تا قبل عید نفر اول سابمیت میشه..زبان هم در بهترین شرایط تا موقع اپلای 6.5 ایلتس انشاالله...حالا اگه جواباتونو کامل کنید ممنون میشم..

واقعیت من بیشتر برا موقعیتهای کاری بهتر و موندن حداقل برا چند سال بعد تحصیل میرم وگرنه رفتن و فوری برگشتن میارزه ولی...

ممنون

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - Saeid - 26-01-2012

شما وضعتون بد نیست و میتونید با نمره زبان و GRE بالا احتمالا پذیرش بگیرید....ولی این تصمیم واقعا یه مسله شخصیه و من و دوستان فقط میتونیم اطلاعات بدیم و نهایتا تصمیم گیری با خودتونه.....من خودم سربازی رفتم و 2 سال عقب افتادم.....ولی راضی هستم....و میخام برم و بمونم ولی احیانا مشکلی پیش بیاد حتما باید برگردم و بدون سربازی همونطور که گفتم دردسر میشه برگشتن......اگر مدرک زبانتون آماده بود و GRE (البته برا آمریکا) من رفتن رو پیشنهاد میکردم.......من باشم یه امریه ای پیدا میکنم و همزمان زبان رو تکمیل میکنم و اپلای میکنم....این پیشنهاد منه....FINAL DECISION با خود شماست

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - Bahram - 26-01-2012

در مورد هزینه وثیقه 15 میلیون، اگر پولش رو میتونید بسختی و با قرض هم که شده جور کنید، بهتره بروید و برنگردید.
15 میلیون تومان، حدوداً میتونه حقوق 2-3 ماه درآمد شما در خارج باشه. آیا واقعاً اختصاص دادن حقوق 2-3 ماه آنهم در یک کشور خارجی به سربازی رفتن آنهم در شرایط امروز کشور نمیارزد؟
البته این بمعنای این نیست که دیگر نمیتوانید برگردید، بلکه بعد از سپری شدن مدت مجاز هرزمان خواستید میتونید برگردید ولی 15 میلیونه رو باید فراموش کنید، و همینطور اضافه خدمت خواهید داشت و تا روشن شدن وضعیت سربازی اجازه خروج را نخواهید داشت. ضمن اینکه هر چندسال یکبار، متولدین یک سالی به قبل مشمول عفو رهبری میشوند و میتونند سربازیشون رو معاف بشوند. همینطور گاهی اوقات قوانینی در کشور تصویب میشود که میتوان این مشکل رو حل کرد. مثلاً هر از گاهی همه غیبتها بخشیده میشوند. و یا همه بخوبی میدونیم چندسال قبل قانون جدیدی تصویب شد که آنهایی که قبل از سال 82 خارج شده باشند و اقامت کشوری را گرفته باشند، میتوانند با پرداخت مبلغی معافیت بگیرند.
البته همانطور که سعید جان گفتند این یک نظر شخصی هستش و هیچکس قصد متقاعد کردن بقیه رو نباید داشته باشه. چون شرایط زندگی هرکس با دیگری فرق میکنه.

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - m0h3n - 27-01-2012

پاسخی که من به ایشون در پیام خصوصی داده بودم :

سلام،

راستش من خودم مشکل سربازی نداشتم و توی شرایط شما نبودم. واسه همین سوال سختی هست واسه من.

نظرم این هست که سربازی رو به تعویق بندازید.
ولی اگر این کار رو می کنید باید از این فرصت حداکثر استفاده رو بکنید و تموم سعی خودتون رو بکنید که برای 2013 پذیرش بگیرید.

مزیت این حالت این هست که وقتتون رو توی خدمت تلف نمی کنید. اپلای می کنید. پذیرش می گیرید. زندگی خارج از کشور رو تجربه می کنید. اگر هم بخواید برگردید حداقل در مقطع بالاتری فارغ تحصیل شدید و سربازی براتون راحت تر خواهد بود. اگر هم نخواستید برگردید که ......... !

لطفا دقت داشته باشید که این تنها نظر من هست !

موفق باشید

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - Bahram - 28-01-2012

البته یک کار دیگر هم میتوانید بکنید:

هرچه زودتر فرم درخواست سربازی رو ارسال کنید و حتی اگر میتونید درخواست تعجیل در خدمت کنید و به خدمت اعزام شوید، و در این حین زبان بخونید، امتحانات زبان را پشت سر بگذارید و اپلای کنید.
هر موقع پذیرش دلخواهتان اومد میتونید سربازیتون رو متوقف کنید و برای ادامه تحصیل به خارج بروید.
اینطوری از وقتتون در ایران استفاده مطلوب را میکنید.

RE: اول سربازیم را بروم و بعد خارج شوم یا زودتر با قید وثیقه خارج شوم؟ - akbar_saeedi - 28-01-2012

سلام مجدد و سپاس بابت جواب دوستان..

آقا محسن و آقابهرام فرض کنید من یا هرکس ذیگر با این مشکل میخواد ختما لااقل 5 سال بعد فارغ التحصیلی در اون کشور بماند،ذر اینصورت میتوان برنگشت ولی با مشکلات قانونی فراوان...با توجه به قوانین در کل نظر شما بیشتر گزینه 1 میشود یا 2؟

ممنون