آکادمیا کافه
روان شناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: علوم انسانی و فلسفه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87)
+--- موضوع: روان شناسی (/Thread-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: روان شناسی - mona - 08-03-2016

(07-03-2016, 09:16 PM)aidaa نوشته: سلام و خسته نباشید
یک سوال دارم ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین
من ارشد روانشناسی بالینی هستم و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دام.مقاله داخلی دارم معدلم هم بالای 17 هست از دانشگاه آزاد.کدوم دانشگاه رو پیشنهاد میکنید و اینکه کلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم.اگه لطف کنید و کمکم کنین.ممنون

با سلام،

شما ابتدا باید کشور یا کشورهای موردنظر خود را انتخاب کنید .
سپس با توجه به کشور منتخب ، دانشگاه های مورد نظرتان در آن کشور را انتخاب کنید.
در نهایت میتوانید با توجه به نیازهای آن دانشگاه ها ، مدارک زبان خود را تکمیل نمایید .
اما در هر صورت برای زبان انگلیسی نیاز هست حتما آیلتس یا تافل ( با توجه به مدرکی که مورد نظر دانشگاه است ) را تهیه نمایید .

موفق باشید

RE: روان شناسی - right - 06-05-2016

سلام

من ارشد روانشناسی عمومی دارم از دانشگاه علامه با معدل 16.8 می خوام یه دانشگاه ترجیحا اروپایی برای دکترا اقدام کنم. سرچ هم زیاد کردم ولی مشکل اینجاست که اکثر پوزیشن ها تحقیق محورن و میگن باید به آمار تسلط داشته باشی که خب برای یه روانشناس عمومی اصلا جالب نیست. من بیشتر می خوام یه چیزی باشه که به رشته روانشناسی عمومی بخوره. ولی دقیقا نمی دونم چه حوزه و چه حیطه ای رو باید سرچ کنم. پایان نامم هم روی تیپ های شخصیتی یونگ، رضایت زناشویی و سلامت روان بود. یه چیزی مرتبط با اینا حصوصا چیزایی که تو حوزه مشاوره و درمان باشه می خوام. رو آمار و روش تحقیق هیچ تسلطی ندارم. می تونید یه ایده بدید از کجا و چجوری باید بگردم؟

RE: روان شناسی - leo01 - 15-05-2016

سلام
من تازه‌گی تصمیم به اپلای گرفته‌‌مـ ، در واقع قصد دارم اول تو ایران یه ارشد دیگه تو رشته رونشناسی بگیرم ( رشته قبلی‌مـ جامعه شناسی ، دانشگاه اصفهان و علامه)
برای دکتری بهترین مقصدم فرانسه‌ست،
سوالم این که وضعیت پذیرش "روانکاوی - دکتری - فرانسه" طوری هست که منطقی باشه از الان برای زبان فرانسوی وقت و انرژی بذارم؟
در واقع میزان اقبال دانشگاه ها نسبت به پذرش دانشجوی روانکاوی سوالمه(؟)
چون توی استارتم، میتونه خیلی کمک کننده باشه.
بسیار سپاس‌گزار میشم.

RE: روان شناسی - jay - 15-05-2016

(15-05-2016, 05:18 AM)leo01 نوشته: سلام
من تازه‌گی تصمیم به اپلای گرفته‌‌مـ ، در واقع قصد دارم اول تو ایران یه ارشد دیگه تو رشته رونشناسی بگیرم ( رشته قبلی‌مـ جامعه شناسی ، دانشگاه اصفهان و علامه)
برای دکتری بهترین مقصدم فرانسه‌ست،
سوالم این که وضعیت پذیرش "روانکاوی - دکتری - فرانسه" طوری هست که منطقی باشه از الان برای زبان فرانسوی وقت و انرژی بذارم؟
در واقع میزان اقبال دانشگاه ها نسبت به پذرش دانشجوی روانکاوی سوالمه(؟)
چون توی استارتم، میتونه خیلی کمک کننده باشه.
بسیار سپاس‌گزار میشم.

با سلام
نمی خوام دلسردتون کنم اما روانکاوری 100 درصدش ارتباط کلامی هست و اگر می خواهید فرانسه کار کنید باید فرانسه تون عالی باشه در حد کسی که اونجا به دنیا اومده باید بتونید حرف بزنید.
شاخه بالینی بسیار رقابتی است و بسیار مشکل و این امر در همه کشورها به نسبت یکسان هست.باید خیلی مایه بگذارید اما اگر شاخه های دیگر روانشناسی رو برید شانستون بیشتره.زبانتون هم زیاد مهم نیست در حد عالی باشه.
مثلا با پیشینه تحصیلی شما روانشناسی اجتماعی رو برای ارشد بخونید بهتره.social psychology
بعد دکترا هم همین رو بخونید.البته خوندن شاخه های دیگر روانشناسی فقط به استادی ختم می شود.
به غیر از این شاخه ها که می توانید هم کار اکادمیک بکنید هم مطب داشته باشید:
school psychology
Counseling psychology
Clinical psychology
در عین حال اگر خیلی مصمم هستید برای بالینی وقت براش بگذراید.اما باتجربه ای که دوستان در کشورهای دیگه داشتن گرفتن پذیرش در بالینی یک چیزی در حد mission impossible هست.

RE: روان شناسی - jay - 15-05-2016

(06-05-2016, 11:07 PM)right نوشته: سلام

من ارشد روانشناسی عمومی دارم از دانشگاه علامه با معدل 16.8 می خوام یه دانشگاه ترجیحا اروپایی برای دکترا اقدام کنم. سرچ هم زیاد کردم ولی مشکل اینجاست که اکثر پوزیشن ها تحقیق محورن و میگن باید به آمار تسلط داشته باشی که خب برای یه روانشناس عمومی اصلا جالب نیست. من بیشتر می خوام یه چیزی باشه که به رشته روانشناسی عمومی بخوره. ولی دقیقا نمی دونم چه حوزه و چه حیطه ای رو باید سرچ کنم. پایان نامم هم روی تیپ های شخصیتی یونگ، رضایت زناشویی و سلامت روان بود. یه چیزی مرتبط با اینا حصوصا چیزایی که تو حوزه مشاوره و درمان باشه می خوام. رو آمار و روش تحقیق هیچ تسلطی ندارم. می تونید یه ایده بدید از کجا و چجوری باید بگردم؟

باسلام
اتفاقا برعکس یک روانشناس عمومی باید آمارش خیلی خوب باشه.اکثر بچه ها با عشق می رن روانشناسی اما نمی دونند که یک روانشناس در واقع بیشتر کارش با آمار سرو کار داره و درواقع یک آماریست هست.چون اول و آخرش کار آکادمیک می کنه و استاد می شه.
اگر کار آماری دوست ندارید باید برای شاخه هایی مثل روانشناسی بالینی یا مشاوره یا مدرسه اپلای کنید. البته در اون شاخه ها هم آمار باید تا حدی دونست و لی زیاد روش تعصبی نیست اما در شاخه های دیگر روانشناسی به خصوص عمومی خیلی روی آمار تاکید می شه و در بیشتر پوزیشن هایی که دیدم نوشته بودن که باید تسلط کامل به spss داشته باشید و چیزهای دیگر .

RE: روان شناسی - saal - 19-07-2016

سلام دوستان کسی رو میشناسید روانشناسی از ایران اپلای کرده باشه؟ آمریکا ترجیحا

RE: روان شناسی - آبی - 30-07-2016

سلام دوستان 
بازار کار مشاوره روان شناسی در اروپا، امریکا، کانادا چطور هست؟

یک سری از فعالیتها در این رشته ها برای غیربومیان گاه ناممکن (یا غیرمجازه). اما بعضی شاخه ها چنین محدودیتی نداره و در کشورهای پیشرفته از این رشته ها بیشتر استفاده می شه. اگر کسی تجربه ای داره یا اطرافش دیده ممنون می شم بگید. 

تحصیل کرده های غیربومی در این رشته ها، در چه شاخه هایی بیشتر فعال هستند و در چه کشوری رضایت از سبک زندگی و جایگاه و درآمدشون بهتر دیده می شه؟ 

با آرزوی پیروزی و بهروزی

یافتن استاد در کشور کانادا - احمد داودی - 11-11-2017

سلام و درود من با 24 سال سابقه ی تدریس کودکان اتیسم هستم می خواهم با یکی از استادان از دانشگاه های کانادا اشنا شوم که در زمینه اموزش کودکان اتیسم فعال باشد و مرا به عنوان پژوهشگر بپذیرد ممنون و سپاس

RE: یافتن استاد در کشور کانادا - M1KE - 12-11-2017

تحقیقات مرتبط با ACD و علوم رفتاری زیر مجموعه روانشناسی قرار می گیرند و می بایست در دپارتمان روانشناسی دانشگاه ها ببینید کدوم استادها روی این موضوع کار می کنند. مثلا در دانشگاه کویینز روی این موضوع زیاد کار میشه.

پینوشت: الان که نگاه کردم دیدم سوال رو در انجمن کشور ژاپن پرسیدین. این دو ارتباط چندانی با هم ندارند.