آکادمیا کافه
زندگی در خوابگاه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: زندگی در خوابگاه (/Thread-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%87)

صفحات 1 2 3

زندگی در خوابگاه - amirhossein.gh - 23-01-2012

سلام دوستان
همونطور که میدونید در کشورهای اروپایی و آمریکایی دو نوع خوابگاه برای اقامت دانشجویان وجود داره
خوابگاههای تک جنسیتی یا خوابگاههای مختلط
ما که ایران درس خوندیم با نوع دومش نا آشنا هستیم
میخاستم بچه های که الان اونجا هستن یا درس خوندن با ذکر نوع خوابگاهشون در مورد نوع زندگی در آن نوع خوابگاه توضیح بدن و مزایا و معایب هر نوع خوابگاه رو ذکر کنن
میدونین منظور چیه دیگه !!!!
Smile

RE: زندگی در خوابگاه - Babak - 23-01-2012

من شخصا هیچ وقت در خوابگاه (dormitory) دانشگاه‌های خارج از کشور زندگی نکردم، اما در خونه‌های دانشجویی داخل دانشگاه بودم. خوابگاه‌ها معمولا به دانشجویان لیسانس (undergrad) داده می‌شه و خونه‌ها به دانشجویان ارشد و دکترا (grad) یا دانشجویان متاهل.

اگر شما به عنوان دانشجوی فوق یا دکترا به امریکا بیایید احتمال این که از خونه‌های دانشگاه به شما بدن زیادتره تا خوابگاه. اگر مجرد باشید یک خونه بستگی به تعداد اتاق خواب‌هاش به ۲-۳ تا دانشجو داده می‌شه و هر کس یک اتاق برای خودش خواهد داشت. من شخصا ندیدم که خونه‌ها مختلط باشه و دانشجویانی که در یک خونه زندگی می‌کنند در بیشتر دانشگاه‌ها هم‌جنس هستند.

در مورد خوابگاه هم، اون ذهنیتی که در مورد خوابگاه‌های ایران دارید در مورد امریکا (و احتمالا اروپا) خیلی درست نیست. معمولا در شهرهای امن خوابگاه‌ها در فضای بسته‌ای نیستند و محدودیت خاصی برای رفت و آمد به خوابگاه وجود نداره. در شهرهایی که امنیت کمتری دارند ممکنه خوابگاه‌ها در فضای محصوری باشند و ممکنه بعد از ساعتی از شب امکان رفت و آمد نداشته باشند.
در مورد مزایا و معایب خوابگاه‌های مختلط و غیرمختلط من نظری نمی‌دم و دادن پاسخ این سوال رو به دوستانی که زندگی در خوابگاه‌ها رو تجربه کردند واگذار می‌کنم.

RE: زندگی در خوابگاه - m0h3n - 23-01-2012

خوابگاه ها در آلمان دو نوع هستند، خوابگاههای مجردی و اونایی که واسه افراد متاهل هست.

در خوابگاههای مجردی بحث جنسیت مطرح نیست. کلا ذهنتون رو از چیزایی که در ایران وجود داره پاک کنید.

RE: زندگی در خوابگاه - spt - 23-01-2012

در فنلاند هم خیلی بحث جنسیت مطرح نیست و خوابگاه ها مختلط هستن اما مثل اونی که بابک گفت خونه هایی هست که به چند نفر میدن... البته طبق قانون یه خونه رو به جنس های مختلف نمیدن مگه اینکه خودشون بخان اما توی یه بلوک کلا دیگه مهم نیست که چه جنسیه!!
البته من دقیقا متوجه نشدم که میگی خابگاه تک جنسیتی چون اینجا نداریم حداقل اما به نظر من فرقی نداره کلا! هر کدوم ارزون تره بگیر!!! و اصلا به این چیزا فک نکن تا بری یه ترم بخونی توی اون یه ترم دستت میاد کدوم خابگاه از همه تمیز تر و آروم تر و با امکانات تر هست....
کلا منم با محسن موافقم! کلا فراموش کن فضای خابگاهی ایران رو... اما معمولا این قضیه مشکلی پیش نمیاره! اگه مشکلی باشه مست کردن یه سری و پارتی های بی انتهاست!!! Sad خسته میکنن آدم رو این اکسچنج ها!!

RE: زندگی در خوابگاه - amirhossein.gh - 23-01-2012

محسن و شاهین!!
میشه بیشتر توضیح بدین منظورتون چیه تفکر اینجا رو بریزین دور؟!؟!
مگه اونجا دختر دختر نیست و پسر هم پسر نیست؟
آخه میدونین یه جوریه!!
حالا جدا از اون بحث جنسیتی ، یه جوریه تو خوابگاه مختلط بودن . همیشه باید کلاستو حفظ کنی . همیشه باید با کلاس باشی! تو راهرو هم باید با شلوار لی راه بری!
ولی حالا خابگاه پسرا!! با شلوارک و زیر پیرهنی هم راه بری اصلا عین خیالت نیست!!
هر کاری دلت میخاد میکنی و اصلا چشت دنبال دهن بقیه نیست!!
نمیدونم بیشتر بچه ها اطلاعات میخام !
حرفا ناقصه !! تو خابگاه رابطه دختر و پسر چه شکلیه؟! چه فرقی میکنه زندگی مختلط و مجردی؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: زندگی در خوابگاه - m0h3n - 23-01-2012

امیر حسین جان،

توی خوابگاه مختلط اون طوری که شما فکر می کنی نیست. شما کاملا راحتی. با هر لباسی و زیرلباسی که خواسته باشی می تونی بری بیرون.

اصلا مطرح نیست که شما دختری یا پسر. تنها چیزی که می تونه نوع لباس پوشیدنت رو عوض کن سردی هواست Wink

کلا می تونم بگم بحث جنسیت اصلا مطرح نیست !

RE: زندگی در خوابگاه - spt - 24-01-2012

من هم دقیقا با محسن موافقم...
کلا فراموشت میشه که کی چه جنسیه....
البته بعضی وقتا آدم ممکنه بیشتر مراعات کنه اما خیلی کم پیش میاد... بده بیشتر به خودت برسی؟
البته چیزی که معمولا اتفاق میوفته اینه که اینقدر سرت به درس مشغول میشه که کلا فراموش میکنی همه چیز رو!!

اما به نظر من مختلط بهتره اگه به آدم انگیزه بده!! به ما که نداد....
توی خابگاه مختلط هرکسی داخل اتاق خودش راحته و نه بیرون اتاقش... مگه چقدر مثلا با یه همسایت مراوده داری که جنسیتش برات فرق کنه؟! مثل همن دیگه!!

RE: زندگی در خوابگاه - mahyarelc - 24-01-2012

(23-01-2012, 10:37 PM)m0h3n نوشته: امیر حسین جان،

توی خوابگاه مختلط اون طوری که شما فکر می کنی نیست. شما کاملا راحتی. با هر لباسی و زیرلباسی که خواسته باشی می تونی بری بیرون.

اصلا مطرح نیست که شما دختری یا پسر. تنها چیزی که می تونه نوع لباس پوشیدنت رو عوض کن سردی هواست Wink

کلا می تونم بگم بحث جنسیت اصلا مطرح نیست !
با توجه به مشاهدات من در امریکا منم خواستم تایید کرده باشم!

RE: زندگی در خوابگاه - ShahdaD - 24-01-2012

یکی از مسایلی که که باید در موردش یک سری توضیحات بدم اینه که اصلا اینجا به هیچ وجه لباس پوشیدن مهم نیست....یعنی واقعا مهم نیست...

من تاحالا فقط یک بار و در یک جلسه خاص دیدم فقط یکی از استادها کراوات زده بود...اما مطمینم اگر در ایران این آزادی بود از فردا استادای دبیرستان هم کروات میزدند چه برسه به دانشگاه..در واقع نوع تفکر جوامع غربی با ما کاملا متفاوت است..امکان دارد مارک لباس شما مهم باشد اما نوع لباس خیر...البته معمولا استادها در جلسات خاص یا زمان فارق التحصیلی سعی میکنند لباس رسمی بپوشند اما اینجا بیشتر دانش آموزها هم با لباس ورزشی میان سر کلاس و خیلی مسیله عادی هست...

در مورد خوابگاه و مختلط بودن:

معمولا در آمریکا به دلیل مثلا مذهبی تر بودن کمتر خوابگاه های مختلط دیده میشه و معمولا به صورت طبقه، طبقه جنسیت دانش آموزان خوابگاه ها از هم جدا شده اند اما موارد زیادی از خوابگاه های مختلط هم دیده میشود..در واقع امیر حسین جان اینجا وقتی وارد میشی باید ذهنیتت رو تغییر بدی...اینکه فکر کنی وقتی دوستتات رو میبینی باید حتما سلام علیک و دست دادن و رسوم شرقی رو انجام بدی در کار نیست..شاید حداکثر یک هی بهم بگن و تموم....در واقع شما وقتی وارد یک محیط خارجی میشید و حالا به خصوص یک خوابگاه که محل زندگی شما هست... باید تمام تفکرات خودتون رو دور بندازید و فقط بیاموزید که چه جوری باید در محیط جدید رفتار کنید...

RE: زندگی در خوابگاه - Saeid - 24-01-2012

دوستان اگر صلاح دیدن و فکر میکنن به این موضوع ربط داره----یه مقدار در مورد هزینه های زندگی در خوابگاه و campus و اسکان موقت توضیح بدن با تشکر