آکادمیا کافه
گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-credit-card-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - Babak - 10-01-2012

برای گرفتن کردیت کارت در امریکا شما حتما باید اول SSN گرفته باشید. (در مورد نحوه گرفتن SSN به این موضوع مراجعه کنید.) بعد از گرفتن SSN می‌تونید به یک بانک یا موسسه اعتباری مراجعه کنید و تقاضای کردیت کارت کنید. اگر در دانشگاه محل تحصیل بانک یا موسسه اعتباری وجود داره، بهتره که ابتدا با همون بانک یا موسسه کار کنید و حساب بانکی و کردیت کارت رو از اونجا بگیرید. این جور موسسات که در داخل دانشگاه شعبه دارند با دانشجوها بیشتر راه میان و با مشکلات دانشجویان بیشتر آشنا هستند.
معمولا بانک‌ها و موسسات اعتباری برای باز کردن کردیت کارت از شما سابقه اعتباری (credit history) می‌خوان و اگر شما در امریکا تازه وارد باشید چنین سابقه‌ای ندارید. به همین خاطر به شما کارت اعتباری‌ای خواهند داد که سقف خرجش فقط چند صد دلار در ماهه، حتی ممکنه که کلا تقاضای شما برای دریافت کارت اعتباری رو رد کنند. در صورتی که تقاضای شما رد شد، ازشون بخواهید که براتون secure credit card صادر کنند. secured credit card کاملا مثل کارت‌های اعتباری دیگه کار می‌کنه و تنها فرقش اینه که شما باید مبلغی به عنوان ضمانت پیش بانک بگذارید. مثلا شما ۵۰۰ دلار در گرو بانک می‌گذارید و بانک به شما کارت اعتباری‌ای می‌ده که تا سقف ۵۰۰ دلار می‌تونید ازش خرج کنید. توجه کنید که این نوع کارت اعتباری با debit card‌ فرق داره و شما از اون ۵۰۰ دلاری که در گرو بانک گذاشتید خرج نمی‌کنید و اون ۵۰۰ دلار فقط تضمینی هست برای این که بانک مطمئن بشه که شما قبض‌های کارتتون رو پرداخت خواهید کرد.
در مدتی که secured credit card‌ دارید مراقب باشید که تمام قبض‌های ماهیانه رو به طور کامل و به موقع پرداخت کنید تا به تدریج سابقه اعتباری برای شما ساخته بشه. معمولا بعد از چند ماه (حدود ۳ تا ۶ ماه) می‌تونید به بانک مراجعه کنید و مبلغی که گرو گذاشتید رو آزاد کنید. همچنین در این موقع و در صورت نیاز می‌تونید تقاضای افزایش سقف خرج کردن هم بدید.

با درآمد دانشجویی (حدود ۲۰،۰۰۰ دلار در سال) و بعد از ایجاد سابقه اعتباری شما معمولا می‌تونید کردیت کارتی بگیرید که حداقل حدود ۲۰۰۰ دلار سقف خرج داشته باشه.

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - mahyarelc - 17-01-2012

درود
بابک جان دو تا سوال
1-با توجه به اینکه پرداخت با کردیت، برای آدم history میسازه و از این جور صحبتا که هر چی مدت زمان بیشتر و history بهتری داشته باشی برات بهتره، میشه بعد یه مدتی این history رو به یک کردیت جدید(در یک بانک جدید) منتقل کرد؟
2- از لحاظ قانونی و غیره مشکلی نداره آدم 2 تا کردیت کارت از 2 بانک مختلف داشته باشه؟
سپاس

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - Babak - 18-01-2012

۱. سابقه اعتباری شما متعلق به شخص شماست نه کارت اعتباری شما. سابقه اعتباری شما از طریق SSN شما قابل دسترسی هست و حتی اگر کردیت کارت‌تون رو مسدود کنید مهم نیست و همراه شما باقی می‌مونه و در نتیجه به همه جا قابل انتقال هست.

۲. خیر هیچ اشکالی نداره و اغلب افراد معمولا چند کارت اعتباری دارند. البته این رو در نظر داشته باشید که داشتن تعداد زیاد کارت اعتباری (مثلا ۵ تا یا بیشتر) امتیاز اعتباری (credit score) شما رو پایین میاره و خوب نیست.

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - mahyarelc - 24-03-2012

درود

همونطوری که میدونید اکثر بانکها بدون داشتن credit history کردیت کارت صادر نمیکنن (بعضیا secured صادر میکنن)
یکی از بانکها (شرکتها)یی که بدون History برای شما کردیت کارت (بدون سپرده) صادر میکنه discover هست...برای اطلاعات بیشتر به سایتش مراجعه کنید:
https://www.discover.com

بعد از پرسیدن میزان حقوق و اطلاعات شخصی؛ بعد از حدود 1 هفته با شما تماس میگیرن و ازتون bank statement از طرف بانکی که شما در اون حساب دارید میخوان که شامل آدرس محل اقامت شما هم باشه (proof of address)
کلا نسبتا مراحل کار سر راسته

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - m.ost - 22-04-2013

سلام 
در مورد American Express و کارت هایی که صادر میکنه چیزی میدونین؟ 
یک سوال دیگه اینکه شرکت هایی که بدون history کردیت صادر میکنن، خوبه آدم از اینا بگیره یا بهتره صبر کنه و از بانک هایی که در اونها حساب داره بگیره؟ بانک ها معمولا خیلی مشکلن مثلا Chase خیلی سخت کردیت کارت میده. 

ممنون

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - Babak - 22-04-2013

American Express هم شرکت خوبیه و کردیت کارت اصلی من American Express هست. American Express معمولا برای دارنده کارت مزایای بیشتری داره، مثلا point یا cash back بیشتری می‌ده، اما بعضی جاها قبولش نمی‌کنند و بهتره که کردیت کارت دیگه‌ای هم داشته باشید.
در مورد شرکت‌هایی که بدون سابقه بهتون کارت می‌دن، باید بگم که به نظر من بهتره ازشون کارت نگیرید، چون معمولا بهره خیلی بیشتری دارند و ممکنه هزینه سالیانه و غیره ازتون بگیرید. در نتیجه اگر مجبورید که از این شرکت‌ها کارت بگیرید حتما تمام شرایط‌شون رو با دقت بررسی کنید که احیانا براتون مشکل ایجاد نشه.

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - mahyarelc - 22-04-2013

با تایید صحبتهای بابک عزیز، من مطمئن نیستم American Express بدون history کردیت بده
من خودم الان Discover دارم (بدون داشتن history گرفتم)...به نظرم کارت خوبیه...پوشش هم خوبه (از American Express بیشتره)؛ بهره یا هزینه ای هم برای من نداشته...cash back هاش هم خوبه...کلا راضیم!
البته خب میتونین برای شروع با همین کارتها شروع کنین بعد (که history خوب شد) به کارتهای بهتر سوییچ کنین
Chase که خیلی بعیده بدون history کردیت بده...تا اونجا که شنیدم باید یه history خیلی خوب آدم داشته باشه (من خودمم بانکم chase هست) و نسبتا سخت کردیت کارت میده

پ.ن: البته کردیت کارت Secured هم میتونین از بانک بگیرین تا history خوب شه...ولی فکر کنم این مورد برای Chase وجود نداشته باشه

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - lavender - 26-04-2013

در مورد کردیت اسکور اینو بگم که نهایتاً سالی دو بار چک کنید( اونم توسط بانک)چون هر بار که چک می کنید امتیازتون کم می شه یه مقدار.

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - lavender - 31-05-2013

Credit score range:
350 - 619 (Poor)
620 - 649 (Fair)
655 - 749 (Good)
750 - 849 (Excellent)

RE: گرفتن اولین کردیت کارت (credit card) در امریکا - mohamad0014 - 23-09-2013

آیا منطقی هست برای اولین کارت اعتباری (بدون داشتن  history) برای american express student اقدام کرد؟ احتمال رد شدنش بالاست؟