آکادمیا کافه
چه زمانی را برای ورود به استان کبک انتخاب میکنید و چرا؟ (مخصوص مهاجران) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: چه زمانی را برای ورود به استان کبک انتخاب میکنید و چرا؟ (مخصوص مهاجران) (/Thread-%DA%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A8%DA%A9-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%9F-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%86)

چه زمانی را برای ورود به استان کبک انتخاب میکنید و چرا؟ (مخصوص مهاجران) - Artin - 21-01-2011

در این تاپیک به بحث و بررسی بهترین ماههای سال برای مهاجرت از طریق اسکیل ورکر میپردازیم

RE: چه زمانی را برای مهاجرت به کبک انتخاب میکنید و چرا؟ - imdastyar - 10-02-2011

راستش سوال خيلي مهميه. من فكر ميكنم دوستاني كه الان اونجا هستند بهتره تجربياتشون رو در اين مورد بگن.
من خودم فكر مبكنم با توجه به اينكه اكثر مهاجران در بدو ورود ماشين ندارند و رفت و آمدشون سخته و همينطور بايد دنبال خونه باشند و خريد وسايل و اسباب كشي و غيره رو در پيش دارند بهتره بعد از فصل سرما يا اوايل بهار وارد كانادا بشود.
همچنين چون آمار نشون داده بعد از سه ماه احتمال افسردگي موقت براي مهاجران جديد وجود داره بهتره اين دوران در زمستان هاي سرد و برفي نباشه.

دوستاني مثل آرتين لطفا راهنمايي كننيد و بحث رو داغ كنيد.

RE: چه زمانی را برای مهاجرت به کبک انتخاب میکنید و چرا؟ - Artin - 11-02-2011

این بحث یکم پیچیده است به نظر من همه ماههای سال مزایا و معایبی دارند که باتوجه به وضیعت هر کس متفاوت است
یک نکته کلی بگم

از سرما نترسید اینجا از قلب افریقا مهاجر میاید که نمیدونه برف چی هست و تو عمرش ندیده حالا که اکثرا تو ایران مناطق سردسیر زیاده و سرما ندیده نیستیم.
اینکه میگن خیلی سرده و افسرده میشید کاملا اشتباه است و اصلا تو تصمیمگیریتون تاثیر ندید بالاخره توجه کنید کبک تقریبا 5_6 ماه از سال زمستونه نمیشه که ازش فرار کرد اتفاقا زمستونش قشنگتر از تابستونه و تابستونم قشنگتر از زمستون!
اطلاعات نسنجیده وبلاگ ها رو ملاک قرار ندهید

برنامه بریزید میخواهید اینجا چه کار کنید بعد ماه مناسب انتخاب کنید مثل انتخاب کسی که میخواد بره کلاس زبان دولتی
7 فوریه کلاس تمام وقت زبان شروع شد و تا 3 ماه دیگه کلاس نیست یه طوری میشه برنامه ریزی کرد که به این کلاس رسید
انتخاب دانشجو مثلا تا مارس بعضی کالج ها و تا اول فوریه بعضی دانشگاها اون هم یکبار در سال دانشجو میگیرند پس دقت کنید که زمان و پولتان هدر نشه
در کل زمستون و تابستون فرقی نداره برنامه مهمه و بس!

RE: چه زمانی را برای مهاجرت به کبک انتخاب میکنید و چرا؟ - imdastyar - 12-02-2011

آرتين جان شما هم زمستون اونجا رو ديدي هم تابستون.

1) لطف كن بگو از ديد شما سختيهاي يك مهاجر تازه وارد در فصل زمستون چه چيزهايي ميتونه باشه؟
2) آيا مهاجران در بدو ورود در صورت تشكيل كلاسهاي دولتي فرانسه ميتونند شركت كنند يا بايد مدتي بگذره؟
3) آيا در صورتي كه به كلاسها نرسديم، كلاسهاي خصوصي هم هست؟ قيمتش حدودا چنده؟
4) همينطور براي پذيرش و ثبت نام در دانشگاه آيا بايد مدت زمان مشخصي از ورود گذشته باشه و آيا پيش شرطي داره؟
5) چه فصلي براي پيدا كردن خونه راحت تره و همينطور ارزون تر؟

فكر كنم اين سوالهاي خيليا باشه ممنون اگه جواب بدي؟
دوستان ديگه هم سوالاشون رو بپرسند.

RE: چه زمانی را برای مهاجرت به کبک انتخاب میکنید و چرا؟ - Artin - 13-02-2011

سلام عزیزم

سوالات خفن و قشنگی پرسیدی! هر سوالت چند صفحه توضیح داره اما مختصر میگم
نظرات من تا به امروز و با توجه به اینکه "من شخصا عاشق سرما و برفم و بهترین روزهای زندگیم تو زمستون بوده "

1-ببینید تصور خودمو میگم قبلا فکر میکردم کانادا مثل ایرانه!چند سانت برف که بیاد دیگه تمام راهها بسته است اتوبوس و تاکسی نیست و واقعا بیرون رفتن از منزل سخته و ممکنه زمین بخورم یا با ماشینم تصادف کنم یا انقدر منتظر تاکسی بمونم که سرما بخورم

اما تو کبک وقتی حدود 1متر برف اومد فقط 2 دقیقه اتوبوس ها تاخیر داشتند و فقط 3 ساعت برف روی زمین موند! چون وقتی برف شروع به بارش میکند هزاران ماشین برفروب تمام تمام تمام خیابانها و پیاده روها را تمیز میکنند و تمام برف ها با کامیونهای بزرگ به خارج شهر منتقل میشود بعد تمام معابر و خیابانها بطور شبانه روزی به پاکسازی و پاشیدن نمک و شن ریزه میپردازند

البته توجه داشته باشید دما متغییر است و ممکن است چند ساعت در روز حدود 1 تا 2 درجه بالای صفر برود و برف ها کم کم اب شود و در عرض 2 ساعت هوا دوباره -15 و یا -20 شود و همه معابر یخ بزند خودشون میگن یخ سیاه! و برف کثیف!
یخ سیاه سیاه یعنی زیر برف یخه و امکان لیز خوردن هست
توجه:تمام نقاط مرکز شهر فورا برفروبی میشوند و مزیت زندگی در مرکز شهره
در هیچ حالتی(مگر حالت خاص)وسایل نقلیه عمومی متوقف نمیشوند فقط یکبار دیدم بعلت ریزش شدید برف یه مشکل تو برق مترو بوجود اومد که 3 ساعته حل شد و اتوبوس های ویژه برای انتقال مسافرا گذاشتند
مونترال اینقدر خطوط اتوبوس داره که خارج از تصور ماست و تو تمام خیابونها یه خط اتوبوس حتما رد میشه و تمام شب هم پوشش اتوبوس وجود داره یعنی شبانه روز کار میکنند.
یجا شنیدم مونترال یکی از بهترین خطوط حمل و نقل تو امریکای شمالی و جهان داره و مزیت ویژه این شهره.
نکته بعدی سرماخوردگی و بیماری
یه مدت تو مراکز درمانی و پزشکی کار میکردم و تعداد بیماران مرتبط با سرماخوردگی و عفونت مجاری تنفسی با تجربیاتم توتهران مقایسه کردم! نتیجه غیر قابل قیاس بود
من هنوز یک ادم سرماخورده تو اتوبوس و مترو ندیدم و خودم که حتما یک یا دوباری تو تهران سرما میخوردم (اگر خودمو چشم نزنم !)هنوز بیمار نشدم علتشم حدس میزنم این باشه که هوا بسیار تمیزه و اینقدر سرده هیچ ویروسی دوام نمیاره! و مهمترین دلیل بهداشت و امکانات بالاست
مثلا همه جا ژل ضد عفونی کننده و ضد میکروب و ویروس هست
اکثر مراکز دولتی یا خصوصی ماسک رایگان جلوی درب ورودی گذاشتند اگر کسی بیمار بود استفاده کنه
اگر کسی بیمار شه حتما در منزل میمونه و بیرون نمیاد به چند دلیل
احترام به حقوق دیگران و دلسوزی که نسبت به بقیه هست تا بیماری شیوع پیدا نکنه
محل کار یا تحصیل براحتی مرخصی میدهند چون میدوند هزینه شیوع بیماری چقدره
عدم انتقال ویروس جدید از مناطق دیگر بخاطر کنترل ها(بطور نسبی)
و اینکه پزشکان فقط و فقط در موارد مورد نیاز اقدام به تجویز آنتی بیوتیک میکنند و عملا با میوه و غذا و استراحت بیماری بهبود میدهند و تعداد ویروسهای مقاوم به داروها کاهش پیدا میکنه
لباس های مناسب و ویژه
تغذیه مناسب افراد جامعه و دلایل دیگر که از بحث ما خارجه

من تا به امروز هبچ تفاوتی تو انجام کارهام و رفت وامد و... بین زمستان بسیار سرد و تابستان کبک ندیدم
قطعا تفاوت وجود داره اما بعد مدتی راههای زندگی در این شرایط پیدا میکنید و زندگی براتون دلپذیرتر میشه

حالا وقتم یکم اجازه بده یه تاپیک ویژه در مورد سرما و زمستان کبک و راهکارهای مقابله مینویسم و تمام نکات مربوط یکجا برای شکستن این دیدگاه غلط برخی از دوستان و وبلاگ نویسان عزیز برای سیاه نمایی زمستان زیبای کبک قرار میدم.
بقیه سوالات فردا یکی یکی جواب میدم یادم هست
موفق باشید

RE: چه زمانی را برای مهاجرت به کبک انتخاب میکنید و چرا؟ - Artin - 13-02-2011

سوال دومت بهتره اینجوری پاسخ بدم
این کلاسها کلا 3 تا سطح داره و هر سطح حدود 2 ماه و نیم است و به ازای هرروز 23 دلار دریافت میکنید روزهای تعطیل هم هیچی!
این کلاسها میشه آنلاین ثبت نام کرد و یا حضوری رفت و فرم هارو پرکرد و بعد چند روز با نامه تاریخ مصاحبه معلوم میشه که بصورت شفاهی و نوشتن یک متن امتحان سطح بعمل میاید بعد با توجه به ادرس محل سکونت و ظرفیت هر دانشگاه یا سژپ CÉGEP محل کلاس تعیین میشود.
کلاسهای صبح از 8:30 تا 3:30 و بعد از ظهر از 12:45 تا 7:30 عصر است حالا ممکن ساعات با توجه به موسسه تغییرات کمی داشته باشند و جمعه ها 2 ساعت زودتر تعطیل میکنند.
معمولا اگر یکماه قبل از شروع کلاسها مصاحبه شده باشید به کلاس میرسید وگرنه باید تا شروع دوره بعدی صبر کنید
معمولا تو تابستون بعلت ورود بیشتر مهاجران نسبت به زمستان ممکن است این تاخیر خیلی بیشتر شود
معمولا بطورکلی سطح 2 شلوغ ترین سطح و سطح 3 خلوتترین سطح است
اگر یکم شانس داشته باشی بله میشه
و نکته اخر من با ریس سژپ مون دوستم الان برای چندتا ایرانی پارتی بازی! کردم زودتر ثبت نامشون انجام بدن این هم یه راهشه
امیدوارم جوابتون گرفته باشید.