آکادمیا کافه
تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها (/Thread-%D8%AA%D8%BA%D9%8A%D9%8A%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%8A%DA%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

[برش] کارآموزی یا همان internship چیست؟ - §masoud§ - 10-08-2015

سلام من دانشجوی ترم 2 مهندسی برق ام . این ترم بین رشته برق و مکانیک خیلی شک دارم ریاضی و فیزیک قوی دارم و فیزیکم خیلی قوی تره .ادامه تحصی در خارج و بازار کار خوب هم برام حائز اهمیته .حتی این احتمال وجود داره که فوقمو mba بخونم می خاستم راهنمائیم کنید که کدوم رشته رو رو انتخاب کنم با توجه به فرصت کمی که برای تغیر رشته دارم

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - koorosh.k - 03-10-2015

سلام
من کارشناسی برق دارم.
به روانشناسی علاقه دارم. بیشتر گرایش مشاوره یا صنعتی سازمانی.
علاقه دارم خارج از ایران تحصیل کنم.
آیا امکانش هست؟ و کدوم کشورها راحت‌تر بم پذیرش میدن؟
و اینکه امکان داره بتونم بورس بگیرم؟ معدلم تو برق ۱۶/۵ هست.

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - nasim1234 - 03-10-2015

(03-10-2015, 10:12 PM)koorosh.k نوشته: سلام
من کارشناسی برق دارم.
به روانشناسی علاقه دارم. بیشتر گرایش مشاوره یا صنعتی سازمانی.
علاقه دارم خارج از ایران تحصیل کنم.
آیا امکانش هست؟ و کدوم کشورها راحت‌تر بم پذیرش میدن؟
و اینکه امکان داره بتونم بورس بگیرم؟ معدلم تو برق ۱۶/۵ هست.

شما با این معدل (متوسط) برای پذیرش برق هم نیاز به توصیه نامه قوی و زبان خوب و مکاتبه با اساتید دارید. برای روانشناسی که دیگه خیلی کارتون سخت میشه. مثلا شما ریزنمره باید ارسال کنید برای اون دانشگاه. بعد اون دانشکده روانشناسی ریزنمره برق رو ببینه میزاره کنار پروندتون رو! هر رشته ای ویژگی ها خاص خودش و روش های تحقیق خودش رو داره. شما با سابقه برق ممکنه بتونید کامپیوتر یا مکانیک بخونید چون اساسا اینها مهندسی هستند اما روانشناسی کلا یک چیز دیگست. 
من افراد زیادی رو دیدم که از مهندسی خواستن برن علوم انسانی روانشناسی یا هنر و اغلب فکر می کنند این رشته ها حالت ساده و حفظی داره. درسته که در ایران مدیریت روانشناسی و سایر رشته های مشابه ساده تر از مهندسی هستند اما در آمریکا (و خیلی کشورها) این طور نیست و چه بسا سخت تر هم هستند.
با تمام این ها یک راه دارید و اینکه GRE subject‌روانشناسی رو بدید و نمرتون در حد ۹۰٪ یا بالاتر بشه. البته باز هم بابت عدم تجربه ریسرچ در این زمینه ممکنه ریجکتتون کنن ولی حداقل میتونید برای دانشگاه های متوسط یا رنک پایین اپلای کنید. بدون فاند هم احتمال داره بگیرید اگه مساله مالیش براتون مهم نیست

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - mazi10 - 23-12-2015

سلام.
من ترم اول رشته برق هستم.
میخواستم بدونم میتونم به رشته زبان خارجی تغییر رشته بدم؟
کنکورش رو هم دادم.
ممنون میشم اگه زودتر راهنماییم کنید.

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - Matinking - 24-12-2015

(23-12-2015, 11:56 PM)mazi10 نوشته: سلام.
من ترم اول رشته برق هستم.
میخواستم بدونم میتونم به رشته زبان خارجی تغییر رشته بدم؟
کنکورش رو هم دادم.
ممنون میشم اگه زودتر راهنماییم کنید.

سلام

من نمونه ای رو میشناسم که در شرایطی موفق به انجام این کار شد که هر دو رشته مبدا و مقصد در یک دانشگاه بودند...

برای تغییر رشته بین دو دانشگاه، علاوه بر اینکه رتبه شما باید از رتبه نفر آخر پذیرفته شده در اون رشته بهتر باشه، بلکه باید دانشگاه مبدا و مقصد و وزارت علوم هم تایید کنند... راهی که potentially ممکن هست... ولی practically مشکل...

براتون آرزوی موقفیت دارم

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - sadeghes - 30-12-2015

با سلام.
اگه از ارشد برق برا دکترای یکی از دانشگاه های آمریکا اپلای بگیرم میشه در کنار دکترا ماینور اقتصاد هم بخونم؟
یا کلا میشه از ارشد برق برا دکترای اقتصاد اپلای کرد. ممنون

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - amirhossein71 - 04-03-2016

سلام
من کارشناسی رشتم کنترل بود الان واسه آزاد مدیریتو انتخاب کردم ولی پشیمون شدم

سوالم این بود که آیا تو ویرایش اطلاعات آزمون دانشگاه آزاد میشه رشته رو تغییر داد؟

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - naser0123 - 12-05-2018

با  سلام
بنده کارشناسی ناپیوسته نرم افزار بودم و سابقه کار در شرکتی مربوط به تجهیزات برق دارم. 
میخواسم ارشد رو گرایش قدرت بخونم. بنظرتون برای اپلای برای اینکه مشکلی پیش نیات لازم هست اول کاردانی به کارشناسی قدرت رو بخونم؟

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - naser0123 - 17-05-2018

(12-05-2018, 02:14 PM)naser0123 نوشته: با  سلام
بنده کارشناسی ناپیوسته نرم افزار بودم و سابقه کار در شرکتی مربوط به تجهیزات برق دارم. 
میخواسم ارشد رو گرایش قدرت بخونم. بنظرتون برای اپلای برای اینکه مشکلی پیش نیات لازم هست اول کاردانی به کارشناسی قدرت رو بخونم؟

ببخشید من میخواسم زودتر تصمیمم رو بگیرم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

RE: تغيير رشته از برق به ديگر رشته ها - automotive - 18-05-2018

(12-05-2018, 02:14 PM)naser0123 نوشته: با  سلام

سلام
خیر نیازی نیست. اگر به این رشته علاقه مند هستید در ارشد برای آن رشته اپلای کنید اما در نظر داشته باشید که دریافت کمک هزینه تحصیلی سخت تر خواهد شد و شما باید علم لازم را داشته باشید اما به صورت تئوری هیچ محدودیتی وجود ندارد و نگران این موضوع نباشید.