آکادمیا کافه
تفاوت بین کارشناسی ارشد مبتنی بر درس (course based) و مبتنی بر تحقیق (research based) چیست؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تفاوت بین کارشناسی ارشد مبتنی بر درس (course based) و مبتنی بر تحقیق (research based) چیست؟ (/Thread-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-course-based-%D9%88-%D9%85%D8%A8%D8%AA%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-research-based-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

تفاوت بین کارشناسی ارشد مبتنی بر درس (course based) و مبتنی بر تحقیق (research based) چیست؟ - ehsan - 19-09-2011

بابک جان یعنی برای Master نمی تونم RA بگیرم راستی فرق رشته های که research هستن با خود اون رشته چیه مدرک کدوم بهتره یه سوال دیگه اینکه دانشگاه mc master رشته ما رو تازه آورده و تقریبا بیشتر واحدها آنلاین به نظرت برای پذیرشش اقدام کنم یا نه
در مورد ارتباط با استاد ها نمی دونم چه جوری موضوع RA مطرح کنم.میشه راهنماییم کنی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 19-09-2011

نگفتم برای master نمی‌شه RA گرفت، ولی احتمالش کمتر از PhD هست. فوق لیسانس رو معمولا دو جور می‌شه گرفت. یکی به این صورت هست که شما یک پروژه‌ی تحقیقاتی انجام می‌دید و پایان نامه می‌نویسید (research based) و یکی هم به این صورته که فقط درس پاس می‌کنید (course based). نمی‌شه گفت که مدرک کدوم یکی بهتره و بیشتر به علاقه خود شما و درس‌های ارائه شده دانشگاه بستگی داره. دانشگاه‌هایی که درس‌های جالب و مفیدی ارائه می‌کنند شاید بهتر باشه که به صورت course based بگیرید. اما اگر مایلید که مقاله بدید یا درس‌ها چندان چنگی به دل نمی‌زنند می‌تونید به صورت research based ادامه بدید.
دانشگاه‌هایی که تازه رشته‌ای رو شروع می‌کنند معمولا خیلی قوی نخواهند بود، ولی با این حال اگر می‌تونید برای McMaster هم به عنوان یکی از backupها اقدام کنید. فوقش از جای بهتری پذیرش می‌گیرید و به یک دانشگاه بهتر می‌رید.

در مورد تماس با استاد‌ها لطفا به این تاپیک مراجعه کنید .

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ehsan - 20-09-2011

بابک جان ممنون ، راستش من پژوهش رو خیلی دوست دارم و میتونم اینو بگم تو ایران هم بر اساس مطالبی که می خوندم دنبال پیاده سازیش در محیط سلامت بودم حالا با این تعریفی که شما از دو تا course کردی گیج شدم نمیدونم کدوم بهتره اگه بخوام دکترا هم در کانادا ادامه بدم کدوم بهتره
راستی من در مورد هزینه های زندگی و دانشگاه اونجا خیلی نگرانم اخه وضعیت مالی خیلی خوبی ندارم شاید نهایت تلاشی که بتونم بکنم و پول جور کنم 10 تومن باشه به نظرت اگه فاند بگیرم و با توجه به علاقم به کارهای پژوهشی میتونم در کانادا ادامه تحصیل بدم یا مشکل مالی مشکل ساز میشه برام
اگه یه کم در مورد هزینه ها راهنماییم کنی واینکه بگی میشه کار پیدا کرد و د ساعات غیر از درس کار مرتبط با رشته ام مثل کار در مراکز تحقیقاتی یا مجلات رو پیدا کرد یا نه خیلی خیلی ازت ممنون میشم.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 21-09-2011

(20-09-2011, 06:27 PM)ehsan نوشته: بابک جان ممنون ، راستش من پژوهش رو خیلی دوست دارم و میتونم اینو بگم تو ایران هم بر اساس مطالبی که می خوندم دنبال پیاده سازیش در محیط سلامت بودم حالا با این تعریفی که شما از دو تا course کردی گیج شدم نمیدونم کدوم بهتره اگه بخوام دکترا هم در کانادا ادامه بدم کدوم بهتره
راستی من در مورد هزینه های زندگی و دانشگاه اونجا خیلی نگرانم اخه وضعیت مالی خیلی خوبی ندارم شاید نهایت تلاشی که بتونم بکنم و پول جور کنم 10 تومن باشه به نظرت اگه فاند بگیرم و با توجه به علاقم به کارهای پژوهشی میتونم در کانادا ادامه تحصیل بدم یا مشکل مالی مشکل ساز میشه برام
اگه یه کم در مورد هزینه ها راهنماییم کنی واینکه بگی میشه کار پیدا کرد و د ساعات غیر از درس کار مرتبط با رشته ام مثل کار در مراکز تحقیقاتی یا مجلات رو پیدا کرد یا نه خیلی خیلی ازت ممنون میشم.
اگر شما به پژوهش علاقمند هستید و مایلید که دکترا رو ادامه بدید، احتمالا بهتره که فوق لیسانس رو به صورت research based بگذرونید. به این ترتیب شاید بتونید مقاله خوبی از فوق در بیارید و بتونه به گرفتن پذیرش دکترا کمک کنه.
در مورد هزینه‌های زندگی جای نگرانی چندانی نیست. اگر بتونید فاند کامل بگیرید هزینه‌های زندگی شما تامین خواهد شد و همین مقدار پول برای موارد ضروری کفایت می‌کنه.
در مورد پیدا کردن کار در زمان دانشجویی در کانادا متاسفانه من اطلاعات چندانی ندارم. شاید اگر این سوال رو در انجمن کانادا بپرسید، دوستان دیگه بتونند بهتر کمک کنند.