آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: دانشگاه‌‌های کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- موضوع: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - ehsan - 22-09-2011

واقعا خوشحالم که با شما واین سایت آشنا شدم جواب ها خیلی خوب و کافی بود راستش من تو کانادا حدود 5 دانشگاه رو پیدا کردم که رشته خودمو داره
British Columbia
Dalhousie
torento
Ottawa
Carleton
میخواستم بدونم باشرایطم به نظرت کدوم دانشگاه ها برای دادن فاند کامل بهترن و در اولویتن
در ضمن درمورد GMATمیخواستم بگم متاسفانه تو ایران برگزار نمیشه امکانش هست من تو خود کانادا امتحان بدم یا نه
راستی میخواستم بپرسم مدرکم رو که ترجمه میکنم نمره هام رو باید تبدیل کنم منظورم بر اساس GPA هست
در ضمن بیشتر دانشگاه ها نوشتن GPA 3.2 میخوان من معدمل 17.48 چند میشه چه طوری حساب می کنن
برای ترجمه فقط نمره های ترم آخر کافیه یا اینکه همه ترم ها + مدرک اصلی

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - Babak - 23-09-2011

(22-09-2011, 01:24 PM)ehsan نوشته: واقعا خوشحالم که با شما واین سایت آشنا شدم جواب ها خیلی خوب و کافی بود راستش من تو کانادا حدود 5 دانشگاه رو پیدا کردم که رشته خودمو داره
British Columbia
Dalhousie
torento
Ottawa
Carleton
میخواستم بدونم باشرایطم به نظرت کدوم دانشگاه ها برای دادن فاند کامل بهترن و در اولویتن
در ضمن درمورد GMATمیخواستم بگم متاسفانه تو ایران برگزار نمیشه امکانش هست من تو خود کانادا امتحان بدم یا نه
راستی میخواستم بپرسم مدرکم رو که ترجمه میکنم نمره هام رو باید تبدیل کنم منظورم بر اساس GPA هست
در ضمن بیشتر دانشگاه ها نوشتن GPA 3.2 میخوان من معدمل 17.48 چند میشه چه طوری حساب می کنن
برای ترجمه فقط نمره های ترم آخر کافیه یا اینکه همه ترم ها + مدرک اصلی
من همه دانشگاه‌های کانادا رو خوب نمی‌شناسم. با دانشگاه UBC - British Columbia و همچنین U of T - Torento آشنایی دارم و هر دو از دانشگاه بسیار خوب کانادا و جهان هستند. UofT در رتبه‌بندی‌ها معمولا بالاتر از UBC هست، ولی در عوض UBC در شهر ونکوور قرار داره که یکی بهترین و زیباترین شهر‌های کاناداست و بسیار خوش آب و هواتر از شهری مثل Torento هست. به هر حال به نظر من شما شرایط خوبی دارید و احتمال این که بتونید از این‌ها پذیرش بگیرید وجود داره. ضمن این که اگر فقط همین ۵ تا دانشگاه رشته شما رو داره، برای همه‌اشون اپلای کنید. شاید بد نباشه که از الآن سعی کنید یک مقدار با استادهای این دانشگاه‌ها مکاتبه کنید و ببینید آیا جواب مثبی می‌گیرید یا خیر تا موقعی که می‌خواهید اپلای کنید یک تخمینی از شانس گرفتن پذیرش از این دانشگاه‌ها داشته باشید.
در مورد GMAT، اگر برای گرفتن پذیرش لازمه و در لیست مدارکی که باید برای دانشگاه بفرستید هست (که معمولا این طوره)، شما باید نمره‌اش رو همراه با سایر مدارک برای دانشگاه ارسال کنید. در این صورت طبیعتا نمی‌تونید در کانادا امتحان بدید و بدون داشتن نمره‌اش نمی‌تونید پذیرش بگیرید.

در مورد تبدیل معدل به GPA به این تاپیک مراجعه کنید. در اونجا نرم‌افزاری قرار داده شده که می‌تونید برای تبدیل معدل ازش استفاده کنید، اما خیال‌تون راحت باشه معدل شما بالای 3.6 محسوب می‌شه و از این نظر مشکلی نخواهید داشت.

برای ترجمه هم لازمه که ریز نمرات تمام ترم‌ها رو ارسال کنید. اگر مدرک رو هم دریافت کردید اون رو هم ترجمه کنید.

RE: Babak: مجرب در گرفتن پذیرش و فاند، امور کشور امریکا، و رشته کامپیوتر - ehsan - 23-09-2011

بابک جان شرمنده میخواستم بگم من با دانشگاه Dalhousie صحبت کردم در مورد Scholarship اینو گفت
We have limited funds available (maximum usually $2000-2500)
میخواستم بپرسم این مبلغ رو که میدن به غیر از اینکه شهریه معاف می شم یا این مبلغ رو برای کمک به شهریه میدن آخه شهریه های حدود 4000 دلار هستش
یه سوال دیگه اینکه در مورد زمانش گفت
. It is not a renewable scholarship and the funds are divided between the first two terms
میخواستم اول بپرسم full fund که میگی یعنی همین Scholarship یا یه چیز دیگه است راستی یه سری کمک مالی دیگه هم معرفی کرده مثل این آیتم ها رو چه جوری براش باید اقدام کنم اگه راهنماییم کنی ممنون میشم
راستی نگفتی نمره هامو که ترجمه میکنم تبدیل به از 4 کنم یا همون از 20 باشه
در مورد نامه سفارش اساتید میخواستم بپرسم ایمیل استادی که اینو نوشته رو هم بعدا میخوان و با اون استاد چک می کنن یا اسکن نامه براشون کافیه

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - sanaz khadir - 07-05-2012

سلام من دانشجوی مدیریت جهانگردی هستم کدام یکی از دانشگاهای کانادا رشته مرتبط من رو در مقطع ارشد داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - ahmadpashaei - 07-05-2012

(07-05-2012, 11:38 AM)sanaz khadir نوشته: سلام من دانشجوی مدیریت جهانگردی هستم کدام یکی از دانشگاهای کانادا رشته مرتبط من رو در مقطع ارشد داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
با سلام و خوشامئگویی بابت عضویت
شما باید خودتون در لیستی مثل topuniversities و یا در webometrics رو لینک دانشگاه ها کلیک و وارد سایتشون بشید و ببینید چه رشته هایی رو دارن. اینکه کسی بگه این لیست دانشگاه هایی هست که رشته شما رو داره کمی عجیبه و این شمایید که باید اینکارو انجام بدین.شما خودتون هم باید دانشگاه ها و هم مدارک درخواستی اونها رو ببینید و با داشته های خودتون مقایسه کنید و ایشالا اقدام به آماده کردن و اپلای کنید.

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - Pejman - 08-05-2012

(07-05-2012, 11:38 AM)sanaz khadir نوشته: سلام من دانشجوی مدیریت جهانگردی هستم کدام یکی از دانشگاهای کانادا رشته مرتبط من رو در مقطع ارشد داره؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
فکر می کنم این لینک به دردتون بخوره، اسم رشته و مقطع تحصیلی رو می دید و براتون دانشگاه ها رو پیدا می کنه:

http://www.aucc.ca/canadian-universities/study-programs/

تو گوگل هم کلماتی مثل tourism management university canada رو سرچ کنید براتون میاره دانشگاه ها رو. بعد باید برید تو سایتشون ببینید چه گرایش ها و مقاطعی داره.

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - بی باک - 22-06-2012

سلام دوستان

من قصد دارم واسه دکترا هوافضا یا مکانیک برای کانادا اقدام کنم.

البته نیاز به فان هم دارم.

لیسانسم مکانیک سیالات صنعتی اصفهان با معدل 16

فوق لیسانس هوافضا دانشگاه علم و صنعت با معدل17.1

TOEFL iBT نمره 91

سه تا مقاله ISI توی AIAA و Elsevier هم دارم. یکی اسم اول خودمم و دوتاش اول اسم استادمه.

سه تا توصیه نامه هم دارم. ازیک استاد، یک استادیار و یک دانشیار.

تو کانادا فقط Carleton و Ryerson و Toronto دکترای هوافضا دارند. از دوستانی

که تا حالا اقدام کردن یا کسی رو میشناسن امکان داره این دانشگاه ها با

این وضعیت تحصیلی تو کانادا بهم فان بده؟ توی دانشگاه های دیگه هم می تونم واسه مکانیک اقدام کنم. در کل کدوم دانشگاه ها هستن که واسه مکانیک و هوافضا خوب فان میدن؟

تو هوافضا راحت تر میشه فان گرفت یا مکانیک؟(من درسای اساسی ارشد مکانیک رو پاس کردم)

اگه شما بخواید چندتا دانشگاهپیشنهاد بدید کدوما رو پیشنهاد می دید؟

من مدت زیادیه دارم در این رابطه تحقیق می کنم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیدم. لطفا اگه موردی سراغ داری از آشنا ها بگید.

هر کس نمونه ای یا اطلاعات درست و کارشناسی داره بیاره وسط.

ممنون
--------------------------------------------------
دانشگاه های مورد نظر در کانادا:
1- کنکوردیا
2- کالگری
3- مک مستر
4- مک گیل
5- اتاوا

ویرایش کننده: amin_mb
دلیل ویرایش: اضافه کردن نام دانشگاه های مورد نظر به پست،جهت ادغام پست های تکراری در مورد پذیرش از دانشگاه های کانادا

شانس گرفتن پذیرش و بورس - بی باک - 23-06-2012

ممنون از جوابتون
من خیلی رو ایم موضوع کار کردم و آخر به نتایج زیر رسیدم.
انتخاب های من این ها هستند.
1-Carleton
2-Ryerson
3-Mcmaster
4-Victoria
5-Concordia
گذینه 1و2 هوافضا و مابقی مکانیک.
تو کدوم شانسم بیشتره و تو کدوم کمتر؟ شما پیشنهاد دیگه ای ندارید؟
ممنون

RE: شانس گرفتن پذیرش و بورس - Saeid - 23-06-2012

تو 1و3و4 شانستون متوسط به بالاست. 5 شانستون زیاده و اخیرا ایرانیای زیادی گرفتن. 2 رو نمیدونم. اسمشو نشنیدم. از دوستان عزیزم دعوت میکنم اونا هم نظر بدن و دوستمونو راهنمایی بکنن.
در کل 1و3و 4 دانشگاهای خوبی هستن.

RE: نظرخواهی در مورد انتخاب دانشگاه در کانادا - ferzhina - 08-11-2012

سلام به همگی
من دنبال یه دانشگاه تو کانادا با رنک پایین میگردم،برای رشته ی مدیریت، (اگه تو ایالت انتاریو باشه که فبها، حتی تو شهرهای کوچیک هم باشه برام مهم نیست). من فوق MBA با معدل 18.4 و لیسانس کامیپوتر با معدل 16.3 (هر دو دانشگاه دولتی هستن) دارم؛ تافلم هم 560 شدم. یه مقاله SSCI هم در زمینه تبلیغات گردشگری دارم. یه ترم هم سابقه تدریس توی یکی از دانشگاه های دولتی دارم. میخواستم اگه ممکنه یه چند تا دانشگاه به من معرفی کنین که احتمال پذیرشش با توجه به شرایط من بالا باشه. میخوام بعنوان TA
یا RA استخدام بشم. حتی اگر فوق لیسانس هم باشه مشکلی نداره برام. ممنون میشم کمکم کنین.