آکادمیا کافه
مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل (/Thread-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84)

صفحات 1 2

مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - mohamad0014 - 08-01-2012

فکر کنم بازار کار (در این مورد غیر آکادمیک) بعد از اتمام تحصیل یکی از دغدهای اساسی می باشد. می خواهم با طرح چند سوال این تاپیکو شروع کنم.

خوب کسانی که از دانشگاه های تاپ آمریکا یا اروپا فارغ التحصیل می شوند قاعدتا نباید دچار مشکل خاصی بشوند
حال اگر دانشجویی از دانشگاه متوسط آمریکا فارغ التحصیل بشود شانس پیدا کردن کار در آمریکا بیشتر دارد یا اروپا.
و به صورت مشابه اگر از دانشگاه متوسط اروپا شخصی فارغ التحصیل شود چطور؟

و اینکه با توجه به شرایط اقتصادی جهانی دوستان اوضاع رو بهتر در اروپا می بینند یا آمریکا در آینده؟

من البته افرادی را می شناسم که از دانشگاه های درجه یک آمریکا فارغ التحصیل شدند و به علت کمبود کار مجبور شدن در دانشگاه های نه چندان شناخته شده هیات علمی شوند.
و اینکه کار دانشجویی داخل دانشگاه در اروپا به وفور یافت می شود ولی در دانشگاه های آمریکا به ندرت، آیا این مشت نشانه خرمن است در محیط خارج از دانشگاه...؟

(من این را که رنک دانشگاه بیشترین تاثیر را در پیدا کردن کار دارد در نظر گرفتم)

RE: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - lavender - 08-05-2013

حال اگر دانشجویی از دانشگاه متوسط آمریکا فارغ التحصیل بشود شانس پیدا کردن کار در آمریکا بیشتر دارد یا اروپا؟ به نظرم اول از همه به مقطع بستگی داره و رشته. دانشجو های روانشاسی می دونن که لیسانس یعنی هیچ چی تو رشتشون. اما دانشجوی برق می دونه با لیسانس هم می تونه کار پیدا کنه و این موضوع برای امریکا هست و اروپا هم شاید اینجوری باشه که افراد توی اون رشته ی خاص نیار به سطخ بالای تحصیل دارن.

و به صورت مشابه اگر از دانشگاه متوسط اروپا شخصی فارغ التحصیل شود چطور؟ من یکی از همکارام از یکی از دانشگاه های آلمان توی رشته ی معماری فارغ التحصیل شده بود و سریع تونست ویزای کار برای امریکا بگیره.و حتی توی آلمان هم کار کرده بود و می گفت من شیب پیشرفت اینجا رو بیشتر از اروپا دوست دارم...الان هم مدیر پروژه ی شرکت هست و خیلی افرادی که اینجا درس خوندن انگشت کوچیکش هم نیستن.
یکی دیگه از دوستام هم فوق لیسانس کامامپیوتر از ارتیش هست اون هم می گفت سرعت پیشرفت و آفر کار توی امریکا بیشتره.

و اینکه با توجه به شرایط اقتصادی جهانی دوستان اوضاع رو بهتر در اروپا می بینند یا آمریکا در آینده؟ من 2-3 ماهی اتریش بودم..روند زندگی اونجا خیلی اروم تر هست نسبت به امریکا. همین طور برای کار. اما چیزی که هست اروپایی ها افراد کشورهای دیگه رو سخت توی جمع خودشون راه می دن...این ممکنه کار پیدا کردن رو سخت کنه. اما از نظر اجتماعی خیلی جمع ها خانوادگی تر هست. ساعت 7 همه جا تعطیل میشه چون می گن باید به خانواده زمان اختصاص داد...یا روزهای شنبه تا ساعت 1 فروشگاه ها بازه و یکشنبه ها همه جا تعطیله.

من البته افرادی را می شناسم که از دانشگاه های درجه یک آمریکا فارغ التحصیل شدند و به علت کمبود کار مجبور شدن در دانشگاه های نه چندان شناخته شده هیات علمی شوند.
و اینکه کار دانشجویی داخل دانشگاه در اروپا به وفور یافت می شود ولی در دانشگاه های آمریکا به ندرت، آیا این مشت نشانه خرمن است در محیط خارج از دانشگاه...؟ اینو باید از دوستانی که اروپا درس خوندن پرسید

RE: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - armince - 08-05-2013

آمریکا واسه شرکت زدن عالیه ولی جنبه بالا میخواد و رقابت خیلی سنگینه ولی اگه اصول کار و کیفیت و رقابت و بازاریابی رو بلد باشید به نظر من نامبروانه تو دنیا
اروپا هم همینطور اما یه کوچولو صنایع zone بندی تر شده اس ب نسبت جغرافیا
ولی درهرصورت ما ایرانیا هوش مناسبی داریم. با شرکت زدن و تولیدات خاص حتی تحت لایسنس یا خدمات هایتک میشه تو کشورهای عربی حسابی جولان بدیم.
خلاصه من افق روشنی میبینم

(08-05-2013, 01:52 PM)'armince' نوشته: آمریکا واسه شرکت زدن عالیه ولی جنبه بالا میخواد و رقابت خیلی سنگینه ولی اگه اصول کار و کیفیت و رقابت و بازاریابی رو بلد باشید به نظر من نامبروانه تو دنیا
اروپا هم همینطور اما یه کوچولو صنایع zone بندی تر شده اس ب نسبت جغرافیا
ولی درهرصورت ما ایرانیا هوش مناسبی داریم. با شرکت زدن و تولیدات خاص حتی تحت لایسنس یا خدمات هایتک میشه تو کشورهای عربی حسابی جولان بدیم.
خلاصه من افق روشنی میبینم

امریکا واسه پولدارا کلاً عالیه. اگه شرکت بزنید مالیات زیادی باید پرداخت کنید . مگر اینکه شرکتتون محصول خیلی خاصی رو تولید کنه.

RE: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - armince - 08-05-2013

(08-05-2013, 06:22 PM)lavender نوشته:
امریکا واسه پولدارا کلاً عالیه. اگه شرکت بزنید مالیات زیادی باید پرداخت کنید . مگر اینکه شرکتتون محصول خیلی خاصی رو تولید کنه.

با احترام کاملا مخالفم
شما دمپایی جلو بسته حموم رو با کیفیت تولید کن حتی مشتری های زیادی داری که به چینی ترجیح میدن. رقابت و کیفیت مهمن و made in California واسه کشورای جهان سوم و آمریکای لاتین و اروپا چیز کمی نیست

(08-05-2013, 06:26 PM)'armince' نوشته: با احترام کاملا مخالفم
شما دمپایی جلو بسته حموم رو با کیفیت تولید کن حتی مشتری های زیادی داری که به چینی ترجیح میدن. رقابت و کیفیت مهمن و made in California واسه کشورای جهان سوم و آمریکای لاتین و اروپا چیز کمی نیست

100% اما رقابت قیمتی هم مهمه...البته اینم بگم امریکا اینقدر پولدار داره که طرف دمپایی 50 دلاری واسش هیچه. 
تنهای چیزی که تو امریکا واقعاً made in USA هست  دستمال کاغذی و پودر ماشین لباسشویی و داروعه. بقیه ی چیزا با اسم برند امریکایی ولی تولید تایوان و بنگلادش و ... هست.

RE: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - akbar_saeedi - 18-02-2015

سلام بر دوستان
میتونید وضعیت کاری و درامدی فارغ التحصیل دکتری معماری از امریکا در امریکا و کشورای اروپایی رو کلی با هم مقایسه کنید؟

RE: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - farrokhkia - 29-06-2015

(18-02-2015, 05:49 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام بر دوستان
میتونید  وضعیت کاری و درامدی فارغ التحصیل دکتری معماری از امریکا در امریکا و کشورای اروپایی رو کلی با هم مقایسه کنید؟

من شرایط آمریکا رو از نزدیک ندیدم ولی تجربه یکی از فامیلای نزدیکمون رو می گم. ایشون که دکترای معماری می خوند بعلت Over-Qualified شدن بعدگرفتن مدرک دکترا تصمیم به مرخصی تحصیل گرفت و الان پیگیره کارای اقامتش رو حل کنه تا با مدرک فوق لیسانس ایرانش وارد بازار کار رسمی شه (چون الان دانشجویی داره کار می کنه و رسمی نیست).

RE: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - Torkan - 29-06-2015

(18-02-2015, 05:49 PM)akbar_saeedi نوشته: سلام بر دوستان
میتونید  وضعیت کاری و درامدی فارغ التحصیل دکتری معماری از امریکا در امریکا و کشورای اروپایی رو کلی با هم مقایسه کنید؟

(29-06-2015, 07:44 PM)farrokhkia نوشته: من شرایط آمریکا رو از نزدیک ندیدم ولی تجربه یکی از فامیلای نزدیکمون رو می گم. ایشون که دکترای معماری می خوند بعلت Over-Qualified شدن بعدگرفتن مدرک دکترا تصمیم به مرخصی تحصیل گرفت و الان پیگیره کارای اقامتش رو حل کنه تا با مدرک فوق لیسانس ایرانش وارد بازار کار رسمی شه (چون الان دانشجویی داره کار می کنه و رسمی نیست).

درود

البته تعمیم نمیشه داد این مساله رو ولی حرفتون رو در بعضی حالات میشه تایید کرد.
دوستانی که معماری میخوان بخونن واقعا باید در دانشگاههای خیلی خوب پذیرش بگیرند و همچنین توانایی هدایت پروژه رو داشته باشند. این دو عامل رو خودم از استادی در ایالات متحده پرسیدم. به علت اینکه در رشته های معماری خود آمریکایی ها کم از دیگران که ندارن هیچ خیلی هم علاقه مند هستن کمی مساله رو سخت تر میکنه. اروپا هم بستگی به کشورش داره.

بااحترام،
ترکان

RE: مقایسه بازار کار در اروپا و آمریکا بعد از تحصیل - _BMW - 28-11-2016

سلام خدمت دوستان محترم
اجازه بدهید کمی بحث رو جزئی تر کنم تا راهنمایی بهتری از شما بگیرم.
خوش بختانه و یا متاسفانه با زبان آلمانی آشنا هستم ولی آمریکا برای من جذاب تر است. از طرفی هم به دلیل مشکلات مالی درصورتی که دکترای مستقیم با فاند از آمریکا پذیرش نگیرم (احتمالش کم نیست!) مجبور می شم برای ارشد به جاهای شهریه پایین آمریکا مثل داکوتا برم. اما مشکل اصلی من این است که برای رشته من (biomedical) و حتی خیلی رشته های دیگر به جز نفت و معدن در این ایالت ها کار بسیار کم است. همه اینا یک طرف، تازه گرفتن ویزای H1-b هم به طور کلی مشکلات خود را دارد.
یک آپشن دیگر اینه که عطای آمریکا رو برای همیشه به لقایش ببخشم و در عوض به یه جای خوب در آلمان مثل برلین یا مونیخ برم که شاید موندن تو اینجا ها بعد از تحصیل حداقل از داکوتا سخت تر نیست. مشکل مالی هم طول تحصیل ندارم. اما تحصیل به زبان آلمانی خیلی سخت است و شاید همون مستر رو فقط بتونم تموم کنم و دکترا هم نتونم ادامه بدم (بدلیل معدل احتمالی پایین) . البته اینکه تا دکترا ادامه تحصیل بدهم قطعا هدف اصلی من نیست.
سوال: اگر بخوام در کشور مقصد بعد از تحصیل بمونم کدام آپشن بهتر است؟ (لطفا فقط و فقط همین معیار بررسی شود تا بتوان به جواب قطعی رسید). اصلا چقدر احتمال دارد بعد از مستر از uiversity of south dakota با رنک 200 توی شهر های بهتر آمریکا کار پیدا کرد.