آکادمیا کافه
خرید دلار کانادایی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: خرید دلار کانادایی (/Thread-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C)

خرید دلار کانادایی - Cortex - 21-01-2011

مسائل مربوط به خرید دلار کانادا در این تاپیک مورد بحث واقع می شوند.
با تشکر

RE: خرید دلار کانادایی - xavier - 21-07-2015

سلام
دوستان، اون طور که من شنیدم، صرافی های شهر تورنتو، دستگاه پوز دارند و با کارت شتاب بانکهای ایرانی میشه ازشون دلار کانادا رو خرید. (عجیبه ولی حقیقت داره)
می خواستم بدونم کسی در مورد صزافی های ایرانی شهر مونترال اطلاعی داره؟ آیا میشه از صرافی های ایرانی شهر مونترال هم با کارت شتاب دلار کانادا خرید؟

RE: خرید دلار کانادایی - ForeverBlue - 21-07-2015

(21-07-2015, 11:03 PM)xavier نوشته: سلام
دوستان، اون طور که من شنیدم، صرافی های شهر تورنتو، دستگاه پوز دارند و با کارت شتاب بانکهای ایرانی میشه ازشون دلار کانادا رو خرید. (عجیبه ولی حقیقت داره)
می خواستم بدونم کسی در مورد صزافی های ایرانی شهر مونترال اطلاعی داره؟ آیا میشه از صرافی های ایرانی شهر مونترال هم با کارت شتاب دلار کانادا خرید؟

دوست گرامی
این موضوع به حدی دور از واقعیت است که فکر کردم کمی جنبه طنز دارد Smile

بانکهای ایرانی به سیستم های جهانی متصل نیستند و حتی قبل از تحریم ها هم نبودند. کارتهای شتاب هم اسمشان روی شان است و فقط برای سیستم بانکی داخلی ایران کاربرد دارد. در کانادا فقط با کارتهای بین المللی مانند مستر کارت و ویزا و امریکن اکسپرس میتونید خرید کنید.

RE: خرید دلار کانادایی - xavier - 21-07-2015

(21-07-2015, 11:12 PM)ForeverBlue نوشته: دوست گرامی
این موضوع به حدی دور از واقعیت است که فکر کردم کمی جنبه طنز دارد Smile

بانکهای ایرانی به سیستم های جهانی متصل نیستند و حتی قبل از تحریم ها هم نبودند. کارتهای شتاب هم اسمشان روی شان است و فقط برای سیستم بانکی داخلی ایران کاربرد دارد. در کانادا فقط با کارتهای بین المللی مانند مستر کارت و ویزا و امریکن اکسپرس میتونید خرید کنید.

نه واقعیت داره، دوستای خودم توی تورنتو این کار رو می کنند
این سیستم صرافی هایی است که در اونجا هستند، در واقع اصلا کارت شتاب و سیستم شتاب که به سیستم بانکی کانادا وصل نمیشه. بلکه با کشیدن کارت توی اونجا پول به حساب دفتر صرافی در تهران ریخته میشه. (جابه جایی ریالی بین دو حساب بانکی ایرانی صورت میگیره و اصلا ربطی به سیستم بین المللی نداره) و کارتهای شتاب همون کاری رو می کنند که در ایران انجام میدهند.
 یعنی یه جورایی مثل اینکه دستگاه پوز داخل یک سوپری در ایران رو بردن و اونجا، و حالا به لحاظ مهندسی و مخابراتی نمیدونم دقیقا به چه شکل هست ولی دقیقا دستگاه همون کاری رو میکنه که در ایران انجام میده.

به عنوان نمونه به این صرافی در تورنتو توجه کنید
http://www.persica.me/

خواهشمندم که دوستانی که از مونترال تجربه دارند پاسخ بدهند.

RE: خرید دلار کانادایی - M1KE - 22-07-2015

مشکلی نداره در مونترال هم می تونید این کار رو انجام بدین. صرافی های ایرانی عمدتا اطراف دانشگاه های کنکوردیا و مک گیل هستند که دانشجویان ایرانی بیشتری دارند. مثلا می تونید قیمت های صرافی الیت فارکس رو کنترل کنید.

RE: خرید دلار کانادایی - M1KE - 22-07-2015

من فقط یک توضیحی اضافه کنم که یک وقت متضرر نشین. این نوع خرید که شما با کارت شتاب در صرافی های خارج کشور انجام میدین با نرخ حواله ای که حدود 100 تومن گرونتر از نرح معمولی هست انجام میشه. در حال حاضر نرخ حوالی دلار کانادا فکر می کنم حدود 2650 تومن باشه. همین طور حدود 15 دلار هم چنین تراکنشی کارمزد داره و برای مبالغ تا حدود 2000 دلار استفاده میشه (برای مبالغ بیشتر یک راهی که برخی استفاده می کنند اینه که شماره حساب صرافی رو در یکی از بانک های ایران می گیرند و پول رو در همون ایران براشون واریز می کنند و بعد دلار رو در کانادا تحویل می گیرند). در کل برای مبالغ زیاد اگر از امنیت انتقال پول صرف نظر کنیم براتون به صرفه تر هست که در ایران دلار آمریکا بخرین و در صرافی های کانادا به دلار کانادا تبدیل کنید چون ترح تبدیل دلار کانادا به آمریکا در کانادا خیلی مناسب تر هست.

RE: خرید دلار کانادایی - Torkan - 22-07-2015

(21-07-2015, 11:03 PM)xavier نوشته: سلام

(22-07-2015, 07:16 PM)M1KE نوشته: من فقط یک توضیحی اضافه کنم که یک وقت متضرر نشین. این نوع خرید که شما با کارت شتاب در صرافی های خارج کشور انجام میدین با نرخ حواله ای که حدود 100 تومن گرونتر از نرح معمولی هست انجام میشه. در حال حاضر نرخ حوالی دلار کانادا فکر می کنم حدود 2650 تومن باشه. همین طور حدود 15 دلار هم چنین تراکنشی کارمزد داره و برای مبالغ تا حدود 2000 دلار استفاده میشه (برای مبالغ بیشتر یک راهی که برخی استفاده می کنند اینه که شماره حساب صرافی رو در یکی از بانک های ایران می گیرند و پول رو در همون ایران براشون واریز می کنند و بعد دلار رو در کانادا تحویل می گیرند). در کل برای مبالغ زیاد اگر از امنیت انتقال پول صرف نظر کنیم براتون به صرفه تر هست که در ایران دلار آمریکا بخرین و در صرافی های کانادا به دلار کانادا تبدیل کنید چون ترح تبدیل دلار کانادا به آمریکا در کانادا خیلی مناسب تر هست.

درود

با اجازه توضیح نهایی رو من بدم. برای فرستادن پول از طریق صرافی در ایران معمولا مقداری حدود 50 تا 80 دلار اضافی میگیرن و روی هر دلار هم 10 تومان اضافی میان! معمولا هم بین 5 تا 10 روز پول به حسابتون میاد. این مساله البته ربطی به کارت شتاب نداره. ولی صرافها هرقدر کار شما راحتتر باشه پول اضافی تر میگیرن!

بااحترام،
ترکان

RE: خرید دلار کانادایی - Nooshafarin - 24-07-2015

درود دوستان و وقت بخیر.
در خصوص خرید دلار کانادا، به یک نکته هم باید دقت کرد.
در فروردین ماه سال جاری، اختلاف قیمت هر دلار کانادا با دلار آمریکا به 550 تومان هم رسید ولی در حال حاضر این اختلاف قیمت به بیش از 700 تومان رسیده.
در ابعاد جهانی هم ارزش دلار آمریکا در مقابل دلار کانادا به آرامی با افزایش مواجه شده.
در حال حاضر ارزش دلار آمریکا به دلار کانادا 1.3 می باشد، در حالیکه 3 ماه پیش این نسبت حدود 1.2 بود.

RE: خرید دلار کانادایی - Hasegava - 30-09-2018

سلام دوستان
من مقدار 2500 دلار کانادا قراره به حسابم واریز بشه. اگه درکانادا به دلار نیاز داره بهم پیام بده. من دلار رو به حساب کانادایی شما کارت به کارت میکنم و معادل ریالی رو در ایران تحویل میگیرم. بدون هیچ کارمزدی