آکادمیا کافه
پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A8%D9%87-PhD-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - over - 20-01-2016

اصولا دانشجو در دوره ی لیسانس کار تحقیقاتی انجام نمیده و در نتیجه توانایی ارائه ی مقاله نداره ولی برای پذیرش Ms یا Direct Phd سایت دانشگاه گفته اند که سه ریکام میخواد حالا سوالی که پیش میاد اینه که از کجا باید بیاریم؟  اخه ریکام نمره که فایده نداره به غیر از اینکه طرف خیلی وقت بذاره و یه پایان نامه ی خوب بنویسه که ازش یه مقاله بکشه بیرون.
اصلا هم فکر خوبی نیست که پول بدیم یکی برامون مقاله چاپ کنه.
حالا با این وضعیت چی کار باید کرد؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - danial.a7394 - 17-06-2016

سلام.....من دارم کارشناسی ناپیوسته میخونم..دوره کاردانی تو یه دانشگاه دولتی بودم( معدل 16.40)ومیخوام برای دوره دکتری مستقیم پذیرش و بورسیه بگیرم..میخوام بدونم دانشگاه یا استادا معدل کارشناسیمو درنظر میگیرن یا دوره کاردانی هم مد نظر قرار میدن؟!!

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - automotive - 17-06-2016

(17-06-2016, 08:23 PM)danial.a7394 نوشته: سلام.....من دارم کارشناسی ناپیوسته میخونم..دوره کاردانی تو یه دانشگاه دولتی بودم( معدل 16.40)ومیخوام برای دوره دکتری مستقیم پذیرش و بورسیه بگیرم..میخوام بدونم دانشگاه یا استادا معدل کارشناسیمو درنظر میگیرن یا دوره کاردانی هم مد نظر قرار میدن؟!!

سلام،
هم بله و هم خیر، دانشگاه هایی در ایالات متحده وجود دارند که توجه ویژه ای به 60 واحد آخر درسی که همان مدرک لیسانس ناپیوسته ی شما است را مدنظر قرار میدهند، باقی دانشگاه ها تمام واحد ها را درنظر میگیرند.

در محاسبه ی معدل 60/90 واحد پایانی و یا معدل 2 سال آخر اشاره ای به این موضوع شده.

اگر معدل کارشناسی شما بالا است و تمایلی ندارید معدل کاردانی شما بررسی شود به دنبال این دانشگاه ها باشید، در غیر اینصورت حتما اعلام کنید که کالج بوده اید و بعد University. هرچند معدل کارشناسی شما بد نیست و حداقل اکثر قریب به اتفاق حداقل دانشگاه های دنیا را پوشش میدهد، مگر اینکه معدل کارشناسی شما پایین تر از این حد باشد.

با احترام

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - Pourmehregan - 25-06-2016

سلام دوستان
ببخشید اطلاعی دارید که آیا اصلا دانشگاهی در آمریکا بورسیه کامل برای رشته حقوق میده یا نه؟ کمک هزینه هم میده یا نه؟
چون شنیدم فقط برای دکتری این امکان وجود داره و نه ارشد. البته من رشته حقوق تجارت بین الملل می خوام بخونم.
از نظر فاکتورهای مورد نیاز برای پذیرش هیچ مشکلی فکر نمی کنم داشته باشم و معدلم حدود 18 هست و آیلتس 7.5 دارم و الان لیسانس حقوق دارم و قبلا هم لیسانس و ارشد مهندسی عمران گرفته بودم و کار کردم. از روی علاقه به سمت حقوق کشیده شدم. آیا نیازی هست برای گرفتن پذیرش با بورسیه و کمک هزینه مقاله هم داشته باشم؟

ممنون از دوستان گرامی

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - Pourmehregan - 25-06-2016

البته ببخشید منظور من اخذ بورسیه برای ارشد حقوق بود و نه دکتری. ولی اگر نتونم برای ارشد بگیرم باید مستقیم برای دکتری اقدام کنم.
ممنونم و منتظر همفکری دوستان هستم

با تشکر

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - lkkk - 26-06-2016

(25-06-2016, 05:33 PM)Pourmehregan نوشته: البته ببخشید منظور من اخذ بورسیه برای ارشد حقوق بود و نه دکتری. ولی اگر نتونم برای ارشد بگیرم باید مستقیم برای دکتری اقدام کنم.
ممنونم و منتظر همفکری دوستان هستم

با تشکر

سلام
من متاسفانه اطلاعات چندانی از رشته شما ندارم ولی هستند کسایی که تونستند پذیرش و فاند بگیرند در رشته شما البته در اروپا و نه آمریکا (هلند. انگلیس ،سوئد). اصولا در رشته های غیر فنی فاند به مراتب کمتر هست مخصوصا برای ارشد. حتی اگر رشتتون فنی بود به سختی فاند ارشد میتونستید در آمریکا پیدا کنید. تا اونجایی که میدونم بیشتر دانشگاههای کانادا هستند که فاند برای ارشد هم در نظر میگیرند ولی برای رشته حقوق اطلاع ندارم. ولی در هر حال اگه می خواهید این رشته را ادامه دهید حتما کشور های اروپایی را هم مد نظر قرار دهید. دوستان دیگه که رشتشون اینه میتونند اطلاعات بیشتری در اختیار شما بگذارند.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - Na123 - 11-12-2016

سلام
با توجه به اطلاعاتی که در این فروم بدست اوردم و همین طور امکانات مالی ام فکر می کنم همین دکتری مستقیم برام بهتر باشه.
خوب از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره ولی اگه دانشته باشه یه نکته خیلی مثبته.
حالا سوال این جاست که با فرض اینه بقیه موارد درست هستند چقدر و چند تا مقاله جون دار داشته باشیم تا بشه از یه دانشگاه رنک عالی یه همچین پذیرشی با فول فاند گرفت؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - Matinking - 11-12-2016

(11-12-2016, 11:21 PM)Na123 نوشته: سلام
با توجه به اطلاعاتی که در این فروم بدست اوردم و همین طور امکانات مالی ام فکر می کنم همین دکتری مستقیم برام بهتر باشه.
خوب از دانشجوی لیسانس انتظار مقاله نمیره ولی اگه دانشته باشه یه نکته خیلی مثبته.
حالا سوال این جاست که با فرض اینه بقیه موارد درست هستند چقدر و چند تا مقاله جون دار داشته باشیم تا بشه از یه دانشگاه رنک عالی یه همچین پذیرشی با فول فاند گرفت؟

- "رنک عالی" یک عبارت کیفی هست و هرکس ممکن هست تعریف خودش رو از عالی داشته باشه...

- برای رشته/دانشگاه هایی که خیلی رقابتی هستند همیشه باید ترکیبی از همه بخش های رزومه عالی باشه... مثلا بدون معدل top شانس بالا نیست... ولو اینکه n تا مقاله جون دار یا 2n تا جون ندار داشته باشید...

- تعداد مقاله هرچه بیشتر باشه بهتر هست... ولی حتی گاهی یک مقاله هم می تونه باعث جلب نظر اساتیدی بشه که در اون حیطه فعال هستند...

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - niloofar_m - 24-12-2016

سلام دوستان. در سایت وزارت علوم ایران برای ارزیابی مدرک دکتری این رو نوشته:

نقل قول: ارزشیابی مدارک تحصیلی دوره دکتری صادره از موسسات ممتاز و خوب، منوط به داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر از دانشگاه‌های داخل یا دانشگاه‌ها و موسسات خارجی مورد تأیید وزارت.

می خواستم بدونم کسانی که برای دکتری مستقیم می رن وضعیتشون چطور می شه اگه برگردن؟ باید حتما یه مدرک کارشناسی ارشد هم از دانشگاه مورد نظرشون بگیرن؟ آیا همه دانشگاه ها قبول می کنن این کارو کنن؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - Matinking - 24-12-2016

(24-12-2016, 05:40 AM)niloofar_m نوشته: سلام دوستان. در سایت وزارت علوم ایران برای ارزیابی مدرک دکتری این رو نوشته:

می خواستم بدونم کسانی که برای دکتری مستقیم می رن وضعیتشون چطور می شه اگه برگردن؟ باید حتما یه مدرک کارشناسی ارشد هم از دانشگاه مورد نظرشون بگیرن؟ آیا همه دانشگاه ها قبول می کنن این کارو کنن؟

فکر کنم این تایپک از چشمتون دور مونده...

میشه نتیجه گرفت که:

1- در مورد اینکه تکلیف چیه باید صریحا از وزارت علوم سوال بفرمایید...

2- خیر... دانشگاه ها الزاما ضمن دوره دکترا مدرک master نمیدن... البته در خیلی از دانشگاه های آمریکا باب هست که اگر کسی requirement های master رو حین دکترا بگذرونه بهش مدرک master  هم میدن ولی این در همه موارد قطعیت نداره... در مورد کشورهای دیگه هم که اصلا ممکنه موضوعیت نداشته باشه مثلا شما اگر در UofT دوره master رو به Ph.D. تغییر بدید، هرگز مدرک master بهتون داده نمیشه...