آکادمیا کافه
رد شدن ویزای استرالیا و دلایل آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: روادید استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: رد شدن ویزای استرالیا و دلایل آن (/Thread-%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4

رد شدن ویزای استرالیا و دلایل آن - Pasha - 26-12-2011

برای من ایمیل اومده که گردش مالی که ارایه کردی پایین بوده. واسه همین ویزا نمیدیم. حق تجدید نظر هم به هم نداده. گفته اگر خواستی میتونی دوباره درخواست ویزا کنی. من هم همینجور حیرون موندم که چرا بدون درخواست مدارک مالی جدید کاملا درخواست ویزام رد شده. نه اخطاری نه PVA هیچی. منم که دیگه با کمال ناراحتی از فوریه به جولای دیفر کردم. من حتی بلیط هم رزرو کرده بودم. نظر شما در این مورد چیه؟ به نظر شما اینطور شد؟ به نظر شما ربطی به اتفاقات سفارت انگلیس داره؟ آیا باید هزینه ویزا رو دوباره پرداخت کنم؟ به نظرتون با وجود اینکه گفته حق تجدید نظر برای این درخواست ویزا ندارم، آیا زنگ زدن به سفارت امان فایده ای میتونه داشته باشه؟ در مورد اینکه آیا باید هزینه درخواست ویزا را بدم یا نه و اینکه دوباره باید ترجمه مدارک را تهیه کنم یا نه، راهنمایی کنید.

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - Bahram - 26-12-2011

بسیار متاسفم از این بابت!
بیشتر برای استرالیا متاسفم که بسادگی درخواست پناهندگی تقریباً تمامی افراد را سر بهانه های ساختگی و دروغین میپذیرد و به آنها مسکن و حقوق برای آنها فراهم میکند، آنوقت اینطور راحت از دانشجویان که میتونند مایه افتخارشون باشه، میگذرند و سخت گیری میکنند.

صدالبته جایگاه ایران در روابط بین الملل ربط داره و حوادث انگلستان هم قطعاً بی تاثیر نیست.

بعید میدونم زنگ زدن تاثیری داشته باشه، چون شما رو به کیس آفیسر وصل نمیکنند مگر اینکه از طریق ایمیل دلیلش رو بپرسید. ولی در هر حال بعید میدونم قانع شوند. چون تصمیمات همه گرفته شده. حالا شما تلاشتون رو بکنید ولی مراقب فوت وقت نیز باشید.
درصورت درخواست مجدد، حتماً باید هزینه ویزا رو مجدداً بپردازید و مدارک رو مجدداً تهیه کنید(کاملاً احساستون رو درک میکنم و میدانم سنگین است)
میتونه یک دلیلش هم رشته و موضوع تحقیقتون باشه. در اکثر کشورها منجمله امریکا نیز اینگونه است.

میتونم بپرسم موضوع تحقیق دکترا و پایان نامه فوق لیسانستون راجع به موضوع حساسی بوده؟
من همیشه به بچه ها گفتم ریسک نکنید و تا حد ممکن سعی کنید حساب مالیتون لب مرزی نباشه. ضمناً مگر شما فاند کامل نداشتید که ازتون گردش مالی خواسته بودند؟

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - Pasha - 26-12-2011

من برای Undergraduate اقدام کردم. اصلا تمام حرفای کیس آفیسر در مورد مدارک مالی درست، ولی به نظر من یک جورایی رفتار غیر معقولانه‌ای داشت. چون اولا درخواست مدارک مالی جدید نکرد و دوم اینکه حق تجدید نظر هم نداده. فکر نمیکنم که سفارت آمریکا یا کانادا اینجوری رفتار کنند. 70 درصد نامه ای که برای من فرستاد در مورد مسائل بی ربطی نوشته بود. انگار خیلی دلش پر بود. مثلا نوشته بود وضع اقتصادی، سیاسی کشور به صورتی است که اگر شما رفتی اونجا ممکنه نخوای برگردی. انگار نه انگار درخواست ویزای دانشجویی کرده‌ام. اینم بگم به غیر از مدارک مالی، کوچک ترین نقصی نداشت مدارک. مدارک ایران فقط میره اونجا یا مدارک کشورهایی مثل ترکیه و امارات و عربستان هم همه میرند اونجا؟

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - Bahram - 27-12-2011

(26-12-2011, 09:21 PM)Pasha نوشته: من برای Undergraduate اقدام کردم. اصلا تمام حرفای کیس آفیسر در مورد مدارک مالی درست، ولی به نظر من یک جورایی رفتار غیر معقولانه‌ای داشت. چون اولا درخواست مدارک مالی جدید نکرد و دوم اینکه حق تجدید نظر هم نداده. فکر نمیکنم که سفارت آمریکا یا کانادا اینجوری رفتار کنند. 70 درصد نامه ای که برای من فرستاد در مورد مسائل بی ربطی نوشته بود. انگار خیلی دلش پر بود. مثلا نوشته بود وضع اقتصادی، سیاسی کشور به صورتی است که اگر شما رفتی اونجا ممکنه نخوای برگردی. انگار نه انگار درخواست ویزای دانشجویی کرده‌ام. اینم بگم به غیر از مدارک مالی، کوچک ترین نقصی نداشت مدارک. مدارک ایران فقط میره اونجا یا مدارک کشورهایی مثل ترکیه و امارات و عربستان هم همه میرند اونجا؟
بله، تا جایی که شنیده بودم قبلاً اگر مدارک و همچنین حساب بانکی مشکلی داشت، یک فرصت دیگر میدادند که مساله رو برطرف کنید ولی متاسفانه با شما اینچنین رفتاری داشته اند.
در مورد کشورهای دیگه بعید میدونم پرونده هاشون رو بفرستند امان، برای ما هم قبلاً در واقع تهران بررسی میشد ولی چون درخواست ها زیاد بودند و بررسی هرکدام حداقل 1 سال طول میکشید، دیگر پرونده ها رو امان میفرستند.

ضمن اینکه اخیراً دارند سختگیری هایی در زمینه ویزای دانشجویی میکنند و پارامترهای جدیدی همچون GTE را برای این منظور بکار میگیرند.
لطفاً در فایل پیوست این موضوع رو بهتر ببینید...

.pdf   2011-genuine-temporary-entrant_2.pdf (اندازه 96.1 KB / تعداد دانلود: 85)

ضمن اینکه بنظرم هرچه زودتر تقاضای ویزای مجدد کنید و نگران هزینه های ویزا و ترجمه نباشید. این پولها واقعاً در برابر پولی که در استرالیا خرج میکنید هیچی نیستند. ایشالا استرالیا که تشریف آوردید میرید سر کار همه این پولها رو چندروزه در میارید. Smile

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - sepidehhhhh - 09-06-2012

سلام

در مورد اینکه بعضی رشته ها سخت ویزا مدین سوال دارم. من رشته علوم پایه
هستم ولی مقالاتم طوری که با استادای مهندسی مواد و مهندسی پلیمر و مکانیک
ارتباط بر قرار کردم. اونا هم تو این زمینه مشکلی نداشتن...خواستم بدونم
واسه این رشته ها ویزا نمیدن؟ یا ویزا رو دیرتر میدن؟

ممنون

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - Saeid - 09-06-2012

(09-06-2012, 12:00 PM)sepidehhhhh نوشته: سلام

در مورد اینکه بعضی رشته ها سخت ویزا مدین سوال دارم. من رشته علوم پایه
هستم ولی مقالاتم طوری که با استادای مهندسی مواد و مهندسی پلیمر و مکانیک
ارتباط بر قرار کردم. اونا هم تو این زمینه مشکلی نداشتن...خواستم بدونم
واسه این رشته ها ویزا نمیدن؟ یا ویزا رو دیرتر میدن؟

ممنون
استرالیا به رشته ای مثل مواد حساس هستش. من رشته های دیگه رو ندیدم گیر بدن. فقط همین مهندسی مواد. به نظرم جای نگرانی نداره. میتونید برای اطمینان به جاهای دیگه هم فکر کنید. مکانیک خیلیا رفتن و کلا رشته مشکل داری برای استرالیا نیست. در کل معمولا ویزای استرالیا تا 40 روز معمولا میاد. بعضیا بوده که ویزاشون اصلا نیومده برا رشته مواد از استرالیا. ولی تعدادشون خیلی کمه. تعدادی هم بودن که ویزا گرفتن. امیدوارم شما جزو اون بعضیها نباشید. موفق باشید.

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - amin_mb - 09-06-2012

در تکمیل صحبت های سعید عزیز، باید بگم که
رشته های
مواد
کنترل
هوافضا و
مکانیک (موضوعات تحقیق خاص)
تاکنون جز رشته هایی بودند که در گرفتن ویزا به مشکل برخورد کردند، ولی همونطور که سعید جان هم گفتند، تعداد افراد زیادی از مکانیکی ها توسنتند ویزا بگیرند، و خیلی خیلی کم این مشکل پیش اومده.

موفق وموید باشید

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - حافظی - 17-07-2012

پستهای اینجا خیلی قدیمی شده . آیا در حال حاضر کسانی این سایت رو ساپورت میکنن یانه؟

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - Bahram - 18-07-2012

(17-07-2012, 12:31 PM)حافظی نوشته: پستهای اینجا خیلی قدیمی شده . آیا در حال حاضر کسانی این سایت رو ساپورت میکنن یانه؟
منظورتون از ساپورت چیست؟ بروز رسانی؟
شخص خاصی برای اینکار در نظر گرفته نشده، طبیعتاً از همه کاربران انتظار میره اگر خبر جدیدی از سفارت و نحوه ویزا دادن و رد کردن دارند در اینجا قرار دهند.
خود شما اطلاع دقیقتری در این زمینه دارید؟ آیا دیدید کسی اخیراً رد بشه یا ویزا بهش داده بشه؟

RE: رد شدن ویزا و دلایل آن - sinazareha - 07-10-2012

سلام دوستان

من الان واقعا گیج شدم. نمیدونم ویزا می گیرم یا نه. می خواستم نظر شما رو هم بدونم.

من 21 سالمه. 2 سال دانشگاه رفتم ولی چون تهران مهمانی گرفته بودم باید می رفتم
شهرستان می خوام از اول یعنی واسه لیسانس برم. application هم گرفتم. فقط
می خواستم بدونم الان که 3 سال از آخرین مدرکم که پیش دانشگاهیه می گذره مشکلی واسه ویزا
گرفتنمه؟ به نظرتون برم وکیل بگیرم یا نه؟