آکادمیا کافه
بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مکانیک و هوافضا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)

صفحات 1 2

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - M1KE - 17-05-2014

نظر شخصی من اینه که تحصیل در دانشگاهی با رتبه بدتر ولی در گرایشی که آدم به اون علاقه داره بهتر از این هست که در دانشگاه بهتر چیزی رو بخونه که بهش علاقه نداره چون این موضوع روی آینده تحصیلی و شغلی آدم تاثیر زیادی می گذاره و انگیزه های او رو تا جد زیادی تحت تاثیر قرار میده.

بنابراین اگر امکانش هست که گرایش مورد علاقه تون رو در دانشگاه غیر معروف تری نسبت به علم و صنعت بخونید به نظرم بهتر از این هست که یک سال دیگه دوباره برای کنکور وقت بگذارید. دوباره خوندن گاهی جواب میده ولی تقریبا 70-60 درصد دوستان من که دوباره کنکور خوندن رتبه هاشون تغییر چشمگیری نکرد و فقط اونهایی تغییرشون زیاد بود که بار اول خیلی کم وقت گذاشته بودند.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - milania - 18-05-2014

گرایش مورد علاقم تبدیل انرژی هستش که نزدیک ترین بهش آیرودینامیکه
دانشگاه غیرمعروف تر واسه مکانیکم میشه شهرستانا اصفهانم نمیاره

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - M1KE - 18-05-2014

دانشگاه های شهرستان ها هم خیلی هاشون از نظر علمی خوب هستند ولی دانشگاه های تهران امکانات و تسهیلات جانبی بیشتری دارند (مثل دسترسی به دانشگاه های دیگه تهران، شرکت ها و کلاس زبان و خیلی موارد دیگه که در تهران راحت تر در دسترس هست). من خودم برای نمونه می تونستم در رشته ای که علاقه نداشتم در شریف بخونم ولی به سمت رشته مورد علاقه ام در یکی دیگه از دانشگاه های تهران رفتم با این ذهنیت که هم رشته مورد علاقه ام بود، هم به امکانات عمومی تهران دسترسی داشت و هم اینکه برای دانشگاه های خارجی، دانشگاه های تهران با هم تفاوت چشمگیری ندارند. من یکی دو ماه بیشتر برای کنکور نخوندم ولی با توجه به اینکه در دانشگاه های تهران قبول می شدم از نتیجه کار راضی بودم ولی اگر شرایط طوری بود که مجبور می شدم به سمت دانشگاه های شهرستان ها برم شاید دوباره برای کنکور می خوندم. شما خودتون رو بهتر می شناسین. ببینید برای این کنکور چقدر مطالعه کرده بودین و با چند درصد از توانایی هاتون شرکت کردین. مثلا اگر حدود 6 ماه و بیشتر وقت گذاشته بودین شاید مطالعه دوباره هم تاثیر خیلی شگرفی نگذاره ولی اگر مثلا نرسیدید یک سری درس ها رو بخونید و حس می کنید خیلی ضعیف ظاهر شدین مطالعه دوباره در سال پیش رو می تونه رتبه تون رو بهبود بده.

مرسی از پاسختون بله تو خودم میبینم ولی هی هوا فصا وسوسم میکنه پروژشو میتونم مکانیکی ور دارم فقط عنوانش هوا فضاست و شاید درد سر شه واسه اپلای
پاک گیج شدم

1-میترسم حتی اگه مکانیکی کار کنم بهونه در بیارن(برای دکترای مکانیک میخوام اقدام کنم)
2-میگم شاید چیزی شد و نرفتم اونوقت کار کجا بود واسش تو ایران؟

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - M1KE - 19-05-2014

به هر حال گاهی تصمیم هایی که آدم می گیره یک جنبه های منفی هم داره و نمیشه به شکلی عمل کرد که همه پیامدها به شکل دلخواه باشند. در چنین شرایطی خیلی مهمه که با شناختی که از خودتون دارین اهداف بلند مدت زندگانی تون از نظر تحصیلی، شعلی، اقامتی و غیره رو تعیین کنید و بعد تصمیمی رو بگیرید که با این اهداف بلندمدت سازگارتر باشه.

برای نمونه برای فردی که تحصیل در دانشگاه های آمریکا خیلی مهمه می بایست به شکلی عمل کنه که شانس گرفتن ویزاش بیشینه باشه (با کار کردن روی موضوع های غیر حساس و دیگر مواردی که به شکلی به این موضوع کمک می کنند) و برای فردی که کار یا تحصیل در یک گرایش خاص مهمتر هست حتی به قیمت پایین اومدن شانس ویزا هم بهتره در گرایشی که علاقه داره ادامه تحصیل بده.

با این توضیحات اگر به شرایط شما نگاه کنیم، می تونید این ریسک رو بکنید و روی موضوع مکانیکی کار کنید ولی در انگیزه نامه و رزومه به شکلی پایان نامه رو توضیح بدین که مشخص باشه موضوعش غیر حساس هست. در مورد بازار کار هوافضا و مکانیک در ایران من اطلاع خاصی ندارم ولی تا جایی که دیدم در بازار کار رشته های مهندسی با اطلاعات کارشناسی هم می تونید کار کنید و لزومی نداره ارشدتون هم در همون زمینه باشه. اینطور که به نظر می رسه شما سابقه کار هم ندارید و از این نظر در سفارت کمتر روی شما حساس می شوند چون افرادی که در همون زمینه های حساس در مکان های خاصی کار هم کرده باشند احتمال رد شدن شون بیشتر از افرادی هست که صرفا دانشجو بودن و در هیچ پروژه واقعی همکاری نداشتن.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - gsa - 14-11-2015

سلام دوستان
من ارشد رشته ی هوافضا  گرایش سازه  هستم - سال اول دانشگاه ازاد علوم تحقیقات
میخواستم بدونم برای دکتری بهتره کدوم دانشگاه برم - اصلان هوافضا برم یا مکانیک
و بهتره برای پایان نامه رو چه موضوعایی باشه که مشکل واسه اپلای کردن پیش نیاد
ممنون میشم کمکم کنید

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - Shihan - 15-11-2015

(14-11-2015, 11:25 PM)gsa نوشته: سلام دوستان
من ارشد رشته ی هوافضا  گرایش سازه  هستم - سال اول دانشگاه ازاد علوم تحقیقات
میخواستم بدونم برای دکتری  بهتره کدوم دانشگاه برم - اصلان هوافضا برم یا مکانیک
و بهتره برای پایان نامه رو چه موضوعایی باشه که مشکل واسه اپلای کردن پیش نیاد
ممنون میشم کمکم کنید

به نظر بنده بهتره فعلاً از تحصیل در گرایش هوافضا دوری کنید هر چند تحریمها برداشته شده است اما دید به برخی رشته ها همچنان منفی است. اگر به گرایهشای متنوع نزدیک به مکانیک که ریسک کمتری داره اقدام کنید.

RE: بررسی وضعیت گرایش های مختلف مهندسی هوافضا - ناصر زارعی - 05-04-2016

با سلام.من کارشناسی مهندسی مکانیک از شهرستان دارم و کارشناسی ارشد هوافضا گرایش پیشرانش از دانشگاه صنعتی مالک اشتر.به نظرتون میتونم واسه دکترای مکانیک توی امریکا یا هلند اقدام کنم؟؟