آکادمیا کافه
زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاه های کانادا (/Thread-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاه های کانادا - Cortex - 20-01-2011

بحث در مورد زمان مناسب برای اقدام در دانشگاه های کانادا در این تاپیک مطرح می شود.
ارادتمند

RE: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا - pouya - 23-08-2011

برای ترم پاییز معمولا ددلاین از ۱۵ دسامبر تا آخر ژانویست (بسته به دانشگاه)
برای ترم زمستون از آوریل تا می
و معمولا دانشگاههای کانادا پذیرش تابستون ندارند.

زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا - maryamseyedi - 26-06-2012

ممنون از پاسخ دوستان
پرکردن فرم پذیرش برای دانشگاههای کانادا از کی شروع میشه؟

RE: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا - m.ost - 27-06-2012

(26-06-2012, 09:21 PM)maryamseyedi نوشته: ممنون از پاسخ دوستان
پرکردن فرم پذیرش برای دانشگاههای کانادا از کی شروع میشه؟
سلام دوست عزیز

ددلاین دانشگاه های کانادا با هم متفاوته و ممکنه حتی برای رشته های مختلف فرق کنه. مثلا یکیشون ممکنه 1 دسامبر باشه و یکی دیگه اول ژانویه. منطقی هست که شما مدارکتون رو حداکثر تا اواسط پاییز آماده کرده باشین که به ددلاین برسه. بنابراین در مورد هر دانشگاهی بهتره سایت خود دانشگاه رو چک کنید. هر دانشگاهی یک ددلاین داره که شما میتونین تا قبل از اون تاریخ برای پر کردن فرم های پذیرش و ارسال مدارکتون اقدام کنید. البته بهتر هست که کارها رو به روزهای آخر موکول نکنین.
معمولا زمان مناسب برای اپلای اگر تماس با استاد رو هم جز اون در نظر بگیریم از اواخر شهریور آغاز میشه.

RE: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا - Paradise4 - 19-07-2012

دانشگاهی در کانادا که می خوام apply کنم deadline برای پذیرش در ماه May رو اول September گفته . آیا منظورش اینه که از الان تا اول سپتامبر فقط برای apply و فرستادن مدارک وقت دارم ؟! ممنون

RE: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا - m.ost - 19-07-2012

(19-07-2012, 09:38 PM)Paradise4 نوشته: دانشگاهی در کانادا که می خوام apply کنم deadline برای پذیرش در ماه May رو اول September گفته . آیا منظورش اینه که از الان تا اول سپتامبر فقط برای apply و فرستادن مدارک وقت دارم ؟! ممنون
سلام
وقتی دانشگاهی مثلا میگه ددلاین برای ترم بهار تا اول سپتامبر هست یعنی شما تا اول سپتامبر باید تمام مدارک لازم رو فرستاده باشین و اپلیکیشن رو کامل کرده باشین. بعضی از دانشگاه ها یک بازه خاص دارن و بعضی هم نه. مثلا میگن برای اپلای برای ترم پاییز از اکتبر تا دسامبر میتونین اپلای کنین و بعضی هم نه. درکل بهتر هست که مدتی قبل از ددلاین ذکر شده کارهای اپلای رو تکمیل کنید و به روزهای آخر نگذارین.

RE: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا - Kitty - 15-12-2012

سلام من دوتا كشور كه خيلي دوست دارم براي ادامه تحصيل بروم ١-كانادا و٢- استراليا سوال قسمت مربوط به استراليا را انجا پرسيدم و اما درمورد كانادا:
كدوم دانشگاه كه زبان ايلتس مي خواد ؟ همه دانشگاه كانادا ايا تافل و فرانسوي مي خواند! من ليسانس ميكروبيولوژي با معدل ١٤ هستم و مرداد ٩٢ درسم تمام ميشه و جوري مي خوام كارامو بكنم كه ٢٠١٤ يك كدوم از اين كشور ها باشم و مداركهايم را ابان ٩١ بفرستم.و از الان دارم حسابي زبان مي خونم كه ايلتس ٦/٥ به بالا بشوم.هزينه هر سال كانادا به چه صورتيه و در ضمن من مي خواهم فوق ليسانس بيوشيمي يا داروسازي بخونم ايا امكان پذيرش اصلا وجود دارد؟ هزينشم خودم مي خواهم بدهم .شما چه دانشگاهي پيشنهاد مي كنيد؟ويه سوال ديگه ميشه هم به استراليا هم به كانادا رشته و دانشگاهي كه انتخاب ميشه به دوتاشون براي پذيرش اقدام كرد؟ببينم كدوم كشور منو قبول مي كنن يا اينكارا به نظر شما انجام ندهم؟!! اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشوم
مرسي از سايت خوبتان.

[برش] زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - zahya - 17-07-2013

با سلام به متخصصین فن و وقت عزیزتان بخیر.
عزیزانم سوالاتم اینست که برای اپلای کردن برای دانشگاه گفته  septamber 2014 یعنی:
1- یعنی شروع ترم از پاییز 2014 هست یا ژانویه؟
من تمامی مدارک و همچنین نمره زبان را تا آنموقع باید ارسال کنم؟
2- بهترین زمان برای دادن نمره زمان کی هست؟
3-جعبه لایتنز چیه؟
سپاس در سپاس

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - blur - 17-07-2013

(17-07-2013, 09:58 AM)'zahya' نوشته: با سلام به متخصصین فن و وقت عزیزتان بخیر.
عزیزانم سوالاتم اینست که برای اپلای کردن برای دانشگاه گفته  septamber 2014 یعنی:
1- یعنی شروع ترم از پاییز 2014 هست یا ژانویه؟
من تمامی مدارک و همچنین نمره زبان را تا آنموقع باید ارسال کنم؟
2- بهترین زمان برای دادن نمره زمان کی هست؟
3-جعبه لایتنز چیه؟
سپاس در سپاس

اگه این تاریخ ددلاینه پس باید نمره زبان و تمامی مدارکتون رو تا اون تاریخ بفرستید و به دستشون برسه. حتما همونجا نوشته که ددلاین کدوم ترمه و شروع ترم کی هست. ولی اگه امریکاست برا ترم بهاره هست، بازم سایت دانشگاه رو بخونید. زمانی باید امتحان زبان بدین که نمرتون تا ددلاین ریپورت بشه.
استفاده از روش لایتنر معمولا با نرم افزار جی ممورایز یا انکی هست چون راحت تره استفاده شون و ضمنا یه سری لغت آماده دارن. به اینجا و اینجا مراجعه کنید.

RE: زمان مناسب برای iBT/IELTS و GRE - zahya - 17-07-2013

با سلا مجدد. این تاریخ ددلاینهایشان هست. برای اینکه من برای ترم بهار 2014 من بتونم شروع ترم داشته باشم، باید تمامی مدارکم و زبانم برای 31 شهریور 1392 ریپورت کنم؟
Application Deadlines
Standard Admission Dates       Canadian         Non-Canadian
For September Admission            June 1            April 1
For January Admission                 October 31    August 31
For May Admission                    February 28     December 31