آکادمیا کافه
ارزیابی مدارک توسط WES و سایر موسسات مشابه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: ارزیابی مدارک توسط WES و سایر موسسات مشابه (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-WES-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5

ارزیابی مدارک توسط WES و سایر موسسات مشابه - amirhossein.gh - 03-12-2011

سلام دوستان
حتما همه شما سازمان WES رو میشناسین
این موسسه برای برگرداندن نمرات شما به رنج 0-4 است ولی یه سری مشکلات هست:
هزینه اش زیاده
زمان زیادی میکشه
ممکنه یه سری از واحدهای شما رو حذف کنن
الان من برای یکی از دانشگاهها میخام.آیا باید ریزنمرات رو براشون بفرستم و اونا بعدا خودشون میفرتن برای دانشگاه یا نه؟
وظیفه این موسسه فقط عوض کردن رنج نمرات است یا کار دیگه ای هم میکنن؟
موسسات نزدیک دیگر کدامند؟آیا هزینه های اونا کمتره؟
متشکرم

RE: WES - Pejman - 03-12-2011

موسسات مشابه WES خیلی زیادند. اینجا لیست این موسسات آورده شده. علاوه بر معادل سازی نمرات بعضی کارهای دیگه هم می کنند که در سایتهاشون توضیح داده شده. هزینه ها تو بعضی موسسات دیگه کمتر هم هست. ولی باید تو سایت دانشگاه چک کنید، چون بعضی دانشگاه ها فقط یه سری موسسات خاص رو قبول می کنند برای معادل سازی نمرات.

راستش من خودم هر دانشگاهی که از این مدارک می خواست رو بیخیال شدم. مگر اینکه آدم جواب خیلی خوبی از استاد داشته باشه و تقریباً مطمئن باشه پذیرش و فاندش جور می شه. در غیر این صورت زیاد نمی ارزه. این نظر منه.

یه سری می دونم اصل مدارک رو از شما می خوان. یعنی اصل ریزنمرات رو باید پست کنید. بعد مثلاً دو سه هفته ای پیششون می مونه و برمی گردونن. با کل زمان پست و اینها کلی طول می کشه. این کل اطلاعات من بود.

--------------------------------------------

الان یادم اومد. یه سری هم که اصل ریزنمرات رو نمی خوان، تاکید دارند که ریز نمره ترجمه شده حتماً از طرف دانشگاه فرستاده بشه نه توسط خود فرد. این هم باز یه مشکلی هست که بعضیاشون دارند.

RE: WES - amirhossein.gh - 04-12-2011

TRANSLATIONS:
  • Please submit clear and legible photocopies of word-for-word English translations along with your foreign language documents. Please do not send original translation documents as they cannot be returned.
  • If you need to identify a professional translation service, you may contact University Language Services, Inc. (ULS) at 1-800-419-4601. (Outside the U.S., call 212-766-4111.) All arrangements must be made directly with ULS or any other certified translation service of your choice.
  • Applicants should NOT submit their original documents.
  • http://www.wes.org/required/index.asp
  • اگه ایرانو بزنین معلوم میشه
راستی پژمان جان نهایتا نفهمیدم باید کپی رو براشون بفرستم یا اصلو. چون یه سری از بچه ها میگن باید تو پاکت مهر شده دانشگاه باشه؟

RE: WES - تبدیل نمرات به مقیاس ۰ - ۴ - Pejman - 04-12-2011

امیر حسین جان همونطور که گفتی اینجا اصل رو نمی خواد و خیلی هم تاکید کرده که اصلش رو نفرستید. از این لحاظ خوبه. اینطور که من متوجه شدم باید کپی اصل مدارک و کپی ترجمه مدارک رو بفرستید. اگر که اشتباه می کنم دوستان اصلاح کنند.

در هر حال با توجه به اینکه در مورد ریزنمرات گفته شده
To be sent directly to WES by the institutions attended
یعنی اینکه باید از طرف دانشگاه مستقیماً فرستاده بشه. فکر می کنم در این مورد کوتاه نمیان و شنیدم بچه هایی که خودشون فرستاند ریزنمرات رو، ازشون قبول نکردند. در هر حال با یه ایمیل می شه این رو هم مطمئن شد.

RE: WES - تبدیل نمرات به مقیاس ۰ - ۴ - ice - 04-12-2011

(04-12-2011, 09:36 AM)Pejman نوشته: یعنی اینکه باید از طرف دانشگاه مستقیماً فرستاده بشه. فکر می کنم در این مورد کوتاه نمیان و شنیدم بچه هایی که خودشون فرستاند ریزنمرات رو، ازشون قبول نکردند. در هر حال با یه ایمیل می شه این رو هم مطمئن شد.
پژمان جان مگر دانشگاه ها خودشون می فرستند؟ هر دو دانشگاه من فقط پاکت رو مهر و موم کردند و دادند خودم بفرستم. یعنی به این شکل رو قبول نمی کنند؟

RE: ارزیابی مدارک توسط WES و سایر موسسات مشابه - Pejman - 04-12-2011

(04-12-2011, 10:06 AM)ice نوشته: پژمان جان مگر دانشگاه ها خودشون می فرستند؟ هر دو دانشگاه من فقط پاکت رو مهر و موم کردند و دادند خودم بفرستم. یعنی به این شکل رو قبول نمی کنند؟
والا دقیقاً یادم نیست که این مشکل با WES بوده یا موسسات دیگه. تو سایتش که گفته شده باید دانشگاه بفرسته. در هر حال به نظر من بهترین کار مکاتبه با WES هست (برای اطمینان و جلوگیری از بروز مشکل).

شاید هم اون دوستانی که به مشکل بر خوردند پاکت ها رو همراه مدارک دیگه ای فرستادند و به همین خاطر اون موسسه متوجه شده که پاکت ها از طرف دانشگاه ها ارسال نشده.

RE: ارزیابی مدارک توسط WES و سایر موسسات مشابه - esf11 - 23-08-2012

سلام دوستان راستش من مدارکم را پارسال برایه WES فرستادم و کلا از اول تا آخرش را آماده کردم که انشالله به درده نسل هایه بعد بخوره Smile :
موفق و پیروز باشید.

- maryam4312 - 11-01-2013

درود

WES iGPA Calculator در ازای 5دلار، تا دو معدل رو حساب میکنه

RE: ارزیابی مدارک توسط WES و سایر موسسات مشابه - hystaspes - 04-04-2013

دوستان عزیز کسی خبر دارد که چطور از دانشگاه آزاد تهران جنوب می شود در خواست مهر و موم کردن و پست کردن مدارک را داد؟! کارنامه را به زور بعد از 1 ماه برو بیا و بعد از این که یک بار هم لطف فرمودند گمش کردند به خودم دادند حالا من در عجبم از این ها چطوری درخواست پر کردن فرم انگلیسی WES و پست کردن به آمریکا را بکنم !

اگر کسی تجربه یا اطلاعاتی دارد لطفا در اختیار بنده بگذارید خیلی متشکر می شوم.

RE: ارزیابی مدارک توسط WES و سایر موسسات مشابه - Simon2007 - 04-04-2013

تشريف ببريد واحد بين الملل دانشگاه آزاد در خيابان پاسداران . گلستانش دقيق يادم نيست 7 يا 9 بايد باشه باز تو گوگل سرچ كن. اونجا دفتر كاراپسته . قبله پست مداركتون رو مهر و موم ميكنه و خودش ميفرسته. اين پروسه اييه كه كليه دانشجويان آزاد بايد طي كنند و همگي برند اونجام. موفق باشيد. راستي WES هزينه داره مطمئنيد دانشگاه مورد نظر خواسته همچين چيزي رو؟ حدود 120 دلار بوده قبلا بازم بپرسيد.شادزي [img]images/smilies/smile.gif[/img]