آکادمیا کافه
لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا (/Thread-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - ShahdaD - 02-12-2011

دوستانی که به آمریکا عزیمت کردند لطفا لیست وسایلی که احساس میکنند در آمریکا نیاز هست(برای یک دانشجو) با خودمون ببریم رو در اینجا بنویسند.
پ.ن: در حال حاضر ترکیش به من گفته 2 تا چمدان 23 کیلیویی میتونم با خودم ببرم، اما به دلیل پرواز دیگرم که با American Airline هست باید برای چمدان دوم 50 دلار جریمه پرداخت کنم آیا بردن این وسایل به پرداخت آن 50 دلار می ارزد؟
پیشاپیش سپاس گذارم.

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - Babak - 03-12-2011

من یک سری مواردی که به ذهنم می‌رسه رو می‌نویسم.
* لباس برای دو، سه ماه اول همراه داشته باشید، چون در اوایل کار ممکنه با مراکز خرید و غیره آشنا نباشید و نتونید خرید کنید.
* نرم‌افزارهایی که فکر می‌کنید لازم‌تون می‌شه رو همراه خودتون بیارید.
* کتاب‌های درسی رو تا اونجا که می‌تونید همراه داشته باشید. کتاب در امریکا به مراتب گرون‌تر از ایرانه.
* خوبه که دو، سه تا بشقاب و یکی دو تا قابلمه کوچیک همراه داشته باشید، چون اوایل کار خرید کردن سخته.
* گواهینامه و ترجمه رسمی‌اش رو فراموش نکنید.

در مورد بار اضافی هم به نظرم کاملا می‌ارزه که ۵۰ دلار رو بپردازید و کتاب و یک سری وسائل اولیه زندگی رو همراه خودتون بیارید.

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - mahyarelc - 03-12-2011

درود
اول در مورد پ.ن: حتما مطمئن شید که اضافه بار میخورید واسه چمدون دوم...من فکر میکنم اگه بلیطتون رو پشت سر هم گرفته باشید و کانکشن داشته باشید تو امریکا مشکلی واسه 2 تا چمدون نباشه...من خودم با امارات رفتم، تو LA کانکشن داشتم و بعد با frontier پرواز داشتم...همون 2 تا چمدونی که میتونستم با امارات ببرم رو تو کانکشن امریکا تحویل دادم
علاوه بر موارد ذکر شده در پست قبلی؛ این موارد هم به نظر من میرسه:
- گواهینامه بین المللی
- قرص و دارو های مجاز
- اگه بشه بالش و پتو!
- اگه خواستید یک مقدار آجیل!
- کیسه زباله و فریزر
(من کلا به نظرم تا جایی که جا خالی دارین لباس بیارید)

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - Nimaa - 13-12-2011

واقعاً گواهینامه بین المللی توی آمریکا به دردمون میخوره؟ من شنیده بودم که ارزشی براش قائل نمیشن و باید خودمون دوباره امتحان بدیم اونجا. میشه لطفاً بگین تجربه شما مربوط به کدوم ایالت هست؟ آیا ممکنه گواهینامه من رو در یک ایالت قبول کنن و در یکی دیگه نکنن؟

در مورد داروها چطور؟ جایی هست که بشه ازشون پرسید که داروهایی مثل کدئین، Adult Cold، یا مثل اینها مجاز هستن یا خیر؟ مقداری که میاریم که حتماً مهمه دیگه؟ مثلاً من نمیتونم بیشتر از یک ورق استامینوفن کدئین با خودم بیارم. درست میگم؟
ممنون

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - mahyarelc - 14-12-2011

(13-12-2011, 11:31 PM)Nimaa نوشته: واقعاً گواهینامه بین المللی توی آمریکا به دردمون میخوره؟ من شنیده بودم که ارزشی براش قائل نمیشن و باید خودمون دوباره امتحان بدیم اونجا. میشه لطفاً بگین تجربه شما مربوط به کدوم ایالت هست؟ آیا ممکنه گواهینامه من رو در یک ایالت قبول کنن و در یکی دیگه نکنن؟

در مورد داروها چطور؟ جایی هست که بشه ازشون پرسید که داروهایی مثل کدئین، Adult Cold، یا مثل اینها مجاز هستن یا خیر؟ مقداری که میاریم که حتماً مهمه دیگه؟ مثلاً من نمیتونم بیشتر از یک ورق استامینوفن کدئین با خودم بیارم. درست میگم؟
ممنون
درود
من هنوز وقت نکردم اینجا برم گواهینامه اینجا رو بگیرم (با توجه به SSN هم یه مشکلات کوچیکی ایجاد شده دیگه)...با پلیس هم سروکارم نیفتاده ولی یک دفعه ماشین با گواهینامه بین المللیم کرایه کردم
اینکه نمیشناسن درسته، باید توضیح بدین، نگاه میکنن و درنهایت همه چی حل میشه (ولی خوب نمیارزه آدم هردفعه 2 ساعت به پلیس توضیح بده و چک بشه!!)
ضمنا من بعنوان ID هم بعضی وقتها استفاده کردم...بردن پاسپورت همه جا به ریسکش نمیارزه
برحال به نظرم گرفتنش از نگرفتنش بهتره (اعتبارش فکر کنم 1 ساله)...تا اونجا که یادمه خیلی سریع میشه گرفت، تنها مشکل پیدا کردن جاپارک تو اون منطقه تهرانه!

درمورد داروها نمیتونم اطلاع دقیقی بدم، بهتره دقیق پرس و جو کنید
من سرماخوردگی رو آوردم (چند ورق)، ولی کدئین رو نه...کدوئین رو حتما چک کنید،حتی برای کشوری که اونجا ترازیت هست براتون

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - ShahdaD - 14-12-2011

(13-12-2011, 11:31 PM)Nimaa نوشته: واقعاً گواهینامه بین المللی توی آمریکا به دردمون میخوره؟ من شنیده بودم که ارزشی براش قائل نمیشن و باید خودمون دوباره امتحان بدیم اونجا. میشه لطفاً بگین تجربه شما مربوط به کدوم ایالت هست؟ آیا ممکنه گواهینامه من رو در یک ایالت قبول کنن و در یکی دیگه نکنن؟

ممنون
نیما جان با احترام به نظر مهیار عزیز...متاسفانه داشتن گواهینامه بین الملی خیلی مزیت بزرگی محسوب نمیشه....در صورتی که شما بخواید ماشینتون رو بیمه کنید به دلیل اینکه گواهی نامه شما بین الملی است، باید حق بیمه خیلی بیشتری رو بپردازید در ماه که اصلا به صرفه نیست...گواهی نامه هم فقط تا 1 سال اعتبار داره...البته داشتنش اصلا مشکلی نداره و.....اتفاقا معمولا در آمریکا از شما 2 تا مدرک شناسایی میخواهند به خصوص در بانک که می توانید ازش استفاده کنید...

در مورد داروها هم سعی کن اگر چیزی با خودت میبری حتما نسخه ی دکتر رو هم همراهش ببر و حتما در مورد بردن داروهایی که کدین دارند دقت کن...

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - m.ost - 30-07-2012

سلام
من سایت TSA رو چک میکردم برای موارد مجازی که میتونیم با خودمون ببریم. در مورد مواد غذایی وقتی سرچ میکنیم (حتی وقتی fresh vegetables رو چک میکنم) اکثرا مینویسه که مشکلی نیست و فقط باید بسته بندی بشه. اما من شنیدم که میوه های تازه و سبزی و ... نمیشه برد.
در مورد کنسرو هم وقتی سرچ کردم مینویسه که ممکنه در X-ray درست نشون داده نشه و بهتره در ساک دستی بذارین.
یعنی بهتر هست که کلا با خودمون چیزی جز مواد خشک نبریم؟ مواد غذایی که تو پلاستیک بسته بندی شده باشن چی مشکلی نداره؟ (بالاخره برای چند روز اول Smile )

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - mahyarelc - 30-07-2012

(30-07-2012, 07:59 PM)m.ost نوشته: سلام
من سایت TSA رو چک میکردم برای موارد مجازی که میتونیم با خودمون ببریم. در مورد مواد غذایی وقتی سرچ میکنیم (حتی وقتی fresh vegetables رو چک میکنم) اکثرا مینویسه که مشکلی نیست و فقط باید بسته بندی بشه. اما من شنیدم که میوه های تازه و سبزی و ... نمیشه برد.
در مورد کنسرو هم وقتی سرچ کردم مینویسه که ممکنه در X-ray درست نشون داده نشه و بهتره در ساک دستی بذارین.
یعنی بهتر هست که کلا با خودمون چیزی جز مواد خشک نبریم؟ مواد غذایی که تو پلاستیک بسته بندی شده باشن چی مشکلی نداره؟ (بالاخره برای چند روز اول Smile )
درود...فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه ولی
شما وقتی تو هواپیما هستید یک فرم بهتون میدن که یک سوال داره در مورد اینکه مواد غذایی همراه دارید یا نه...درصورتیکه جواب مثبت بزنید، تو فرودگاه به یک قسمت جداگانه میرید تا بارهاتون بررسی بشه..یعنی فکر کنم چمدون ها رو باز کنن تا بار رو چک کنن...همین باز کردن چمدون کلی دردسر داره! (حالا نمیدونم دیگه چه مواردی رو ممکنه مجاز تشخیص ندن... من اون قسمت نرفتم کلا)
کلا به نظر من اصلا به درد سرش نمیارزه همچین کاری بکنید...همون مواد خشک به نظرم کافیه
ضمنا فکر میکنم طریقه برخوردشون تو فرودگاه ممکنه به پورت ورودی هم بستگی داشته باشه..بعضی پورت ها مسافران اینترنشنال بیشتری دارن...ممکنه برخورد (یا حداقل سرعت عمل) یکم فرق بکنه
حالا بقیه دوستان شاید تجربه بهتری داشته باشن

دورو بر محل سکونتون هم بالاخره یک مارکت پیدا میشه تا چهار تا تخم مرغ و کنسرو واسه روزای اول بخرید...اگه نبود، چیزی که زیاده فست فود! (بد نیست قبل اومدن چک کنید که دوروبر محل سکونتتون کجا میتونید مواد خوراکی تهیه کنید)

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - Saeid - 31-07-2012

دوستان شناسنامه و کارت ملی و اینا ممکنه تو آمریکا به درد بخوره؟ کلا مدارکی که فارسی هستش به درد میخوره آیا؟ با تشکر

RE: لیست وسایل مورد نیاز در سفر به آمریکا - mahyarelc - 31-07-2012

(31-07-2012, 12:28 AM)Saeid نوشته: دوستان شناسنامه و کارت ملی و اینا ممکنه تو آمریکا به درد بخوره؟ کلا مدارکی که فارسی هستش به درد میخوره آیا؟ با تشکر
من که محتاجشون نشدم...بعید میدونم که احتیاج بشه
البته گواهی نامه رو مثل اینکه تو کالیفرنیا قبول دارن (در مورد ایالت های دیگه اطلاعاتی در دسترس نیست)
ولی تمامی مدارک فارسی رو اسکنش رو داشته باشید