آکادمیا کافه
فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: تاثیر پذیرش و مهاجرت بر زندگی(سایر موارد) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF)
+--- موضوع: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن (/Thread-%D9%81%D8%A7%D8%B5%D9%84%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%A2%D9%86)

فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - ShahdaD - 28-11-2011

موضوعی که امروز باهاش موجه شدم، فراموشی مقادیر زیادی از مطالب ریاضی و فیزیکی هست که من در دبیرستان مطالعه کردم، با توجه به اینکه من 3 4 سال از این 2 درس دور بودم و با این که رشته ی IT رو میخوندم و برنامه نویسی هم میکردم هیچ گاه به مشکلی بر نخوردم، اما امروز که دارم به دانشگاه های امریکا توی رشته عمران وارد میشم برای مقطع لیسانس احساس میکنم که در واقع IQ بنده به شدت پایین اومده و حافظه ی مناسبی مثل قبل دارم، امروز که کتاب ریاضی دوم دبیرستان رو باز کردم با این نکته مواجه شدم که اصلا نمیدونم چگونه عبارت P=x*2-4x+4 رو تجزیه کنم و همچنان هم در این قضیه موندم!! Confused

حالا سوال من از اساتید گرمی اینه ه این موضوع طبیعیه یا نه؟ و اینکه اصلا نیازی هست من این موارد رو مطالعه کنم یا در دانشگاهم به اندازه کافی از پایه شروع می کنند و در واقع نیازی به نگرانی نیست و فرصت کافی برای ریکاوری رو خواهم داشت، همچنین قراره اولین روز ورود بنده به دانشگاه ازم امتحان ریاضی بگیرند و من در اون باره هم نگرانم.

منتظر نظرات گرم شما درباره ی این موضوع هستم.

RE: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - Bahram - 28-11-2011

IQ شما کم نشده، بلکه بقول معروف پشتتون باد خورده! Smile
اگر مدت زیادی از مباحث درسی دور بوده اید، طبیعی است که هیچ چیز در یادتان نمانده باشد، چون که جنبه کاربردی در محیط کار ندارند(مثل فرمولهای ریاضی).
ولی بنظر من دانستن این موارد درسی جزو ملزومات نشستن سر کلاسهای لیسانس است، بخصوص که سطح درسی دانشگاههای امریکا خیلی بالاست و انقدر فشار درسها زیاد است که فرصت چندانی نخواهید داشت همه چیز را از اول شروع به یادگیری کنید. حتی در ایران هم ریاضی 1 که اولین درس ریاضی اغلب رشته های مهندسی است، مباحث خیلی پیشرفته تری نسبت به بسط یا تجزیه یک رابطه مطرح میشوند. بهتر است یک فکر اساسی برای این مورد بکنید.
این امتحانی که اشاره کردید رو درست نمیدونم چیه، ولی اگر برای تعیین سطح درنظر گرفته شده، میشه گفت تاحدی جای نگرانی نیست و شما رو بر اساس سطح علمی که در آن هستید، قرار خواهند داد

RE: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - Artin - 28-11-2011

(28-11-2011, 05:22 PM)ShahdaD نوشته: موضوعی که امروز باهاش موجه شدم، فراموشی مقادیر زیادی از مطالب ریاضی و فیزیکی هست که من در دبیرستان مطالعه کردم، با توجه به اینکه من 3 4 سال از این 2 درس دور بودم و با این که رشته ی IT رو میخوندم و برنامه نویسی هم میکردم هیچ گاه به مشکلی بر نخوردم، اما امروز که دارم به دانشگاه های امریکا توی رشته عمران وارد میشم برای مقطع لیسانس احساس میکنم که در واقع IQ بنده به شدت پایین اومده و حافظه ی مناسبی مثل قبل دارم، امروز که کتاب ریاضی دوم دبیرستان رو باز کردم با این نکته مواجه شدم که اصلا نمیدونم چگونه عبارت P=x*2-4x+4 رو تجزیه کنم و همچنان هم در این قضیه موندم!! Confused

حالا سوال من از اساتید گرمی اینه ه این موضوع طبیعیه یا نه؟ و اینکه اصلا نیازی هست من این موارد رو مالعه کنم یا در دانشگاهم به اندازه کافی از پایه شروع می کنند و در واقع نیازی به نگرانی نیست و فرصت کافی برای ریکاوری رو خواهم داشت، همچنین قراره اولین روز ورود بنده به دانشگاه ازم امتحان ریاضی بگیرند و من در اون باره هم نگرانم.

منتظر نظرات گرم شما درباره ی این موضوع هستم.

شهداد جان این کاملا طبیعی هست و من هم این مشکل داشتم رفتم کتابخانه مونترال کتابهای دبیرستان شروع کردم به مشکل دوم برخوردم! اصطلاحات فرانسوی ریاضیات تا حالا ندیده بودم!
وحشت کردم

اما فقط با هفته مداوم تلاش تا آخر پیش اینها که حد و مشتق و انتگرال بود خوندم و مشکلی نداشتم البته داره باز یادم میره! نمیدونم این مشکل منه یا همه این جوری میشن؟

قدیم حافظه عجیبی داشتم الان 10% اون موقع هم حافظه ندارم! بلکمم آلزایمری چیزی گرفتیم Smile

از الن شروع کن فقط با منابع انگلیسی بخون که با یه تیر دونشون بزنی!
موفق باشی

RE: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - ShahdaD - 28-11-2011

از بهرام و آرتین عزیز سپاس گذارم...
بهرام جان گویا هم تست زبان میگیرند و هم ریاضی به دلیل اینکه نمره ی زبان من با شرایطشون یکی هست، از زبان معافم اما ریاضی معافیت نداره، حالا سوالم این هست من به خاطر این ریکاوری نیاز نباشه که مبلق زیادی هزینه کنم و اگه لازم هست این جا معلم خصوصی بگیرم و بجنبم.

آرتین جان بسیار پیشنهاد به جایی کردید آیا راهی هست من درس های ریاضی رشته های لیسانس آمریکا رو بتونم پیدا کنم و همون ها رو شروع به مططالعه کنم؟

RE: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - Bahram - 28-11-2011

خوب اگر بتوانید از کلاسهای پیشنیاز خلاص شوید، خیلی به نفع شماست.اگر خیلی عقب هستید که فکر نمیکنم در این مدت کوتاه باقی مانده، تلاش فایده ای داشته باشه. چون باید این مطالب رو در یک مدت بلند فراگرفته باشید که ملکه ذهنتون شده باشه. شاید بهتر باشه الان یک مروری داشته باشید تا چیزهایی که یادتون رفته، رو به خاطر بیاورید و با همینها امتحان تعیین سطح بدهید. دیگه کاریش نمیشه کرد

RE: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - Pejman - 29-11-2011

شهداد جان به نظر من جای نگرانی زیادی نداره این موضوع. ما تو دبیرستان عموماً سطح درسامون بالاتر از جاهای دیگه است. به طور خاص تو ریاضیات می دونم ما مطالب سنگینی رو می خونیم. اگر مباحثی رو از پایه بلد باشید و تو درکش مشکلی نداشته باشید، با فاصله افتادن و تا حدی فراموش کردن، اون مطلب از ذهنتون پاک نمی شه. کافیه شما مرور و یادآوری کنید.

زمانی جای نگرانی هست که شما مطلبی رو خوب درک نکرده باشید و به قول معروف شب امتحانی خونده باشید. وقت گذاشتن برای فهمیدن موضوعات در این حالت خیلی زمان می بره و جای نگرانی هست.

در مورد راه حل هم که دوستان گفتند. من هم توصیه می کنم به هر طریقی شده از محتوای دروس دانشگاه مقصد اطلاع پیدا کنید و به این ترتیب می تونید خودتون رو به خوبی آماده کنید. اکثر دانشگاه ها سیلابس درسی و عناوین مطالب دروس ارائه شده رو تو سایتشون می زنند. اگر هم نبود می تونید از دانشجوهای اونجا یا حتی خود دانشگاه بپرسید.

RE: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - Babak - 29-11-2011

من هم با نظر دوستان موافقم و به نظرم تا اونجا که ممکنه درس‌ها رو دوره کنید و همچنین با دانشگاه مکاتبه کنید و بپرسید که از چه مواردی امتحان خواهند گرفت و روی اون موارد تمرکز کنید.

RE: فاصله بین درس خواندن و اثرات جانبی آن - reza.y - 27-01-2013

سلام من 8سال از عمر لسانسم ميگذره مهندس عمران هستم در اين مدت جسته گريخته مطالعه داشتم واسه ارشد در مورد مكانيك سيالات و تحليل سازه و زبان تخصصي دنبل منابع خوب و مفيد هستم در اين دروس براي كتابهاي زيادي هزينه كرده ام ولي مفيد نبوده اند اگر دوستان منابع خوبي دارن لطفا معرفي نمايند