آکادمیا کافه
تحصیل در چین - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: چین (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%86%DB%8C%D9%86)
+---- موضوع: تحصیل در چین (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: تحصیل در چین - Ebish - 28-07-2016

@Shihan
سلام
در رابطه با دکتری در چین. در چه زمانهایی امکان اپلای وجود داره ( فقط یک بار در سال هست یا خیر)
در رابطه با بورس چطور؟

ممنون

RE: تحصیل در چین - Shihan - 28-07-2016

(28-07-2016, 06:25 PM)Ebish نوشته: @Shihan
سلام
در رابطه با دکتری در چین. در چه زمانهایی امکان اپلای وجود داره ( فقط یک بار در سال هست یا خیر)
در رابطه با بورس چطور؟

ممنون

بله. تقریباً اکثر دانشگاههای چین ، هنگ کنگ یکبار در سال دانشجو و بورس ارائه میکنند

RE: تحصیل در چین - baranbazazan - 09-09-2016

سلام به دوستان
من قصد خوندن رشته طب سوزنی در مقطع فوق لیسانس رو دارم، البته لیسانسم زیست شناسی هست و شنیدم که میشه از این رسته به فوق طب رفت .فقط مسئله اینکه چون من بلد نیستم طب رو طبیعتا مقاله ندارم و فقط معدل بالا و مدرک زبان دارم، برای بورس بنظرت ون امیدی هست؟ کسی آشنایی داره که بتونه کمکم کنه؟ در ضمن از دوستانمان تو چین هستن و خودم هم در ند جوانی دوسال اونجا زندگی کردم و میدونم نمیشه خرج زندگیتون با کار نیمه وقت در بیاری، باری همین هر جور شده میخوام بورس بگیرم

RE: تحصیل در چین - Shihan - 20-09-2016

(09-09-2016, 06:18 PM)baranbazazan نوشته: سلام به دوستان
من قصد خوندن رشته طب سوزنی در مقطع فوق لیسانس رو دارم، البته لیسانسم زیست شناسی هست و شنیدم که میشه از این رسته به فوق طب رفت .فقط مسئله اینکه چون من بلد نیستم طب رو طبیعتا مقاله ندارم و فقط معدل بالا و مدرک زبان دارم، برای بورس بنظرت ون امیدی هست؟ کسی آشنایی داره که بتونه کمکم کنه؟ در ضمن از دوستانمان تو چین هستن و خودم هم در ند جوانی دوسال اونجا زندگی کردم و میدونم نمیشه خرج زندگیتون با کار نیمه وقت در بیاری، باری همین هر جور شده میخوام بورس بگیرم

خیلی شانس برای این رشته های خاص با بورس نیست. مگر ایده یا پروپزال خوبی از طرح های بلند مدت در این رشته و شاخه بتونید مطلبی ارائه کنید. ضمناً دانستن زبان چینی خودش مورد بعدی است چون بیشتر دکترهای این بخش بصورت ویژه روی زبان خودشون در تجویز و ارائه دروس تخصص دارن. من خودم به زبان انگلیسی دوره کم دیدم اما بهتره برای دانشگاههای معتبر اقدام به تماس کنید.

RE: تحصیل در چین - amirfriendship - 17-10-2016

من قصد دارم این دفعه برای بورس دولتی این دانشگاه اقدام کنم.

به نظرتون اگر با پروفایل قبلی اقدام کنم بهتره یا نه؟ چوون توی اون پروفایل من پذیرش با بورس D دارم. الان برای بورس A اقدام می کنم. این تاثیر مثبت داره یا اینکه با یک اپلیکیشن جدید اپلای کنم؟

RE: تحصیل در چین - Shihan - 18-10-2016

(17-10-2016, 11:02 PM)amirfriendship نوشته: من قصد دارم این دفعه برای بورس دولتی این دانشگاه اقدام کنم.

به نظرتون اگر با پروفایل قبلی اقدام کنم بهتره یا نه؟ چوون توی اون پروفایل من پذیرش با بورس D دارم. الان برای بورس A اقدام می کنم. این تاثیر مثبت داره یا اینکه با یک اپلیکیشن جدید اپلای کنم؟

خیر. باید برای پرفایل جدید اقدام کنید ضمناً اون پرفایل برای سال 2015-2016 بوده و برای سال جدید 2017 باید اقدام کنید. ضمناً گرفتن بورس هم تاثیری نداره که حتماً بورست به بالا یا پایین تغییر کنه مهم رزومه شماست که بروز شده باشه.

RE: تحصیل در چین - amirfriendship - 19-10-2016

(18-10-2016, 10:30 AM)Shihan نوشته: خیر. باید برای پرفایل جدید اقدام کنید ضمناً اون پرفایل برای سال 2015-2016 بوده و برای سال جدید 2017 باید اقدام کنید. ضمناً گرفتن بورس هم تاثیری نداره که حتماً بورست به بالا یا پایین تغییر کنه مهم رزومه شماست که بروز شده باشه.

منظوم پروفایل بورس نیست. پروفایل دانشگاه است.

RE: تحصیل در چین - parsley - 23-02-2017

(11-06-2012, 03:36 PM)Shihan نوشته: در خصوص انواع بورسها در کشور چین

در اواخر سال گذشته میلادی، وزارت آموزش و پرورش چین از عرضۀ 20 هزار مورد بورس به دانشجویان خارجی در سال 2010 میلادی خبر داد که شمار آن در مقایسه با سال 2009 میلادی 2000 بیشتر است.
وزارت آموزش و پرورش چین از زمان وقوع بحران مالی جهانی و برای مقابله با آن، در سال گذشته اقداماتی برای تثبیت و حتی افزایش شمار دانشجویان خارجی در دانشگاه های این کشور انجام داد. طبق برنامۀ دولت چین، در سال 2009 این کشور 18 هزار و 78 بورس برای دانشجویان خارجی ایجاد کرد که در مقایسه با سال 2008 میلادی 33.8 درصد افزایش داشت. شایان ذکر این که دولت چین 500 بورس ویژه را نیز برای دانشجویان خارجی که هزینۀ تحصیلشان را خود تقبل کرده بودند، اما در درس هایشان موفق و ممتاز بودند، اختصاص داده است. دولت مرکزی چین دولت های محلی و دانشگاه های این کشور را به ایجاد بورس های مختلف برای دانشجویان خارجی تشویق کرده تا آموزش و پرورش کشور هر چه بیشتر توسعه و گسترش یابد. چین برای جذب دانشجویان خارجی بیشتر، از ایجاد رشته های درسی به زبان های خارجی یا دوزبانۀ چینی و خارجی حمایت کرده، که این امر موجب افزایش شمار دانشجویان خارجی در کشور شده است.
وزارت آموزش و پرورش چین در حال تدوین برنامه ای برای جذب دانشجویان خارجی است. طبق برنامۀ دولت چین تا سال 2020 میلادی، شمار دانشجویان خارجی در چین به 500 هزار تن خواهد رسید و این کشور به بزرگ ترین مقصد تحصیل برای دانشجویان خارجی در آسیا تبدیل خواهد شد.
(انواع بورس ها در دانشگاه های چین برای دانشجویان خارجی)
در چین جمعاً پنج نوع بورس برای دانشجویان خارجی وجود دارد.
الف- بورس به دانشجویان کشورهای دیگر.
ب- بورس ویژۀ دولتی.
این یک بورس تحصیلی جدید در چین است که اعطای آن از سال 2008 میلادی شروع شده است و برخی دانشگاه ها در 9 شهر تابع مرکز و مناطق خودمختار به طور مستقل به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند. علاوه بر این، برخی دولت ها محلی از جمله در شهرهای پکن، تیان جین، شانگهای، چون چین و استان یون نان برای پروژه های ویژه در دانشگاه ها، این بورس را ایجاد می کنند.
پ- بورس دانشگاهی.
که دانشگاه های مختلف مطابق شرایط خود، آن را تعریف و ارائه می کنند.
ت- بورس شرکتی.
برخی موسسات و شرکت های بزرگ و مشهور چین برای دانشجویانی که به نحوی به آن شرکت ها و یا کشور چین علاقه مند هستند، با هماهنگی برخی دانشگاه ها این نوع بورس را تعریف و ارائه می کنند. از جملۀ این مؤسسات و شرکت ها می توان به بانک توسعۀ ملی چین، شرکت فناوری «هوا وی» با مسئولیت محدود، شرکت نفت و گاز چین (سی ان پی سی)، شرکت عمران راه و پل چین (سی ار بی سی) را برشمرد.
ث- بورس از دولت های خارجی.
این بورس را دولت های کشورهای خارجی تعریف و ارائه می کنند. برای نمونه، کشورهایی چون ویتنام، تایلند، سنگاپور، پاکستان، عربستان سعودی و تانزانیا، بورس های ویژه ای را در دانشگاه های چین ایجاد کرده و به دانشجویان خود اختصاص می دهند. این کشورها نحوۀ اداره و اختصاص بودجۀ این بورس را به طرف چینی واگذار کرده اند.

با سپاس

با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون در این بخش
می خواستم بپرسم این برنامۀ صندوق پستی شنوندگان چیه جریانش؟

RE: تحصیل در چین - Shihan - 23-02-2017

(23-02-2017, 12:07 AM)parsley نوشته: با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون در این بخش
می خواستم بپرسم این برنامۀ صندوق پستی شنوندگان چیه جریانش؟

خیر مورد خاصی نیست. متاسفانه اون پست قدیمی بوده و از منبع خاصی چون رادیو فارسی - پکن گرفته شده بود. بنده پستها رو بروز رسانی کردم.

RE: تحصیل در چین - parsley - 26-02-2017

با سلام مجدد
از دوستان کسی درباره شرایط بورس دکترا در رشته های علوم انسانی در چین اطلاع داره؟