آکادمیا کافه
تحصیل در چین - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: چین (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%86%DB%8C%D9%86)
+---- موضوع: تحصیل در چین (/Thread-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: تحصیل در چین - Shihan - 21-09-2015

(20-09-2015, 10:18 PM)Katayun88 نوشته: مرسی از پاسختون. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم بنظرتون اقدام برای دانشگاه های متوسط(از چه رنکی مدنظر هست؟) ارزش هزینه ای که باید بشه داره یعنی با فاندی که میشه از این دانشگاه ها گرفت احیانا اگه موافقت بشه، میشه اونجا زندگی کرد؟

ببینید دانشگاهی که شما در نظر گرفته بودی براساس رنک بندی دانشگاهها سازمان QS رنکی بین 65-70 دنیا رو داره به نظرم با توجه به رزومه شما سخته ازش پذیرش بگیرید! اما دانشگاههای خوب چین مانند Zhejiang University , USTC , Nanjing university و Wuhan university از جمله دانشگاههای خوب در بین رده رنک 150 - 300 دنیا در رشته مدیریت بسیار مناسب هستن هم چنین با توجه به فاندی که بتونید بگیرید زندگی در این شهرهای دانشجویی سخت نخواهد بود.

RE: تحصیل در چین - morteza1990 - 17-11-2015

سلام و عرض ادب
من کارشناسی مدیریت جهانگردی خوندم در دانشگاه سمنان با معدل 19 و نمره الف دانشگاه
ارشد رتبه 3 و دانشجوی دانشگاه تهران و تا الان معدل بالای 17
هنوز ترم 3 ارشد هستم و تز ارشد هم در رابطه با بازاریابی الکترونیک که به احتمال زیاد قصد استخراج مقال خوب ازش رو دارم 
یک مقاله isc که تا تابستان سال دیگه دفاع کنم و مقاله بنویسم و دوره های زبان انگلیسی برم 
قصد تحصیل در چین رو دارم ان هم با زبان چینی و نیازمند همان یک سال اموزش چینی هم دارم 
امکان گرفتن فاند تحصیلی هست؟
من سربازی نرفتم مشکلی ندارم؟یعنی نرفتم که خوب درس خوندم غیبت ندارم متولد 69 هستم
ممنون

RE: تحصیل در چین - Shihan - 17-11-2015

(17-11-2015, 02:38 AM)morteza1990 نوشته: سلام و عرض ادب
من کارشناسی مدیریت جهانگردی خوندم در دانشگاه سمنان با معدل 19 و نمره الف دانشگاه
ارشد رتبه 3 و دانشجوی دانشگاه تهران و تا الان معدل بالای 17
هنوز ترم 3 ارشد هستم و تز ارشد هم در رابطه با بازاریابی الکترونیک که به احتمال زیاد قصد استخراج مقال خوب ازش رو دارم 
یک مقاله isc که تا تابستان سال دیگه دفاع کنم و مقاله بنویسم و دوره های زبان انگلیسی برم 
قصد تحصیل در چین رو دارم ان هم با زبان چینی و نیازمند همان یک سال اموزش چینی هم دارم 
امکان گرفتن فاند تحصیلی هست؟
من سربازی نرفتم مشکلی ندارم؟یعنی نرفتم که خوب درس خوندم غیبت ندارم متولد 69 هستم
ممنون

شما یک سال اموزش زبان چینی میبینی بعد برای ازمون HSK اماده میشی اگر بتونی نمره ای بالای 300 بگیری با داشتن این معدل شانس گرفتن بورس بسیار بالاست. اگر سربازی نرفتید باید مشکل خروج و پاسپورت خودتم حل کنی چون به دوره زبان چینی وزارت علوم اجازه خروج نمیده.

RE: تحصیل در چین - morteza1990 - 17-11-2015

(17-11-2015, 10:47 AM)Shihan نوشته: شما یک سال اموزش زبان چینی میبینی بعد برای ازمون HSK اماده میشی اگر بتونی نمره ای بالای 300 بگیری با داشتن این معدل شانس گرفتن بورس بسیار بالاست. اگر سربازی نرفتید باید مشکل خروج و پاسپورت خودتم حل کنی چون به دوره زبان چینی وزارت علوم اجازه خروج نمیده.

من یعنی بدون داشتن hsk نمیتونم اپلای دکترا بگیرم؟ اصلا فرض کنیم که من قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیی دارم 
و اینکه مشکل سربازی
ایا تمام افرادی که فاند میگیرند و از مملکت میرند بیرون برا دکترا سربازی رفتند؟ممنون

RE: تحصیل در چین - Shihan - 17-11-2015

(17-11-2015, 11:48 AM)morteza1990 نوشته: من یعنی بدون داشتن hsk نمیتونم اپلای دکترا بگیرم؟ اصلا فرض کنیم که من قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیی دارم 
و اینکه مشکل سربازی
ایا تمام افرادی که فاند میگیرند و از مملکت میرند بیرون برا دکترا سربازی رفتند؟ممنون

شما فرمودید به زبان چینی! اگر نمره زبان داشته باشی و وثیقه بذاری هم مشکلی نیست. خیلی ها بدون سربازی هم از ایران خارج شدن.

RE: تحصیل در چین - onerepublic - 10-01-2016

سلام و عرض ادب به همه ی دوستان

من متوجه شدم در تمام دانشگاه های چین و بورسیه های که از طرفه دولت چین ارائه میشه چند تا مورده میخواند تا پروندتا بررسی کنند

1. ریزنمرات

The original or the notarized degree certificate or proof of education in academic institution (need to submit original or notarized degree certificate after being awarded), and academic transcript. The degree certificate and academic transcript must be officially sealed. All the original or notarized ones will be permanently kept in students' archives by the university.
 این مطلبی که اشاره شده در بالا دقیقا به چه معناییه؟ 

2. کپی صفحات پاسپورت

وقتی به من برگه ی پذیرش ندادند من چطوری وثیقه بذارم مدرک آزاد کنم پاسپورت بگیرم و از این چیزا

RE: تحصیل در چین - Shihan - 11-01-2016

(10-01-2016, 10:51 PM)onerepublic نوشته: سلام و عرض ادب به همه ی دوستان

من متوجه شدم در تمام دانشگاه های چین و بورسیه های که از طرفه دولت چین ارائه میشه چند تا مورده میخواند تا پروندتا بررسی کنند

1. ریزنمرات

The original or the notarized degree certificate or proof of education in academic institution (need to submit original or notarized degree certificate after being awarded), and academic transcript. The degree certificate and academic transcript must be officially sealed. All the original or notarized ones will be permanently kept in students' archives by the university.
 این مطلبی که اشاره شده در بالا دقیقا به چه معناییه؟ 

2. کپی صفحات پاسپورت

وقتی به من برگه ی پذیرش ندادند من چطوری وثیقه بذارم مدرک آزاد کنم پاسپورت بگیرم و از این چیزا

دروود

دانشگاههای شرق اسیا با سیستم اموزشی ایران اشنا نیستند. شما تنها میتونی با دانشگاه مکاتبه کنی و بگید که برای گرفتن پاسپورت نیاز به چند ماه زمان دارید ببینید بهتون مشاوره یا پیشنهادی دارن یا خیر!!!

1- مورد اول مدراک ریزنمرات و دانشنامه شماست. وقتی شما مدارک خودتون رو هنوز اماده نداری چطور انتظار گرفتن پذیرش داری؟ باید ریزنمرات داشته باشی

RE: تحصیل در چین - onerepublic - 08-03-2016

سلام دوستان
چند تا سوال داشتم خدمتتون
1. از حضار کسی هست که با گذاشتن وثیقه برای سربازی، برای مقطع دکتری به چین ررفته باشه؟ حقیقتش دانشگاه ها تو مدارک درخواستیشون، کپی پاسپورت میخواند و اصل مدارک. میخوام بگم تکلیف ما این وسط چیه؟
اگه کسی روششا میدونه به ما هم بگه
2. امکانش هست همزمان برای چندتا دانشگاه اپلای کرد؟ آخه من میبینم تو سایت بورس دولت چین (CNC) فقط اجازه وارد کردن یک Agance code میده؟ 
3. امکانش هست برای یه دانشگاه همه بورساشا اپلای کرد؟ یا فقط حق داریم یکیشا انتخاب کنیم؟
4. ما آخرش نفهمیدیم نقش مکاتبه با استاد چیه؟ آخه انگار سیستمشون کلا فرق داره
خواهشا زود جواب بدید

RE: تحصیل در چین - Shihan - 09-03-2016

@onerepublic
1- تقریباً دانشگاههای چین با این نوع شرایط اصلاً اشنا نیستن! بنابراین احتمال اینکه بتونی بدون اصل مدرک درخواست بدی نزدیک به صفر می باشد. بنابراین باید مدرک اصلی و ریزنمرات و پاسپورت رو حداقل برای اقدام داشته باشی.

2- بله ، همزمان میشه اما باید با ایمیلهای مختلف اینکارو انجام بدی.

3- بله ، در حین اقدام برای پذیرش باید فرم اسکولارشیپ دانشگاهها رو تکمیل کنید و به همراه مدارک پست کنید.

4- خیر. مکاتبه در دوره دکتری قویاً تاکید میشه. اما اگر پیدا نکردید احتمال فاند هم پایین میاد. اما این مورد قطعی هم نیست ممکنه استاد هم پیدا نکنی اما بورس هم بگیری اما زمانی که وارد دانشگاه میشی اولین کار پیدا کردن استاد برای خودته.

RE: تحصیل در چین - amirfriendship - 29-04-2016

دوستان یک سوال...آیا در چین برای دکترا بدون معرفی استاد راهنما میشه اپلای کرد؟

شانس قبولی بدون معرفی استاد چقدره؟اصلا هست؟