آکادمیا کافه
شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: تحصیل در هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند (/Thread-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%DB%8C%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - Shihan - 13-01-2015

(13-01-2015, 10:12 AM)'gene' نوشته: با تشکر ، حدود 4 مقاله در ژورنالهای خارجی دارم و در حال اماده شدن برای ازمون ایلتس هستم. به نظر شما چه معیارهای دیگه ای برای گرفتن فاند مهمه؟ باتشکر

در بالا عرض کردم. متقاضی بر حسب رشته و شانس بستگی داره ممکنه برای یه پوزیشن 50 نفر اپلای کنن و 1 نفر بخوان و ممکنه برای رشته ای 2 نفر اپلای کنن و هر دو نفر رو بگیرن. در کل با فرض داشتن همه شرایط مطلوب ابتدا باید از استادی افر بگیرید که شانس پذیرش و فاندت رو بالا خواهد برد ، اگر هم موقعیت خالی در دانشگاهها دیدی باید براش اقدام کنید. در این 2 شیوه است که هلند دانشجو دکتری با فاند میگیره. 

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - ardavan - 05-03-2015

سلام
من دانشجوی ترم 6 کارشناسی مهندسی برق قدرت در دانشگاه ارومیه هستم. با معدل 15/20.
می خواستم بدونم که برای گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه دلفت در مقطع کارشناسی ارشد باید چه شرایطی داشته باشم؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - Mehran28 - 05-03-2015

(05-03-2015, 04:42 PM)'ardavan' نوشته: سلام
من دانشجوی ترم 6 کارشناسی مهندسی برق قدرت در دانشگاه ارومیه هستم. با معدل 15/20.
می خواستم بدونم که برای گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاه دلفت در مقطع کارشناسی ارشد باید چه شرایطی داشته باشم؟

سلام.
دانشگاه دلفت یکی از دانشگاهای تاپ هلند هست، برای این دانشگاه حداقل نمره زبان 90 یا 6.5 هست.
برای اطلاعات بیشتر می تونید به این قسمت از سایت دانشگاه مراجعه کنید.
فاند گرفتن بحثش جداست با اطلاعاتی که شما دادید من حتی در مورد شانس پذیرش شما نمی تونم نظری بدم، اما در کل اسکالرشیپ هست برای مستر ولی شرایط گرفتنش بستگی به رزومه شما داره، نمره زبان عالی، مقالات مرتبط، معدل بالا، تحصیل در دانشگاه شناخته شده، GRE بالا(لازم نیست اما نمره بالا آوردن نکته خیلی + هست)  تقریبا این مواردی که گفتم جز موارد اصلی برای دریافت فاند هستند و به جز این مواردی که گفتم هر نکته مثبت دیگه که روزمه یا CV شما رو مثبت تر نسبت به بقیه نشون بده تاثیر گذار هست، ارتباط داشتن با یه استاد تو اون دانشگاه هم می تونه موثر باشه در صورتی که نظر مثبتی به شما داشته باشند.
موفق باشید/

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - aryanebneyamini - 14-04-2015

با سلام
من امروز نامه ی پذیرش دانشگاه واگنیگن تو رشته بیوتکنولوژی را دریافت کردم.
به نظرتون این دانشگاه دانشگاه سطح اولی هست کهاگه خواستم برای ادامه تحصیل بعد از اون برم امریکا قبولم کنن؟
و اینکه فاندبرای حذف شهریه چقدر شانس دارم؟

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - Shihan - 01-06-2015

(14-04-2015, 07:11 PM)'aryanebneyamini' نوشته: با سلام
من امروز نامه ی پذیرش دانشگاه واگنیگن تو رشته بیوتکنولوژی را دریافت کردم.
به نظرتون این دانشگاه دانشگاه سطح اولی هست کهاگه خواستم برای ادامه تحصیل بعد از اون برم امریکا قبولم کنن؟
و اینکه فاندبرای حذف شهریه چقدر شانس دارم؟

دانشگاه واخنینگن دانشگاه خوبیه در هلند و در رشته های علوم اعتبار خوبی داره. به نظرم مشکلی نداره اعتبار دانشگاه شاید بشه گفت 25% در روند پذیرش تاثیر داره باقی کارهای پژوهشی و معدل و نمره زبان شماست. در خصوص حذف شهریه باید ببینی دانشگاه چه سیاستی داره اصولاً اگر معدل و زبان خوبی داشته باشی قابل انجام هست.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - dasaein - 02-07-2015

سلام،
من بعد از يه مقدار تحقيقات قصد دارم براي ادامه ي تحصيل در مقطع دكتري در رشته ي حقوق روي كشورهاي اروپاي قاره اي متمركز بشم. از جمله هلند. 
حالا ميخواستم بدونم با اين خلاصه رزومه چقدر احتمال پذيرش در هلند هست. و ديگه اينكه زندگي با بچه در اونجا عملاً ممكنه يا نه. مثلا ميشه كار كرد و واقعاً روي پولش حساب كرد يا نه. و اينكه من زبان هلندي نميدونم و خودم و همسرم فقط انگليسي ميدونيم آيا اين مشكلي برامون درست نميكنه؟ خيلي ممنونم:
ليسانس حقوق با معدل 13.48 از دانشگاه دولتي قم
فوق ليسانس حقوق با معدل 16.5 از دانشگاه شهيد بهشتي تهران
امتحان زبان هنوز ندادم ولي سطح زبان خوب است.
ترجمه چند كتاب و مقاله. دو مقاله علمي پژوهشي داخلي.
احتمالا تا سال ديگه كه قصد رفتن دارم تاليف يك كتاب مرتبط با موضوع تزم.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - Shihan - 02-07-2015

(02-07-2015, 03:23 AM)dasaein نوشته: سلام،
من بعد از يه مقدار تحقيقات قصد دارم براي ادامه ي تحصيل در مقطع دكتري در رشته ي حقوق روي كشورهاي اروپاي قاره اي متمركز بشم. از جمله هلند. 
حالا ميخواستم بدونم با اين خلاصه رزومه چقدر احتمال پذيرش در هلند هست. و ديگه اينكه زندگي با بچه در اونجا عملاً ممكنه يا نه. مثلا ميشه كار كرد و واقعاً روي پولش حساب كرد يا نه. و اينكه من زبان هلندي نميدونم و خودم و همسرم فقط انگليسي ميدونيم آيا اين مشكلي برامون درست نميكنه؟ خيلي ممنونم:
ليسانس حقوق با معدل 13.48 از دانشگاه دولتي قم
فوق ليسانس حقوق با معدل 16.5 از دانشگاه شهيد بهشتي تهران
امتحان زبان هنوز ندادم ولي سطح زبان خوب است.
ترجمه چند كتاب و مقاله. دو مقاله علمي پژوهشي داخلي.
احتمالا تا سال ديگه كه قصد رفتن دارم تاليف يك كتاب مرتبط با موضوع تزم.

دوست عزیز
رشته حقوق در اروپا بسیار پرمتقاضیه باید رزومه بالایی داشته باشید. به نظرم بهتره ابتدا حداقل های دانشگاه رو بررسی کنید.
من شانس پذیرش براتون متصورم اما فاند کمی دور از انتظاره باید نمره زبان بالای 7 ایلتس یا رزومه قویتر نشون بدید. ضمن اینکه داشتن و پیدا کردن استاد بسیار مهمه.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - mortezaomidi - 09-12-2015

باسلام

1-رشته/مقطع: کارشناسی مهندسی مکانیک - ساخت و تولید
2-دانشگاه محل تحصیل: دانشگاه تبریز
3-معدل کل: تا ترم 6 معدلم 16.69 هستش . ترم 7 هستم الان
4-نمره زبان: حدود 90 در نظر بگیرید
5-تعداد مقالات :فعلا هیچی
6-تعداد توصیه نامه ها:2
خواسته ها:ارشد مهندسی مکانیک ترجیحا در فیلد خودم ، فاند و کمک هزینه تحصیلی

پیشاپیش خیلی ممنون

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - Shihan - 09-12-2015

(09-12-2015, 12:48 AM)mortezaomidi نوشته: باسلام

1-رشته/مقطع: کارشناسی مهندسی مکانیک - ساخت و تولید
2-دانشگاه محل تحصیل: دانشگاه تبریز
3-معدل کل: تا ترم 6 معدلم 16.69 هستش . ترم 7 هستم الان
4-نمره زبان: حدود 90 در نظر بگیرید
5-تعداد مقالات :فعلا هیچی
6-تعداد توصیه نامه ها:2
خواسته ها:ارشد مهندسی مکانیک ترجیحا در فیلد خودم ، فاند و کمک هزینه تحصیلی

پیشاپیش خیلی ممنون

به نظرم شانست خوبه برای دانشگاههای Tu Eindhovein , Vu Amsterdam , Utrecht و حتی Delft ( البته ابن رو در نظر بگیر اما خیلی روش حساب نکن بدلیل رقابتی بودن)
اقدام کنید بعضاً دیدم در هلند برای ارشد که رزومه خوبی دارن فاند تعلق گرفته.

RE: شانس پذیرش یا گرفتن کمک هزینه از دانشگاه های هلند - mortezaomidi - 09-12-2015

(09-12-2015, 09:35 PM)Shihan نوشته: به نظرم شانست خوبه برای دانشگاههای Tu Eindhovein , Vu Amsterdam , Utrecht و حتی Delft ( البته ابن رو در نظر بگیر اما خیلی روش حساب نکن بدلیل رقابتی بودن)
اقدام کنید بعضاً دیدم در هلند برای ارشد که رزومه خوبی دارن فاند تعلق گرفته.

خیلی ممنون دوست عزیزم
فاند یا اسکالرشیپ ها در حدی هستن که گذران زندگی رو پوشش بدن؟ شانس تعلق گرفتنشون چطوره؟ هزینه های دانشگاه ها چطوره؟
و سوال آخر اینکه دانشگاه هایی که فرمودین در چه سطحی هستن؟
سپاس