آکادمیا کافه
انتقال یا Transfer بین دانشگاههای امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: انتقال یا Transfer بین دانشگاههای امریکا (/Thread-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%DB%8C%D8%A7-Transfer-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

انتقال یا Transfer بین دانشگاههای امریکا - poweronline - 22-11-2011

سلام
لطفا در مورد شرایط انتقالی از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه توضیحاتی بدید
مثلا آیا میشه از همون اول یا بعد از یک ترم یا یک سال، انتقالی گرفت؟

RE: انتقال یا Transfer - m.arash - 22-11-2011

(22-11-2011, 10:00 AM)poweronline نوشته: سلام
لطفا در مورد شرایط انتقالی از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه توضیحاتی بدید
مثلا آیا میشه از همون اول یا بعد از یک ترم یا یک سال، انتقالی گرفت؟
سلام

یکی از شرایطی که اغلب دانشگاه های آمریکایی واسه انتقال می گذارند این هست که دانشجویانی که کم تر از یک سال یا بیشتر از دو سال و نیم از تحصیلشون در دانشگاه مبداء میگذره نمی تونند واسه انتقالی گرفتن اقدام کنند! یعنی شما اگر ترم یک رو تموم کرده باشید نمی تونید واسه ترم دو پذیرش بگیرید و تنها می تونید برای ترم سه و یا چهار و در برخی از دانشگاه ها نهایتا واسه ترم پنج اقدام کنید.
برای اینکه اطلاعات دقیقی پیرامون انتقال به دانشگاه های آمریکایی به دست بیارید بهتون پیشنهاد می کنم که به وب سایت دانشگاه هایی که قسمت جدایی واسه این کار تعبیه کردند سر بزنید من بهتون دانشگاه MIT رو پیشنهاد می کنم چون وب سایت فوق العاده منظم و منسجمی داره و مفصل روی این قضیه بحث کرده! اکثر اطلاعاتش هم مشابه دیگر دانشگاه هاست!

مثلا برای Requirements های اپلای به قسمت زیر مراجعه کنید:

Required Documents

یرای دیدین اطلاعات Application مربوط به این کار و دانلود اون ها به قسمت زیر مراجعه کنید:

البته واسه دانشگاه های مختلف بسته به رنکشون ممکنه اختلافاتی باشه ولی برای شروع بد نیست.

RE: انتقال یا Transfer - Saeid - 22-11-2011

یه سوال دارم.....یعنی اگه من برا spring یه جا پذیرش بگیرم....برا fall یه جای بهتر پذیرش بگیرم, نمیتوتم برم fall اونجا؟؟

(22-11-2011, 07:26 PM)saeed_oroomy نوشته: یه سوال دارم.....یعنی اگه من برا spring یه جا پذیرش بگیرم....برا fall یه جای بهتر پذیرش بگیرم, نمیتوتم برم fall اونجا؟؟

به نظرم این حالت اصلا ترنسفر محسوب نمیشه! شاید هم اشتباه کنم ولی ترنسفر دو حالت داره:
یک) شما از دو تا دانشگاه برای یک ترم پذیرش گرفتید و می خواید از دانشگاهی که ویزاتون رو بر اساس اون گرفتید به یک دانشگاه دیگه برید. در این حالت بسته به شروع ترم دو دانشگاه دو راه دارید. اگر بین شروع ترم دو دانشگاه کم تر از 30 روز فاصله باشه شما به سرعت در عرض چند روز بعد از رسیدن به آمریکا با انجام کارهای اداری این کار محقق میشه. و اگر بیش از 30 روز فاصله باشه شما باید دانشگاه دوم رو یک ترم دیفر کنید و بعد از یک ترم کارهای انتقال رو انجام بدید.
دو) شما از یک دانشگاه پذیرش می گیرید و بعد از دو سه ترم اقدام به ترنسفر می کنید که باید فرم هایی رو پر کنید و روال پروسه پذیرش رو طی کنید که این حالت فقط مخصوص دانشجویان Undergraduate هست.

به نظرم حالتی که شما می گید اگر واسه Graduate باشه باید دانشگاه مبداء و مقصد رضایت بدند و اگر این کار عملی شد واحدهایی انتقال پیدا می کنند که در راستای گرایش دانشگاه مقصد باشه! این کار سخت تر میشه اگر شما از دانشگاه مبدا فاند هم گرفته باشید.

RE: انتقال یا Transfer - Saeid - 22-11-2011

(22-11-2011, 08:35 PM)m.arash نوشته: به نظرم این حالت اصلا ترنسفر محسوب نمیشه! شاید هم اشتباه کنم ولی ترنسفر دو حالت داره:
یک) شما از دو تا دانشگاه برای یک ترم پذیرش گرفتید و می خواید از دانشگاهی که ویزاتون رو بر اساس اون گرفتید به یک دانشگاه دیگه برید. در این حالت بسته به شروع ترم دو دانشگاه دو راه دارید. اگر بین شروع ترم دو دانشگاه کم تر از 30 روز فاصله باشه شما به سرعت در عرض چند روز بعد از رسیدن به آمریکا با انجام کارهای اداری این کار محقق میشه. و اگر بیش از 30 روز فاصله باشه شما باید دانشگاه دوم رو یک ترم دیفر کنید و بعد از یک ترم کارهای انتقال رو انجام بدید.
دو) شما از یک دانشگاه پذیرش می گیرید و بعد از دو سه ترم اقدام به ترنسفر می کنید که باید فرم هایی رو پر کنید و روال پروسه پذیرش رو طی کنید که این حالت فقط مخصوص دانشجویان Undergraduate هست.

به نظرم حالتی که شما می گید اگر واسه Graduate باشه باید دانشگاه مبداء و مقصد رضایت بدند و اگر این کار عملی شد واحدهایی انتقال پیدا می کنند که در راستای گرایش دانشگاه مقصد باشه! این کار سخت تر میشه اگر شما از دانشگاه مبدا فاند هم گرفته باشید.
ممنون از پاسخ شما...برا graduate هستش....و نمیخام واحدها رو انتقال بدم....یک اپلای جدید هست که برای فال پذیرش گرفته شده...دانشگاه قبلیم برای spring فاند داده بود....اگه میگید ترنسفر نیست....چرا سخته؟؟....اینجوری که راحتتر باید باشه...ممنون

(22-11-2011, 11:01 PM)saeed_oroomy نوشته: ممنون از پاسخ شما...برا graduate هستش....و نمیخام واحدها رو انتقال بدم....یک اپلای جدید هست که برای فال پذیرش گرفته شده...دانشگاه قبلیم برای spring فاند داده بود....اگه میگید ترنسفر نیست....چرا سخته؟؟....اینجوری که راحتتر باید باشه...ممنون
منظورم از سختی, سختی در قانع کردن دانشگاه مبداء بود. شما بدون رضایت از دانشگاه مبداء نمی تونید به یک دانشگاه دیگه برید. اکثر دانشگاه های آمریکا عضو کمیته CGS هستند و این کمیته نظارت دقیقی روی این چنین کارها داره.

RE: انتقال یا Transfer - Power2013 - 29-06-2012

با سلام
من در یکی از دانشگاه های امریکا مشغول تحصیل در مقطع مستر-بدون فاند هستم(دو ترم گذراندم) و قصد ترنسفر شدن را دارم،می خواستم ببینم شرایط ترنسفر چگونه است،اون طور که شنیدم کار سختیه،درسته؟من سایت دانشگاه ها رو چک می کردم اکثرا تا ۹ واحد قابل ترنسفر هست...ایا جی ار ای و تافل لازمه؟
ممنونم.

RE: انتقال یا Transfer - Babak - 30-06-2012

تا اونجا که من می‌دونم قوانین دانشگاه‌ها یکسان نیست و ممکنه بتونید در بعضی دانشگاه‌ها بیشتر از این تعداد واحد رو هم ترنسفر کنید.
در مورد شرایط مورد نیاز هم، شما باید از دانشگاه مقصد پذیرش بگیرید و در نتیجه اغلب مدارکی که برای گرفتن پذیرش لازمه مثلا TOEFL و GRE و کارنامه و غیره رو معمولا لازم دارید.

RE: انتقال یا Transfer - maryam4312 - 06-06-2013

(22-11-2011, 08:35 PM)'m.arash' نوشته:  این کار سخت تر میشه اگر شما از دانشگاه مبدا فاند هم گرفته باشید.

درود
از چه نظرسختتر میشه؟

RE: انتقال یا Transfer - Babak - 11-06-2013

(06-06-2013, 03:26 PM)'maryam4312' نوشته: درود
از چه نظرسختتر میشه؟
ایشون تو پست شماره ۶ توضیح دادند که چرا به نظرشون کار سخت‌تر می‌شه. گفته‌اند که راضی کردن دانشگاه مبدا سخت‌تر خواهد بود.