آکادمیا کافه
مشاوره برای ایجاد یک موضوع - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: راهنما و قوانین استفاده از انجمن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86)
+--- موضوع: مشاوره برای ایجاد یک موضوع (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9)

صفحات 1 2 3 4 5

مشاوره برای ایجاد یک موضوع - spt - 18-11-2011

در صورت عدم اطلاع از اینکه یک تاپیک تکراری هست یا نه و اینکه مورد نیاز هست یا نه و اینکه مکان مناسبش کجاست میتونید در این تاپیک مطرح کنید.
این بیشتر برای اعضایی هست که هنوز به قوانین و فرهنگ حاکم بر این سایت خیلی تسلط ندارند.

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - spt - 18-11-2011

به عنوان اولین پست خودم یه سوال دارم:
ما در انجمن پذیرش تاپیکی به نام "هیچ اطلاعی در مورد پذیرش ندارم، از کجا شروع کنم" داریم
خب من الان میتونم به جرئت بگم خیلی از پذیرش دکترا اطلاع ندارم و میخام شروع کنم ، واسه همین فکر میکنم که بشه اونجا یه تاپیک زد با نام "سوالات اولیه و کلی در مورد پذیرش در مقطع دکترا"
نظر دوستان چیه؟
مرسی Smile

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - Babak - 18-11-2011

قبل از هر چیزی باید توضیح بدم که کاربران برای ایجاد موضوع احتیاجی به اجازه گرفتن از کسی ندارند و تا وقتی موضوعات‌شون بر خلاف مقررات فروم نباشه، کسی بهشون معترض نخواهد شد و موضوع فعلی صرفا برای کاربرانی هست که خودشون تمایل دارند قبل از ایجاد موضوع با بقیه مشورت کنند.
spt عزیز
موضوع پیشنهادی شما موضوع خوبیه، فقط یک نکته کوچیک اگر رعایت بشه خیلی خوبه. همون طور که می‌دونی سعی ما بر اینه که تا حد ممکنه موضوعات رو خاص کنیم و از ایجاد موضوعات کلی بپرهیزیم. این مساله در قوانین فروم هم گفته شده. به همین خاطر اگر قسمت «کلی» رو از عنوان موضوع حذف کنید بسیار بهتر خواهد شد. یعنی عنوان موضوع «سوال‌های اولیه در مورد پذیرش در مقطع دکترا» باشه.

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - spt - 05-12-2011

به نظر من این سایت نیاز به یک واژه نامه داره که اولا همه ی مصرف کننده ها به یه ادبیات مشترک برسن و دوما خیلی از مسایل و مشکلاتی که ناشی از ندونستن یک کلمه هست از بین بره و سوما یه سری از لغت ها که معمولا خارجی هست (مثل دارالترجمه یا ایمپکت فکتور) مترادف مناسبی براش پیدا کنیم...

این به نظر من میتونه ادبیات به کار رفته در سایت رو یکم غنی تر و یک دست تر کنه و البته کار ارزشی محسوب میشه....
امروز وقتی داشتم یه پست دیگه ای رو مینوشتم (مثلا همین کلمه ی پست که فارسی نیست) این فکر به ذهنم رسید... ما داریم یه کار تخصصی میکنیم با ابعادی خیلی خیلی وسیع و حتی کتاب های نیمچه تخصصی هم آخرش یه واژه نامه دارن!! من دقیقا یادمه که خیلی وقت ها یه سری حتی معنی اپلای رو هم نمیدونستن (هم لفظی و هم توضیحی) و من خودم الان خیلی از لغات رو به نظرم مناسبش رو استفاده نمیکنم!! و البته البته که خیلی عالی میشه اگه برای یه سری لغات همه ی اعضا یک واژه رو به کار ببرن (مثل پروپوزال یا تز! سی وی!!!) نه معنی واحدی براشون داریم نه کلمه ی واحد!

البته به نظرم فروم خیلی مناسب نیست براش و نمیدونم میشه نرم افزار خاصی براش توی سایت گذاشت یا نه!! اگه نشه شاید بشه یه صفحه ی خالی فقط لغت و معنی بزاریم...

نظر دوستان عزیزم؟ Smile

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - Faraz - 05-12-2011

شاهین منظورت همچین چیزی است؟
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - spt - 07-12-2011

دقیقا منظورم از واژه ها همین بود اما اینکه معادل فارسی براشون پیدا کنیم که تنها یک کلمه باشن توی اون تاپیک انجام نشده...
نمیدونم چطوری میشه اجراش کرد...

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - Babak - 08-12-2011

اگر پیشنهاد کلمات مناسبی دارید، در همون تاپیک می‌شه اجراش کرد. به این صورت که بعد از کلمه انگلیسی، معادل فارسی نوشته می‌شه و بعد در ادامه توضیحاتی که در حال حاضر وجود داره آورده می‌شه. فقط می‌مونه معادل فارسی پیدا کردن برای همه‌ی این واژه‌ها که اون رو باید از دوستانی که در ادبیات سررشته دارند مثل خود شما کمک گرفت.

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - amirhossein.gh - 08-12-2011

دوستان عزیزم، من میتونم گروه کاربری مثلا برای برق یا آیلتس یا تحصیل در آمریکا درست کنم ؟

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - Babak - 09-12-2011

امیرحسین جان
منظورت از گروه کاربری دقیقا چیه؟ ما اینجا چنین امکانی برای ایجاد گروه‌ نداریم.

RE: مشاوره برای ایجاد یک موضوع - amirhossein.gh - 09-12-2011

اکی گرفتم!
منظورم همون گروه ها بود تو AA مثلا گروه آیلتس و تحصیل در آمریکا و ....
آخه به این دلیل ازت پرسیدم چون دیدم لینکش کنار صفحه کاربریم هست و مثل اینکه قابلیتش هست