آکادمیا کافه
ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: مشاوره رایگان با اعضای مجرب سایت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA)
+---- انجمن: مشاوره‌های گذشته (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87)
+---- موضوع: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس (/Thread-ShahdaD-%D9%85%D8%AC%D8%B1%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3 4 5

ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - ShahdaD - 14-11-2011

این موضوع برای خیلی از دوستان سوال هست و شاید یک چالش که آیا باید تحصیلات خودمون رو در مقطع لیسانس در ایران ادامه بدیم یا در خارج از کشور؟
و گاه که جواب دوستان خارج کشور است، منظورشون رو در کشورهایی چون مالزی، و کشورهای اروپای شرقی و غربی می یابیم، یا اینکه با هزینه هایی بسیار بالا در کشورهایی که از نظر سطح آکادمی در درجه ی بالایی قرار دارند چون استرالیا و کانادا. اما نباید فراموش کرد که این 2 کشور هزینه های بسیار بالایی دارند و شاید شما بتوانید با همان هزینه هایی که در یک دانشگاه خصوصی در مالزی درس میخونید و کمی بیشتر نسبت به کشورهای اروپای غربی در دانشگاه های آمریکا که بی شک دارای بهترین سیستم اموزشی دنیاست تحصیل کنید.

در این تاپیک به سوال های دوستان پاسخ داده خواهد شد، و چگونگی گرفتن فاند، و پذیرش در مقطع لیسانس در کشور آمریکا و حتی سایر کشورها( در صورت داشتن دانش مورد نظر) بحث خواهد شد. همچنین بر اساس شرایط شما امکان گذراندن امتحانات SAT/ACT و همچنین TOFEL/IELTS برای پذیرش بهتر و همچنین پذیرش در دانشگاه های بهتر و گاه بدون شهریه.

من حتی شما رو در زمان اقدام برای ویزا و سوالتتون در اون مورد یاری میکنم و این امکان رو ایجاد میکنم که بهترین سفارت باتوجه به کیستون و بهترین پاسخ ها رو به سوالات آفیسر بدهید.

همه این ها تنها و تنها در تاپیک ShahdaD امکان پذیر است، پس با ما همراه باشید. اما مختصری از رزومه من:

من یک سال در کالج زبان در مالزی زبان انگلیسی رو زیر دست چند استاد آمریکایی، کانادایی بهبود بخشیدم.

دارای مدرک فوق دیپلم IT از کالج APTECH

و امروز دارای پذیرش پارشال فاند از دانشگاه ایالتی مینسوتا در آمریکا در رشته مهندسی عمران و در حال اعزام.....

نکته: همان طور که پیداست شما در صورت داشتن سوالاتی درباره ی مالزی و کالج های زبان هم میتونید شهداد را نامی مطمین در این امر بدونید.

منتظر سوال های بی نهایت زیادتون هستم، شاید این افتخار رو به من بدهید که در شادی هاتون من رو شریک کنید و این لذت رو با بنده تقسیم کنید.

در پایان یادتون باشه که خواستن توانستن است، پس اگر همیشه رویای یک دانشگاه سطح عالی با امکانات بالا و حتی تجربه یک فرهنگ جدید رو دارید، این رو به یاد داشته باشید که این فرصت تنها در این مقطع به شما داده میشود و شاید بعدها تجربه ی این لذت به این شکل برای شما میسر نباشد، پس همین جالا اقدام کنید فردا دیرتر است!

موفق باشید...... Tongue

RE: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - bzz - 11-12-2011

سلام شهداد جان
برادر من متولد 1373 الان داره سال سوم دبیرستان رشته تجربی را میخونه
حتما میخواد در امریکا ادامه تحصیل بده
اگه شد fund بگیره که چه بهتر اکه نشد اهمیتی نداره
میشه 1 راهنماییش کنید
راستی اینم بگم معاف میشه چون تا اون موقع پدرم 60 سالش میشه و بازنشسته است

RE: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - ShahdaD - 11-12-2011

(11-12-2011, 02:00 AM)bzz نوشته: سلام شهداد جان
برادر من متولد 1373 الان داره سال سوم دبیرستان رشته تجربی را میخونه
حتما میخواد در امریکا ادامه تحصیل بده
اگه شد fund بگیره که چه بهتر اکه نشد اهمیتی نداره
میشه 1 راهنماییش کنید
راستی اینم بگم معاف میشه چون تا اون موقع پدرم 60 سالش میشه و بازنشسته است
سلام دوست من،
ای کاش رشته ی مورد علاقشون رو هم ذکر کرده بودید، همین طور معدل حال حاضر و سطح زبان انگلیسی شون و بودجه ای که می تونید صرف کنید...اون موقع دست من خیلی بازتره برای راهنمایی کردن، اما چند نکته:

شما برای تحصیل در مقطع لیسانس در بیشتر موارد نیاز دارید که 12 سال تحصیل رو در ایران تکمیل کرده باشید( به این معنی که بهتره برادر شما تحصیلات پیش دانشگاهی شون رو در ایران سپری کد، البته حتی این امکان وجود داره که ایشون در آمریکا به مدرسه هم برود اما من در اون مورد اطلاعت ندارم)، یک سری دانشگاه ها و کالج ها هم نیاز به پیش دانشگاهی ندارند که در مورد اون اطلاعی ندارم...

به هر حال از ایشون بخواید در این 2 سالی که فرصت دارند ، اولا سطح زبان خودشون رو بالا ببرند، عمدتا دانشگاه های متوسط رو به بالای آمریکایی نیاز به 2 امتحان برای پذیرش دانشجوی مورد نظر دارند

1-TOFEL/IELTS

برادر شما باید سطح زبانشون رو به حدی برسونند که بتونند در یکی از این 2 امتحان شرکت کرده و نمره ی مورد نظر رو کسب کنند، نمره ی مورد نظر بسته به قوانین دانشگاه ها متفاوت است، اما اصولا در مقطع لیسانس به آیلتس بین 5.5 تا 6.5 و تافل 500 تا 560 نگاه می کنند، هرچند در صورتی که برادر شما نتوانند نمره ی مورد نظر را کسب کنند می تواند در صورتی که دانشگاه موردنظر کلاس های ESL را برگزار میکند ابتدا برای آن ها ثبت ام کند یا چند تا کورس زبان را در طول ترم اول بردارد(هزینه ی کورس های زبان بسیار بالاست) و این موضوع سبب میشود که درصد پذیرش ویزای ایشون پایین بیاید.

2-SAT/ACT

SAT/ACT امتحاناتی است که تقریبا تمام دانشگاه ی آمریکایی دانشجویان خود را ملزم به ارایه نمره ی آن میکنند(در مقطع لیسانس)، اما بسیاری از دانشگاه ها این گزینه رو برای دانشجویان خارجی حذف میکنند، در صورتی که برادر شما علاقه ی خاصی به گرفتن فاند دارد حتما باید دارای معدل بالا و نمره ی بالایی در امتحانSAT یا ACT باشد.

گرفتن پارشال فاند کار سختی نیست شما با قبول یکسری از شرایط دانشگاه می توانید فاند دانشگاه رو حفظ کنید...

در صورتی که مواردی رو که عرض کردم اضافه کنید بهتر میتونم کمکتون کنم.....

موفق باشند.... Smile

RE: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - bzz - 11-12-2011

سالم
میسی از راهنماییتون
از نظر هزینه ای مشکلی نداره
هرچقدر
پزشکی میخواهد بخونه

یادم رفت بگم معدلش 16:80
زبانشم ضعیف اما داره کلاس میره
معلم خصوصی ام میخواد بگیره

RE: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - ShahdaD - 11-12-2011

معدل ایشون بد نیست اما خوب عالی هم نیست، در صورت نیاز میتونم برای امتحان IELTS هم کمکی بکنم...

برای رشته های پزشکی من اطلاعات کاملی ندارم اما اطلاعاتم شاید پاسخگوی نیاز های شما باشد.

برادر شما باید برای ورود به رشته ی پزشکی ابتدا دارای مدرک لیسانس در رشته های تجربی مانند Liberal art باشد، در این مقطع شما باید درس های شیمی،فیزیک و جبر و علوم پایه در اون تدریس میشه دشاته باشید.

سپس شما برای چهار سال دوره پزشکی امتحان میدهید، عموما کمتر از 2 درصد از دانشجویان بین المل در این امتحانات قبول میشوند و کلا امتحانات سختی هستند.

سپس شما باید 3 تا 7 سال دوره ی رزیدسنی رو بگذرانید.

پیشنهاد دفتر EducationUSAIRAN به دانشجویان ایرانی این هست که بعد از گذراندن دوره های پزشکی در ایران برای رزدیسنی وارد آمریکا شوند.

نکته ی مهم: در رشته های پزشکی بورسی وجود ندارد و شهریه ها بسیار گران می باشند....

برای اطلاعات بیشتر به این پست مراجعه کنید که حاوی یک ویدیو 10 دقیقه ای شامل تمام توضیحات لازم برای اقدام برای این رشته به زبان فارسی است...

موفق باشید....

بازم میسی ازراهنمایینون
راستش 1 وکیلی پیدا کردیم که گفته مدرک زبان نمیخواد یاد اونجا بگذرونه
بعد1 چیز جالبم که کفته اینه که میگه به پایان خدمت و اینا کاری نداره
وکیل تو کالیفرنیا است به نظرتون کار درستی؟
برای ielts خوشحال میشم صحبتاتونو بشنوم

RE: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - ShahdaD - 12-12-2011

(11-12-2011, 07:19 PM)bzz نوشته: بازم میسی ازراهنمایینون
راستش 1 وکیلی پیدا کردیم که گفته مدرک زبان نمیخواد یاد اونجا بگذرونه
بعد1 چیز جالبم که کفته اینه که میگه به پایان خدمت و اینا کاری نداره
وکیل تو کالیفرنیا است به نظرتون کار درستی؟
برای ielts خوشحال میشم صحبتاتونو بشنوم
خواهش میکنم، والا این دفاتر وکالت( که در واقع به نظر بنده وکیل نیستند و....) در واقع در بالاترین سطح کاری رو میکنند که بابک جان و سایر همراهانشون دارند توی این وب سایت انجام میدهند....

وکیل ها خودشون رو در مقام آفیسر قرار میدن و تصمیم رو صادر میکنند، فراموش نکنید که این آفیسر هست که آخرین تصمیم رو در باره ی ویزای شما میگیره و وکیل هیچ نقشی نمیتونه داشته باشه....

در مورد پایان خدمت هم فکر کنم از طرف ایران مشکل باشه و نه ار طرف آمریکا...

در کل نظرم این هست که کاربران این سایت بدون هیچ چشمداشتی اطلاعات صادقانه تر و دقیق تری رو در اختبارتون قرار میدهند.

در مورد امتحان IELTS هم وقتی ایشون وارد مرحله آمادگی امتحان رسیدند در خدمتم...

RE: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - pegaha123 - 19-12-2011

سلام. من شرایتم اینه که لیسانس کامپیوتر دارم و میخام تغییر رشته بدم و واسه یه لیسانس دیگه رشته هنر اقدام کردم برای utsa . سوالم اینه که 1- bs من به نام مادربزرگم هست به مبلغ حدود 80 ملیون تو2 تا بانک یکی ملی و یکی کار افرین. آیا سفارت قبول می کنه اینو اگه تعهد محضری داشته باشم؟
2-گردش حساب چیه؟ یعنی حساب نباید سپرده باشه؟

RE: ShahdaD : مجرب در گرفتن پذیرش و فاند و ویزا کشور امریکا و ..... در مقطع لیسانس - ShahdaD - 19-12-2011

(19-12-2011, 04:36 PM)pegaha123 نوشته: سلام. من شرایتم اینه که لیسانس کامپیوتر دارم و میخام تغییر رشته بدم و واسه یه لیسانس دیگه رشته هنر اقدام کردم برای utsa . سوالم اینه که 1- bs من به نام مادربزرگم هست به مبلغ حدود 80 ملیون تو2 تا بانک یکی ملی و یکی کار افرین. آیا سفارت قبول می کنه اینو اگه تعهد محضری داشته باشم؟
2-گردش حساب چیه؟ یعنی حساب نباید سپرده باشه؟
درود پگاه عزیز،
به وب سایت ما خوش اومدی... Smile
خب همین که خودت برای پذیرش اقدام کردی خیلی جای تبریک داره و اما مواردی که لازم میدونم توضیح بدم درباره اش:
شما زمانی میتونید درصد دریافت ویزاتون رو بالا بدونید، که خودتون رو جای آفیسر قرار بدید و به سوال های احتمالی آفیسر جواب قانع کننده بدید.
پس شما هم باید دقیقا همین کار رو بکنید، نظر شخصی بنده این هست که مبلغ حدود 1 سالتون 20 تا 25 ملیون در حساب خودتون باشه و بقیه این مبلغ در حساب پدر یا مادرتون، و در پاسخ به سوال آفیسر برای BS شما میتونید این موضوع رو بیان کنید که شغل پدر و مادرتون چیه و اونها چگونه شما رو ساپورت می کنند و فعلا به طور مثال هزینه ی 1 سال تحصیلتون رو در حسابتون قرار دادند و بقیه رو هم در حساب خودشون دارند.

در مورد اینکه پول در حساب مادربزرگتون هم باشه، بله امکانش هم هست، اما باید به خاطر داشته باشید که حتما باید آفیسر رو قانع کنید که چرا مادربزرگتون حاضره چنین هزنیه ای برای تحصیل شما پرداخت کنه! برای این کار از 2 بانک در یک روز BS بگیرید + تعهد محضری به سفارت ببرید، البته جای نگرانی نیست اما پاسخ های مناسبی برای این سوالات مهیا کنید.

در مورد گزدش حساب بعضی از سفارت ها مانند سفارت بیروت از شما گردش حسابی بین 6 تا 12 ماه طلب می کنند، اما خوشبختانه تا جایی که بنده اطلاع دارم سایر سفارت ها چنین گردشی رو نمیخوان، گزدش حساب یعنی اینکه حساب شما علاوه بر موحودی باید بین مدت مشخصی دارای گردش ورودی و خروجی باشه(بیشتر برای اینکه ثابت کنند شما از خانواده بیزنسی هستید و پول در حساب جریان پیدا میکنه) اما سفارت های خیلی مناسب تری از بیروت برای اقدام برای ویزا هستند، جدیدا سفارت دبی از بعضی از دوستان BSمعادل 4 سال تحصیل طلب میکنند پس در مورد این سفارت احتیاط کنید، البته فکر کنم هزنیه 4 سال تحصیل شما هم همین حدود 80 ملیون بشه.

در هر صورت در مورد انتخاب سفارت برای ویزا و آماده شدن برای مصاحبه هم میتونید در صورت نیاز اینجا سوال هاتون رو مطرح کنید.

در اینجا هم میتونید اطلاعات کاملی در مورد پذیرش و ویزای کشور آمریکا به دست بیارید، امیدوارم در سایر بخش های وب سایت هم ببینیمتون.

موفق باشید. Smile