آکادمیا کافه
عوامل خاصی که ممکن است پروسه clearance را با مشکل مواجه کنند! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: کلیرنس (Clearance) سفارت آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%B3-Clearance-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- موضوع: عوامل خاصی که ممکن است پروسه clearance را با مشکل مواجه کنند! (/Thread-%D8%B9%D9%88%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%AE%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-clearance-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

عوامل خاصی که ممکن است پروسه clearance را با مشکل مواجه کنند! - Saeid - 11-11-2011

در این تاپیک مواردی که ممکن است پروسه کلیر با مشکل مواجه شود بحث خواهد شد.

=====================================================
یادداشت مدیریت انجمن آمریکا:

کاربران گرامی توجه داشته باشید که این تاپیک صرفا برای بررسی و بحث پیرامون مسائلی است که در رزومه و یا سابقه تحصیلی و کاری شما وجود دارد و ممکن است باعث ایجاد مشکل در روند پیشرفت پروسه کلیرنس شما بشود. به دلیل حساسیت این موضوع از هر گونه بحث حاشیه جدا بپرهیزید.
چنانکه پستی خارج از چارچوب تعیین شده ارسال شود و از موضوع پذیرش و دریافت روادید آمریکا به دور باشد حذف خواهد شد.

لطفا سوالات و مسائل مربوط به رشته ها و گرایش هایی که ممکن است اخذ ویزای آمریکا را با مشکل مواجه کنند در تاپیک زیر مطرح کنید:

با تشکر از همکاری شما

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - Saeid - 11-11-2011

به عنوان اولین سوال:
بعد از 2 سال از فارغ التحصیلی بنده متوجه شدم که استادم پایان نامه رو بعد از تصویب به وزارت دفاع و نیروی دریایی فروخته....قرارداد پروژه به نام استادم بوده و نفر اصلی ایشونه ولی مسلما اسم منم هست....میخام بدونم ممکنه باعث بشه که کلیر نشم؟؟؟یه جایی خوندم که وزارت دفاع اسم همچین کسایی رو به سفارت خانه های خارجی میفرسته تا ویزا ندن(به نظر غیر منطقی میاد)

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - m.arash - 11-11-2011

(11-11-2011, 01:45 AM)saeed_oroomy نوشته: به عنوان اولین سوال:
بعد از 2 سال از فارغ التحصیلی بنده متوجه شدم که استادم پایان نامه رو بعد از تصویب به وزارت دفاع و نیروی دریایی فروخته....قرارداد پروژه به نام استادم بوده و نفر اصلی ایشونه ولی مسلما اسم منم هست....میخام بدونم ممکنه باعث بشه که کلیر نشم؟؟؟یه جایی خوندم که وزارت دفاع اسم همچین کسایی رو به سفارت خانه های خارجی میفرسته تا ویزا ندن(به نظر غیر منطقی میاد)
اینکه وزارت دفاع اسم این افراد رو به سفارت ها میده تا ... رو دو سال پیش توی یک خبرگزاری منم خوندم ولی فورا تکذیب شد و به نظرم منطقی هم نمیاد!

در مورد سوال اولتون:
مقاله ای مربوط به موضوع پایان نامتون هم دادید؟
به نطرم یکم ریسکش بالاست! Undecided تا اونجایی که من اطلاع دارم یک لایه امنیتی هم واسه موضوعات تحقیقاتی در Visas Mantis پیش بینی شده! اینکه چه جوری می فهمند و چه ابزارهایی واسه فهمیدن این مسائل دارند برای ما معلوم نیست که بتونیم حدس یزنیم واسه کار شما مشکل ایجاد میشه یا نه! فقط حقیقتا اگر نظر من رو بخواید می گم ریسکش بالاست هرچند شما اصلا دخیل نبودید!
البته این مسئله که لایه امنیتی مرتبط با این موضوع در پروسه کلیرنس چک میشه یا نه هم به افیسر بستگی داره! شاید اصلا شما رو وارد این لایه نکنه!

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - Saeid - 11-11-2011

(11-11-2011, 02:14 AM)m.arash نوشته: اینکه وزارت دفاع اسم این افراد رو به سفارت ها میده تا ... رو دو سال پیش توی یک خبرگزاری منم خوندم ولی فورا تکذیب شد و به نظرم منطقی هم نمیاد!

در مورد سوال اولتون:
مقاله ای مربوط به موضوع پایان نامتون هم دادید؟
به نطرم یکم ریسکش بالاست! Undecided تا اونجایی که من اطلاع دارم یک لایه امنیتی هم واسه موضوعات تحقیقاتی در Visas Mantis پیش بینی شده! اینکه چه جوری می فهمند و چه ابزارهایی واسه فهمیدن این مسائل دارند برای ما معلوم نیست که بتونیم حدس یزنیم واسه کار شما مشکل ایجاد میشه یا نه! فقط حقیقتا اگر نظر من رو بخواید می گم ریسکش بالاست هرچند شما اصلا دخیل نبودید!
البته این مسئله که لایه امنیتی مرتبط با این موضوع در پروسه کلیرنس چک میشه یا نه هم به افیسر بستگی داره! شاید اصلا شما رو وارد این لایه نکنه!
من یه مقاله هم دادم....موضوع پایان نامه fuel cell هست که جزو انرژی های نو حساب میشه...

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - m.arash - 11-11-2011

(11-11-2011, 12:55 PM)saeed_oroomy نوشته: من یه مقاله هم دادم....موضوع پایان نامه fuel cell هست که جزو انرژی های نو حساب میشه...
خوب قاعدتا موضوع صلح آمیزی هست اگرچه می تونه کاربردهای نظامی هم داشته باشه. اگر افیسر مقاله شما رو دید و پرسش هایی مطرح کرد شما باید به جنبه های صلح آمیز مثلا کاربرد آن در اتومبیل های نسل آینده, موتور سیکلت ها, دوچرخه ها, اتوبوس های شهری, وسایل آشپزخانه ( Big Grin ) و... اشاره کنید و هرگز صحبتی از کاربردهایی که در صنایع هوایی و کشتی رانی, زیردریایی ها و... داره نکنید. امیدوارم که در مقالتون هم صحبتی از این نوع کاربردها نشده باشه حداقل در Abstract مقالتون!!! و افیسر به زمینه کاریتون حساس نشه.

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - Pejman - 02-12-2011

من پایان نامه فوق لیسانسم در مورد طراحی هیدروفویل ها هست. هیدروفویل ها مثل ایرفویل (بال هواپیما) ها در جاهای زیادی کاربرد دارند. یکی از مواردی که من رو به شک انداخته که نکنه مشکل ساز بشه برام، کاربرد هیدروفویل ها در کشتی های هیدروفویل دار هست. در واقع نقش هیدروفویل در این حالت تا حدی مثل نقش بال هواپیماست. هدف از استفاده از هیدروفویل در این نوع کشتی ها اینه که کشتی از سطح آب بیاد بالا و در نتیجه مقاومتش در مقابل جریان کمتر بشه (چون در حرکت اجسام، هوا مقاومت کمتری نسبت به آب ایجاد می کنه)، در نتیجه کشتی به سرعت بالاتری دست پیدا می کنه و مصرف سوختش میاد پایین.

این توضیحات رو دادم تا نوع کارم مشخص بشه. حالا آیا کسی که رو طراحی هیدروفویل ها کار کرده، امکانش هست به مشکل بر بخوره برای کلیرنس؟

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - m.arash - 02-12-2011

(02-12-2011, 01:49 PM)Pejman نوشته: من پایان نامه فوق لیسانسم در مورد طراحی هیدروفویل ها هست. هیدروفویل ها مثل ایرفویل (بال هواپیما) ها در جاهای زیادی کاربرد دارند. یکی از مواردی که من رو به شک انداخته که نکنه مشکل ساز بشه برام، کاربرد هیدروفویل ها در کشتی های هیدروفویل دار هست. در واقع نقش هیدروفویل در این حالت تا حدی مثل نقش بال هواپیماست. هدف از استفاده از هیدروفویل در این نوع کشتی ها اینه که کشتی از سطح آب بیاد بالا و در نتیجه مقاومتش در مقابل جریان کمتر بشه (چون در حرکت اجسام، هوا مقاومت کمتری نسبت به آب ایجاد می کنه)، در نتیجه کشتی به سرعت بالاتری دست پیدا می کنه و مصرف سوختش میاد پایین.

این توضیحات رو دادم تا نوع کارم مشخص بشه. حالا آیا کسی که رو طراحی هیدروفویل ها کار کرده، امکانش هست به مشکل بر بخوره برای کلیرنس؟
پروسه کلیرنس, پروسه ای است که قصد از طراحیش این هست که بررسی کنه آیا شما از دانشی که در ایالات متحده کسب می کنید می توانید استفاده سوء در برابر منافع آمریکا بکنید یا نه!
مسلما این پروسه و نتیجه اون بیشتر به رشته و گرایشی که قصد تحصیل در اون رو دارید وابسته است. از گرایش هسته ای یا پلاسما, گرایشی خطرناک تر واسه منافع آمریکا وجود ندارد. حالا اگر کسی که در این گرایش ها تحصیل کرده و بخواد برای ادامه تحصیل به آمریکا برود ممکن است پروسه کلیرنس وی با مشکل مواجه شود یا نه!!! اگر وی بخواهد در همون گرایش ادامه تحصیل بدهد مسلما با مشکل مواجه می شود ولی اگر بخواهد در گرایشی بی خطر مثلا نجوم تحصیل کند درصد با مشکل مواجه شدنش خیلی پایین میاد و اگر هم نتواند کلیر شود دلیلش موارد دیگری مانند روابط خانوادگی با برخی سیاسیون و نظامی های داخلی و ... می باشد.
پژمان جان پاسخ سوال شما تا حد زیادی به گرایش انتخابیتون وابسته است. اگر گرایشی که انتخاب می کنید اصلا ربطی به کار پایان نامتون نداشته باشه خوب مسلما شانس گرفتن ویزاتون بالا میره ولی اگر مستقیم ربط داشته باشه ممکنه تا حدی مشکل ایجاد کنه آن هم در صورتی که افیسر به جنبه کار شما آگاه باشد و یا در لیست TAL مخصوصا در قسمت لیست زمینه های بحرانی یا CFL به طور خاص به این موضوع اشاره داشته باشد.
اما به طور کل من فکر نمی کنم اینقدر جزئی هم بررسی کنند و پیشنهادم اینه که در انتخاب سفارت دقت کنید و دبی رو اصلا انتخاب نکنید!

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - Pejman - 02-12-2011

ممنون آرش جان. من راستش تو انتخاب استادا و دانشگاه ها خیلی دقت کردم تو زمینه هایی باشه که کم خطر و بی خطر تلقی می شه. بنابراین از این بابت زیاد مشکلی ندارم.

بیشتر سوالم این بود که آیا کاری که در گذشته کردم چقدر می تونه مشکل ساز باشه برای کلیرنس که شما هم جواب دادید.

در واقع مشکل ویزا برای دانشجویان برخی رشته های پر خطر بیشتر مرتبط با زمینه کاری آینده هست تا زمینه کاری گذشته، درسته؟

RE: عواملی که ممکنه است پروسه clearance را با مشکل مواجه کند - m.arash - 02-12-2011

(02-12-2011, 02:19 PM)Pejman نوشته: ممنون آرش جان. من راستش تو انتخاب استادا و دانشگاه ها خیلی دقت کردم تو زمینه هایی باشه که کم خطر و بی خطر تلقی می شه. بنابراین از این بابت زیاد مشکلی ندارم.

بیشتر سوالم این بود که آیا کاری که در گذشته کردم چقدر می تونه مشکل ساز باشه برای کلیرنس که شما هم جواب دادید.

در واقع مشکل ویزا برای دانشجویان برخی رشته های پر خطر بیشتر مرتبط با زمینه کاری آینده هست تا زمینه کاری گذشته، درسته؟
بله, درسته.
البته من فقط به این سوال به این دید نگاه کردم که افیسر بخواد فقط به زمینه کاری شما نگاه کنه! چون وقتی ویزای یک نفر با مشکل مواجه میشه می تونه دلایل مختلفی داشته باشه.
یک نکته ی دیگه هم که خیلی مهم است اینه که یک لایه امنیتی هست که بررسی می کنه آیا شما قبلا از علمتون و تحقیقاتتون در جهت ضد منافع آمریکا استفاده کردید یا نه و اصلا کاری به گرایش و زمینه کاری نداره! اگر استفاده کرده باشید که این می تونه کار در یک سازمان حساس دولتی یا نظامی باشه و یا ساخت یک وسیله و ... قطعا با مشکل مواجه میشید و دیگه کاری ندارن که شما قصد تحصیل در چه رشته ای رو دارید.

RE: عوامل خاصی که ممکن است پروسه clearance را با مشکل مواجه کنند! - Saeid - 14-12-2011

سلام....برا کلیرنس آیا مقامات آمریکایی مقالات ما رو هم بررسی میکنن؟؟؟؟
Fuel cells are new power sources which produce electricity
without any noise or environmental contamination. Fuel cells
are used nowadays for rural, military portable and station
applications
من این جمله رو تو یکی از مقالاتم دارم....آیا ممکنه دردسر ساز بشه؟؟؟؟با تشکر
موضوع پایان نامم fuel cell بوده و این جمله رو تو مقدمه مقاله آوردم