آکادمیا کافه
پایگاه داده نمره TOEFL iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: تجربیات آزمون‌های iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-iBT)
+------ موضوع: پایگاه داده نمره TOEFL iBT (/Thread-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-TOEFL-iBT)

صفحات 1 2 3

RE: پایگاه داده نمره TOEFL iBT - automotive - 13-02-2020

تجربه آزمون September 01,2019 یکی از هموطنان با نمره 111

سلام من روز 1 سپتامبر آزمون Toefl IBT رو سنتر امیر بهادر دادم که این نتایج آزمونم هست ودر ادامه تجربه آزمونم و مراحل آماده سازی برای آزمون رو نوشتم که امیدوارم برای دوستان مفید واقع بشه. همچنین یه تعدادی فایل هم ضمیمه کردم که توضیح میدم چی هستن.
نمره کل 111
رایتینگ 28
اسپیکینگ 23
لیسنینگ 30
ریدینگ 20

اولش باید بگم که من سطح زبانم قبل از اینکه شروع کنم برای این آزمون آماده کنم خودم رو حدودا میتونم بگم Upper Intermediate بود، و از عید سال 98 تقریبا شروع کردم برای آزمون تافل بخونم که اولش توی عید 2 تا TPO شماره 30 و 31 رو زدم که بدونم در چه سطحی هستم و باید چجوری پیش برم که نمرم توی هر دو این TPO ها تقریبا بین 85  تا 90 بود میتونم بگم. اما بعد از عید پروژه کارشناسیم به مشکل خود و مجبور شدم تمام وقت رو صرف دانشگاه کنم و از اول تیر مجدادا برای تافل خوندن رو به صورت جدی شروع کردم که این بار یه آزمون آزمایشی توی سنتر امیر بهادر دادم که نمره هاش به صورت زیر شد.
نمره کل 98
رایتینگ 20 اسپیکینگ 24 لیسنینگ 30 ریدینگ 24
و خب بعد از این آزمون به صورت جدی شروع کردم به خوندن، و به طور میانگین هفته ای 4 تا TPO رو کامل میزدم و بررسی میکردم به طوری که تا روز آزمون اصلی همه TPO ها رو یکبار زده بودم.

Reading
برای reading  من از اولش سوالات vocab و خلاصه متن (که سوال آخر هست) رو ایراد داشتم، برای همین تمرکزم رو روی این 2 بخش گذاشتم، که برای vocab من حین زدن tpo ها هر کلمه ای که برام سخت بود یا معنیش رو نمیدونستم ( چه اونهایی که مستقیما سوال شده بودند و چه اونهایی که فقط بخشی از متن بودن و هیچ سوالی حتی از اون بخش متن نیومده بود) رو یاد داشت میکردم و برای خودم فلش کارت درست میکردم و هر کدوم از فلش کارت هام رو روزهای روزی 1 بار میخوندم تا جایی که تقریبا مطمئن میشدم اون لغت رو 10 بار پشت سر هم بدون اینکه حتی 1 بار هم اشتباه کنم درست گفتم
استایل فلش کارت هامم به صورت زیر بود:

خود کلمه
2تا definition
حداقل 5 تا Synonym

تا جمله مثال که اون کلمه کاربر های مختلفشون توی جمله دیده بشه، اکثرا یه دونش از متن reading TPO بود و یکیش هم از جملات مثالی که google میده
علاوه بر لغات TPO من لغات کتاب 400 و فایل 1212 رو هم تقریبا 10 روز مونده به آزمون نگاه کردم و اونهایی که بلد نبودم رو که در مجموع حدود 200 لغت بود استخراج کردم و تمرین کردم.
برای بخش سامری هم که صرفا باید کل متن رو خوند واقعا هیچ راه دیگه ای نداره، البته توی فرمت جدید آزمون خیلی هم سخت تر شده این کار چون درسته تعداد سوال کمتره ولی متن ها کوتاه تر نشده، در مجموع من هر متن رو توی فرمت قبلی آزمون توی 16 دقیقه میخوندم و بقیه وقت رو برای سوال آخر میگذاشتم چون اکثرا یکی از اون 6 تا گزینه مجبورت میکنه برگردی و یکی از پاراگراف هارو از اول بخونی. و خب روز آزمون اصلی چون وقت کمتر بود یکم اذیت شدم و وقت نمیشد برگردم از اول بخون برای همین حین خوندن متن یکم با دقت بیشتری میخوندم همون اولش.
روز آزمون من reading رو long خودم که معنیش این هست که به جای 3 تا 4 تا reading داشتم اما نکته قابل توجه ای که دوستانی که long میخورن باید بدونن اینه که یکی از اون متن های آزمایشی هست و تصحیح نمیشه البته معلوم نیست کدوم متنه، ولی تجربه من نشون داد که سخت ترین متن، چون من خودم این رو سر آزمون احساس کردم که یکی از متن ها به شدت سخت تر از بقیه بود و حتی مطمئنم اون متن رو توش اشتباه هم داشتم اما در مجموع نمرم 30 شد که نشون میده اون متن توی نمرم تاثیری نگذاشته.
[rtl]در نهایت این که برای reading واقعا تجره زیاد و دونستن تعداد خیلی خیلی زیاد لغت کمک میکنه، حتی اگر اون لغات سوال هم نشن، این که معنی تک تک لغات توی متن رو بدونید و مشکلی برای فهمیدن مفهوم جملات نداشته باشین خیلی کمکتون میکنه.

Listening
این تسک از روز اول نقطه قوت من بود و خب راستش من تقریبا از همون دبیرستان شروع کردم فیلم های خارجی رو بدون زیر نویس ببینم و خب در نتیجه هیچوقت توی این تسک مشکلی نداشتم از همون اولین TPO ها هم همیشه در بدترین حالت 2 تا غلط داشتم. در نتیجه توصیه ای که میکنم به دوستان اینه که اگر خیلی وقت دارید برای آزمون شما هم همین کار رو کنید یه مدت فیلم ها و سریال های انگلیسی بدون زیر نویس ببینید اما اگر چنین وقتی ندارید بهترین راه حل همون TPO ها هستن، همه TPO هارو بزنید، کلا سیستم Toefl اینه که خیلی موارد تکرار میشن توش در نتیجه اگر همه TPO هارو زده باشید روز آزمون آشنا خواید بود با متن ها.

Speaking
در مورد این task که راستش به نظر میرسه از وقتی که فرمت آزمون عوض شد نمره ها شدیدا افت کردن، و خب من خودمم از نمرم راضی نیستم، چون نمره آزمونم از اولین آزمایشیم هم کمتر شد، اما در کل به نظر من این بخش سخت ترین بخش ازمون هست، چون وقتی که برای اماده شدن میده خیلی کم هست و آدم نمیتونه ذهنش رو مرتبط بکنه، در نتیجه داشتن template خیلی کمک میکنه، من خودم از template های مایکل (سایت https://www.toeflresources.com/) استفاده کردم که خوب احساس میکردم خوب بودن ولی گویا از نظر ets خوب نبودن.
در مجموع من چند نمونه از اسپیکینگ های آخرم رو ضمیمه این فایل کردم و سیستم تمرین کردنم این بود که هر اسپیکینگ رو حدود 3 تا 4 بار جوابش رو میگفتم و تا راضی نمیشدم از جوابم ول نمیکردم، و خب روز آزمون توی همون اولین جواب تقریبا میتونستم به طور کامل چیزی که سوال خواسته بود رو بگم.

Writing
در مورد این بخش آزمون هم که خب من از اولش مشکل داشتم و برام سخت بود، و حتی تا روز آخر هم از این بخش بیشتر از همه بخش ها میترسیدم، من برای این بخش با تمپلیت های مایکل شروع کردم، اما به مرور زمان به این نتیجه رسیدم که اونها به اندازه کافی خوب نیستن و یه مقداری تغییرشون دادم، من چند نمونه رایتینگ و template های نهایی خودم رو ضمیمه کردم، به علاوه یه فایل که شامل یک سری ترکیب های جالب انگلیسی هست که من ازشون استفاده میکردم.
من مشکل اصلیم توی writing بحث spelling بود که هم توی فارسی و هم توی انگلیسی شدیدا مشکل دارم( احتمالا توی همین متن هم کلی غلط املایی وجود داره) که برای بهبود این بخش، من توی هر رایتینگی که مینوشتم غلط هام رو با کمک گرامرلی درمیاوردم و اونهارو هم مثل فلش کارت تمرین میکردم، اینجوری که روزی حداقل 2 بار همه غلط هام رو تایپ میکردم، انقدر که دیگه بدون فکر کردن میتونستم تایپشون کنم.
نکته دیگه هم اینه که توی رایتینگ غلط نداشتن خیلی خیلی مهمتر از sophisticated بودن هست، یک سری از دوستان میرن دنبال گرامر ها و ترکیب های وحشتناک سخت و سعی میکنن متنشون رو حول اونها بنویسن، این اشتباهه شما باید متنتون رو سعی کنید خوب بنویسید و بعدش اگر تونستید این گرامر ها و ترکیب های قشنگ رو توش بگنجونید، نه اینکه خودتون رو مجبور به استفاده از این چیزها بکنید.
[rtl]دنبال لغات عجیب غریب نباشید، اونهارو native ها هم اشتباه استفاده میکنن، یک سری از این لغات obsolete هستن و حتی ممکنه نمره شمارو کاهش بدن، در مجموع سعی کنید روی structure متنتون تمرکز کنید، متن قوی بنویسید، دلایلتون خیلی خوب باشه نه اینکه متن ظاهر سنگینی داشته باشه.این رو یادتون نگه دارید که شما Tolkien نیستین و native هم نیستین، سعی کنید کیفیقت دلایلی که میارید در حد کیفیت یه متنی باشه که به فارسی مینویسید، این مهمتر از لغات و گرامر ها و ترکیب های قشنگه. و خب وقتی این بخش رو رد کردید برید سراغ قشنگ کردن متنتون. نکته آخر هم اینکه من خودم خیلی به نوشتن مثال شخصی اعتقاد نداشتم و توی روز آزمون هم از مثال شخصی استفاده نکردم و بیشتر حالت جنرال بودن چیزهایی که گفتم.
در مجموع من خودم اون اواخر برای writing اول حدود 450 کلمه و برای دومی حدود 550 کلمه مینوشتم که روز آزمون به 400 کلمه و 500 کلمه بسنده کردم و به جاش متنم رو 2 بار خوندم و اصلاح کردم.
در نهایت امیدوارم همه موفق باشن

RE: پایگاه داده نمره TOEFL iBT - automotive - 13-02-2020

تجربه یک هموطن

آزمون 4 نوامبر: نمره 107
Reading: 26, Listening:24, Speaking: 27,  Writing:30

پایه زبان: رشته تحصیلیم آموزش زبان انگلیسی و مترجمی زبان هست، و کارم هم مرتبط به رشتم هست، پس پایه زبانیم خوب بوده قبل از اینکه بخوام شروع کنم برای تافل، اما اطلاعات تافلیم صفر بوده و هیچی نمیدونستم ازش. و به اندازه کسی که پایه زبانیش هم صفر بوده وقت گذاشتم برای تافل.
من از تیر ماه تقریبا به صورت جدی شروع کردم به خوندن ولی کلا سر کار بودم و فقط جمعه ها وقت خالی داشتم تقریبا. متاسفانه خیلی از وقتم رو واسه منابع بیخود گذاشتم، مثل 504 که صدها بار تا درس 30 خوندم و تکمیلش نکردم هیچوقت، مثل کتاب های idiom، کتاب آکسفورد و غیره و ذلک... به نظرم بهترین وو موثق ترین منبع تی پی او هست و کاش زودتر شروع میکردم.

تی پی او:
تی پی او رو از اواسط تیر شروع کردم و اوایل هر دو روز یک تی پی او میزدم، روز اول ریدینگ و لیستنینگ و روز دوم اسپیک و رایت رو کار می کردم. تا آخر تیر که یکم دستم راه افتاد و فهمیدم داستان از چه قراره، هر روز یه تی پی او میزدم پشت سر هم مثل آزمون، و بعدش تحلیل و بررسی و استخراج کلمات (کلماتی که هیچوقت مرور نکردم) واقعا وقت نداشتم بخوام کلمه های تی پی او رو بخونم. فقط موقع تحلیل و استخراج کلمات حواسم رو جمع میکردم که کلمات رو به خاطر بسپرم، اما حقیقتا نتونستم مرور کنم. کل تی پی او رو زدم و به نظرم اینکه میگن تی پی اوهای 30 تا 39 استاندارد نیست کاملا اشتباهه، و به نظرم بسیار نرمال و معقولانه بود. تی پی او ها رو تقریبا دو بار زدم کلش رو.

ریدینگ:
بدترین و منفورترین اسکیل من ریدینگ بود، نه اینکه متوجهش نشم، برام بسیار خسته کننده بود و از روو بی حوصلگی میزدم. ولی از تی پی اوهای 15 به بعد یکم عادت کردم و وضعم بهتر شد. سعی میکردم مثل یک داستان بهش نگاه کنم و فکر کنم دارم داستان میخونم. نمراتم همیشه نوسان داشت، از 22 داشتم تا 29 که تی پی او 54 رو 29 شدم. علاوه بر تی پی او، تقریبا 100 متن از ژنتی رو زدم، 30 متن رو کامل تحلیلی میخوندم اوایل ولی دیدم اصلا فرصت نمیشه، و از اونجایی که از سوالات ژنتی توو ماه اکتبر تکراری اومده بود، فقط خواستم یه مروری کرده باشم.. تصمیم گرفتم روزی 5 تا ژنتی بزنم و این شد که 100 تا ژنتی رو کار کردم و به حول قوه ی الهیی هیچ متن تکراری ای نیومد ازش از شانس خوش ما!. البته معجزه ای هم نکرد برام، چون ژنتی بسیار غیر معقولانه بود سوالاتش و درجه سختی و آسونیش.. الویت با تی پی او هست قطعا و یقینا.

لیستنینگ:
شاید با توجه به نمرم خنده دار باشه ولی بهترین اسکیل من لیستنینگ بود!! به اقتضای رشتم واقعا هیچ مشکلی نداشتم توو درک مطالب. با اینکه از اول هم 90 درصد کاملا متوجه لکچرها و کانورسیشن ها میشدم، اما از روزای اول که تصمیم گرفتم تافل بدم، شروع کردم به ترنسکریپت نوشتن. از بین فایل های 50 لکچر و کانورسیشن، تقریبا 30 تا از هر کدوم رو گوش میدادم و خودم متنش رو مینوشتم و بعد چک میکردم... خیلی وقتم رو بیهوده تلف کردم چون 99درصد درست بود نوشته هام و استرس داشتم چون خیلی ها این کارو میکنن پس شاید لازمه منم انجام بدم!!! البته پشیمون نیستم، خوشم میومد از این کار. بعدش دیگه رفتم سراغ تی پی او و تحلیل و گوش دادن با سرعت 1.4 و غیره. نمراتم هم نوسان داشت، اما از 25 26 تا 30 بود این اسکیلم توو تی پی او. سر جلسه امتحان هم واقعا فکر میکردم لیستنیگ بهتر از ریدینگ باشه که برعکس شد و هیچ نظری ندارم چرا، تقریبا به سه تا سوال از 30 تا سوال لیستینگ با تردید جواب دادم و بقیشو مطمئن بودم که خب لطف ای تی اس شامل حال ما نشد فیلم و موسیقی و بقیه موارد واقعاااااا ربطی به تافل نداره، چون من همش فیلم میدیدم از 12 سالگی تا الان ولی نوع لیستنیگ تافل متفاوته، من کاملا گوشم به موارد انگلیسی عادت داشت اما خب شاید قدرت تحلیل نداشتم از موضوعات مربوط به نجوم به شدت بدم میومد و میاد و خواهد اومد و برای اینکه یکم گوشم عادت کنه به کلماتش و شاید یکم علاقه مند بشم TED رو میدیدم و یه سری کلیپ ها در مورد این موارد. تقریبا 50 مورد از لیستنیگ های ژنتی رو هم زدم که خب مفید بود به نظرم، خوبه که یه بار گوش داده شه و تست های مربوط بهش زده شه.

اسپیکینگ:
اسکیل مورد علاقم و نقطه قوتم. اوایل خیلی بدم میومد چون ایده نداشتم واسه تسک 1 و 2، و کلافه میشدم از اینکه نمیتونستم توو تایم ایده پردازی کنم. فایل 250 تا رو شروع کردم و دو بار کلش رو خوندم و ویس رو ضبط کردم و گوش دادم تا به این درجه از کمال رسیدم که بدون نیاز به 15 ثانیه برای آماده شدن ایده توو ذهنم فوران میکرد اوایل صدام رو 4 5 بار ضبط می کردم ولی دیگه بعد از خوندم 30 40 تا از اون 250 تا تاپیک بار اول که ویس رکورد میکردم میشد بار آخرم و خب خیلی روون شدم توو این کار. این رو هم بگم که کاری به پیشینه زبانم ندارم، گفتم که من هم واقعا برا تافل از صفر شروع کردم انگار. از اون فایل 50 لکچر و کانورسیشنی که گفتم خدمتتون که 30 تاش رو کار کردم، بعد از اینکه گوش میدادم و اینا واسه خودم خلاصه میکردم موضوعش رو انگار میخواستم برای کسی دیگه تعریف کنم. این هم بی تاثیر نبوده در گفتار من. کل اسپیکینگ تی پی او رو همه ی تسک هاش رو دو بار زدم. یه بار از تیر تا آخر شهریور.. یه بار هم از اول مهر تا آخر مهر هر روز یکی دو تا پک اسپیک میزدم...(البته سر کار هم وقت گیر میاوردم اسپیک میزدم). بار دوم برای خودم توو تلگرام کانال زدم (@MyVoiceTOEFL)و همه ی ویس هام رو سیو کردم و همشون رو سعی کردم بار اول بگم. تی پی او، 250 تاپیک، فایل 2017 و 2018، و اسپیکینگ ژنتی رو هم یه چندتاییش رو زدم. به جای اینکه به موزیک و این چیزا گوش کنم همش به صدای خودم گوش میدادم و میفهمیدم ایراد کارم چی هست. سر جلسه امتحان واقعا واسه اسپیک استرس نداشتم، و همه رو بدون تپق کامل و جامع توو تایم گفتم غیر از تسک 6 که نتونستم دست خطم رو بخونم برای پارت دومش و هل شدم و یکم مکث کردم و زمان از دست دادم. واقعا بعد از جلسه امتحان بسیار راضی بودم از اسپیکم و انتظار نمره کامل داشتم!  اما خب هر 6 تسک رو Good شدم.

رایتینگ:
این هم اسکیل مورد علاقم بود و نقطه قوتم. البته به ساختار واقف بودم و میدونستم چه باید کنم، اما مشکل ایده پردازی داشتم و زمان. اوایل نمیتونستم توو 30 دقیقه بنویسم و برام مهم هم نبود. تایم رو گذاشتم رو 1 ساعت و کم کم به 30 دقیقه رسوندم. البته از اونجایی که زیاد مینویسم کلا هیچوقت فرصت ادیت و ریوایز نداشتم جز سر امتحان اصلی که 6 دقیقه وقت اضافه آوردم و کلش رو ریوایز کردم. من هر 54 تا رایت تسک2 تی پی او رو یکبار نوشتم و بار دوم فقط ایده پردازی هاشو مرور کردم. و علاوه بر این 54 تا تقریبا 30 تا 40 تا موضوع از ژنتی، ریسنت تاپیک، 2017 و 2018 نوشتم.. البته دوست داشتم نوشتن رو. اکثرا بین 550 تا 650 مینوشتم گاهی حتی 700 کلمه (مخصوصا موضوعاتی که ناملموس بوده باشن و نیاز به توضیح اضافه داشته باشن). اما سر جلسه امتحان اینقدر موضوعش بد بود و اینقدر ناراحت بودم از دیدن همچین موضوعی فقط تونستم 540 تا بنویسم. بسیار ساده می نویسم از نظر خودم، هیچ سعی ای در استفاده از کلمات عجیب غریب نداشتم و ندارم. واسه گرامر هم هیچوقت سعی نکردم گرامر خاصی رو بچپونم، هر چی توو ذهنم بود همون رو مینوشتم.
واسه تسک 1 هم باید بگم خدمتتون که من کل تی پی او ها رو نوشتم و اونم دو بار! همشونو دو بار نوشتم و برام جالب بود که دوتا رایتینگ هام رو به فاصله زمانی یک ماه بررسی کنم ببینم چقدر متفاوت نوشتم، ضروری نیست این کار ولی من فکر میکنم تی پی او رو دوبار بخونیم بهتر از اینه که رو چیز دیگه زمان بذاریم. تسک 1 رو اکثرااااا 380 تا 420 می نوشتم و سر امتحان هم 420 کلمه نوشتم. البته زیاد نوشتن دلیل نمره بالا شدن نیست به هیچ وجه. درست پوشش دادن مطالب مهمه. تسک یک رو تمپلیت داشتم ولی همش سعی میکردم پارافریز کنم و همه ی مطالب لیستنیگ رو پوشش بدم. اوایل بعد از اینکه متن رو مینوشتم، بر میگشتم و مجددا گوش میدادم و ترنسکریپت رو نگاه می کردم که ببینم چیزی بوده که من جا انداخته باشم یا نه.
سر جلسه امتحان، متن اینتگریتد یکم زیاد تر از تی پی اوها بود و یکم استرسی شدم، اما دوبار خوندم متن رو کامل و فهمیدم داستان از چه قراره.. انصافا تسک 1 هم سخت بود، تمام تمرکزم رو گذاشتم که یوقت میس نکنم چیزیو، که الحمدالله همش رو کامل فهمیدم و 420 کلمه نوشتم و یه بار هم ریوایز کردم کامل تسک 1 رو.
سوال تسک 2 رو که دیدم واقعااااا حالم گرفته شد، چون سوالش سخت بود، از این بابت سخت بود که طولانی بود و چندین متغیر داشت: سوال این بود که دولت می خواد مهارت افراد بالای 25 سال رو به روز کنه، و یه دوره آموزش براشون بزاره که یه مهارت به روز و جدید یاد بگیرین، موافقین؟ واقعا سوالش طولانی بود و اینکه باید در نظر می گرفتم که هم توو تاپیک سنتنس افراد بالای 25 سال، هم مهارت، هم کلاس و دوره از جانب دولت و هم به روز شدن رو پوشش میدادم.. اما خب جمعش کردم ولی از خودم راضی نبودم. اما گویا ای تی اس خوشش اومد
بهترین مصحح خودتون هستید.. بعد از اینکه رایتینگم رو می نوشتم برای یه سری کلمات مترادف پیدا می کردم و سعی میکردم دایره لغات و مترادف ها رو از این طریق زیاد کنم، و این کار باعث شد کالوکیشن و اصطلاح مناسب رایتینگ هم بسیار یاد بگیرم. بارها رایتینگ خودم رو میخوندم تا اشکالات گرامری و پانکچویشن رو برطرف کنم.
نمونه رایتینگ ها رو ارسال می کنم و میتونید از کانال و گروه رایتینگ هم استفاده کنید که بسیار مطالب مفید و ارزنده ای داره. نمونه اسپیک های من رو هم می تونید از روو کانال دنبال کنید و از ایده پردازی ها استفاده کنید.
برای همه آرزوی موفقیت دارم.

RE: پایگاه داده نمره TOEFL iBT - automotive - 24-12-2021

سلام
وقت همه ی دوستان به خیر باشه.
من 18 دسامبر امتحان دادم و امروز نمره من اومد، 83 شدم، 16،22،22،23 ، حدودا 20 روز قبل از امتحان ثبت نام کردم و کلا 18 روز و شانزده TPO کار کردم، تجربه ی کاملم به همراه نمونه اسپیکینگ، رایتینگ و نوت برداری در فایل پیوست قرار میگیره، 10 صفحه شد تجرم و کامل توضیح دادم.
امیدوارم مفید واقع بشه

با احترام.