آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Babak - 21-01-2014

(19-01-2014, 09:46 AM)'mahmood2228' نوشته: ببخشید Babak عزیز منظور شما از رنک زیر 50 امریکا  کدام رنکینگه؟ US NEWS or TOP UNIVERSITIES
در ضمن منظور شما از رنکینگ، رنکینگ کلی هست یا رنکینگ مهندسی عمرانه فقط؟

منظور من رنکینگ US News در رشته خود شماست. البته این رو در نظر داشته باشید که من و سایر دوستان صرفا با توجه به نتایج پذیرشی که قبلا دیدیم یک تخمین کلی در مورد رنک دانشگاه‌ها می‌زنیم. شما موقع اپلای کردن باید سعی کنید که برخی از دانشگاه‌های بالای رنک ۵۰ رو هم اپلای کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر نمره GRE شما به حد انتظار نرسه اون وقت شرایط خیلی متفاوت خواهد بود و احتمال پذیرش شما خیلی تغییر خواهد کرد.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Roja_88 - 29-08-2014

سلام بچه ها. پستاتون رو خوندم، منم مثل شما دودل هستم که برای کدوم مقطع اقدام کنم. ارشد فنی دارم و میخوام حتما پذیرشم با فاند باشه. ولی اگر برای ارشد دوباره اقدام کنم برای گرایش دیگه ای اقدام میکنم. میخواستم بپرسم آیا مقالاتم در اون گرایش برای پذیرش مستر در گرایش دیگه ای تاثیر مثبت داره یا خیر؟ سوال دومم اینکه شانسم برای مستر بیشتره یا دکتری؟

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Hasegava - 29-08-2014

من یه سوال دارم.اگه واسه مستر مجدد خوندن مشکل سربازی نداشته باشم و بخوام دوباره همون گرایش خودمو بخونم ایا بازم سفارت بهم گیر میده؟راجع به دانشگاه مقصد چی؟باید اونا رو هم متقاعد کنم؟
اگه دانشگاه مقصد بهم گیر بده و من مشکل سربازی هم نداشته باشم خب من به اونا نمیگم که متر دارم اصن میگم لیسانس دارم و 2سال از درس دور بودم.

لطفا راهنماییم کنید.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - soilman - 29-08-2014

خوب ببینید پذیرش مستر دوباره موقعی پیش میاد که یا طرف از گرایشی که خونده راضی نیست و یا فکر می کنه اونقدر دانش کسب نکرده و نیاز به کار بیشتری داره یا اینکه میخاد فقط وارد اون کشور بشه و بعد از فوقش یا وسط تحصیلش بره دنبال کار
شما باید ببینید هدفتون چیه بعد دنبال فوق تنها یا همراه با دکترا باشید
مسلما داشتن مقالات مرتبط با اون گرایش جدید تاثیر مثبت داره.مثلا فرض کنید قبلا از دیده جامعه شناسی به اون موضوع پرداختید در گرایش جدید که دید اقتصادی مهم هست مد نظره خوب پیش زمینه ای داشتن در مورد جامعه شناسی مسلما امر مثبتی است
شانس یه مقوله نسبی هست و شما باید با توجه به رزومه تان و هدفتان اپلای کنید ببینید چجوری میشه در نهایت
(29-08-2014, 11:06 AM)'Roja_88' نوشته: سلام بچه ها. پستاتون رو خوندم، منم مثل شما دودل هستم که برای کدوم مقطع اقدام کنم. ارشد فنی دارم و میخوام حتما پذیرشم با فاند باشه. ولی اگر برای ارشد دوباره اقدام کنم برای گرایش دیگه ای اقدام میکنم. میخواستم بپرسم آیا مقالاتم در اون گرایش برای پذیرش مستر در گرایش دیگه ای تاثیر مثبت داره یا خیر؟ سوال دومم اینکه شانسم برای مستر بیشتره یا دکتری؟

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - soilman - 29-08-2014

واسه ی مستر مجدد خوندن و کلا هر کاری اول از همه اپلای هست و بعد از پذیرش دادن میرسه به دنبال سفارت.پس بهتره از اول مسیر نگاه کنید نه اینکه از آخر به اول
در مورد گپ های تحصیلی و اشاره نکردن به مستر بهتر دلیل خوبی داشته باشید چون هر در رزومه تان مشهود هست و هم برای سفارت سوال پیش میاد
(29-08-2014, 01:37 PM)'Hasegava' نوشته: من یه سوال دارم.اگه واسه مستر مجدد خوندن مشکل سربازی نداشته باشم و بخوام دوباره همون گرایش خودمو بخونم ایا بازم سفارت بهم گیر میده؟راجع به دانشگاه مقصد چی؟باید اونا رو هم متقاعد کنم؟
اگه دانشگاه مقصد بهم گیر بده و من مشکل سربازی هم نداشته باشم خب من به اونا نمیگم که متر دارم اصن میگم لیسانس دارم و 2سال از درس دور بودم.
لطفا راهنماییم کنید.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Hasegava - 29-08-2014

(29-08-2014, 02:22 PM)'soilman' نوشته: واسه ی مستر مجدد خوندن و کلا هر کاری اول از همه اپلای هست و بعد از پذیرش دادن میرسه به دنبال سفارت.پس بهتره از اول مسیر نگاه کنید نه اینکه از آخر به اول
در مورد گپ های تحصیلی و اشاره نکردن به مستر بهتر دلیل خوبی داشته باشید چون هر در رزومه تان مشهود هست و هم برای سفارت سوال پیش میاد

آخه عزیزم بهتره که آدم آینده نگر باشه نه ایتنکه کلی برنامه ریزی کنه بعدش بگن نمیشه و فقط باید افسوس بخوره.لطفا همینجوری یه جوابی ندین من خودم راه اپلای رو بلدم شما باید سوال رو اول هضم کنید بعش یه جوابی بدید که بقیه هم سود ببرن.این جواب شما اصلن جواب خوبی نیست اگه حوصله جواب دادن نداری کسی مجبورتون نکرده جواب بدید.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - ahmadpashaei - 29-08-2014

(29-08-2014, 02:40 PM)'Hasegava' نوشته:
'soilman' نوشته:  
واسه ی مستر مجدد خوندن و کلا هر کاری اول از همه اپلای هست و بعد از پذیرش دادن میرسه به دنبال سفارت.پس بهتره از اول مسیر نگاه کنید نه اینکه از آخر به اول
[align=right]در مورد گپ های تحصیلی و اشاره نکردن به مستر بهتر دلیل خوبی داشته باشید چون هر در رزومه تان مشهود هست و هم برای سفارت سوال پیش میاد
[align=right]آخه عزیزم بهتره که آدم آینده نگر باشه نه ایتنکه کلی برنامه ریزی کنه بعدش بگن نمیشه و فقط باید افسوس بخوره.لطفا همینجوری یه جوابی ندین من خودم راه اپلای رو بلدم شما باید سوال رو اول هضم کنید بعش یه جوابی بدید که بقیه هم سود ببرن.این جواب شما اصلن جواب خوبی نیست اگه حوصله جواب دادن نداری کسی مجبورتون نکرده جواب بدید.
سلام. ببینید گپ تحصیلی مشخصه ولی اگر دو سه سال باشه شما میتونید بگید کار می کردین که خیلی هم عرفه! حتما میگن خوب کار که داشتی چرا اومدی دکترا یا ارشد بخونید؟! میگین از اول می خواستم ولی اینم دوست داشتم که کاربردی کردن دروسمم یاد بگیرم[img]images/smilies/shy.gif[/img] همین!
اگر واقعا اصرار به گرفتن ارشد مجدد دارید خوب میتونید نگید و از لیسانس اپلای کنید یا بگین ولی توضیحات خوب و قشنگی بدین قانع بشن نمیخواین بمونید اونجا.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - oliver - 19-01-2015

سلام دوستان میخوام بدونم آیا شراط لازم رو دارم برای پذیرش از آمریکا و یا کانادا یا دانمارک
​ممنون خیلی مهمه کمکم کنید  
۱ - من لیسانس رو خراب کردم حالا اگر در ارشد خوب بخونم و معدل خوبی وکسب کنم حلا دانشگاه آزاد باشه و همینطور بار زومه تسلط بر CCNA , MCSA و GNS3 و packet tracer و زبان های طراحی وب PHP,CSS3,JS,node.js آشنایی با C# , c++ و سابغه تدریس برای پلیس فتا ... و مقالات داخلی و ایلتس ۷ و همینوطور تسلط به برنامه ها گرافیکی مثل فتوشاپ و تعمیرات کامپیوتر و ... برنامه نویسی ربات و همینطور داشتن یک صفحه شخصی که نمونه پروژه های انجام داده شده من درآن باشد که استاد بتونه از کارای من سردربیاره و ... راستی من در زبان Speaking من خلیلی خوب هست میتونم دوباره برای ارشد پذیرش بگیرم که بورس کامل شم چون از پس هزینه ها بر نمیام و یا چه پیشنهادی دارین برای من که بتونم اقدام کنم و بورس بشم البته روی پروژه مهمی پزشکی هم کار میکنم برای خوارزمی
کجا رو پیشنهاد میکنید ؟ دوستان چه چیزی کم دارم که باید روش کار کنم ؟ 

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Dynamic - 24-01-2015

سلام به همه ی دوستان
اول از همه این که من تازه به آکادامیا کافه پیوستم و خیلی خوشحالم که پستی که 2011 بوده دوباره تو 2014 جواب داده دشه بهش.
شرایطی که من دارم تقریبا با هیچ کدوم از مطالبی که دوستان اشاره کرده بودن مطابقت نداره. 
من کارشناسیمو بدجوری خراب کردم. معدل کل شد 13.62، حالا GPA چند بشه نمیدونم (کارشناسی پیام نور بودم)
الان دانشجوی ارشد روزانه ی سنندج هستم. ورودی امسال
الان مدرس یک درس آزمایشگاهی و دستیار استاد در یک درس تئوری هستم
6سال سابقه ی تدریس آموزشگاهی دارم (با مدرک قابل استناد)
یه بار آیلتس دادم 6 شدم ولی قصد دارم مجددا آزمون بدم و نمره ی بهتری بگیرم
یه ثبت اختراع ملی دارم
یه مقاله ژورنال ISI ارسال شده، ولی هنوز اکسپت نشده
به لحاظ مالی هم حدود 10000 دلار دارم (کلا)
به شدت علاقه مندم که واسه ارشد از ایران برم ولی معدل افتضاح کارشناسیم دست و بالمو بسته
به نظر شما با این شرایط واسه مستر شانسی دارم؟ این که الان دانشجوی ارشدم میتونه معدل کارشناسیمو کاور کنه؟
اگه بخوام شانسمو امتحان کنم و اپلای کنم، صلاح هست بگم دانشجوی ارشدم؟ چه پیشنهادی میکنید؟ کجا؟ کی؟ چه مقطعی؟
راستی یادم رفت بگم، کارشناسی مهندسی کامپیوتر بودم گرایش نرم افزار، ارشد مهندسی کامپیوتر ، هوش مصنوعی
ممنون

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - saaaaam - 30-01-2015

(19-01-2015, 07:40 PM)'oliver' نوشته: سلام دوستان میخوام بدونم آیا شراط لازم رو دارم برای پذیرش از آمریکا و یا کانادا یا دانمارک
​ممنون خیلی مهمه کمکم کنید  
۱ - من لیسانس رو خراب کردم حالا اگر در ارشد خوب بخونم و معدل خوبی وکسب کنم حلا دانشگاه آزاد باشه و همینطور بار زومه تسلط بر CCNA , MCSA و GNS3 و packet tracer و زبان های طراحی وب PHP,CSS3,JS,node.js آشنایی با C# , c++ و سابغه تدریس برای پلیس فتا ... و مقالات داخلی و ایلتس ۷ و همینوطور تسلط به برنامه ها گرافیکی مثل فتوشاپ و تعمیرات کامپیوتر و ... برنامه نویسی ربات و همینطور داشتن یک صفحه شخصی که نمونه پروژه های انجام داده شده من درآن باشد که استاد بتونه از کارای من سردربیاره و ... راستی من در زبان Speaking من خلیلی خوب هست میتونم دوباره برای ارشد پذیرش بگیرم که بورس کامل شم چون از پس هزینه ها بر نمیام و یا چه پیشنهادی دارین برای من که بتونم اقدام کنم و بورس بشم البته روی پروژه مهمی پزشکی هم کار میکنم برای خوارزمی
کجا رو پیشنهاد میکنید ؟ دوستان چه چیزی کم دارم که باید روش کار کنم ؟ 

سلام
تمام مواردی که فرمودید بجز پلیس ... تاثیر مثبت روی پرونده شما دارد ولی برای بورس دکتری عوامل مهمی تاثیر دارند مثل:
1- اعتبار دانشگاه فارغ التحصیلی 2- معدل لیسانس و فوق لیسانس 3- مقالات ای اس ای 4- داشتن نمره جی ار ای بالا 5- داشتن رزومه پژوهشی 
من اگه جای شما بودم بجای تحصیل ارشد در ایران به اروپا برای مستر فکر می کردم من هم مثل شما معدل لیسانس کمی داشتم و فوق دانشگاه ازاد با کلی رزومه رنگ و وارنگ برای دکتری کمکم نکرد و مستر دوم در اروپا شروع کردم 
شما بنظرم اشتباه من را تکرار نکنید