آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - spt - 26-01-2012

(26-01-2012, 12:21 PM)Student نوشته: سلام دوستان کسی که یه فوق داره و می خواد فوق مجدد اپلای کنه اگه نگه من فوق دارم ایرادی داره؟بعدا اگه بفهمند چه مشکلی پیش میاد؟مرسی
با اجازه آوا جان باید بگم آره بوده که نگفته باشه فوق داره و بعدا فهمیدن فوق داره و هیچ مشکلی هم پیش نیومده....
اما همون سوال خیلی مهمه! چرا؟!!

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Saeid - 26-01-2012

من خیلی دنباله این قضیه بودم و میخاستم برا فوق مجدد اپلای کنم...فوق مجدد این مزیتو داره که شما بعد از فوق سریع میتونید در عرض 2 سال وارد بازار کار بشید(هدف هم بعد از phd بالاخره وارد بازار کار شدنه) و دیگه نیازی به گرفتن phd نیست......مزیت دیگرش اینه که phd رو میتونید در یک دانشگاه تاپ اون کشور مثلا آمریکا ادامه بدید....ولی یک مشکل عمده داره و اونم اینه که فاند برا مستر در اکثر جاهای دنیا بسیار بسیار کمه....در استرالیا و کانادا و آمریکا بسیار کمه....به خاطر همین از این مسله انصراف دادم و ترجیح دادم که برا phd اپلای کنم....چندین تن از دوستان بودن که پذیرش گرفتن ولی فاند نگرفتن و علتش این بوده که دانشگاه ترجیح داده به دانشجوهای phd فاند بده...مستر دوباره اتفاقا خیلی مزیت داره...2 سال کجا و 5 سال کجا....ولی مشکل گرفتن فاند هستش
(26-01-2012, 12:21 PM)Student نوشته: سلام دوستان کسی که یه فوق داره و می خواد فوق مجدد اپلای کنه اگه نگه من فوق دارم ایرادی داره؟بعدا اگه بفهمند چه مشکلی پیش میاد؟مرسی

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - spt - 27-01-2012

من دکترا نخوندم هنوز اما فک میکنم آسون تر از ارشد باشه!! حداقل امتحان دیگه نداره!!!!
در مورد سالش هم که ما تا اونجا که دیدیم دو سال اول دکترا بیشتر شبیه سفر علمی میمونه تا درس خوندن!! بدی دکترا فقط اینه که اگه بخای کار بگیری اوور کوالیفای میشی.... شانس کار یکم کم میشه....
البته بیشتر به علاقه هست کاملا!! یعنی مثلا من کلا دوس دارم در آینده معلم یا محقق بشم واسه همین شاید غیر عادی به نظرم اومد که دوباره مستر بخونیم...
اما الان از زاویه ی شما میبینم راس میگی!! درسته... آخرش بازار کاره دیگه!!

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Saeid - 27-01-2012

(27-01-2012, 12:10 AM)spt نوشته: من دکترا نخوندم هنوز اما فک میکنم آسون تر از ارشد باشه!! حداقل امتحان دیگه نداره!!!!
در مورد سالش هم که ما تا اونجا که دیدیم دو سال اول دکترا بیشتر شبیه سفر علمی میمونه تا درس خوندن!! بدی دکترا فقط اینه که اگه بخای کار بگیری اوور کوالیفای میشی.... شانس کار یکم کم میشه....
البته بیشتر به علاقه هست کاملا!! یعنی مثلا من کلا دوس دارم در آینده معلم یا محقق بشم واسه همین شاید غیر عادی به نظرم اومد که دوباره مستر بخونیم...
اما الان از زاویه ی شما میبینم راس میگی!! درسته... آخرش بازار کاره دیگه!!
شاهین عزیز در آمریکا دکترا دو سال کورس داره و واقعا به این راحتی نیست که سفر علمی باشه......و در واقع دو سال اولش مثل یه ارشد دوباره میمونه.....اکثر دانشگاها هم میگن که GPA این دو سال مثلا نباید کمتر از 3.5 باشه.....واقعا خیلی جاهای آمریکا هست که اذیت میکنن.......خیلی از دوستانی که فول فاند شدن میگن ما حداکثر یک نصف روز در هفته فرصت داریم تا تفریح بکنیم.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Student - 27-01-2012

ازتون تشکر می کنم بابت جوابهایی که دادید.دلیل اینکه نمی خوام بگم اینه که شنیدم کسی که فوق داشته باشه شانسش برای پذیرش گرفتن تو فوق کمتر می شه.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - Babak - 27-01-2012

(27-01-2012, 02:05 AM)Student نوشته: ازتون تشکر می کنم بابت جوابهایی که دادید.دلیل اینکه نمی خوام بگم اینه که شنیدم کسی که فوق داشته باشه شانسش برای پذیرش گرفتن تو فوق کمتر می شه.
به طور کلی درسته و اگر شما فوق داشته باشید، گرفتن پذیرش فوق در همون گرایش سخت‌تر می‌شه و احتمالش پایین میاد، اما اگر هدف شما در نهایت گرفتن دکتراست، بهتره که از ابتدا برای دکترا اقدام کنید تا شانس گرفتن فاند رو بالا ببرید. اگر نمی‌خواهید دکترا بخونید، می‌تونید سعی کنید در یک گرایش دیگه فوق بخونید یا این که مدرک فوق‌تون رو اعلام نکنید. در اکثر مواقع اگر مدرک فوق رو اعلام نکنید نباید مشکل مهمی پیش بیاد.

R: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا - soheilred - 06-05-2012

m.ost عزیز، فکر کنم منظورم رو متوجه نشدید. منظورم اینه که به فرض الان من تمرکزم رو بذارم برا اینکه تا قبل از تموم شدن فوقم تو ایران، از ایران خارج بشم و فوقم رو تو 1 کشور دیگه تموم کنم بهتره. یا اینکه فوقم رو تو ایران تموم کنم؟

آخه خیلی از دوستام با این استدلال دارن از فوق می رن خارج. می گن دانشگاههای اونور هرچیم که افتضاح باشن باز رنکشون از دانشگاههای ایران بهتره.

وگرنه که معلومه که هرچی رزومه قوی تر باشه خوب آدم جای بهتری میاره.

RE: R: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا - Pejman - 06-05-2012

(06-05-2012, 11:37 AM)soheilred نوشته: m.ost عزیز، فکر کنم منظورم رو متوجه نشدید. منظورم اینه که به فرض الان من تمرکزم رو بذارم برا اینکه تا قبل از تموم شدن فوقم تو ایران، از ایران خارج بشم و فوقم رو تو 1 کشور دیگه تموم کنم بهتره. یا اینکه فوقم رو تو ایران تموم کنم؟

آخه خیلی از دوستام با این استدلال دارن از فوق می رن خارج. می گن دانشگاههای اونور هرچیم که افتضاح باشن باز رنکشون از دانشگاههای ایران بهتره.

دوست عزیز تا اونجا که خبر دارم شما دارید فوق مکاترونیک در صنعتی اصفهان می خونید. شما اگر بتونید در فوق معدل بالایی کسب کنید و مقالات خوبی بدید، با داشتن نمرات تافل/آیلتس بالا (و برای آمریکا GRE بالا) هیچ مشکلی برای پذیرش و فاند نخواهید داشت. من دلیلی نمی بینم الان شما نا امید باشید برای اینکه نتونید پذیرش خوبی در مقطع دکترا بگیرید. یادتون نره شما پذیرش فوق بگیرید احتمال اینکه فاند بگیرید کمتره و بحث هزینه ها رو هم باید مد نظر داشته باشید. در کل با توجه به شرایط شما من توصیه می کنم وقتتون رو روی همین فوق تون بذارید و سعی کنید فاکتورهایی که گفتم رو به سطح خوبی برسونید و نگران نباشید. اینها نظرات شخصی من هست.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا؟ - ice - 07-05-2012

من هم با پژمان عزیز موافقم، فقط باید اضافه کنم که گرفتن پذیرش در مقطع فوق خیلی هم کار آسانی نیست و دوستانی داشتم که با همین فکر شما تا روشن شدن وضع ویزا و ... فوق خود را در ایران تمام کردند. پس اگر هم تصمیم گرفتید برای خوندن دوباره ارشد در خارج اقدام کنید نگذارید نمرات یا پایان نامه ارشدتون در این جا صدمه ببینند.

RE: R: گرفتن پذیرش برای فوق مجدد یا دکترا - spt - 12-05-2012

(06-05-2012, 11:37 AM)soheilred نوشته: m.ost عزیز، فکر کنم منظورم رو متوجه نشدید. منظورم اینه که به فرض الان من تمرکزم رو بذارم برا اینکه تا قبل از تموم شدن فوقم تو ایران، از ایران خارج بشم و فوقم رو تو 1 کشور دیگه تموم کنم بهتره. یا اینکه فوقم رو تو ایران تموم کنم؟

من هم اگه بخام نظر بدم!!
فوقت رو تو ایران تموم کن و وقتی که میخای برای ارشد دوباره بزاری بزار برای مقاله و امتحان های لازم....
رنک که فقط مسئله نیست که!! خیلیا میرن هند یا مالزی تو دانشگاه هایی که از ایران رنکش بهتره و بعدش برمیگردن ایران میگردن دنبال کار آزاد!!
باور کن اگه وقت بزاری سر اون چیزایی که گفتم و همچنین خود پروسه ی گرفتن پذیرش (چون بر خلاف ظاهرش خیلی پیچیده و زمان بر هست خوب اپلای کردن!!) میتونی از اون هایی که خارج هستن بهتر هم پذیرش بگیری.... البته این هایی که ما میگیم اصلا آسون تر نیست و در عمل کلی مشکل خواهی داشت اما در چیز خیلی با ارزشی به نام وقت صرفه جویی میکنی و کلی از درد سر های رفتن به یه کشور دیگه در اون اوایل رو نداری... اگه شهر خودت باشی که حتی دقدقه ی سیر کردن شکم و خرج و مخارج و خونه و خیلی چیزای دیگه رو هم نداری...

موفق باشی Smile