آکادمیا کافه
گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%85%D8%AC%D8%AF%D8%AF-%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Matinking - 06-04-2016

(06-04-2016, 06:02 PM)aminshk نوشته: ممنونم از جوابی که دادید
فقط در حاله حاضر این سوال برای من بوجود آمده که سفارت از کجا متوجه مجدد بودن مستر خواهد شد (یعنی اگه پذیرش داده بشه در نامه پذیرش قید میشود که مستر مجدد هست؟یا سفارت راه کاره دیگه ای داره برای این موضوع)
البته سوپروایزر از همون اول مشخص نمیشه و در کل با توجه به بیانات شما استفاده از مدرک مستر صرف کمک برای گرفتن پذیرش میتونه مفید واقع بشه!

سلام

اعلان نکردن دوره master شما رو با gap مواجه می کنه که باید به نوعی پرش کنید...
کار وقتی بغرنج میشه که master رو اعلان نکنید و مثلا با یک گواهی کار fake وانمود کنید که مشغول به کار بودید و بعد طی تحقیقات officer به هر نحو (مثلا trace مقالات احتمالی در اینترنت یا هر راه دیگه) بفهمه که حقیقت رو منعکس نکردید...
عواقب این اتفاق trivial نخواهد بود...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - mel.g - 17-07-2016

با سلام
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی نفت هستم.
ولی با توجه به اینکه اصلا از ریسرچ و کارای تحقیقاتی و آکادمیک در زمینه رشته خودم خوشم نمیاد میخواستم بپرسم بنظرتون اگر دوباره برای کارشناسی ارشد و یا دکتری رشته ی مدیریت یا اقتصاد اقدام کنم شانسی برای فاند گرفتن دارم؟

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - keyvantnt - 26-07-2016

سلام به همه
من الان دانشجوی ارشد الکترونیک دیجیتال دانشگاه علم و صنعت هستم و قصد دارم برای ارشد دوم در رشته الکترونیک قدرت در کشور آلمان اقدام کنم.
سوالی که دارم این است که به دانشگاه های آلمان بهتره که بگم که ارشد اینجا خوندم یا نه؟ این کار شانس پذیرش را بیشتر میکنه یا نه؟
همچنین اگه به سفارت نگم که ارشد خوندم و این گپ دو ساله رو با بهونه زبان آلمانی خوندم بپوشونم قبول میکنن؟ یا این بهانه خوبی نیست؟؟ البته من در طی ارشد دارم روی یه سری پروژه تحقیقاتی هم کار میکنم. نیازی است که این قضیه رو به سفارت بگم؟ اگه سفارت تحقیق کنه بفهمه اینجا یه بار ارشد گرفتم باز هم بهم ویزا میده؟
با تشکر

[برش] اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - Sara112 - 31-03-2017

دوستان نمیدونم در اینجا به سوالم جواب داده بشه یاخیر اما واقعا در یک دوراهی موندم
با توجه به تجربیاتی که دارید اگر شرایط من رو داشتید چه میکردید؟
معدل لیسانس من ۱۴ و نیم از دانشگاه تهران در رشته فیزیک هست و با این معدل نیازمند یک gre و زبان خیلی خوب هستم تا بتوانم در مقطع فوق لیسانس در یک دانشگاه متوسط حتی پایین پذیرش بگیرم اگر جای من بودید این کار را میکردید یا برای دکترا اقدام به اپلای میکردید که معدل ارشد خیلی بهتری بتوانید کسب کنید؟

RE: اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی رو انجام میدید و از چه کارهایی دوری میکنید؟ - saaaaam - 01-04-2017

(31-03-2017, 02:09 AM)Sara112 نوشته: دوستان نمیدونم در اینجا به سوالم جواب داده بشه یاخیر اما واقعا در یک دوراهی موندم
با توجه به تجربیاتی که دارید اگر شرایط من رو داشتید چه میکردید؟
معدل لیسانس من ۱۴ و نیم از دانشگاه تهران در رشته فیزیک هست و با این معدل نیازمند یک gre و زبان خیلی خوب هستم تا بتوانم در مقطع فوق لیسانس در یک دانشگاه متوسط حتی پایین پذیرش بگیرم اگر جای من بودید این کار را میکردید یا برای دکترا اقدام به اپلای میکردید که معدل ارشد خیلی بهتری بتوانید کسب کنید؟

والا بنظر من مستر اگه در دانشگاه معتبر با معدل بالا بخونید جبران می کند حال چه داخل و چه خارج 
البته اگر شرایط مالی دارید خارج بنظر من بهتر هست

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - pegyyy - 08-04-2017

سلام. من در حال حاضر دانشجوی سال سوم دکتری رشته مهندسی نفت هستم. معدل لیسانس وارشد 18.15و16.44و نمره تافل 115 و دومقاله کنفرانس بین‌المللی و یک سال تجربه کار روی طرح صنعتی دارم. من نهایتا تا ترم زمستون باید یه موقعیت تحصیلی در آلمان برای خودم پیدا کنم(باتوجه به این که به زودی ازدواج میکنم و همسرم آلمانی هست). حالا سوال من این که من چقدر میتونم به پذیرش دکتری امیدوار باشم چون تا حالا هرچی ایمیل زدم(حدود120ایمیل به اساتیدمختلف) هیچ پاسخ مثبتی دریافت نکردم. با توجه به اینکه رشته تخصصی من در آلمان کاربردی نیست، به نظر شما ارشد مجدد تصمیم درستیه؟ مشکل عمده من بعد روانی قضیست! من همیشه در تمام مقاطع بدون اتلاف وقت پیش قدم بودم و الان با 27سال سن سال سوم دکتری هستم در ایران! شاید کاملا منطقی باشه که فوق مجدد بخونم اما توجیه کردن خودم خیلی مهمه که متاسفانه سخته! ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو با من یا دوستانی که در شرایط مشابه هستن در میون بذارن

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Torkan - 08-04-2017

(08-04-2017, 02:27 AM)pegyyy نوشته: سلام. من در حال حاضر دانشجوی سال سوم دکتری رشته مهندسی نفت هستم. معدل لیسانس وارشد 18.15و16.44و نمره تافل 115 و دومقاله کنفرانس بین‌المللی و یک سال تجربه کار روی طرح صنعتی دارم. من نهایتا  تا ترم زمستون باید یه موقعیت تحصیلی در آلمان برای خودم پیدا کنم(باتوجه به این که به زودی ازدواج میکنم و همسرم آلمانی هست). حالا سوال من این که من چقدر میتونم به پذیرش دکتری امیدوار باشم چون تا حالا هرچی ایمیل زدم(حدود120ایمیل به اساتیدمختلف) هیچ پاسخ مثبتی دریافت نکردم. با توجه به اینکه رشته تخصصی من در آلمان کاربردی نیست، به نظر شما ارشد مجدد تصمیم درستیه؟ مشکل عمده من بعد روانی قضیست! من همیشه در تمام مقاطع بدون اتلاف وقت پیش قدم بودم و الان با 27سال سن سال سوم دکتری هستم در ایران! شاید کاملا منطقی باشه که فوق مجدد بخونم اما توجیه کردن خودم خیلی مهمه که متاسفانه سخته! ممنون میشم دوستان تجربیاتشون رو با من یا دوستانی که در شرایط مشابه هستن در میون بذارن

درود

شما مشکل حادی ندارید که. همسرتون آلمانی هست و مهم اقامت هست که میتونید به زودی اون رو بدست بیارید و اوضاع کار حالا هر رشته ای هم باشه برای فرد مقیم بهتر از غیر مقیم ها هست. هدفتون موندن در آکادمی هست؟
سایت DAAD رو بررسی کردید؟ دانشگاهها سایتاشون رو نگاه کردید؟ دقیقا هدفتون چی هست؟
خیر اگر مشکل هزینه ندارید قطعا ارشد مجدد خوبه چون دید بسیار بهتری از آینده در آلمان بهتون میده و میتونید با بازار کار هم راحت تر اشنا بشید.
این نظر من هست البته.

(08-04-2017, 04:14 PM)Torkan نوشته: درود

شما مشکل حادی ندارید که. همسرتون آلمانی هست و مهم اقامت هست که میتونید به زودی اون رو بدست بیارید و اوضاع کار حالا هر رشته ای هم باشه برای فرد مقیم بهتر از غیر مقیم ها هست. هدفتون موندن در آکادمی هست؟
سایت DAAD رو بررسی کردید؟ دانشگاهها سایتاشون رو نگاه کردید؟ دقیقا هدفتون چی هست؟
خیر اگر مشکل هزینه ندارید قطعا ارشد مجدد خوبه چون دید بسیار بهتری از آینده در آلمان بهتون میده و میتونید با بازار کار هم راحت تر اشنا بشید.
این نظر من هست البته.

سلام، خیلی ممنون از پاسختون. من همیشه دغدغه ادامه تحصیل داشتم و دکتری خوندن واقعا هدف اصلی بود اما با توجه به تجربه دکتری در ایران واقعا نمیدونم آیا ارزش داره یا نه که اینقدر وقت بذارم مجدد. از طرفی حس میکنم ارشد مجدد باعث میشه من یه جور عقبگرد داشته باشم که با روحیاتم سازگار نیست! البته ارشد مجدد به معنی کلاس رفتن و امتحان دادن مجدد هست که اون هم چندان آسان نیست! من دوست دارم زودتر جذب کار بشم و تو محیط جا بیفتم با توجه به اینکه یک زندگی جدید رو قرار شروع کنم و مشکل اقامت و ازین دست هم ندارم.
بله، من دااد رو چک کردم سایت دانشگاهها رو هم مدام چک میکنم. از دانشگاه آخن ریجکت شدم و دو جای دیگه هم اپلای کردم منتظر جواب هستم. البته با توجه به رشته تحصیلیم خیلی سخت میشه موقعیتی پیدا کرد که با فیلد کاری من تطابق داشته باشه.

RE: گرفتن پذیرش برای فوق لیسانس مجدد یا دکترا؟ - Torkan - 08-04-2017

(08-04-2017, 06:15 PM)pegyyy نوشته: سلام، خیلی ممنون از پاسختون. من همیشه دغدغه ادامه تحصیل داشتم و دکتری خوندن واقعا هدف اصلی بود اما با توجه به تجربه دکتری در ایران واقعا نمیدونم آیا ارزش داره یا نه که اینقدر وقت بذارم مجدد. از طرفی حس میکنم ارشد مجدد باعث میشه من یه جور عقبگرد داشته باشم که با روحیاتم سازگار نیست! البته ارشد مجدد به معنی کلاس رفتن و امتحان دادن مجدد هست که اون هم چندان آسان نیست! من دوست دارم زودتر جذب کار بشم و تو محیط جا بیفتم با توجه به اینکه یک زندگی جدید رو قرار شروع کنم و مشکل اقامت و ازین دست هم ندارم.
بله، من دااد رو چک کردم سایت دانشگاهها رو هم مدام چک میکنم. از دانشگاه آخن ریجکت شدم و دو جای دیگه هم اپلای کردم منتظر جواب هستم. البته با توجه به رشته تحصیلیم خیلی سخت میشه موقعیتی پیدا کرد که با فیلد کاری من تطابق داشته باشه.

حالا دوستانی که آلمان هستن شاید بتونن بهتر جواب بدن که البته من در این فروم ندیدم. همه بر اساس تجربیات دیده ها دوستان شنیده ها جواب میدن. معمولا کسانی که این راه را رفته اند و کارشان تموم شده به هیچ وجه وقتشون رو در فرومها متاسفانه هدر نمیدن!
شما فکر میکنید عقب گرده ولی شما ارشد بگیرید با توجه به اینکه مقیم هستید حداکثر 3 سال بعد کار میگیرید ولی اگر دکتری بخونید حداقل 4 سال تازه دکتری تموم میشه.
اگر هدفتون آکادمی هست دکتری برید اگر صنعت هست مستر

(08-04-2017, 08:58 PM)Torkan نوشته: حالا دوستانی که آلمان هستن شاید بتونن بهتر جواب بدن که البته من در این فروم ندیدم. همه بر اساس تجربیات دیده ها دوستان شنیده ها جواب میدن. معمولا کسانی که این راه را رفته اند و کارشان تموم شده به هیچ وجه وقتشون رو در فرومها متاسفانه هدر نمیدن!
شما فکر میکنید عقب گرده ولی شما ارشد بگیرید با توجه به اینکه مقیم هستید حداکثر 3 سال بعد کار میگیرید ولی اگر دکتری بخونید حداقل 4 سال تازه دکتری تموم میشه.
اگر هدفتون آکادمی هست دکتری برید اگر صنعت هست مستر
بله کاملا درست میفرمایید. ای کاش دوستانی که تجربه واقعی رو دارن هم تجربیاتشون با دیگران در میون بذارن چون قبلا از رفتن به هیچ عنوان نمیشه دید درستی نسبت به شرایط داشت. البته یک نکته حداقل در مورد آلمان برای من خیلی جالب بود که خیلی به ندرت افراد غیر آلمانی استاد دانشگاه هستند برخلاف آمریکا یا کانادا که خیلی از اساتید خارجی هستند. بنابراین احساس میکنم دکتری در کشوری مثل آلمان الزاما باعث نمیشه شخص بتونه تو محیط آکادمیک به مدارج بالا برسه بنابراین ارشد مجدد و جذب صنعت شدن منطقی تر به نظر میاد. از طرفی دکتری خوندن هم ممکن باعث بشه شخص over qualified بشه و عملا شانس اشتغال رو حتی کمتر هم بکنم. ممنون میشم اگر دوستان نظر بدن که آیا واقعا این استدلال صحیح هست در مورد آلمان یا به صورت عمومی اروپا.